Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Kad god uleti neka dobra. :)

Ovaj naredni deo je za administraciju, i posle odrađenog posla (ako bude predlog prihvaćen) ovaj deo poruke može da se obriše.

Pošto izgleda da ima zainteresovanih za ovakav vid vožnje, možda bi bilo dobro da ove poruke koje se tiču poziva za vožnju, budu prebačene u neku novootvorenu temu (najverovatnije ''Relax'' podforum). Tipa, ''Pedalajmo zajedno'' ili šta već odgovara. A i ne samo zbog toga, već možda neko neće da čita ove pozive, a želi da zna kakvo je stanje sa biciklističkim stazama.

U svakom slučaju, k'o god prvi od administracije ovo vidi, neka odredi. ;)
 
Dzoni,nema potrebe da gi brisemo.Napravi slobodno temu o voznji bicikala ili bicklima uopste na relaxu :kk:
 
Ne brisanje, već prebacivanje. Klikneš par puta, selektuješ i prebaciš ove poruke koje se tiču grupnih vožnji u tu novu temu. Na to sam mislio. :)

Nije frka, tj. nije imperativ to odraditi, već eto pade mi ta ideja na pamet.

Pošto je poziv na prošloj strani, da ga prebacim i na ovu.


dzonihsv":2l525w6m je napisao(la):
Da najavim jednu lepo vožnjicu koja obično privuče oko 40-ak ljudi/biciklista (tako je bilo prošle godine, nadam se da će i ove). Naravno, par stotina, ako ne i hiljade ljudi nas čekaju na cilju. ;)

Subota 08.10 / 09:00h
Beograd - Skorenovac (Dani Mađarske kuhinje)


Otidoh malo juče do Skorenovca, malo da se provozam, malo da vidim tačan datum ove manifestacije.

Oni koji su bili prošle godine imaju samo reči hvale i red bi bio onda i ove godine prisustvujemo ovom događaju. Ko želi, može da pogleda fotke od prošle godine - http://www.cikloberza.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=4085
Ali upozorenje: ko vidi onoliki broj punih kazana (ima svega i svačega), teško da će moći ovu vožnju da preskoči. :)

Elem, okupljanje na Trgu Republike u 09.00h.
Trasa do tamo je BG-Pančevo-Starčevo-Omoljica-Brestovac i Skorenovac (oko 50km). Nazad ćemo već videti kako ćemo, mada je najbolje ovuda kuda bi i došli.

A koga zanima, skretanje/put ka Starčevu iz Pančeva je sad sređen, nema više niti jedne rupe od kojih otpadaju trapovi. Bolji put od 95% autoputeva u Srbiji.

Vidimo se!
http://www.cikloberza.com/last_minute_show.php?id=431


Kao što se da videti, Dani Mađarske kuhinje su tek one tamo subote (za 2 nedelje), ali bolje ranije da se najavi, pa ako neko želi da ide, ali nije siguran kakav/kakva će biti sa obavezama, da ih može srediti.
 
Postavio sam vožnju, ali sam morao da je otkažem jer se poklapa sa datumom parade ponosa. Ko zna na šta će grad posle ličiti, pa je bolje da odložimo vožnju.

Ako iko od administracije vidi ovo, nek' obriše ovu poruku komplet jer ja ne vidim tu opciju.
 
dzonihsv":1scktdrm je napisao(la):
Postavio sam vožnju, ali sam morao da je otkažem jer se poklapa sa datumom parade ponosa.

Ma samo obucite one uske biciklističke gaće i cepajte! :lol: :lol:
 
Plan trasa biciklističkih staza u Bg-u
5868728011_8dd34568ea_b.jpg


Eh, kad bi stvarno i dobili sve ove staze po starom gradu, gde bi nam bio kraj... :)

P.S.
Da li neko od Beobuildovaca učestvuje sutra u onoj vožnji "Ulice za bicikliste", na Trgu u 18h? (http://ulicezabicikliste.weebly.com)
 
Felix55":2smhw5cq je napisao(la):
Plan trasa biciklističkih staza u Bg-u
5868728011_8dd34568ea_b.jpg


Eh, kad bi stvarno i dobili sve ove staze po starom gradu, gde bi nam bio kraj... :)

P.S.
Da li neko od Beobuildovaca učestvuje sutra u onoj vožnji "Ulice za bicikliste", na Trgu u 18h? (http://ulicezabicikliste.weebly.com)

Da li može neko objašnjenje od kada je ova karta i šta znače ove boje - za nas koji se često vozimo tim stazama? :)
 
@CSI
Na sajtu im i dalje stoji 18h. Ako je tačno da su pomerili na 17.30, onda su bespotrebno napravili konfuziju uoči vožnje. Neko će tempirati da dođe na trg u 17.30, a mnogi će tamo stići tek oko 18h... bezveze... :(

@Relja
Nemam dodatne informacije, na žalost... Karta je pokazivana na jednoj od prethodnih vožnji "Ulice za bicikliste", možda će neko drugi moći više da nam kaže o njoj.
 
