Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509465#p509465:180wvhhh je napisao(la):
Ultonia » Čet Jan 18, 2018 9:35 am[/url]":180wvhhh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509327#p509327:180wvhhh je napisao(la):
profa_chb » Sre Jan 17, 2018 8:00 pm[/url]":180wvhhh]A čemu staza ka Umci? Više puta sam vozio od grada do Umke, starim Obrenovačkim, i ne deluje mi problematično. Na takvim relacijama mislim da je bolje da se vozi po putu, jer je veća verovatnoća da će neko sanirati put nego biciklističku stazu kada jednog dana propadne :kafa:

Staza bi omogućila da se navedenom trasom voze i roditelji sa decom na bezbedan način. Meštani navedenih naselja nemaju ni jednu stazu u svojoj blizini, a ovako bi se omogućila bezbedna veza sa postojećim stazama u gradu. Put kojim idu autobusi GSP, veliki broj automobila i kamioni, teško da je bezbedan. Ako ćemo tom logikom, čemu staza ka bilo kojoj destinaciji van centra? Svako gleda iz svog ugla.
Tu se slažem.

Mada ja ne mislim ni za ove u centru da su mnogo potrebne :D
 
Ma sve trebaju ali NE ovako fokusirani samo na uži deo grada

Bar da su na 100 uze gradskih uradili po jednu ,,prigradsku,, bic. stazu .... ali jok .... samo uzi deo ... :twisted:

a to je pomalo uvredljivo i to
za veci deo stanovištva Bgda ...koj zapravo i živi van užeg dela grada, te ispada da ta grabežljivost bude gotovo bezočna u prvom planu
i ako mozda motivi nisu bili takvi
:sesir:
 
Ovako je danas izgledala biciklistička staza kod hotela Jugoslavija:

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Stara biciklistička staza je razrovana, obeležili su trasu nove, ali prolazeći danas nisam primetio da rade išta na ovoj stazi. Svi radnici su bili angažovani oko pešačkih staza i budućih igrališta. Nadam se da će do proleća i početka sezone završiti radove na ovoj biciklističkoj stazi. Iako postoji privremena obilaznica na trotoaru duž Bulevara Nikole Tesle, biće mnogo prijatnije opet voziti starom rutom.
 
Ta obilaznica nije privremena. Ostaće ona i kada završe staru stazu. Znam šta si mislio, ali čisto da neko ne pomisli drugačije :)

Apropo vožnje bicikla ulicama gde nema bici staze/trake, evo jedna "sitnica" iz Dimitrijale (koju su UZB prijavili) https://twitter.com/uzbbgd/status/954297996048560129



Ovo se inače rešava tako što se rešetke "okrenu" za 90 stepeni.

Naravno i za bicikliste i vozila je bolje da je sve uvučeno ili kvalitetno urađeno pa da se ne stvaraju krateri oko slivičnih rešetki i šahtova (kao u Kneza Višeslava i to uskom delu od Požeške do Košutnjaka)

ps: na slici se vidi još jedan čest problem, a to je vozilo "parkirano" pola na kolovozu, pola na trotoaru.
 
To sa rešetkama mislim da je jedan od najozbiljnijih bezbednosnih problem pošto u ulici gde ne postoji traka ili staza dozvoljeno je kretanje u jednom metru a ti šahtovi se uvek nalaze u jednom metru. Problem i sa njima je što je kod dosta slučajeva sam okvir pravougan a ne kvadratan, pa nije moguće reotirati rešetku nego treba sve da se ruši i postavlja nova konstrukcija.
 
Pa što nisu razmišljali kada su raspisivali tender za slivnike?

(ah oksimorona staviti nadležne i reč razmišljati u istu rečenicu)
 
I ove balonke upadaju u rešetke? :evil: Više se ni sa 28 x 1 5/8 ne osećam bezbedno :?

Što je raskopana staza kroz "šumu" kod Juge? Poslednji puta sam prošao njome pre oko godinu dana, i nije mi delovala loše. Sad su je udesili za ove što se lože na off road :D
 
Nešto kao novopečeni vozač bajsa isprobavam, Zvezdarska šuma je sasvim solidna za vožnju, pogotovu na vrhu gde je mnogo manje strmo nego na prilazima šumi. Ali, nigde nema biciklističke staze koja vodi od šume već se svodi na samoubilačko sletanje ka Milana Rakića, Dragoslava Srejovića, Severnom Bulevaru ili Čingrijinoj.
 
profa_chb":184kai40 je napisao(la):
I ove balonke upadaju u rešetke? :evil: Više se ni sa 28 x 1 5/8 ne osećam bezbedno :?

