Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

BLOKADA PRUGE ZBOG BEOVOZA

[quotе] Stanovnici naselja Ovčanski Sebeš jednočasovnim protestom blokirali prolaz Beovozu i najavili da će to ponoviti ukoliko im niko ne pomogne.„Teško ste nas našli, zar ne? Tako nas nalazi i Hitna pomoć!“ Ovim rečima nas je dočekala M. Z., meštanka naselja Ovčanski Sebeš.

Ako želite da dođete do ovog naselja, morate skrenuti sa pančevačkog puta i proći tri kilometra neočišćene, uzane i teško prohodne deonice, peške ili automobilom.
Toliko meštanima treba do prve autobuske stanice.

Juče oko 15 časova pedesetak stanovnika ovog naselja blokiralo je prugu u znak protesta zbog ukidanja pojedinih linija Beovoza.
- Niti možemo na vreme stići na posao, niti nam deca mogu ići u škole i vrtiće. Prvi voz ka gradu nam je u sedam časova, a poslednji iz grada oko 22 časa. Linije bi trebalo da imamo na svaka tri časa. Ali oni kasne, nekad i ne dođu - rekao nam je D. K. (51).
Kako nam je okupljeni narod rekao, njihovi zahtevi su skromni.

- Sve što želimo jeste da nam se obezbedi prevoz kako bismo u ovim snežnim uslovima i na temperaturi ispod nule mogli stići do grada. Ako ne voz, autobus bi mogao doći u obzir - povikali su složno.

Ovaj jednočasovni protest je bio znak upozorenja. Ako im se ne omogući adekvatan prevoz, meštani su najavili blokadu pruge na Pančevačkom mostu.[/quotе]

Izvor: Kurir
Link: http://www.kurir-info.rs/beograd/blokada-pruge-zbog-beovoza-65423.php
 
Jos jedan razlog vise da BG voz ide do Panceva... Na teritoriji Grada da vaze ITS karte, a cim se predje ka pancevu, kondukter neka kao i do sada proverava karte koje izdaje Zeleznica
 
Ne verujem da moze bg voz dok ne naprave drugi kolosek do tamo i preko pancevca
 
Pa moze da ide na sat vremena Pancevo - Stara Pazova, na pola sata P. most - Batajnica i na 15-20 minuta P. most - Zemun. Odnosno da sve to bude jedna linija samo da pojedini vozovi idu krace i tako se odrzava takt koji sam upravo predlozio
 
Danas gledam red voznje, od 1. aprila svi vozovi Indjija (S. Pazova) - NBG ce biti ukinuti. Ostali se nece menjati
 
Ljudi na stanicama su izbacili novi raspored za BG::voz, jel zna neko gde ima da se skine taj pdf ???
 
@Матеја Бељан
Upali boje kod sebe, zato možda ne vidiš osenčena polja.
(desni klik, pa "prikaži sliku" za veći format)
bgvozred.jpg
 
Od sutra ce dosta Beovozova sa NBG produziti do Indjije. Sta misllite o ideji da se, po produzenju BG voza do Batajnice, uvede linija Batajnica - Petrovaradin. Tako bi se pokrio prometan deo trase BG-NS i ukinula potreba da medjunarodni vozovi staju u Beskoj i Novoj Pazovi
 
Nema poterebe, neka idu gradskim prevozom, ta pruga od Pterovaradina do NS je problematicna, drumskozeleznicki most, lagana voznja...
 
Nije jos vreme za uvodjenje linije Batajnica-Petrovaradin. Treba se barem izvrsiti remont deonice Indjija-Petrovaradin. Inace, voleo bi da vidim jednu S-bahn vezu NS-BG u nekoj buducnosti.
 
Nije vreme, a sta da se radi onda na tom potezu, vidis da ljudi koriste cak i medjunarodne...
 
Матеја Бељан":p4puykqg je napisao(la):
Nije vreme, a sta da se radi onda na tom potezu, vidis da ljudi koriste cak i medjunarodne...
Ta deonica ima jako slabu propusnu moc-jedan kolosek i lagane voznje. Pruga se mora pod hitno obnoviti, kao sto se radi na deonici NBG-Zemun, tj. da se moze na njoj postici veca brzina. Kad se to uradi, onda se moze uvesti linija Petrovaradin-NBG.
Nazalost, za sada je ovo jedino resenje koriscenja medjunarodnih vozova. Kad sam napisao "nije vreme" mislio sam na stanje deonice. Nije to tako jedostavno reci "ajmo uvesti novu liniju". Ima tu gomile problema. A i kad se BG:voz produzi do Batajnice onda bi bila dovoljna linija Petrovaradin-Batajnica, pod uslovom da se obnovi pruga.
 
Jedno pitanje za znalce :)

Palo mi je na pamet, kada sam pokušavao da se kuci vratim sa Sajma knjiga...
Postoji li ikakva mogućnost (pričamo sad hipotetički, tj šbbkbb), da se napravi nekakva stanica za bg:voz između novog žel. mosta i prokopa, tačno iznad bul. vojvode mišića?
Da se nekim liftovima ili ogromnim stepenicama ljudi popnu sa platoa kod ulaza u sajam ili sa druge strane, gde je atuobuska stanica. Ja ovako laički mislim da bi to imalo smisla, ali ne znam je li to fizički izvodljivo...pa eto.
 
Bilo je diskusije ovde o tome. To bi bilo jako korisno stajaliste, ali ne zaboravite da je cvor koji koristi Beovoz u stvari obican medjugradski i medjunarodni zeleznicki cvor, te ne mogu da se gomilaju stanice, a ni takt u buducnosti ne moze biti veci
 
Da,em bi bilo skupo,opasno i dobili bi 4 stanice bg voza na maloj razdaljini sto bi ga pretvorilo u neku vrstu metroa sto nam ne treba.Jer kao sto se slozismo kada srede sine i poteraju bg voz sa jedne strane do panceva a sa druge do bataje dobice svoju pravu funkciju.I da,na jugu do rakovice.
 
Ok ok, to je sve tacno. Ali, meni se cini da bi stajaliste kod sajma bilo korisnije nego prokop...barem u nekom buducem periodu, dok prokop ne zazivi i ne poveze se bolje sa bitnim delovima grada. Ali stoji to sto je to medjugradska i medjunarodna ruta, na to sam poptuno zaboravio.

Dakle, od toga nema nista, jasno mi je sada :)
 
Vrh