Karta je projekat koji je sacinio cipiripi po narudzbi grada bio je plan da se prilikom rekonstrukcije ulica koje slede urade i staze u istim ali od toga se vec pomalo nazalost odstupilo to su gurali i guraju ljudi iz jugociklinga koji sve ovo organizuju nadam se da nisam nesto u krivu posto mi je ovo pricao njihov predsjednik tokom radionice na mikseru jos me je pozvao da ga posjetim a ja nikako da ispunim obecanje :p
 
Felix55":2sea5e2s je napisao(la):
Da li neko od Beobuildovaca učestvuje sutra u onoj vožnji "Ulice za bicikliste", na Trgu u 18h? (http://ulicezabicikliste.weebly.com)


Idem ja. Nisam išao ranije, a vidim na facebook-u jednu veoma važnu stvar (za mene) koju ću da podržim 200%. ''Ova inicijativa je pokrenuta sa ciljem da se izgradi biciklistička staza koja bi povezala dve ade (savsku i dunavsku) i da se izgradi adekvatna biciklističko-pešačka staza preko pančevačkog mosta''. Panč. most je jedna od najcrnjih tačaka za bicikliste u BG-u, čak znam i ljude koji se plaše da ga pređu biciklom (bilo to čak i po onome što nazivaju trotoar).

Ako ideš i ti, pa ako hoćeš da se nađemo negde pre Trga, javi.
 
Sto se tice mape biciklistickih staza mislim da znam o cemu se radi.Ovo je uzeto iz GUP-a i neke odluke o biciklistickim stazama.

Zelene su postojece,plave one koje ce skoro biti realizovane(recimo ucrtana je trasa mosta preko ade).

A crveno one koje stoje u planu ali ce tesko i ko zna kada biti realizovane.Recimo kej gde je Toplana NBG,onda staza koju ni da hoce ne mogu da naprave duz Milana Rakica na Zvezdari jer je trotoar na nekim mestima nedovoljno sirok ni za ljude a kamoli i biciklisticku stazu da prave i.t.d.

Bilo bi lepo kada bi imala veca i bolja slika tog plana ili da je skenirana.
 
@dzonihsv
Mislio sam da rentiram bicikl dole na Dorćolu oko 17h (pošto neće biti vremena da se nakon posla odjuri do stana po njega), pa bih se zatim pridružio glavnoj grupi na Trgu. Šteta što su pomerili na 17.30h, biće knap.
 
Možeš ti i za 10-15 minuta da stigneš od donjeg Dorćola do Trga, sve zavisi u kasvim si odnosima sa kondicijom. :p

Ako je tako, onda se vidimo na skupu. Vozim krem/crni Polar Mirage, imam crnu torbicu koja je zakačena na desnoj strani lule... čisto da me prepoznaš, ako hoćeš.
 
vucko":1cbg3atg je napisao(la):
Sto se tice mape biciklistickih staza mislim da znam o cemu se radi.Ovo je uzeto iz GUP-a i neke odluke o biciklistickim stazama.

Zelene su postojece,plave one koje ce skoro biti realizovane(recimo ucrtana je trasa mosta preko ade).

A crveno one koje stoje u planu ali ce tesko i ko zna kada biti realizovane.Recimo kej gde je Toplana NBG,onda staza koju ni da hoce ne mogu da naprave duz Milana Rakica na Zvezdari jer je trotoar na nekim mestima nedovoljno sirok ni za ljude a kamoli i biciklisticku stazu da prave i.t.d.

Bilo bi lepo kada bi imala veca i bolja slika tog plana ili da je skenirana.


Onda je ovo neka karta planiranih radova od pre neku godinu, sudeći po onome što je ucrtano na NBG.
Dosta ovih "plavih" postoje, a neke ne postoje, dok su zelene postojale odavno - staze koje su bile iscrtane, pre onog raskopavanja trotoara zbog livenja crvenog asfalta.


dzonihsv":1cbg3atg je napisao(la):
Možeš ti i za 10-15 minuta da stigneš od donjeg Dorćola do Trga, sve zavisi u kasvim si odnosima sa kondicijom. :p

Ja probao jednom, I'm too old for that shit :D
 
E ljudi doći ću i ja. Čuo sam za ulice za bicikliste pre nekoliko meseci ali zbog poklapanja sa ispitima i zaboravljanja nisam otišao, sada kada sam danas položio matu 2, dolazim. Mogli bi kao beobulidovci da se okupimo. Ipak se mi pitamo dosta u ovom gradu :gobb:
 
Gde ti odgovara da se skupimo (van teritorije Trga Republike), reci i biću/bićemo tamo u to i to vreme. ;)
 
Hm... Ajde kod fontane ispred ex bilet servisa u 17:15h? Jel ok?
 
Dzoni jel ima neki polovan GIANT TCR, 57 - 58cm, dali si mozda cuo da neko ima a da bi prodao
 
csi, komšija i borac za pravednu stvar, evo ti malo materijala:

 
Vrh