Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Ovo je slučaj kada treba primeniti sve ono za šta sam se zalagao,ako Đilas stvarno želi da Regionalni Metro zaživi a po osnivanju Gradskog preduzeća moj predlog naziva za preduzeće i sistem je (RMB-Regionalni Metro Beograd) ,neophodno je uvesti obezbeđenje+video nadzor sa vidno napisanim upozorenjem, iznad svih vrata u vozu i na platformama na svakoj stanici Beovoza; +video nadzor u svim vozovima i "šetajuće obezbeđenje koje bi pokrivalo sve vozove na liniji tako što bi prelazili iz jednog u drugi+policijsku stanicu sa jednim ili dva dežurna policajca zavisno od veličine i frekventnosti stanice(finansirani od S.Grada),ako firma ili ljudi koji rade na projektu Gradske železnice to nisu uzeli u obzir,onda je ovaj vandalski čin bio najbolje upozorenje da će se sistem brzo ruinirati,a i da podsetim tu je i obaveza održivog razvoja masovnog transporta prema direktivama iz Svetskih udruženja, e sada da li će autobusko naftni lobi pokušati neku diverziju GŽ prisećajući se profita iz minulih vremena i kada je Lasta opstruirala Beovoz još od otvaranja videćemo......
 
Urbanista":3nepr1sg je napisao(la):
^^ Nije baš samo to, ja ga viđam i kad čisti stanicu...
Не знам да ли си видео пре недељу дана на шта је личила станица , ђубре се преливало преко ограде , да није очишћено вероватно би га затрпало са све кућицом . А што се тиче перона , њега чисти онај помоћни радник што подмазује скретнице и качи вагоне .
 
Kako je rečeno za B92, bili su obučeni u crne kombinezone, a na glave su posle aktiviranje ekspoloziva, stavili gas maske. Policija i dalje traga za njima. Izvor:www.B92
Ako ovo nije pokušaj sabotaže novog projekta G.Ž ne znam šta je ...nekome zaista ne ide na ruku da Beograd razvija transport na Evropskom nivou,Autobusko-naftni lobi ili.....neko drugi,zaključite sami.....pozadina se na kraju uvek otkrije.....
 
Ma kakva sabotaza,mozes kupiti gas masku za 100dinara a i dimne bombe,to su neke dokone budale koji misle da su opasni,a tako se obukose da ih ne bi prepoznali.
 
Ja bi im sudio za terorizam,"dokone budale" su izgleda znale šta rade ,pokušavaju da zaustave ili uspore projekat G.Ž a da su tvoja mala se sestra ili brat bili u tom vozu ,verujem da bi bio za drakonsku kaznu ;) zato lepo naričem ,Obezbeđenje na platforme i u vozove+video nadzor,kao iz raja ....
 
Naravno treba im suditi za terorizam i u svemu se slazem sa tobom osim da su imali nameru da uspore/zaustave projekat G.Z.Mogu se i kladiti da su snimali kako bacaju tu bombu da bi pokazali istomisljenicima kako su face.
 
Pa sad ...može bit,valjda će to ubrzati promene u tom sistemu,nadam se da ovi iz Grada svrate po mišljenje ovde ,s obzirom da su im mi najvatreniji saveznici u priči oko G.Ž,pre neo što su počeli rasčišćavanje deponije ispod stanice Nbg.poslao sam im pismo gde apelujem da se posle čišćenja iste postavi fizičko i video obezbeđenje ,vidim da su me ili poslušali ili imamo istomišljenike koji su spremni nešto da i urade...
 
A sta ako je to proba samo, da vide da li mogu to da urade, da li mogu dovoljno brzo da pobegnu i slicno. Pocelo se sa bakljama, a zavrsice se terorizmom
 
Da tačno, izgleda da se kod nas teorije zavere često ispostave kao realne,,,izgleda da se priprema promocija sistema RM pred kraj stare ili početkom nove g.,pa bi neko da pokvari slavlje ,jer napredovanje Beograda ka svetskim standardima mnogi bi da zaustave iz ovog ili onog razloga,mislim fantomke i gas maske i dimne bombe deluju kao ozbiljna pretnja ,te je možda upozorenje dobra stvar da se stvari oko sve toga shvate i urede ozbiljno.....
 
