Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Није то баш "државни криминал", јер је држава - железница, а Пантранспорт је локал, па је ово укидање државе у корист феудалаца, тј. антидржавни криминал.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897358#p897358:2krglqig je napisao(la):
Пантограф » Uto Nov 09, 2021 3:43 pm[/url]":2krglqig]Није то баш "државни криминал", јер је држава - железница, а Пантранспорт је локал, па је ово укидање државе у корист феудалаца, тј. антидржавни криминал.
Preciznije, to je kriminal kojim se bavi vlast na nivou države, a svakako je antidržavni, jer debelo šteti javnom interesu. Ako rukovodstvo SV svesno narušava interese putnika SV da bi udovoljilo privatno-poslovnim šemama lokalnih tajkuna, to nije ništa drugo nego kriminal u kojem saučestvuje sam SV.
 
Vesić sinoć u emisiji na Euronews po milioniti put obećao BG Voz do Pančeva.
 
Evo sada obecava Beovoz do surcina, obrenovca, mladenoca i lazarevca na 15 minuta
 
Прича празну причу. БГ воз до Сурчина и Обреновца неће ићи даље од НБГ што је лоше решење.
 
Insajder sa zeleznice mi prica kako se opasni tereti sada prevoze kroz tunel Beo voza. Recimo HCl.
Kaze da se radi o polu punim cisternama jer je polovina tereta u gasovitom stanju. POsto nema pruge za NS teret ide preko Prokopa, zatim kroz tunel i preko Pancevackog mosta na Zrenjanin i odatle ka NS.
 
1.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901333#p901333:7s1bjljz je napisao(la):
Bender Rodriguez » Уто Нов 23, 2021 12:49 pm[/url]":7s1bjljz]Bolje išta nego ništa.
Није баш тако, кава је предност Сурчинцима БГ воз до НБГ наспрам 601 који их води у центар?
 
Слажем се, али за сад СМАРТ планери нису то имали у плану. Али опет верујем да ће проћи доста година док се цела та нова пруга изгради до Обреновца.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901340#p901340:363weok9 je napisao(la):
MC_ » Уто Нов 23, 2021 1:06 pm[/url]":363weok9]Insajder sa zeleznice mi prica kako se opasni tereti sada prevoze kroz tunel Beo voza. Recimo HCl.
Kaze da se radi o polu punim cisternama jer je polovina tereta u gasovitom stanju. POsto nema pruge za NS teret ide preko Prokopa, zatim kroz tunel i preko Pancevackog mosta na Zrenjanin i odatle ka NS.

То је већ одавно позната информација. Опасни терети се превозе само ноћу када нема путничког саобраћаја. Терет не иде преко Прокопа, него из Макиша преко Раковице, тунела Дедиње и тунела Врачар према Панчеву, где преузима дизел локомотива и вуче преко Орловата до Новог Сада. Дакле не иде ни преко Зрењанина.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901377#p901377:1gpb9igj je napisao(la):
Пантограф » Уто Нов 23, 2021 2:44 pm[/url]":1gpb9igj]Мораће да се продужи та линија преко Саве.

Мораће прво да изграде пругу и купе возове да би она уопште могла да постоји. Е тек онда могу да је продуже. То што си написао је као да си написао да ће морати да продуже непостојећу железничку линију Панчево - Ковин преко Дунава до Смедерева.
 
Kad sam poslednji put proveravao, postojala je pruga iza Novog Beograda, preko Save, a takođe je jasno da je ovde reč o planovima, pa ne mogu ni izbliza da dešifrujem smisao ovakvog pisanja posta, niti ću se truditi.
 
Joш увек немамо никакве конкретне рокове за пругу Земун-аеродром-Сурчин-Обреновац. Ово све може да остане на нивоу цртежа на мапи, као и многи планови пре.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901375#p901375:21wp2j1l je napisao(la):
Дошљак » Uto Nov 23, 2021 2:41 pm[/url]":21wp2j1l]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901333#p901333:21wp2j1l je napisao(la):
Bender Rodriguez » Уто Нов 23, 2021 12:49 pm[/url]":21wp2j1l]Bolje išta nego ništa.
Није баш тако, кава је предност Сурчинцима БГ воз до НБГ наспрам 601 који их води у центар?
Pa presedaće na drugi.
 
Brate, poenta je da se posle 50 faking godina nesrećni Obrenovac i Surčin povezuju na pruge. One pruge koje su im 50 godina (gore dole) stajale na 15 i 5 km, a niko klinom nije mrdnuo da ih poveže. Ono što mene raduje je da se napokon prave te konekcije. A šta će biti sa trasama, o tome ću da mislim kad se naprave te šine iiii kad se kupe nove garniture. Inače sada s ovim garniturama, ovim brojem, i ovim stanjem, čak i voz od Prokopa do Pančeva je naučna fantastika i neću da traćim vreme i mozak na misli o tome.


