Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

Nismo mi jos spremni za biciklisticke staze u gradu kad vidim ovo farbanje granitnih ploca prevrce mi se zeludac.
 
Beogradzivi.rs SNS sajt

mapa-biciklisticke-staze.jpg
 
Po ovome "planu" i dalje "postoji" staza pored Save između Zarićevog mosta i Ade, koja je divljački uništena zbog pumpi koje danonoćno prelivaju vodu u sistemu spojenih sudovia gradilišta BnV.

Ali "vizija" i poznavanje Beograda se vidi trasiranjem biciklističke staze kroz toplanu "Novi Beograd", kao i što nisu ucrtali postojeću stazu pored Beton Hale.
 
DIY promotivno štancanje urbanih trasa na stranu, potreban je poseban nivo drskosti da bi se nasip iza Blokova ucrtao kao postojeća biciklistička staza.
 
Moja greška, priznajem (umorne oči).

Neka za početak samo spoje, duž Gazele, ulicu Vladimira Popovića i stazu duž Save i napraviće veliku stvar.
 
Dobra vest za bicikliste : Novi savski most će imati obostrano biciklističke staze.
 
Loša vest za sve: zbog izgradnje BNV pućićemo milione na novi savski most koje možemo da uložimo na mnogo pametniji i neophodniji način.
 
Malo smo Direktor i ja spominjali na temi o Slaviji, ali da nastavimo to ovde. Za koje biciklističke staze možemo reći da su planski napravljene u Beogradu. Pod planski, ne mislim na iscrtavanje staze (ubudžavanje) na trotoaru ili kolovozu, već da je nešto od infrastrukture urađeno.

Imamo nove mostove (Ada i Pupinov), i deo posle Pupinovog mosta koji vodi ka NIGDE.

U Bulevaru oslobođenja od Autokomande imamo stazu koja je napravljena na razdelnom ostrvu (znači nešto se kopalo da bi se dobila staza).

U BnV je očigledno da je naknadno dodata staza na šetalištu, a ova u unutrašnjosti je planska (valjda).

Onda imamo stazu na Dorćolu od MGM (25. maj) do kraja šetališta, kao i na NBGD od Juge do Ušća.

Bulevar heroja sa Košara ima deo na trotoaru koji je planiran. Vojvođanska ima planirane staze, ali bolje da ih nisu ni pravili.

Postavlja se pitanje da li su dupli trotoari na Bežanijskoj kosi i u Goce Delčeva zamišljeni izvorno kao biciklističke staze, ali hajde da i njih računamo.

Ostale sve staze i trake su naknadno ubačene nauštrb kolovoza i trotoara, zar ne, tj, ništa nije kopano novo da bi se one napravile?
 
Staza na Mostu na Adi je ok, mada mislim da bi valjalo imati neki krak ka Banovom Brdu. Takođe, sa NBG strane ima da se malo kruži od mosta do Bulevara Heroja sa Košara. Generalno je ok za rekreativce, ali mislim da može biti nepraktična za ljude koji svakodnevno idu biciklom na posao.

Jesam hrabar, ali ne znam da li bih svakodnevno vozio klovozom od Požeške do Omladinskih Brigada, a kamo li u obrnutom smeru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504868#p504868:1is98f8y je napisao(la):
vucko » Mon Jan 01, 2018 8:59 pm[/url]":1is98f8y]Beogradzivi.rs SNS sajt

mapa-biciklisticke-staze.jpg

Vidi se i da je kruna Savskog nasipa postojeća biciklistička staza.

Podsetimo se:

26) biciklistička staza je put namenjen isključivo za kretanje bicikala,
 
Da, da, nasip :)

Doduše, ova mapa me podseti da je oko Ade napravljena nezavisna bici staza od nule, tako da ću i tu stazu dodati u spisak planski napravljenih staza.

Sa ove mape odmah može da se obriše Kraljice Marije, 27. marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana, a za ostalo ćemo videti. Od kada se slična mapa pojavila, urađena je Ruzveltova i Mije Kovačevića i Slavija sa Bulevarom oslobođenja.

Takođe je urađena (farbom i obaranjem ivičnjaka) kraj Goce Delčeva i kraj Pariske komune.

Za dalje ćemo videti...
 
Bataja, Zemun polje, Galenika, Gornji Zemu
Ovča, Borča ,Kotež, Krnjača
Dobanovci, Surčin, Ledine
Rakovica Vidikovac Žarkovo
i da ne nabrajam dr.
NEMA IH NI NA MAPI planiranih biciklističkih staza ......

