Šta je novo?

Beogradska tvrđava i park Kalemegdan

Ekskluzivno: Ejmi Vajnhaus 18. juna na Kalemegdanu
| 02. 03. 2011. - 13:53h | Komentara: 3

Ejmi Vajnhaus će svoj prvi beogradski koncert održati 18. juna na Kalemegdanu.

Jedini nastup poznate pevačice u ovom delu Evrope biće upravo u Beogardu, pa se očekuje dolazak njenih fanova iz okolnih zemalja.

Posle skoro dvogodišnje pauze, Ejmi Vajhaus se vratila na muzičku scenu. Iako je bilo najavljeno da će već predstaviti neke od svojih novih pesama, pevačica je na koncertima ove godine uradila samo nekoliko odličnih obrada.

- Novi album će biti vrlo sličan prethodnom. Biće puno pesama koje podsećaju na one koje su ranije mogle da se nađu u džuboksovima - najavila je Ejmi, kojoj će ovo biti drugi pokušaj da snimi treći album, i to u njenom prepoznatljivom soul-r’n’b džez stilu.

Malo ko je uspeo u savremenoj muzici da ostavi tako veliki trag kao Ejmi Vajnhaus. I tako brzo. Trebalo je da se samo pojavi singl “Rehab” i da njeno ime bude poznato čitavom svetu. Mršavica, sa tetovažama na svakom delu tela, sa ogromnom punđom na vrhu glave, previše alajnera na očima, uz autentičan glas, prodala je svoj drugi album “Back to Black” u skoro 11 miliona primeraka.

To je 18. album po prodaji svih vremena u Britaniji. A doneo joj je i pet „Gremija“. Iako je album izdat pre skoro pet godina, Ejmi je uspela da ostane u žiži interesovanja kako medija, tako i publike, koja sa nestrpljenjem čeka njene nove pesme.
Izvor:Blic
 
sizif je donekle upravu. Kazem donekle ;) jer zivotinje (one iz ZOO vrta) svakako treba proterati. Ali ne treba sve da se izmesti i da ostane samo prazno, kao sto kaze Bulevarac, jer bi onda bilo skroz mrtvo, kao sto lepo kaze sizif. Onda bi to licilo na Petrovaradin, koji je pun praznih prostora, ogromnih, sto je skroz kul za organizovanje EXITa, ali je tokom ostatka godine bezveze. I btw niko ne ide da *gleda* tenis i kosarku na Kalisu, nego da *igra* tenis i kosarku - tamo se iznajmljuju termini. Slazem se da mozda ne treba tamo profesionalni kosarkaski klubovi da imaju prostorije i mesto za trening, ali sta fali tome da ima 2-3 terena gde ljudi mogu da dodju i igraju basket?

Sto se tice tvrdjave kakva je originalno bila, ona nije imala teniski teren, ali nije imala ni prazninu umesto teniskog terena ili kosarkaskog - tu je bio neki sadrzaj. Ustvari bilo je mnogo mnogo sadrzaja koji sada nema niti moze da bude, pa bi bez njih zidine bile prazne. Zato treba da postoje neki drugi sadrzaji.
 
Sportski tereni su sjajan nacin da se popuni prazan prostor izmedju bedema, narocito teniski tereni cija sljaka savrseno ide uz boju opeke zidina. Mada i tartan i beton mogu da budu te boje. Kada sam bio mali narocito mi je bio drag minigolf i zalim sto ga danas vise nema.

Zlazem se sa @Hazard da bi Zvezda i Partizan trebali da se isele a da tereni postanu gradsko dobro i budu na raspolaganju skolama i svoj deci grada.
 
alexandernbg":csybklo0 je napisao(la):
Ekskluzivno: Ejmi Vajnhaus 18. juna na Kalemegdanu
| 02. 03. 2011. - 13:53h | Komentara: 3

Ejmi Vajnhaus će svoj prvi beogradski koncert održati 18. juna na Kalemegdanu.

Jedini nastup poznate pevačice u ovom delu Evrope biće upravo u Beogardu, pa se očekuje dolazak njenih fanova iz okolnih zemalja.