Što je raskopana staza kroz "šumu" kod Juge? Poslednji puta sam prošao njome pre oko godinu dana, i nije mi delovala loše. Sad su je udesili za ove što se lože na off road :D
Renovira se. Imaš glatku kao staklo stazu uz Bulevar Nikole Tesle ako ne želiš da voziš slalom kroz pešake na šetalištu.

Ne spominji off road da se ne pojave one budale sa kvadovima što voze kroz Košutnjak.
 
Te budale sa kvadovima sam jednom sreo u Jurija Gagarina, ja bajsem od Belvila ka Mostu, a oni zelenim pojasom između bici staze i kolovoza u suprotnom smeru, solidnom brzinom :o

Hvala za info o novoj stazi u BNT, viđao sam fotke po forumu. Mislim da je to odlična staza, za brzu vezu grada sa Zemunom.

Inače, nekada dok sam svakodnevno išao sa Čubure u Zemun na posao, išao sam desnim trotoarom u Bulevaru Mihajla Pupina. Znam da nije staza, ali nema nijedan semafor sve do Crvenkape, tako da dođe kao mala bici magistrala :D
 
vucko":1tjiz84c je napisao(la):
Nešto kao novopečeni vozač bajsa isprobavam, Zvezdarska šuma je sasvim solidna za vožnju, pogotovu na vrhu gde je mnogo manje strmo nego na prilazima šumi. Ali, nigde nema biciklističke staze koja vodi od šume već se svodi na samoubilačko sletanje ka Milana Rakića, Dragoslava Srejovića, Severnom Bulevaru ili Čingrijinoj.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509873#p509873:1tjiz84c je napisao(la):
vucko » 2 minutes ago[/url]":1tjiz84c]Nešto kao novopečeni vozač bajsa isprobavam, Zvezdarska šuma je sasvim solidna za vožnju, pogotovu na vrhu gde je mnogo manje strmo nego na prilazima šumi. Ali, nigde nema biciklističke staze koja vodi od šume već se svodi na samoubilačko sletanje ka Milana Rakića, Dragoslava Srejovića, Severnom Bulevaru ili Čingrijinoj.

Ali treba doći do vrha. Isprobao sam sve prilaze vrhu i najlepši mi je kroz Kordunašku. Jeste kaldrma, ali lepo je upakovana.

Čak sam terao bajs i u skladu sa svojom strukom i nadimkom kroz Astronomsku.

Ko voli truckanje (grubu kaldrmu) ili želi da oseti vožnju kao na čuvenoj trci Pariz - Rube može da proba Volginu, ali ne deo gde je okretnica 65-ice, već smer iz Milana Rakića.

Spust niz Veljka Dugoševića je odličan, ali na nekim mestima nepregledan, a i prolazi pored ulice sa možda najlepšim imenom u Beogradu - Zvezdarskih jelki!
 
@profa

Sada ima bici. staza u Bul. Mihajla Pupina. Nisam prošao tuda od kada je asfaltiraše, ali po fotografijama izgleda pristojno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509882#p509882:25fahf6i je napisao(la):
profa_chb » 3 minutes ago[/url]":25fahf6i]Te budale sa kvadovima sam jednom sreo u Jurija Gagarina, ja bajsem od Belvila ka Mostu, a oni zelenim pojasom između bici staze i kolovoza u suprotnom smeru, solidnom brzinom :o

Hvala za info o novoj stazi u BNT, viđao sam fotke po forumu. Mislim da je to odlična staza, za brzu vezu grada sa Zemunom.

Inače, nekada dok sam svakodnevno išao sa Čubure u Zemun na posao, išao sam desnim trotoarom u Bulevaru Mihajla Pupina. Znam da nije staza, ali nema nijedan semafor sve do Crvenkape, tako da dođe kao mala bici magistrala :D

Da, to je i naša redovna ruta kada idemo ka gradu. Idealan asfalt, malo pešaka, nema ivičnjaka...

Mada, sada kada završe trotoar na Brankovom mostu, brže će mi ipak biti suprotnom stranom gde je staza (i 2 smeafora više)
 
@astrodule nisam bio pažljiv na času, uzvodna strana će biti za bajs? Nekada sam samo nju koristio za povratak sa NBG-a.
 
Ne znam, ali ja ću je koristiti jer je nizvodna strana puna prepreka i mislim da je i pešaci više koriste.

Plus, ne koristim lift, već se kroz Savamalu spuštam do reke.

Plus, pošto sam kod Fontane, bliže mi je da koristim stranu Bulevara Mihaila Pupina dalju od SIV-a.

Ako idem ka gradu, onda je SIVska strana bolji izbor, zbog skretanja u Pop Lukinu.

Nije u pitanju neka velika razlika, ali gledam uvek da optimizujem putanju (manje semafora, nivelisaniji prelazi, manje raskrsnica...)
 
Verujem. Jeste malo cimanje oko tog prelaženja, ali meni je bar draže da izgubim minut-dva u stajanju nego minut-dva u provlačenju kroz masu.

Jedina mana te SIVske strane je nekad bio pešački posle EKO pumpe, sa onim monstruoznim ivičnjakom. Tu sam već obično prelazio na kolovoz, pa levo u Bulevar Umetnosti, ili na opštinsku stranu staze, pa u Pariske Komune :)

P.S. Šta mislite kada bi se iskoristio deo trase stare pruge da se napravi staza koja spaja Bul. Mihajla Pupina i Bul. Nikole Tesle? Tu postoje neki ostaci nekakve staze :grand:
 
To je bio nekada put ka otvorenoj garaži GSB-a. Taj deo NBG iza Crvenkape je u teoriji vrlo atraktivan i šteta je što je neprohodan.

ps: ha ha, monstruozni ivičnjak je toliko puta prijavljjivan i od mene i od drugih ljudi i stvarno je bezobrazluk da ga do skoro nisu sredili.

Mogli bismo ovde spomenuti još neke monstruozne ivičnjake. Prvi mi na pamet pada prelaz kod Delta Cityja.

Koliko znam, svi ivičnjaci treba da se obore (ne samo gde su bici staze)
 
Jaooo, ti ivičnjaci u simbiozi sa onim kao kamenim kanalima za odvođenje vode? Uh.

Nekadašnje provlačenje trotoarom iz pravca Zelenjaka ka nizvodnoj strani Brankovog, kroz autobusko stajalište, preko ONOGA, pa preko pešačkog na visoki ivičnjak iza kojeg nema ni metar trotoara? Ili isto to samo u suprotnom smeru...

Sve sam ja to od 2008. do 2013. prošao... Drumašem :D
 
Kroz centar grada nikada nisam išao trotoarom. Na ulici se osećam bezbednije.

Pošto su nam ukrali bajseve pre neki dan, razmišljam da možda kupim drumaša. Međutim, mislim da drumaš kao jedini bicikl nije dobr opcija za Beograd sa svakodnevnu vožnju.
 
Gdje su ti ukrali bajseve jesi prijavio kradju isao do bubanj potokada ga nadjes
 
Iz biciklane u ulazu. Neko je imao ključ od ulaza i ključ od biciklane (komšija je čuo da se vrata otvaraju na ključ (imamo onaj na senzor) i video dvojicu sa kapuljačama kako beže).

Prijavljeno je (imam serijske brojeve), nisam išao po buvljacima. Bicikli su specifični, pa ako ih budem ikad video, znaću da su naši. Sumnjamo na komšiju, pa ću da odem do policije ponovo i da tražim da ispitaju ljude iz ulaza.

Inače, ovako zamišljam staze kada bismo jednu traku ili (bolje) parking mesta prepustili biciklistima

za%C5%A1ti%C4%87ene-trake-za-bicikliste.jpg


http://uzb.rs/njujork-dodaje-zasticene- ... raj-grada/
 
@astrodule Jako mi je žao tvog slučaja. Nadam se da ćeš biti uspešan u potrazi!

Inače, taj drumaš sam više vozio iz fazona, lično restaurirani ROG Maraton :) Naravno, kako sam se malo uozbiljio, prešao sam na nešto praktičnije ( https://www.merida-bikes.com/en_int/bik ... d-408.html ) i mogu reći da sam se preporodio. Porasla mi je prosečna brzina solidno, mada sam i malo promenio stil vožnje i optimizaciju ruta :)
 
Strasno ako su komsije nadam se da imate video nadzor
 
Imamo, ali ne snima (samo šalje signal na kablovsku).

A i šta bi snimak pokazao? Dva lika u kapuljačama. Čak i da se vidi neko vozilo, retko koja kamera ima rezoluciju da se vidi jasno lice ili registracija.
 
Vrh