2012":tzrpm3ox je napisao(la):
Da će se raspasti to sigurno,jer je to bio cilj autobuskog lobija od kada je započeo s funkcionisanjem, a koji sada I sam preživljava teške dane po pravdi (ko drugome jamu....)ali ako Grad treba formira svoje većinsko preduzeće onda je to renesansa(čeka se 20 jan.za odobrenje kredita EBRD) e sad višak zaposlenih će morati na preraspodelu ili otpremninu, ali ima još dosta radnih mesta koja će biti raspoloživa,od vozača novih vozova,održavanja,pa čuvara te konačno zaposlili jednog ispod stanice Nbg,a to će biti neophodno na svim stanicama+radnici za video nadzor+održavanje biće tu posla ali ne previše jer svuda u svetu su otpustili masu ljudi sa železnica usled uvođenja novih tehnologija tj.praćenja iz jedne komandne sobe itd. ne treba samo kriviti ove ovde to je svuda u svetu problem,jednostavno ljudi će morati da se navikavaju na automatizaciju i robote ,eto srećom još uvek će Beovozove voziti ljudi ali već u narednom periodu biće bez vozača....
To se nece desiti ni u bliskoj a ni u dalekoj buducnosti
 
Eksplozija u kupeu
B. V, 13.12.2009 21:08:17 Ocena: -.-- (Glasova: 0) Komentara: 0
PUTNIK voza koji se kretao iz Pančeva prema Staroj Pazovi lakše je povređen u nedelju oko 13 sati kada su dvojica huligana u kupeu aktivirala dimnu bombu. Nepoznati izgrednici pobegli su iz voza u Borči, a tridesetpetogodišnjem Novosađaninu pomoć je ukazana u Centru za opekotine i plastičnu hirurgiju.
Incident se dogodio kada je "Beovoz" ušao u stanicu u Ovči.Prema priči očevidaca, dvojica mladića starosti između 15 i 20 godina, obučeni u crne kombinezone bili su u vozu od početne stanice. Sve vreme su šetali po vagonu, ulazili i izlazili iz toaleta. U jednom trenutku na glave su navukli gas maske, i aktivirali takozvanu "fleš" bombu i ubacili je u prtljažnik kupea. Usledila je glasna eksplozija i kupe je ispunio gust dim.
Putnici koji su bili u kupeu kažu da su tek tada videli da su mladići naoružani vatrenim oružjem, koje na sreću nisu upotrebili. U prvi mah pomislili su da je reč o oružanoj pljački i u panici istrčali iz vagona.
Od aktivirane bombe zapalio se prtljag. Novosađanin je pokušavajući da izvuče svoj kofer i izbaci bombu, zadobio opekotine desne ruke.
Huligani su iskoristili nastalu pometnju, istrčali iz voza i pobegli prema groblju. Policija je sa psima krenula u potragu za njima, ali trag im se ubrzo izgubio. Svi putnici iz voza su evakuisani. Na mesto događaja stigle su specijalizovane ekipe MUP koje su proverile da, eventualno, nije postavljena eksplozivna naprava još negde u vozu. Nisu, međutim, pronašli ništa sumnjivo.
Ubrzo je stigla i Hitna pomoć koja je povređenog putnika prevezla u Centar za opekotine i plastičnu hirurgiju u Zvečanskoj ulici.
Zbog ovog događaja saobraćaj na pruzi Beograd - Pančevo bio je obustavljen više od sat vremena. Motiv napada nije bio poznat.

FLEŠ BOMBA
PRETPOSTAVLJA se da su huligani u incidentu upotrebili takozvanu "fleš" bombu. Ova naprava uz glasnu eksploziju i bljesak oslobađa puno dima, ali nema gelera.

http://www.novosti.rs/code/navigate...Eksplozija u kupeu&kword_add=beovoz, incident

2012 bio si u pravu,ovi ludaci imase vatreno oruzje,znaci pistolje,auh... :(
 
To moze biti neka mala grupica navijaca ili tako nesto sa Dunavskog venca. Recimo da su hteli da naprave neko s. jer se samo time i bave u zivotu i da su organizovali akciju. Ako prodju nekaznjeno bice motivisani to da ponove, ili ne oni, moze i neka druga grupa. Pocne se tako iz zabave, kao one dojave za bombe, a zavrsice se nekim zahtevom. Recimo oslobodite Urosa Misica. Generalno nasilje je sve vece i vece u Beogradu...
 