Posle skoro dvogodišnje pauze, Ejmi Vajhaus se vratila na muzičku scenu. Iako je bilo najavljeno da će već predstaviti neke od svojih novih pesama, pevačica je na koncertima ove godine uradila samo nekoliko odličnih obrada.

- Novi album će biti vrlo sličan prethodnom. Biće puno pesama koje podsećaju na one koje su ranije mogle da se nađu u džuboksovima - najavila je Ejmi, kojoj će ovo biti drugi pokušaj da snimi treći album, i to u njenom prepoznatljivom soul-r’n’b džez stilu.

Malo ko je uspeo u savremenoj muzici da ostavi tako veliki trag kao Ejmi Vajnhaus. I tako brzo. Trebalo je da se samo pojavi singl “Rehab” i da njeno ime bude poznato čitavom svetu. Mršavica, sa tetovažama na svakom delu tela, sa ogromnom punđom na vrhu glave, previše alajnera na očima, uz autentičan glas, prodala je svoj drugi album “Back to Black” u skoro 11 miliona primeraka.

To je 18. album po prodaji svih vremena u Britaniji. A doneo joj je i pet „Gremija“. Iako je album izdat pre skoro pet godina, Ejmi je uspela da ostane u žiži interesovanja kako medija, tako i publike, koja sa nestrpljenjem čeka njene nove pesme.
Izvor:Blic
Zvuci neralano, ali ajde i to cudo da vidimo. Nadam se da Ejmi u medjuvremenu nece promeniti misljenje :S
 
Srećom, oni koji misle kao Sizif su u manjini i Kalemegdan će sigurno u perspektivi biti oslobođen ZOO i terena za košarku i tenis. To ne značu da će Kalemegdan, kao park i tvrđava biti mrtav. Kako neki neće da shvate da ZOO i sportski tereni mogu biti bilo gde ali ne na tako eltnom prostoru stare istoriske tvrđave kao što je Kalimegdan. Inače, tamo se mogu održavati koncerti svake vrste muzike, moguć je i minigolf, staze za šetnju, prodavci sladoleda, spomenici prvenstveno umetnicima, kao sad itd. Pa toliki parkovi u svetu su samo parkovi sa drvećem, stazama i klupama bez ZOO i sportskih terena pa niko ne kaže da su to mrtva mesta. Da li je Pionirski park ili Tašmajdan "mrtvo" mesto kako kaže Sizif?
 
Mnogi gradovi u okviru centralne zone imaju više turističkih fijakera
Kod nas je i ovako haos a kamoli sa fijakeroim na BGD ulicama ali zato Kalemegdan je toliko velik i sasvimbi bilo uredu da se uvede par fijakera za turističke potrebe , meni je to i vrlo atraktivo a i plemenito za populaciju konja u Beogradu

Nije teško ispuniti kojekakvim prigodnim sadržaima šančeve, i to bolje nego ceo taj prostor koj zakupe dva lovatora da se duvaju sa reketima

Prostore šanaca u blagom duhu prohujalog vremena mogu se iskoristiti za

mesto gde bi deci bili dostupnio jahanje ponija ....
mesto gde bi streličarski klubovi imali svoj prostor i vršili populisali tog sporta na taj nači što bi posetiocima bilo dostupno da se i oprobaju.....
mesto gde bi i ostali sportovi mačevanje i dr bili dostupni posetiocima naročito deci da se oprobaju...
mesto gde bi jednom mesecno održavao vašar rukotvorina i starih zanata, ako bude veceg interesovanja može i svakog vikenda....
mesto gde bi .....
jednostavno suviše mogucnosti a sve u cilju oživeti Kalemegdan ali na ekonomskoj osnovi,

Prilikom posete pojedinim mestima
placao sam detetu jedan dva kruga jahanja , i nije baš simbolična cifra
placao sam i sebi i detetu da se oprobamo u veštini sa lukom nije neka cifra ali dosta turista je isto isprobavala
Umesto ne adekvatnog mesta Bezistana, gde se održava takav vašar Kalemegdan bi bio adekvataniji , vec imaju starinska kolica....
(Primecujeter da ne treba beton i šlajka za takve terene- očuanje prirodnog stanja)


Znaci ima šta, ima gde, samo je stvar dobre volje a izgleda bez provizije nema ni dobre volje tako nam je ....

