Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

Iskreno mislim da voz za Budimpestu ne kasni zbog toga. Medjunarodni vozovi su prvog prioriteta, a maximalno cekanje je 10ak minuta za ukrstanje.
 
Pa ne znam da li bas zbog toga, ali uglavnom vec do Indjije kasne po pola sata u proseku, te je zastoj negde izmedju Indjije i Beograda.
Ranije je kasnjenje bilo do 10 minuta max.
Mada i iz pravca Subotice je konstantno kasnjenje. Npr jutarnji ICS Palic redovno kasni sa dolaskom u Indjiju oko 25-30 minuta.

Iz pravca Beograda najvise kasni 344 EC Avala, danas "samo" 40 minuta (ume da bude i 1:40 na granici) i to u Budimpesti, 342 Ivo Andric kasni 5-10 na Kelebii (posle granicnog prelaza)
a nocasnji brzi 340 su madjari sa zakasnjenjem od 30 minuta na Kelebiji sveli na 10 do Budimpeste.

Ne znam, ja bih to sve uza zid pa metak u celo, sto bi rekli u 'ko to tamo peva' :grand:
Oformiti kakvu "vlast" koja uleti u zeleznicu i kaze "Kasni vooz ? A zasto ? A zbog cega? Ko je zeznuo stvar ?"
i kad otkriju ko je zeznuo, odmah otkaz na licu mesta. Kad Desetak njih dobije otkaze, da vis kako ce da se postuje red voznje.
Naravno shvatam da su radovi druga i vanredna prica, ali problem je sto i bez radova nema reda nikakvog,
a prioriteti promustanja na mestima gde je samo jedan kolosek su zaista cudni.
Npr. pusta se na kolosek teretni voz, a Beovoz se ostavlja da ceka i kasni 10ak minuta dok saceka da se teretnjak odvuce.
Jbt imate celu noc pa nek tutnje teretnjaci bez prestanka, a ne da prave zbrku u dnevnom putnickom zaobracaju! :bash:

Da poludis ..


Pozdrav
 
Vozim se svaki dan, nema neke razlike, osim, je li, vremena polazaka :D Onaj što stiže za 9 minuta od NBG do vuka stvarno stigne za toliko.

Inače, pdf za koji sam im rekao da ažuriraju su jednostavno sklonili sa stranice...
 
A da im predlozimo da azuriraju kadar, mozda i njih uklone :rolleyes:
 
Mislim da je to normalno (u Srbiji). Kao neko vreme treba da se "slegne" pre nego što puste projektovanu brzinu...

EDIT: Naravno, postoje mašine za nabijanje/sleganje, al ko bi to još koristio... :/
 
Na railserbia pise da je uvedeno ogranicenje od 40km/h dok se ne zavrse radovi na drugom koloseku.valjda radi bezbednosti,sto i ima logike
 
Vucko, tolika polemika je bila oko toga i ti sad pitas :lool: pogledaj poslednjih 15ak postova:D
 
Sto se tice mene, meni novi red voznje potpuno odgovara. Dobra stvar je sto su sada grupisali sve vozove na jedno mesto, tako da cemo sada moci da koristimo i beovozove za prevoz, jer nigde jasno nije naznaceno koji voz je bg:voz, a koji beovoz.
 
Ni pre nisu bile jasno razdvojene kompozicije beovoza i bgvoza(bgvoz nalepnice na beovozu), a ako misliš na red vožnje na sajtu - takođe su i pre zajedno bili prikazani polasci, samo šifra beovoza i bgvoza počinje različitim brojem.
 
Ne mislim na red voznje na stanici. Do sada je BG:voz imao svoj raspored pa su se ljudi pridzavali njega. A sada posto on ne postoji sada ljudi nece razlikovati beovoz i bg:voz tako da ce se voziti ( bar cu se ja praviti blesav ) sta im najvise odgovara.
 
Karte „Beovoza" i za međunarodne vozove
17.12.2010. - 00:09

PREVOZ - Mesečne karte za prevoz u "Beovozu" važe do kraja godine i u tri međunarodna voza. Karte važe na relacijama Filah - Beograd, Budimpešta - Beograd i Beograd - Zagreb. U zemlji ove markice važe za vozove 315 Stara Pazova - Nova Pazova - Novi Beograd, 341 Inđija - Stara Pazova - Nova Pazova - Novi Beograd, kao i u kompoziciji 412 na relaciji Beograd - Nova Pazova - Stara Pazova.
24sata.rs
 
Juce sam se vozio vozom za Sid. Do sada je na njemu uvek isao EMV, kao za Beovoz... A juce lokomotiva + 1 vagon!
 
Zeleznice su duzne da obezbede prevoz za sve putnike kojima je potreban. Nije resenje da na svakoj stanici staju medjunarodni vozovi! Ako nisu bile u mogucnosti da daju Gradu na koriscenje garniture, nije ni trebalo da daju. Mislim da u ovoj situaciji Stara Pazova i Pancevo moraju da se dogovore sa Beogradom da jedan broj polazaka ide to tih opstina. Ionako ce biti neisplativo da do Batajnice voz ide na 15 minuta, bolje je da ide poneki i dalje, a da Direkcija uvede posebne karte za vangradsku zonu i tako smanji minus
 
lukpot":1xv3x7m0 je napisao(la):
Karte „Beovoza" i za međunarodne vozove
17.12.2010. - 00:09

PREVOZ - Mesečne karte za prevoz u "Beovozu" važe do kraja godine i u tri međunarodna voza. Karte važe na relacijama Filah - Beograd, Budimpešta - Beograd i Beograd - Zagreb. U zemlji ove markice važe za vozove 315 Stara Pazova - Nova Pazova - Novi Beograd, 341 Inđija - Stara Pazova - Nova Pazova - Novi Beograd, kao i u kompoziciji 412 na relaciji Beograd - Nova Pazova - Stara Pazova.
24sata.rs
wtf???
 
Sta wtf, jednostavno ti ljudi moraju da se prevezu necim u nedostatku Beovoza. Ne znam sta ce da rade od aprila! Zaustavljace se i u Novoj Pazovi i Beski i Zmajevu
 
Prodali su ljudima iz Inđije mesečne beovoz karte za decembar, i onda ukinuli beovoz za Inđiju. Ovo je posledica toga...
 
Mogli bi od aprila makar neki sinobus da dovuku da ide na relaciji Indjija - Batajnica na svakih sat
 
Vrh