Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Делија. Нисам безобразан. Нисам ни приближно те струке. Нама "лаицима" су те вибрације како год, све исте. Мене је само збунило да их нема ако су колосеци у трупу а ширина моста иста.
Не бих се бунио и да ниси одговорио.
Инжињери су, ваљда, ту да нам разјасне непознато или оно о чему пишу!
Или треба да ништа не питамо?
 
zidar":1xlmkpv5 je napisao(la):
...Zao mi sto necu videti TGV kako sa NBGD preko mosta na Adi juri ka Topcideru...
I da ga bude a jurio (574,8 km/h) teško da bi smo ga i mi videli da ide preko mosta na Adi :lool:
mi jednostavno nemamo ni jednu retabilnu destinaciju za TGV ili Maglev :(
 
Рашо, ја сам оно "смор" схватио као неку твоју иронију. Не знам шта ти то значи? Или поставиш питање или не.
 
boca-ica":cwpxea0j je napisao(la):
zidar":cwpxea0j je napisao(la):
...Zao mi sto necu videti TGV kako sa NBGD preko mosta na Adi juri ka Topcideru...
I da ga bude a jurio (574,8 km/h) teško da bi smo ga i mi videli da ide preko mosta na Adi :lool:
mi jednostavno nemamo ni jednu retabilnu destinaciju za TGV ili Maglev :(

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=I15CP6j9_F4[/youtube]

Kakvih crnih 600 na sat kad em je servisna brzina 320km/h (574,8km/h je rekord sto nije komercijalna voznja sa putnicima), em deli zel. cvor sa ostalim sporijim vozovima koji inace ima ogranicenje brzine, em brzi vozovi sa lokomotivama (tj. power cars jer se otkacinju samo u depou) imaju manje ubrzanje. Da bude jos gore u Beogradu mora da pristaje na stanice jer to je najvaznije mesto u celoj zemlji.

Da odgovorim i Zidaru.

I meni je zao jer kad nisu hteli da kupe Stadlere sa 760mm podom i pokretnim stepenikom (koji je baj d vej za njih svemirska tehnologija sa odrzavanjem na nivou NASA-e :lol: ) zasto bi prepravljali skorasnji projekat debilnih preskupih pristupa mostu ciju je kontroverznu gradnju pratilo negodovanje navnosti.

http://www.412emvbeovoz.com/Dokumenti/Generalni Projekat/Generalni projekat.pdf

^^^Na strani 184 generalnog projekta novih EMV saobracajnog instituta CIP objavljenog aprila 2007. godine napominje se da rastojanje izmedju ivice perona visine 960mm i ivice voza u visini ulazista ne sme da predstavlja opasnost po putnike pri ulasku-izlasku iz voza.

To znaci da je preporucena visina poda 760mm sa instaliranim pokretnim stepenikom koji bi bio koriscen iskljucivo pri pristajanju na betonske prefabrikovane perone visine 350mm. Mrezelo ih da naruce odredjenu stvar tako da nije tesko zamisliti koliko bi im mrsko bilo da se petljaju oko dela UMP-a.

U vezi sa izjavama gradonacelnika o dodavanju stajalista i kupovini novih garnitura dodao bih jos nesto.

Izmedju ostalog u projektu novih EMV stoji i Flirt sa gore prikazanog klipa koji je predlozen za prigradsko-gradsku zeleznicu Beovoz koja saobraca u sirem gradskom podrucju (za razliku od BG:Voza koji je gradska zeleznica jer saobraca u uzem gradskom podrucju). Kod Beovoza u projektu sve 3 osnovne linije izlaze iz uzeg podrucja opsluzivsi Pancevo i Novu Pazovu. Grad zeli da BG:Voz funkcionise iskljucivo u okviru uzeg gradskog podrucja sto znaci da linija 1 moze ici samo na relaciji Batajnica - Ovca.

Zanimljivo je kako na stranama 31 i 38 istog dokumenta kaze da je potrebna kompozicija za Beovoz minimum 380 putnika za dnevno opterecenje od 40.000 sa 6 polazaka u vrsnom casu odnosno za opterecenje u vrsnom casu od 500 putnika. Ako zaokruzimo na 400 sto je 80% opterecenja polaska i uz to smanjimo broj polazaka na postojecih 4, te da pritom uzmemo opterecenje od 3400 na sat odgovarajuca garnitura trenutno mora da primi minimum 680 putnika. Tome odgovara 412/416.

Medjutim ima veoma spor pristup jer je namenjen regionalnom saobracaju - jednokrilna i dvoja dvokrilna na sredisnjim kolima. Posto je trasa kraca sa vecim brojem putnika po km opterecenje moze biti cak i nesto vece oko 4000 na sat sto naci da nam je u tom slucaju potrebna kompozicija kapaciteta 1000 putnika ukoliko linija 2 zavrsava na stanici Prokop a linija 1 i dalje ima takt od 15min. 2020. sa istim vozilima od 1000 putnika bice potrebno 5-6 polazaka tako da ce linija 1 moci da se podeli na krake za Aerodrom i Batajnicu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LkxVe5dC7hI[/youtube]

^^^Ovako nesto, tj. MI09 sa pokretnim stepenikom? Za 10 vozova trebalo bi 80 miliona evra.