A da otvorimo poll, da vidimo ko misli da će ih uhvatiti? Ja bih prvi rekao da ne, jer naravno niko neće moći da ih identifikuje (ili će i oni koji možda mogu dati "nejasan" opis :notok:
 
jovanovm":2r82qco9 je napisao(la):
Ovo je terorizam. Prosto i jednostavno, terorizam.
To! Kakvi huligani kad utakmnice niti protivnickih navijaca i tako i neke "opravdane" emocije ni blizu ni daleko nema, to je cista agresija prema stanovnistvu.
 
2s1rosn.jpg
2yzn829.jpg

48r2pg1.jpg
2rpeayr.jpg

2a85ekk.jpg

Evo kako održavanje reda izgleda u Gradskoj železnici EU tj.Nemačkoj,sve je već davno izmišljeno i uređeno!
 
Ovako je u Berlinu samo kad su rizicne utakmice,demonstracije ili neka dojava.Pa ne mislis valjda da 20 policajaca obezbedjuje jednu
U-Bahn stanicu!?
Ulicno nasilje i huliganizam su u Berlinu jedno deset puta vece nego u Beogradu.Od pocetka godine su autonomasi zapalili vise od 300 automobila,a u nekim U,S-Bahn stanicama(Neu Köln,Cotbuser Platz...) ne zalazi ni polcija.
 
danko68":2pm0jqpe je napisao(la):
Tor ;) ta stanica je stvarno zaje*******ana, u nedostatku boljeg izraza. ni neukölln nije mnogo bolji, mada tamo ima najviše onih vijetnamaca koji prodaju pljuge iz najlonskih kesa.

ko što reče danko, ove slike odozgo (koje i nisu iz berlina btw nego mislim iz štutgarta) su karakteristične jedino za dane kada ima utakmica ili neka okupljanja visokog rizika. javni prevoz u berlinu ima svoje obezbeđenje (sastavljeno uglavnom od nekih tetki i zdepastih čikica, iskreno ne ulivaju neko poverenje), koje visi ne samo po s i u bahnu, nego i po busevima, nekad i sa kerovima ne pojavljuju se preterano često, ali ih ima.
 
Jeste,to sam i napisao "održavanje reda"i slike su i iz Stuttgarta,a ono zašta se zalažem da se uvede u Beogradskoj Gradskoj železnici koja to ima samo u dve-tri stanice, a ima Berlinska je obezbeđenje+video nadzor,i šetajuće obezbeđenje(poželjnio sa kerovima ;) ,ali lepo što se ste glasnuli :) mogli bi da nam pomognete sa iskustvom iz Berlina ,kako funkcioniše U metro a kako a kako S Gradska železnica? Ja sam koristio S Bahn ali veoma kratko.
 
Bio sam u Berlinu prošle i ove godine, turistički. Što se tiče sigurnosti, najbolje je da uzmem primer novogodišnje noći gde je sve proteklo neverovatno bezbedno, a o organizaciji da ne govorim – centar je, naravno, bio blokiran do nekih 1h i za kratko vreme je grad prešao u normalu, kao da se ništa nije desilo!

Neki drugari su morali nešto pre ponoći da se vrate u hotel u Kreuzberg-u i vratili su se bez problema! Ko poznaje Berlin, stanice u Friedrichstraße su funkcionisale normalno, tako da... Šta reći?!

Inače, Berlin jeste bezbedan grad, bar sam ga ja tako doživeo ali u metro stanicama se ne može videti obezbeđenje u redovnim situacijama. U novogodišnjoj noći ih je bilo ali inače se ne mogu videti u gradu jer oni moraju da imaju debeo razlog da bi te zaustavili i pitali nešto, a kamoli batinjali bez razloga...

