Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Koliko se ja secam, tu negde je bila predvidjena i glavna autobuska stanica. I bas sam prolazio neki dan tuda, i pomislih kako silan prostor ispod same stanice, izmedju onih stubova je idealan za perone za tu autobusku stanicu! Podsetilo me na zagrabacku AS.
S tim da bi jos iznad bila i zel. stanica, sto je savrseno! Mislim da bi to bio potez i po.
 
HaLyl":2ior9a7c je napisao(la):
Koliko se ja secam, tu negde je bila predvidjena i glavna autobuska stanica. I bas sam prolazio neki dan tuda, i pomislih kako silan prostor ispod same stanice, izmedju onih stubova je idealan za perone za tu autobusku stanicu! Podsetilo me na zagrabacku AS.
S tim da bi jos iznad bila i zel. stanica, sto je savrseno! Mislim da bi to bio potez i po.
Tako je i centralna autobuska stanica u Bejrutu, svi peroni za autobuse se nalaze ispod stubova za autoput. Fino iskorišćen prostor, za koji inače ionako nema neke bog zna kakve bolje namene
 
Isto vazi i za Skoplje autobuska se nalazi ispod zeljeznicke ;)
 
Eh Beirut.
U Beirutu da bi dosao do autobuske stanice moras da se probijas kroz gomilu smeca i pisacki itd... plus niko ni ne zna gde je autobuska stanica!!! Goru stvar u zivotu nisam video!
 
direktor":38k0hjys je napisao(la):
Isto vazi i za Skoplje autobuska se nalazi ispod zeljeznicke ;)
Da, tu u Skoplju je projektovao Kenzo Tange i mnogo dobro izgleda i funkcionalno je...
 
@zhaba
To je tačno u delovima Bejruta. Doduše, njima pola države okupira militantna organizacija, i skoro su izašli iz ozbiljnog rata. Nisam siguran da je kvalitativno poređenje na mestu. Činjenica da može i kod njih mislim da treba da sugeriše da može i kod nas.
 
Ma ja sam to naveo kao los primer. Ta njihova stanica cak i da se sredi ne bi dobro izgledala. Mora to mnogo, mnogo bolje.
PS Ja sam se sokirao kad sam video stanicu jer sam prethodno proveo dva dana u centru koji odise novcem i luksuzom (koji je inace odmah pored).
 
c.s.i.":2wjvschh je napisao(la):
Evo par fotki zeleznicke stanice u Batajnici. Sama stanica je delimicno renovirana, ali ono sto bode oci tamo je manji plato u okviru nje na kom se nalazi dosta ostecen spomenik, ruinirane klupe i gomila djubreta. Naravno rasveta na stanici je na ocajnom nivou jer ZS mrzi da se penju na tornjeve kako bi promenili sijalice (zadnja fotka). Evo kako to izgleda:




http://i45.tinypic.com/2im1aic.jpg
Иначе,на станици не постоји тоалет па је ,посебно увече, права авантура доћи до станице а не згазити на ,,мину" у мраку(јер нема осветљења) јер је около све засрано а у ваздуху је неописив смрад . Зими чекаоница је бескорисна јер и она неописиво смрди због скитница које спавају у истој ,иако је тотално реновирана прошле године. А о реду вожње да не причамо ...
 
HaLyl":2fbyikkg je napisao(la):
Koliko se ja secam, tu negde je bila predvidjena i glavna autobuska stanica. I bas sam prolazio neki dan tuda, i pomislih kako silan prostor ispod same stanice, izmedju onih stubova je idealan za perone za tu autobusku stanicu! Podsetilo me na zagrabacku AS.
S tim da bi jos iznad bila i zel. stanica, sto je savrseno! Mislim da bi to bio potez i po.
nešto ala Prater, ukombinovan sa AS, i dobijaš lepo funkcionalnu stanicu.

2012":2fbyikkg je napisao(la):
sve je bolje od trenutnog izgleda te stanice
 
zhaba":14lih1pc je napisao(la):
Eh Beirut.
U Beirutu da bi dosao do autobuske stanice moras da se probijas kroz gomilu smeca i pisacki itd... plus niko ni ne zna gde je autobuska stanica!!! Goru stvar u zivotu nisam video!
Pa dobro, vrednujem tuđe mišljenje ali isto tako imam svoje, i ne znam stvarno ko to "niko" ne zna gde je autobuska stanica, imaš više autobuskih stanica, zavisi od toga da li ideš za Jordan, Siriju ili unutrašnji Liban (Charles Helou ili Cola). Mene je dosta podsetio na Beograd, što po karakteru ljudi, što po manje više izgledu samog grada.
1. Doživeo ratna razaranja (isto ko Bg)
2. Ima slum krajeve odmah pored ritzy glitzy centra (kao i Bg)

Na kraju krajeva, sećam se nekog filma, kada američki vojnik dolazi negde međ neke ruševine i ima komentar poput "Look at this, it's looks like Belgrade or Beirut" ;)
 
nagoya_station.jpg

Pogledajte šta su Japanci podigli na njihovom Prokopu Nagoya Train Central station
 
Proredjeni su polasci na Beovozu, ja bih rekao znatno. Kome iz Mladenovca znace samo 3 polaska.
 
