Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

И полиција, али и одмах чишћење/префарбавање сваког графита. Већина гарнитура би требало да има анти-графитну заштиту. Барем се тако прича. И не само возови, све што је ишарано, нпр. ограда на Бранковом мосту која је ижврљана, шта кошта да се префарбају у плаву разноразни тагови.
 
Somija bi mogli da ubacimo undercover na jedan zadatak ;)
 
Дошљак":il3uou3t je napisao(la):
И полиција, али и одмах чишћење/префарбавање сваког графита. Већина гарнитура би требало да има анти-графитну заштиту. Барем се тако прича. И не само возови, све што је ишарано, нпр. ограда на Бранковом мосту која је ижврљана, шта кошта да се префарбају у плаву разноразни тагови.

На полицајце сам и мислио.

1. Забранити, драстично ограничити или додатно опорезовати продају боја у спреју.
2. Увести строже казне за вандализам, које расту до драконских нивоа за серијске преступнике.
3. Натерати вандале или родитеље-старатеље малолетних преступника да надокнаде трошкове чишћења. Понудити опцију волунтерског рада за оне који тврде да нису у стању да плате. Натерати на принудни рад оне који и ту одбију или забушавају док волонтирају.
4. Уклањати сваки графит са подједнаком ревношћу као да је реч о великом 'U', кукалстом крсту или 'Srbe an vrbe' исписаном на улазница вратима зграде Скупштине.
5. Применити антиграфитну заштиту где год је могуће и економски оправдано.
6. Натерати вандале да префарбавају своје графите четкицом број 5/0.
7. За серијске преступнике резервисати специјални третман у виду броја шест, али лети, од дванаест до пет, или зими, у раним јутарњим сатима.

Добро, ово последње двоје је шала. Полу-шала. Заправо, та идеја ми звучи савршено.
 
Što se samog antigrafit sloja tiče on više nema nikakvu funkciju. Da bi se grafit uspešno uklonio sa voza ne sme proći više od 48 sati od njegovog nanošenja. Tako da... :(
 
Значи ипак је главни проблем немар одговорних железнице, спискане паре за заштиту која није искоришћена :(
 
mvbg1":uuj2svj8 je napisao(la):
Što se samog antigrafit sloja tiče on više nema nikakvu funkciju. Da bi se grafit uspešno uklonio sa voza ne sme proći više od 48 sati od njegovog nanošenja. Tako da... :(

Zavisi ko nanosi, kakva antigrafitna zaštita je u pitanju i na kraju način čišćenja.

Na nekim mestima se grafiti uklanjaju bez problema, a da su našarani još iz vremena predhodne vlasti.

Ima istine u tome da je najbolje ukloniti grafit odmah po njegovom nastajanju, ali isključivo zbog brzine uklanjanja. Svež grafit je lakše ukloniti od onog koji je doživeo "zrelost"
 
Какво просеравање, живимо у држави коју политичари пљачкају на сваком кораку, а ви би да шиљите к***** на графитерима, а исти ти политичари су и створили овакву атмосферу.
 
To си управу, чак шта више графити су код нас и заживели у политичке сврхе, од оних шаблонских "јул је кул" (а испод се допише и к%р@ц је кул, да простите), преко песница отпора и "готов је", до "народ бира а не дсс " и "дос је најгори". А онда су кренули навијачки графити "сви на маракану/јна/бањицу/чуку" и келтски крстови са навијачким акронимима и недавања и узимања титула, терање лопова из фсс и сличне глупости. Па зграда академије је скоро била чишћена, и опет је ст*** ударила "фсс мафија, толе одлази" и сличне небулозе, као да Толе и чита те графите.

Ја нисам против свих графита, али за све треба да се има укуса и мере, против сам графита по старим фасадама, конструкцији моста и возилима, а подржавам освежавање монотоних сивих бетонских зидова. Али да то буде неки цртеж, а не неке небулозе попут навијачких и политичких парола или СТУ тагова.
 
Somi303":hnfdesq2 je napisao(la):
Какво просеравање, живимо у држави коју политичари пљачкају на сваком кораку, а ви би да шиљите к***** на графитерима, а исти ти политичари су и створили овакву атмосферу.

Ал ти речника.

Немар је одговоран и за то што су пљачкаши дошли на власт, и што стварају такву атмосферу, а сама атмосфера је добрим делом директна последица нашег немара, а не само нуспродукт политичких прилика. Ми волимо да све свалимо на политичаре и пљачкаше, не признајући себи никакву одговорност - а јесмо одговорни, колективно и појединачно.

Шта треба да радимо? Игноришемо све остало док на политичку сцену не ступе неки нормални? Кад ће то бити? По мени су ненормални на влати већ добар део овог века. Или да се трудимо да искоренимо све што не ваља, од вандализма до корупције.
 
Mozda nije prava nijansa ali boja sigurno jeste po instrukcijama naseg gradonacelnika. :D :D :D
412-crveni.jpg
 
Naravno da ovo nije pravo bojanje. Autor se malo igrao sa fotkom a ja je nasao na netu. Pa u svoj ovoj "crvenizaciji" da i ja dodam svoj doprinos. :D
 
Meне је подсетило на бугарске РВР серије 33 па сам се зато препао :D Можда би лепо легла нека шема као са ФЛИРТа.
 
Не, не, ннемој молим те да експериментишу, испашће као са аутобусима..
 
Парола снађи се, на сличан начин се одрађује већина ствари у нашој држави (изузев одржавања министарских аудија, ту све мора да буде ориђинале).
 
То уопште није тачно. Просечан владин ауто је буџен колико и просечан гсп аутобус. Баш скоро нису смели, наглашавам НИСУ СМЕЛИ да поправе једног мерцедеса да их јавност не би линчовала. Нећу да наглашавам чији је мерцедес, али довољно је рећи да нису смели.
 
Kao klinac sam jednom nasarao grafit u prolazu jedne zgrade i sve sto sam osecao posle toga bila je praznina... Posle toga nije mi palo na pamet da to ponovim, kao i ono bacanje petardi... Bacis pukne i nista... Kakva glupost...

Umetnicke grafite podrzavam i da sam vlast dogovarao bi sa grafiterima lokacije i obezbedio bi dodatne... Cak bi ih i promovisao...
 
После данашњег догађаја, кроз град би пругу дефинитивно требало оградити.
 
Vrh