Berlin je neopisiv grad, moraš da znaš gde ideš, gde ti je mesto, a gde ne. Ima mnogo nacista i pankera ali oni vode svoju životnu folozofiju i čini mi se da ne prave mnogo problema turistima, bar ja nisam imao. Pankeri su drogirani, pijani ali čisti (!) i najčešće prose po većim stanicama, a nacisti imaju svoje krugove koje treba izbegavati. Devojka i ja smo imali dijalog s jednim pijanim nacistom koji je imao vučjaka kraj sebe. Tražio mi je male pare za psa, za hranu, malo popričali o Rusiji jer je bio Rus i tako, siti se iznapričasmo (na nemačkom doduše i možda me to "izvuklo") ali rekao sam mu na kraju odkle smo i vratio mi pare! Kaže da smo mi napaćeni i da ne želi da uzme... :rolleyes:

Grad je liberalan, van centra svako može da radi šta hoće, policija se retko viđa...

Edit: Zaboravih da opišem U- i S-Bahn.

U-Bahn je ispod S-Bahna i brži jer je ima manje stanica. S-Bahn u Berlinu pretežno ide nadzemno ali, naravno, ne ometa ga drugi saobraćaj, jedino se ukrštanja ponekad čekaju ali kratko. Vozovi su raznog boniteta, ima i novih i starih ali čisti su i sve je beprekorno organizovano. Tokom putovanja dobijate obaveštenja koji vas prevoz čeka na stanici i sve je neverovatno izračunato jer kad napustite Bahn, napolju vas čeka bus ili metro (tako nazivaju tramvaje) otvorenih vrata! Tačno je izračunato koliko je putniku potrebno da iz voza dođe do drugog prevoza!

S- i U-Bahn su "ravnopravni" sa ostalim vozovima (međugradskim i međunarodnim) pa na nekim stanicama bukvalno izađete iz metroa i uđete u brzi voz (ICE, recimo) da biste otišli do Kelna, na primer...

Vozovi imaju posebne delove za bicikle pa mnogi Berlinci iz periferije ih doguraju do centra i tamo voze.
Inače grad je ravan i S-Bahn ide pretežno nadzemno i prazni su čak i u vršnom periodu...

Uh... Šta mi uradiste?! Podsetili ste me na Berlin, moj omiljeni grad... Posle Beograda... ;)
 
Zanimljiva prica,pankeri i skinsi koji prose,to mi zvuci neverovatno,vredi videti tako nesto neobicno.A kakav bi bio drugi grad u Svabiji nego uredan i siguran,ipak oni imaju neki nivo na koji se treba ugledati u vecini stvari.
 
zaffa":3qn7hg80 je napisao(la):
danko68":3qn7hg80 je napisao(la):
Tor ;) ta stanica je stvarno zaje*******ana, u nedostatku boljeg izraza. ni neukölln nije mnogo bolji, mada tamo ima najviše onih vijetnamaca koji prodaju pljuge iz najlonskih kesa.

ko što reče danko, ove slike odozgo (koje i nisu iz berlina btw nego mislim iz štutgarta) su karakteristične jedino za dane kada ima utakmica ili neka okupljanja visokog rizika. javni prevoz u berlinu ima svoje obezbeđenje (sastavljeno uglavnom od nekih tetki i zdepastih čikica, iskreno ne ulivaju neko poverenje), koje visi ne samo po s i u bahnu, nego i po busevima, nekad i sa kerovima ne pojavljuju se preterano često, ali ih ima.
uvek mi je muka, kad neko procita nesto u nekom turistickom vodicu i pocne o nekim stvarima koje ocigledno nikad nije video u zivotu. eto ja zivim u berlinu u blizini stanice kottbuser tor ( sledeca stanica: görlitzer bahnhof). i svako u berlinu zna, da je upravo to jedan od najbolji delova berlina, sto se tice izlaska i studentskog zivota. svabe posmatraju stanicu kottbuser tor opasnu. zasto? zato sta tamo ima dosta stranaca i svabe se plase. totalno bez razloga naravno. zato molim vaz ako neznate o cemu pricate, nemojte da plasite ljude bezveze. vec drugi put ovde na ovom forumu citam o berlinu, i kako je strasno u kreuzbergu i na stanici kottbuser tor. nije tako.

izvinjavam se za off.

jos nesto sto se tice koodinacije razliciti prevoza: nije tako sjajna situacija kako je neki opisuju. sto puta se desi, pogotovo noci, kad prevoz ima slabu frekventnost, da izlazis iz tramvaja i hoces u u-bahn a cekas ga po 10-15min. to bi moglo mnogo bolje da se organisuje. po tome berlin sigurno nije nikaki uzor.
 