:vops:
 
Kaлемегдан никада не може бити мртав. Хипотетички говорећи, можемо да га сравнимо и направимо ливадетину, она опет неће бити мртва, јер је на таквом положају.
ЗОО треба да се протера одатле што пре, а терени мени лично, нимало не сметају. Само треба да буду доступни свима и то је све.
 
Ma ima mesta za sve , ali nema svima provizje u tome je caka
 
Slažem se sa Stf kada je u pitanju ZOO ali, naravno, ne slažem se kad su u pitanju sportski tereni košarkaški i teniski. Pa širom Beograda ima toliko mesta za njih na Zvezdari, Košutnjaku, NBG, Bežanijskoj kosi, Makiš, pored Ibarske magistrale itd. Što je za Moskvu Kramlj za Beogrfad je Kalemegdan, Zamislite sportske terene i ZOO među zidinama Ktemaljske tvrđave. Neko je pomenuo Tadž Mahal. To je dobar primer. Da li oko njega ima sportskih terena i da li je njegov nedostatak to što je sam bez ZOO? Zamislite da Grci na Akropolju, pored onih zidina i mermernih stubova otvore sportske terene sa motivacijom da je Akropolj bez njih mrtav?!
 
+1

Trebamo bii originalniji od toga da ubacimo nesto sto je najjeftinije napraviti i odrzavati.Dorcol i 25 maj su veoma blizu,tu ima dovoljno teniskih terena i sportskih sadrzaja,ipak je tvrdjava nesto posebno sa aspekta turzima i istorije.

Ja recimo volim slobodu i sigurno bih prolazio tuda gde je sada zoo vrt i teniski tereni da ih nema,cisto da dozivim tvrdjavu iz razlicitih uglova.
 
Meni tereni uopste ne smetaju, samo mi smeta ogranicen pristup doticnima. Voleo bih da su u pitanju slobodni tereni - doneses loptu i pikas basket kad hoces.

ZOO vrt nikako - kao prvo, jer su zoo vrtovi jedna strasna stvar sama po sebi (posebno u obliku u kome postoji ovaj beograski), a drugo, jer ga stavljaju upravo preko prostora gde je Beograd zapoceo da postoji kao grad... reverzna evolucija - od coveka do majmuna :D

Eto, svaka baba dala dinar u kolo...
 
Мислим да је траг о настајању Београда најсигурнији дубоко закопан тамо где јесте. Наша генерација није довољно зрела да га откопа...
 
I meni godinama smetaju ti tereni, za vrt ne mogu da kazem da mi smeta, jer su nase uspomene duboko vezane za to mesto ma kako retko ga posecivali, ipak i ja se slazem da vrt treba da se preseli, a prostor da se pridoda ostatku kalimegdanskog vrta.

Ali moram da priznam da nisam nikad pomislio na takvu banalizaciju tog izuzetnog mesta dok nisam procitao reci Dedinja ,+, i njegovo poredjenje .

Slazem se sa predlozima Ice,+, a dodao bih i predlog da se sjajne izlozbe na panoima postavljaju u rovovima, a ne na setalistu , jeste da Savskim setalistem prolazi puno ljudi, ali ljude treba dovesti na razna mesta, npr. rov kod Zindan kapije i bedemi sa stazom pored rova, su najcesce retko poseceni, kao da su ledja tvrdjave.

Tezge bi takodje trebalo obavezno ukloniti sa glavne prilazne staze kojom prolazi najvise ljudi. Moguce mesto je rov izmedju Muzeja i spomenika Zahvalnosti ili na stazama koje su levo i desno iznad tramvajske pruge, na samom ulazu na Kalimegdan kod Likovne akademije.
 
sizif":tmyvt94m je napisao(la):
Ма, наравно! Протерајте сваки живот са Калемегдана и направите меморијални парк! Отерајте животиње, тенисере, кошаркаше, госте кафића, оне који с опсерваторије зевају у звезде, музичаре из Барутане, играчице из Андерграунда... Срушите Павиљон Цвијета Зузорић, јер он је ту тек од 1922. године. Посеците сва стабла, а са њима протерајте све птице, јер је парк на Калемегдану засађен тек после Првог светског рата.