8172423.jpg


mi2n-5.jpg


^^^MI 2N na kome su bazirani i MI09 i Z22500 ima nesto visi pod visine 1200mm tako da najnize stajaliste ukoliko se instarira pokretni stepenik mora biti 760mm. To zahteva ulaganja pa je stoga potrebna studija unapredjenja gradske zeleznice.
 
Izmena vozova od Prokopa do Pančeva


Železnice Srbije će od danas u 20 sati do 10. avgusta u pet časova ujutru, promeniti saobraćaj putničkih vozova na pruzi Beograd Centar - Pančevo Glavna zbog radova u Prokopu.


Vozovi iz sistema BG voz će tokom vikenda saobraćati skraćenom trasom i to na relaciji Batajnica - Novi Beograd, dok će izostajati na deonici Novi Beograd - Pančevački most.


Voz iz Valjeva u 18.50 sati za Pančevo Vojlovicu saobraćaće do Rakovice.


Lokalni putnički vozovi sa Pančevačkog mosta u 15.51 sati i iz Pančeva Vojlovice u 22.20 sati za Valjevo, polaziće iz Rakovice i to u 16.08 sati i 23.17 sati za Valjevo, navedeno je u saopštenju.

IZVOR BLIC
 
Vraćam se oko 1:30 sa BEER FEST - a , i čujem kako rade neke mašine. Zapitam se šta je to , koje to lud da radi u ovo doba noći , kad imam šta i da vidim. Rade ljudi Prokop. Ovu noć ima da zapamtim do kraja života , jer se ovako nešto viđa jednom u životu , u Srbiji.
 
Раде они ноћом одавно. Другар станује у једном од оних пет солитера изнад Прокопа и каже да их чује и ноћу како раде.
 
Sigurno mu je stan okrenut na stranu koja gleda na Prokop , jer moj stan gleda na muzej i ništa ne čujem noću.
 
Поред спортског аеродрома 13. мај у Земун пољу. Виде се хангари и авиони на последњој слици.

Како бих ја све ове прелазе на прузи Београд-Шид денивелисао.
 
p0709151800.jpg

Железничка станица Карађорђев парк.

Плоче изнад перона су пропале, могу сваког момента пасти на путнике који користе БГ воз!
 
Znači ti si Direktore "zujao" taj dan oko nas? :-D :-D :-D
 
fotografija1493.jpg


Ovako izgleda voz koji stoji kao rezerva na ž. stanici Zemun (izvinjavam se na kvalitetu slike). Odavno je očigledno da ni železnice ni policija ni niko nadležan ne želi da se bori protiv švrljača vozova. Ovaj grafit da nije na vozu nego na nekom nebitnom zidu, bio bi mi odličan. Mis'im ko ne voli Duška Dugouška.

Prvo sam hteo da napišem da bi možda trebalo nekako čak i dogovoriti crtanje po vozovima, ali da se preskoče prozori i vrata. A onda sam guglao i video kako su izgledali vozovi kada je krenuo BG:Voz. Ipak ih treba uhvatiti i dati im mali sunđer da očiste sve vozove i iznutra i spolja.
 
Вожд":3ma75jq7 je napisao(la):
p0709151800.jpg

Железничка станица Карађорђев парк.

Плоче изнад перона су пропале, могу сваког момента пасти на путнике који користе БГ воз!

Станица Карађорђев парк коју често користим је нажалост најочајније урађена станица у Београду и сматрам да би након Прокопа требали да се позабаве и њом.
 
Ja sa zujao sa pilotom pipistrelom pao si mi na pamet ima li tvoga voza RvR na fotkama
 
Тачно је.
Дошљак и све друге колеге форумаши који користите ову станицу пажња, ова једна летва се једва држи, налази се изнад колосека у правцу ЖСт Нови Београд, наспрам пролаза, односно комуникације између два перона.
 
direktor":2z25n1zc je napisao(la):
Ja sa zujao sa pilotom pipistrelom pao si mi na pamet ima li tvoga voza RvR na fotkama
Garnitura na p.p. sa kamionom. :kk:
 
Вожд":1e614qy6 je napisao(la):
Тачно је.
Дошљак и све друге колеге форумаши који користите ову станицу пажња, ова једна летва се једва држи, налази се изнад колосека у правцу ЖСт Нови Београд, наспрам пролаза, односно комуникације између два перона.

Хвала за упозорење. Све ми се чини како се ЖС нису показале као добри домаћини на свим станицама у Београду и да би било боље да пређу под управу града.

Somi303":1e614qy6 je napisao(la):

Колико је само аутолака покрадено за Душка :mrgreen:
 
Po prvi , a verovatno i jedini put u životu , mogu da kažem da je neko koristio mozak (kada je slika u pitanju , ali ne i dimenzije , jer opet zaklanja vidik).
 
Да ли је могуће да је СТУ урадио нешто што на крају изгеда кул !?!?!
 
Па извештили су се они одавно, цртају ликове из цртаћа и разне карикатуре већ дужве време, изгледа им досадили они њихови бесмислени тагови.
 
Па ово и не изгледа тако лоше. :) Још када би имало довољно мозгра да не фарбују застаклењене делове возила... :bash:
 
Vrh