Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

A trebalo je i u Batajnici da se uradi nadstresnica kad se menjala pruga do Golubinaca... I nista od toga
 
Je l' se sada naplaćuje vožnja BG.Vozom ili je i dalje besplatan?
 
Jos je besplatan! Ili bar nema kontrole. Ja sam isao vise puta u toku nedelje i nikakve kontrole nije bilo...
 
и бесплатан је и нема контроле (прво повлачи друго). него, је л' и даље добро фунцкионише? баш се нисам дуго возио
 
Ja kad god udjem i dalje nema nikog. Broj putnika ne raste, u spicu ne znam kako je posto i ja dugo nisam isao njim.
 
Trenutno su radovi u Zemunu, menjaju se skretnice i sredjuju sine. Izmedju Zemuna i Zemun polja ce cak biti menjane i sine, a ne samo pragovi. Video sam ih polozene
 
Nekoliko pitanja:

1.Kada ce BG voz biti produzen do Tosinog Bunara?

2.BG Voz je besplatan jos uvek, ali posto su objedinili red voznje sa Beovozom da li to znaci da ja npr na relaciji Novi Beograd - Vuk u Beovozu ne placam kartu?
 
1. требало би у априлу
2. БГ Воз је бесплатан. у Беовозу се плаћа карта, макар ишао од Новог Београда до Вука
 
Danas sam prisustvovao jednoj veoma čudnoj sceni. Odlučio sam se posle duže vremena da na posao odem BG:vozom. Vozio sam se od NBG do Karađorđevog Parka i tamo kada sam izašao iz voza video sam jednu ženu kako se penje na jedvite jade na platformu pored voza skroz na kraju tunela prema izlazu. Pomislih odakle ova žena tamo u rupi i onda vidim da je voz stao tako da mu je skoro ceo poslednji vagon van perona tj. nije ni ušao u stanicu. Vrata su se otvorila a jadna žena koja je bila tamo morala je da iskoči iz voza sa velike visine i da se prošeta pored pruge ka stanici. Nisam mogao da verujem. Inače je u toj stanici platforma niska a tek kad nema platforme visinska razlika je veoma opasna posebno za ženu u srednjim godinama. Ovo je meni izgledalo veoma opasno. Sve se ipak dobro završilo a žena je sva zadihana otišla na posao. Nisam stigao da fotografišem ali sam besan pokušao da nađem onu prikazu tamo što čuči u kućici i da kažem šta se desilo ali tamo nije bilo nikoga.

Inače voz je strašan. Oseća se neki težak "industrijski" smrad unutra, sedišta su umazana i prljava, unutrašnja vrata su skoro sva iskrivljena i pokvarena, nema nikakve muzike, voz strašno škripi i škljoca dok se kreće. Putnika ima veoma malo. Radilo se o polasku u 8:20 sa NBG.

Mislim da sam danas definitivno doneo odluku da BG:voz više ne koristim.
 
Da li si siguran da je zena izasla iz voza? Ponekad tu dolaze ljudi ne znam ni sam odakle, ali dolaze sa pruge.

Stajanje van peroba je uobicajeno za periferne stanice, pa se desavaju padovi i slicno, ali na Karadjordjevom nisam nikad primetio to.
 
Koliko je para dato za tu stanicu ....
pravo r u g l o, par puta sam je koristio isključivo za izlazak, ruglo i ništa više
za ulaz nikada, jer nema mogučnosti da se dobije ikakva informacija ili karta
verujem belgrey svako slovo
dobro zamišljeno, na dobrom mestu, napravljeno veliko sr***e :blah:
ne treba svaka stanica da je kao kod Vuka , ali elementarne stvari ako radi mora da ima, a ta stanica nema ništa
toliko ruglo da je čak ni narkomani ne koriste, kojima nisu strane koje kakve rupe , pa kad ni oni neće to je ispod svakog dna

Koliko je dato a koliko tek treba dati samo da se ona elementarno uredi ... sve je to preskupo bar u ovom momentu
Sigurno nije rešenje da se neki neki jadnik kao sužbeno- lice zatvoriti u tu rupu,
i on je živa duša kome treba obezbediti elemetarno tako da i ta opcija otpada
Ostaje ozbiljno ulaganje .....a još dugo nece biti sretstava....
 