Levo i desno gledam po forumu kako ljudi u svakom jajetu nalaze dlaku. Ok, samo napred. Prvo što i sam prezirem ovu vladajuću sektu i njenu bahatost i primitivizam, a drugo, što podržavam pravo svakog građanina da iznosi svoja mišljenja i sugestije. Ali mi smeta što se na nekim temama izostavlaj da 50 godina klinom nije mrdano da se nešto uradi ili izmeni, a sad kad se stvari pomeraju s mrtve tačke, sad se nižu komentar ''e jbg, fali ovo, i ono nije kako sam zamišljao''...

Pa da. Fali to i ono nije onako kako smo zamišljali. Zato što dok drugi gradovi imaju višvekovnu praksu urbanizma, Beograd iam višedecenijsku praksu KRETEnizma. Ne 30 godina. Ne 50 godina. Nego evo, sad u 2021, preko 100 godina KRETENIZMA. I brljotina jednog se nadovezuje na glupost drugog koja se kalemi na idiotluk trećeg. U takvim okolnostima, očekivati savršenstvo od početka vodi u beskrajni niz frustracija i razočarenja.

I da, ovo se isto odnosi i na metro. Koliko god prezirao ove sada što bi da ga grade, u kontekstu metroa, podjednako preziram sve pajsere koji su mogli da ga grade (ili učestvuju u njegovoj gradnji) prethodnih 50 godian a kurblom nisu mrdnuli da naprave ni jedan jedini metar tunela. I to sve pod najkretenskijim mogućim izgovorima. Od toga da ''nema se poslednja para od prvog stuba prve stanice do poslednje pločice WCa poslednje stanice'' pa sve do ''šta će reći Ljubljana i Zagreb''...
 
Пази, Обреновац и Сурчин имају пругу и данас :D
 
Da, tehnički imaju. :D Sad će nadam se dobiti nove i bolje. Da je to na vreme učinjeno, i na adekvatan način, sad ne bismo brinuli ove brige.

Ali bitno je da mi imamo paukovu mrežu šina oko Beograda (železničkog centra galaksije) i najskuplju nadstrešnicu u regionu. A povezivanje 5 km do aerodroma i jednog od najvećih predgrađa u okrugu... to se ostavljalo budućim naraštajima.


Jbt bre lakše bilo sprovesti šine od Beograda, kroz vrleti Bosne i Crne Gore do Bara, nego preći 15km od Železnika do Obrenovca i od Zemuna do Surčina.
O tome niko ne priča. Al zato sad kad se pokuša nešto s time e jbg ne valja ovo e jbg ne valja ono... Pa ne valja. Kad se kretenizam zaliva već 100 godina.


P.S.
Naravno, ne kažem da ova do Bara nije bila potrebna. Mada znam ljude iz struke (i saobraćaj i građevinci) sa podeljenim mišljenjima i o njoj.
Ali je fascinantno to, napravi se takva petljavina, i petljavina u Beogradu, a ne mož' se pređe 5 i 15 km po ravnicama. Opet, jer je neko pametan prethodnih 50/70 godina tih 5 i 15 km ispresecao svakakvim glupostima.
 
Проблем је што је аеродром изграшђен у периоду најизраженијег аутомобилизма, а у истом духу Обреновац остао без железнице узаног колосека. Моје мишљење је да је аеродром ипак требао да добије или метро или пролазну пругу из правца Батајнице, а за Обреновац су могли да направе пругу од Остружнице па да покрију и успут Барич,Умку и Моштанице.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901502#p901502:2hni0kc9 je napisao(la):
Пантограф » Уто Нов 23, 2021 9:51 pm[/url]":2hni0kc9]Kad sam poslednji put proveravao, postojala je pruga iza Novog Beograda, preko Save, a takođe je jasno da je ovde reč o planovima, pa ne mogu ni izbliza da dešifrujem smisao ovakvog pisanja posta, niti ću se truditi.

Жалим што не можеш да дешифрујеш. Дошљак је лепо објаснио.
 
Pa to ti kažem, jedan promašaj se kalemi na drugi pa na njega treći. Beograd je u zadnjih 150 godina samo delom imao urbanizam. Sve ostalo se svodilo na - kretenizam. Zato nedavno rekoh na drugoj temi da Beograd ima svoj unikatan pravac urbanizma - kretenizam.

Inače, ja na skali od - 100 do +100 o SFRJ imam mišljenje negde oko neutrale (ne znam tačno, tesko je kvantifikkvati ili dati jednu konacnu ocenu za sve). Ali to što se radilo, da se izgrade papazjanije koje će postati zastarele ili prazne čim se završe, da se pravi aerodrom za region a do njega se stiže klackajući se u Lejlandu i taksiju, da se pravi svojevrsna prestonica ne samo regiona nego čitavog bloka zemalja bez metroa, da se prave gigantska satelitska naselja (Mirijevo, Karaburma, Medak...) do kojih će da vode ulice iz 19. veka... da se ima za BG-Bar a nema se za 15km šina po ravnom do Obrenovca... to mi je uvek bilo fenomenalno. Debilna fantastika bogte.

A o nekim drugim greškama ili promašajima od projekata da ne govorim. I ne mislim samo na civilne.
 
Vrh