Gro stanovnika Bgda, ne živi u užoj zoni , pa kako da zaživi biciklizam kad iste ljude terate da do tih staza stignu kolima :shock:
mapa je fuj i ne služi ničemu ni nikome :rant:

Kada krenu da rade biciklističke staze od periferije ka ,,centru,, znacu da postoje prave i iskrene namere a ovako .... samo fuj fuj fuj
Dobra je samo za muženje para iz budjeta :kum:
 
Jel to "u planu" biciklistička staza kroz Drajzerovu?
:)
 
Plan je previše futuristički. Nisam siguran ni da li je dobar kao osnova za buduće staze.

Koliko je futiristički (nerealan) govori i to da postoji staza koja spaja postojeće staze uz Savu (tamo gde su ona brodogradilišta i šljunkare).

Da bi se staza negde ubacila potrebno je bukvalno "dići u vazduh" svu korisnu površinu između zgrada (kolovoz i trotoar) i lepo osmisliti sva ukrštanja, širine traka, ivičnjake, drvorede, a to nećemo skoro videti u Beogradu. Samo ćemo videti iscrtane trotoare.
 
Цео тај сајт је направљен за додворавање гласачима из центра, у таквом је стилу.
 
Ovo mi deluje potpuno nerealno da se izgradi toliki broj bici staza. Bukvalno na mapi je ceo grad premrezen osim rubnih naselja.
 
Ево мени прво пада у очи продужетак бициклистичке стазе од Моста на Ади до Топчидерског парка, стаза дуж булевара Војводе Мишића и Савске, затим Јужни булевар, онда Деспота Стефана, Димитрија Туцовића, није ми јасно како и куда мисле ту стазе да провуку и споје кад ту једва поштен тротоар постоји или је немогуће спајање са околним постојећим стазама због саобраћајних петљи.
 
Kada bi ukunuli parking mesta na kolovozima i trotoarima - bilo bi svuda mesta. To je nemoguće dok se ne naprave garaže, a zna se gde su najavljene i kada će biti gotove (ne svuda i ne skoro)

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504962#p504962:kanjqe0u je napisao(la):
Biciklistkinja » 02 Јан 2018 11:00 am[/url]":kanjqe0u]Loša vest za sve: zbog izgradnje BNV pućićemo milione na novi savski most koje možemo da uložimo na mnogo pametniji i neophodniji način.
Било БнВ-а или не, тај мост са тим капацитетом нам ту итекако треба. Или другачије речено, да се сутра заустави изградња БнВ-а и остатак претвори у парк, овакав мост на овом месту нам и даље треба.

Требало би расчланити и одвојити инфраструктурне пројекте који се раде због БнВ-а и они које је БнВ само убрзао а свакако нам требају јуче а не сутра.
 
Ulice za bicikliste
‏ @uzbbgd
4h4 hours ago

Danas je jedan naš sugrađanin, koji svakodnevno prelazi Pančevac biciklom, izbetonirao mini rampu kada već grad i republika ignorišu i ovakve sitnice.
Kaže on, "dok ja čekam da nadležni ovo urade, možda i umrem dotle." :(
Sa twitera :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=505428#p505428:zlscle9c je napisao(la):
spatiotecte » Sre Jan 03, 2018 11:41 pm[/url]":zlscle9c]Ovo mi deluje potpuno nerealno da se izgradi toliki broj bici staza. Bukvalno na mapi je ceo grad premrezen osim rubnih naselja.

Pa ovim sistemom (kantica farbe i udri po trotoarima) i nije nerealno...

Edit: Ne mislim da je farbanje nuzno i svuda lose resenje. Treba biti realan u vezi troskova i sredstava koja mozemo (sada uloziti). Isto ne mislim da je oduzimanje dela trotoara nuzno i svuda lose (cak mislim da je recimo Neznanog Junaka bilo bolje uzeti od trotoara sa jedne strane, posto je onako bilo moguce nabiti zutu traku, koja se u poslednje vreme pokazuje neophodnom).

Samo mi se nikako ne svidja sto se (cesto) premalo razmislja o delu koji je ostavljem pesacima, prostor suzava toliko da ljudi ne mogu da se mimodiju bez "izletanja" na stazu, vodi dete za ruku ili guraju kolica (ovo poslednje je pogotovo veselo po centru gde imamo i deo za slabovide, kuda tocak od kolica ne moze).
 
E al ga je i ovaj "izbetonitao" ;) :D


A ovo!!!
120319e0162c14b644ce6c8f025c2926.jpg

Ekipa koja je OVO planirala, odobrila i realizovala, treba pod hitno na proveru radne sposobnosti... :(

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh