Šta je novo?

Biciklistička i trotinet infrastruktura (staze, trake, signalizacija) i saveti za bezbednu vožnju

A ako se ne ide ka gradu već ka Južnom bulevaru (i iz pravca Južnog)?
 
Поред саме ограде фабрике БИП код мостара има сасвим довољно места да се провуче стаза која би спајала Булевар кнеза А.К. са аутокомандом па онда ту може неки бициклистички лифт (замишљам)

tVPO2.jpg
 
Lift.... moze ali ima daleko jednostavniji način i to daleko koristniji

sva stepeništa da imaju izravnate dve betonske ,,linije ,, za Wilchere
te ne samo da bi invalidi (uz neciju pomoč) mogli da se spuštaju i penju vec i biciklisti bi imali vajde

u ovom slučaju
pomaži drugom - pomažeš i sebi

:sesir:
 
Biciklistička staza u Goce Delčeva je produžena do Pariske komune.

Takođe je produžena i staza u Pariske komune do Tošinog bunara.

Sve je oboreno baš kako treba.

U Pariske komune je staza iscrtana i postavljena vertikalna signalizacija, a u Goce Delčeva su u toku neki radovi pa su tamo samo stubovi sa znakom.

7309a4249b718e8e19384f0e06f46caf.jpg
3226b1c45d5cec242f917cb593ed5555.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Ali zašto?!?!

https://twitter.com/uzbbgd/status/918023357869719552

Inače, ceo taj potez od ove tačke do kraja Ade (do taložnika) je i pored pomalo haotične situacije vrlo tečan za vožnju.
Naime tu se vozi i po kolovozu i po biciklističkoj stazi i to u oba smera i na bici stazi i na delu za automobile.

Upravo ta širina i činjenica da su oba dela u istom nivou BEZ PREPREKA omogućava izbegavanje konfliktnih situacija. Naravno, to je tako jer automobilu baš retko tu prolaze.
4439381b59d0b45b8309191c51593df1.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Tu desno na slici je ulaz u jedan parking. Meni se sve čini da će tu da se posadi još jedna rampa. A možda i ne, možda su samo degenerici. :D
 
Hm, možda premeste postojeću rampu na ovo mesto. Videćemo narednih meseci. Sad ću baš da im pošaljem mejl, pa mi možda i odgovore?

edit: Sajt Ade ne radi, pa sam poslao upit Beograd putu.
 
Ako se tu napravi rampa to će biti bukvalno treća rampa odnosno četvrti punkt na Adi na potezu od nepunih 1 kilometar. Prva je tamo na ulazu na Makiškoj strani, drugi (privremeni) punkt se uvodi tokom leta tamo posle kružnog toka, gde su košarkaški tereni. Treća rampa je 200 metara niz put, u ravni sa Tornjem. I sad ako se uvede i ovo, to će biti četvrta. Ko Fort Knox bogte. :D
 
Možda im je plan da bicikliste usmere na bici stazu do tog dela.

Ja nikada ne idem bici stazom do tačke na slici jer je prevelika gužva na njoj u tom delu.

Ne znam, zaista ne vidim trenutno nijednu logiku osim tvoje (da prave rampu)
 
Prilicno sam siguran da pomeraju rampu koja se nalazi nekih 500m ranije na to mesto, kod teniskih terena, gde ce biti parking. Sto znaci da ce vozila koja udju na Adu imati sve do skretanja za tobogan slobodno za kretanje. U cilju toga i prosirivali su ulicu za neki metar na tom potezu.
Tako da ces radi komfornosti pre voziti biciklistickom, jer ce na putu iznad biti vise vozila.
 
Uh, između automobila sa jedne strane (koji idu predvidljivom putanjom) i biciklističke staze sa raznim preprekama, neiskusnim biciklistima, decom na trotinetima, rolerima (rolerašice tolerišem), pešacima sa malom decom, biram ulicu.

Svestan sam da kršim zakon, ali samo čekam tog policajca koji će mi napisati kaznu, pa ću ga istog dana prijaviti za nepisanje kazni svim uzurpatorima biciklističke staze (roleri, pešaci, trotineti).
 
Dobih odgovor od Beograd puta.

Poštovani,

Koleginica iz nadležne službe kaže da ekipe JKP “ Beograd put” nisu ništa postavljale na Adi.

Pozdrav,

Postavlja se pitanje, u čijoj je nadležnosti bici staza na Adi (što sam ih u reply-u i pitao - čekam odgovor)
 
Ima li naznaka da ce biciklisticka staza iz Bulevara kneza Aleksandra Karadjodjevica da se poveze sa onom iz Neznanog junaka?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483897#p483897:3nqc99mm je napisao(la):
astrodule » 10 Окт 2017 05:01 pm[/url]":3nqc99mm]Biciklistička staza u Goce Delčeva je produžena do Pariske komune.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
Мислиш на бициклистичку стазу у улици Маршала Толбухина да је продужена до Париске комуне. :D

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=484477#p484477:3nqc99mm je napisao(la):
astrodule » 12 Окт 2017 07:37 pm[/url]":3nqc99mm]
Postavlja se pitanje, u čijoj je nadležnosti bici staza na Adi (što sam ih u reply-u i pitao - čekam odgovor)
Мислим да је бициклистичка стаза на Ади у надлежности ЈКП "Ада Циганлија". @Дуле, кад ти стигне одговор , јави.
:sesir:
 
Nešto mi ovde smrdi. Jek bio neki konkurs za ovo?, jel neko od uradio pejzažno-arhitektonsko rešenje ? ima li ovde arhitekata, jel zna nešto o ovome...
:roll:
 
Има тема о парку "Ушће" у делу форума посвећеном зеленилу ;)
 
@astrodule fotke su ti priceless

ja bukvalno ne mogu preživeti njihova (ne)dela osim da im se smejem. od onoga na adi do goce delčeva. u moru sličnih baljezgarija.

makar je relativno naivno i ne deluje nerešivim.
 
Smejanje kao odbrambeni mehanizam ha..? :?
Inace nije smesno, zalosno ja nasta se trose nase pare...
Pesacima se krade trotoar , biciklisti nista sustinski ne dobijaju...sem sminke..zasto pobogu nije produzena bici staza izmedju drveca kao na deonici od Bul. Mih.Pupina do Maxija :?: , a iznad toplovoda...
 
Vrh