Boban":mmywxqfz je napisao(la):
jos nesto sto se tice koodinacije razliciti prevoza: nije tako sjajna situacija kako je neki opisuju. sto puta se desi, pogotovo noci, kad prevoz ima slabu frekventnost, da izlazis iz tramvaja i hoces u u-bahn a cekas ga po 10-15min. to bi moglo mnogo bolje da se organisuje. po tome berlin sigurno nije nikaki uzor.
Ovo se možda odnosi na moje reči pa da objasnim. Berlin nije savršen ali svakako spada u gradove koji imaju najbolji prevozni sistem na svetu jer ga mnogi tako kotiraju. Odlično je organizovan, stojim iza toga, ali ništa nije savršeno! Noću se, naravno, treba strpiti jer je prevoz ređi ali kad uđeš u štos oko satnica – bude sve OK!

S druge strane, ja jesam kasno noću čekao po desetak minuta ali to meni kao turisti nije predstavljao problem, čak mi je bilo zanimljivo čekati u nekoj stanici.

Bobana je Berlin očigledno razmazio čim se žali na noćna čekanja od desetak minuta i ova njegova primedba berlinskom sistemu ide samo u prilog tom gradu jer je to čekanje mizerno!

A Kottbusser Tor ili Kotti kako ga zovu je u Kreuzberg-u, a to jeste u neku ruku turska četvrt i mesto za noćne izlaske, deluje nesigurno ali nema mesta za strah jer ko dođe u Berlin – mora da poseti i ovaj kraj. Još kad stignete na neku od njegovih stanica, osetiti atipičnu situaciju za Berlin, stanice su prljavije od drugih, izlepljene plakatima na turskom, oseća se miris luka i mesa zbog turskih restorana... I Boban je u pravu, Nemci samo izbegavaju to, nije da se plaše...
 
Boban":3h21dtlu je napisao(la):
zaffa":3h21dtlu je napisao(la):
danko68":3h21dtlu je napisao(la):
Tor ;) ta stanica je stvarno zaje*******ana, u nedostatku boljeg izraza. ni neukölln nije mnogo bolji, mada tamo ima najviše onih vijetnamaca koji prodaju pljuge iz najlonskih kesa.

ko što reče danko, ove slike odozgo (koje i nisu iz berlina btw nego mislim iz štutgarta) su karakteristične jedino za dane kada ima utakmica ili neka okupljanja visokog rizika. javni prevoz u berlinu ima svoje obezbeđenje (sastavljeno uglavnom od nekih tetki i zdepastih čikica, iskreno ne ulivaju neko poverenje), koje visi ne samo po s i u bahnu, nego i po busevima, nekad i sa kerovima ne pojavljuju se preterano često, ali ih ima.
uvek mi je muka, kad neko procita nesto u nekom turistickom vodicu i pocne o nekim stvarima koje ocigledno nikad nije video u zivotu. eto ja zivim u berlinu u blizini stanice kottbuser tor ( sledeca stanica: görlitzer bahnhof). vec drugi put ovde na ovom forumu citam o berlinu, i kako je strasno u kreuzbergu i na stanici kottbuser tor
baš na toj prvoj temi o berlinu si napisao vezano za kreuzberg, citiram, "to sto kaze zaffa11 je potpuno tacno" ;) da ne davim temu o beovozu, recimo samo da za u-bahn kotti isto tako "svako u berlinu zna" da je poznat kao celodnevno okupljalište pajdomana, bilo da je nekad prošao tuda ili prosto čita dnevne novine koje svako malo drve o tome. meni su draži neki drugi delovi i kreuzberga i berlina, ali naravno sve je stvar ukusa, a priča se povela oko toga da li je ta stanica malo "zeznuta" ili ne. i sve ovo pišem kao nenemac koji se ne plaši stranaca, koji je čitao i turističke vodiče i druge knjige o berlinu dok je izvesno vreme (dovoljno da se porodi :)) živeo u njemu i prilično često koristio stanicu na putu do koka36 u oranienstrasse po karte za koncerte :)
 
Vrh