Strasno Ja se cesto vozim bg vozom do sad se takve stvari nisu desavale znaci ne bi izlazio van stanice za zivu glavu.Ovi postadose bahati kao ovi vozaci iz GSP-a sve same drkadzije :bash: :bash: :bash: :bash: Zar treba na takav nacin treba da nas ponizavaju? :shok: :rant: :( :(
 
Матеја Бељан":h5td1ans je napisao(la):
Da li si siguran da je zena izasla iz voza? Ponekad tu dolaze ljudi ne znam ni sam odakle, ali dolaze sa pruge.

Stajanje van peroba je uobicajeno za periferne stanice, pa se desavaju padovi i slicno, ali na Karadjordjevom nisam nikad primetio to.
Ne mogu da budem siguran ali stajao sam pored vrata i video bih u dolasku na stanicu ženu pored pruge da je bila prethodno tu. kad sam već bio izašao ona se penjala na platformu, dakle nema šanse da je uspela da odmah iza voza pređe prugu i da prođe ceo vagon od kraja do početka. Malo je vremena za to. Dakle, morala je izaći na srednja otvorena vrata poslednjeg vagona i to direktno pored pruge van platforme. Ništa drugo nema logike.
 
Vozih se danas bg vozom bez problema.

Slazem se da je stanica karadjordjev park uzasna jer je i prektratka,lici vise na tunel nego na stanicu.
 
Povremeno ulazim na ovaj forum i zaista sam srećan što postoje ljudi koji na ovakav način razmenjuju mišljenja, bez uvreda, veoma stručno. Nadam se da ću i ja kao, ako Boga da, budući inžinjer, za koju godinu moći ravnopravno da vam se pridružim.
Za sada, molim vas da mi, kao upućeniji, odgovorite na sledeća pitanja:

1. Da li će Bg voz od aprila saobraćati Resnika? Ili barem do Rakovice?
2. Da li su stanice Bg voza iste kao stanice Beovoza?
3. Kada Bg voz bude "stigao" do Rakovice, do koje stanice će ići u pravcu Beograda? Do Pančevačkog mosta?
 
Za sada je najizvesnije uvodjenje linije Rakovica - Beograd centar.


Sad sam kupovao kartu za Beovoz na Vukovom spomeniku, i radnica me je napala jer sam pomerio ono s... gde se ostavljaju pare, dok nije sedela tu, u fazonu: "To ja pomeram a ne vi!" Mene je to toliko iznerviralo, nisam znao kako da reagujem.
 
vucko":3sckir28 je napisao(la):
Vozih se danas bg vozom bez problema.

Slazem se da je stanica karadjordjev park uzasna jer je i prektratka,lici vise na tunel nego na stanicu.
ужасна јесте, али прекратка није. перон постоји и у пећини, само што је неосветљен.

Bianconero":3sckir28 je napisao(la):
1. Da li će Bg voz od aprila saobraćati Resnika? Ili barem do Rakovice?
2. Da li su stanice Bg voza iste kao stanice Beovoza?
3. Kada Bg voz bude "stigao" do Rakovice, do koje stanice će ići u pravcu Beograda? Do Pančevačkog mosta?
1./3. до Раковице, ваљда, али када, још се не зна. као ни што се не зна да ли ће ићи до Прокопа или до НБГ-а
2. с обзиром да нема других, да
 
Meni se sviđa Karađorđev park, volim taj trip golog betona. Jeftino, a fino. I vrlo je simpatično osvetljena, malo sablasno. Malo joj fali da super izgleda.
 
A tek stanica kod Novog Beograda ekstra je uradjena :laugh: ma Karadjordjev park nije los a i blizu je Veterinarskog fakulteta pa mi je ispred nosa bukvalno :D kod Vuka je mozda najbolja stanica ali dok se popnem sa pokretnim stepenicama plus one gore treba mi dosta vremena jer pokretne stepenice sporo idu tako da Karadjordjev park jos dodje i najbolja stanica ko zuri negde brzo moze da se popne dok je kod Vuka malo teze
 
jlaki":8iuulkar je napisao(la):
Meni se sviđa Karađorđev park, volim taj trip golog betona. Jeftino, a fino. I vrlo je simpatično osvetljena, malo sablasno. Malo joj fali da super izgleda.
ужасна је због техничких ствари, поготово због прениског перона
 
ма и мени се свиђа та нека рустика што ту постоји и сабласност са слабим светлом, али мене нервира тај ужасно ниски перон, који је чак испод горњег дела шина
 
Vrh