Беовоз се распада, али рече ми један радник да ако им плате буду касниле два дана одмах све стаје , све субвенције државе иду на плате тотално измишљених радних места и онда наравно да нема за модернизацију возова и пруге. Нпр. робни благајник дође на посао у 08 , ради(изблеји) 2-3 сата и запали кући јер нема шта да се ради , и тако пет дана у недељи , а на једној станици их има троје , и све то за плату од нешто преко 26 000 дин. која не касни.
 
Da će se raspasti to sigurno,jer je to bio cilj autobuskog lobija od kada je započeo s funkcionisanjem, a koji sada I sam preživljava teške dane po pravdi (ko drugome jamu....)ali ako Grad treba formira svoje većinsko preduzeće onda je to renesansa(čeka se 20 jan.za odobrenje kredita EBRD) e sad višak zaposlenih će morati na preraspodelu ili otpremninu, ali ima još dosta radnih mesta koja će biti raspoloživa,od vozača novih vozova,održavanja,pa čuvara te konačno zaposlili jednog ispod stanice Nbg,a to će biti neophodno na svim stanicama+radnici za video nadzor+održavanje biće tu posla ali ne previše jer svuda u svetu su otpustili masu ljudi sa železnica usled uvođenja novih tehnologija tj.praćenja iz jedne komandne sobe itd. ne treba samo kriviti ove ovde to je svuda u svetu problem,jednostavno ljudi će morati da se navikavaju na automatizaciju i robote ,eto srećom još uvek će Beovozove voziti ljudi ali već u narednom periodu biće bez vozača....
 
Darko75":32mnemgr je napisao(la):
Беовоз се распада, али рече ми један радник да ако им плате буду касниле два дана одмах све стаје , све субвенције државе иду на плате тотално измишљених радних места и онда наравно да нема за модернизацију возова и пруге. Нпр. робни благајник дође на посао у 08 , ради(изблеји) 2-3 сата и запали кући јер нема шта да се ради , и тако пет дана у недељи , а на једној станици их има троје , и све то за плату од нешто преко 26 000 дин. која не касни.
pa mora da se zaposli mali od šurnjajine bratanice
 
Kad smo kod izmisljenih radnih mesta - izmeisljen je cuvar elektronskih sistema za ponistavanje karata, koji otvori kapije, da bi ulazili ovi s markicama i bleji ceo dan. Jedini na Vuku moraju da se pokazu markice. Pre su i one bile magnetne ali vise nisu. E tu sobu koja bleji, pa lopatom bih izbacio iz Zeleznica i onog ko joj je rukovodilac.
 
Bacili dimnu bombu u voz "Beovoza"
13. decembar 2009. | 16:25 | Izvor: B92
Beograd -- Jedna osoba lakše je povređena prilikom upada dvojce huligana koji su bacili dimnu bombu u voz "Beovoza" na liniji Pančevo-Vojlovica-Stara Pazova.

Za sada nije poznat motiv napada, a policija je u stanici Ovča gde se desio incident završila uviđaj. Dvojca mladića starosti oko 20 godina, koji su pre napada, kako kažu očevici, bili u vozu, oko 14 časova iz sada nepoznatih razloga aktivirali su dimnu bombu. Incident se desio kada je konstrukcija "Beovoza" iz pravca Pančeva ušla u stanicu Ovča.

Putnici kažu da su mladići odjednom ustali i krenuli ka izlaznim vratima i da su potom aktivirali bombu koju su potom ubacili u kupe, u kom je tada bilo oko 20 ljudi.

Zbog gustog dima koji je nastao polse aktiviranja bombe svi putnici su pobegli iz vagona, a jedna osoba koja je pokušala da izbaci bombu zadobila je lakše opektorine.

Povređenog Novosađanina Hitna pomoć prevezla je u Centar za opekotine i plastičnu hirurgiju u Zvečanskoj ulici.

Dvojca huligana, kako je rečeno za B92, izašla su iz voza, i pobegla u nepoznatom pravcu.

Kako je rečeno za B92, bili su obučeni u crne kombinezone, a na glave su posle aktiviranje ekspoloziva, stavili gas maske. Policija i dalje traga za njima.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=13&nav_category=16&nav_id=398043
 
Матеја Бељан":22rz2sqq je napisao(la):
Kad smo kod izmisljenih radnih mesta - izmeisljen je cuvar elektronskih sistema za ponistavanje karata, koji otvori kapije, da bi ulazili ovi s markicama i bleji ceo dan. Jedini na Vuku moraju da se pokazu markice. Pre su i one bile magnetne ali vise nisu. E tu sobu koja bleji, pa lopatom bih izbacio iz Zeleznica i onog ko joj je rukovodilac.
Иста ствар је и на Новом Београду , лик блеји у оној кућици , гледа телевизор обично и притискају оно дугменце, а поуздано знам да ти ликови за тај посао имају плату за 20% већу него благајнице које продају карте , што му дође око 300 евра.
 
Vrh