Биће много пријатније када у гробној тишини прошетате голим брдом, а око вас само ветар и зидине или, штоно кажете, када се Калемегдан врати у првобитно стање. Само је питање шта је првобитно стање: оно из времена Келта? оно из времена римске Флавије? оно у доба Византије? из доба мађарских краљева? за владавине деспота Стефана Лазаревића? као северна турска тврђава? као део аустријског барокног Београда? као задња линија одбране у Првом светском рату?...

Само се у међувремену договорите да ли треба реконструисати некадашње грађевине или оставити камење и цигле на гомили, како се не би правила "лажна слика твђаве".

Маните се људи мрсимуђења. Калемегдан, као пупак и најлепши део Београда, треба да буде пун зелен и пун живота, а не гробље.
Zasto toliko gneva i revolta za neku ideju u kojoj niko od nas ne bi imao nikakvu licnu korist?
Ok ako smatras da bi nesto izgubio da i to obrazlozis, ali argumenti koje navodis mi zvuce kao da si minimum vlasnik undergrounda ili da imas neki profit od teniskih terena. Zasto zelis sve da iskarikiras kada niko nije ni spominjao devastaciju Kalemegdana.
Paviljonu Cvijeta Zuzoric tamo nikad isto nije bilo mesto. Zbog cega je morala bas na tvrdjavi da se gradi zgrada sa podrumom ?
Ja volim sto Beograd ima paviljon Cvijeta Zuzoric, iako sam siguran da vecina Beogradjana nikada tamo nije krocila.
Samo zelim da kazem da je moglo i neko drugo mesto da se odabere i da bude mnogo bolje resenja od ovog na Kalisu.
Sam Kalemegdan je geografski tako pozicioniran da mu prakticno nista nije potrebno da bi bio lep. Ima fantastican pogled, konfiguraciju, i ostatke utvrrdjenja, koji svakome jasno pokazuju da je krocio na nesto drevno.. On i danas najvise asocira na neku srednjevekovnu tvrdjavu iako se tamo nalaze ostaci, i gradjevine iz raznih perioda, pa i ovih savremenih .
Mozda bi bas to moglo da bude predstavljeno na prostoru nekadasnjih kosarkaskih teniskih terenena, ili u prostoru undergrounda, sto da ne. (neko mesto gde bi se prikazala istorija Kalemegdana , od kada znamo za nju)
Inace sam Kalemegdan nikada i nije bio sredjeniji, pocetkom osamdesetih je losije izgledao. Osvetljenje, obnovljene staze, i vodjenje racuna o zelenilu, i generalno disciplini je doprinelo da Kalis izgleda bolje nego ikada.
Zbog cega mislis da bi tolika steta bila da jednog dana nestane underground i go-go igracice sa tog mesta ?
Ja sam voleo da odlazim u Underground, i dopada mi se mesto, ali to ne znaci da umesto njega ne bi tamo moglo da bude nesto jos bolje i korisnije za sve nas. Godinama je taj prostor bio zapusten i neiskoriscen, i smatram da je bolje da se ovih godina koristio kao klub, nego da bude zatvorena rupa. Danas bi se tamo moglo isto organizovati neka postavka, mozda bas o istoriji Kalemegdana ?
Meni se dopadao onaj vojni orkestar koji svira nedeljom, (ne znam da li to jos rade ), odnosno dopada mi se sve sto ne menja trajno izgleda Kalemegdana , nego se desi, i nestane, kao da nikada tamo i nije bilo. Zato sam za sve te varijante koje su mobilne, kao sto su izlozbe na otvorenom, sajmovi, pozorisne predstave, koncerti, razni drugi performansi.
Inace na Kalemegdanu bi turisti mogli i da se upoznaju i sa nekim drugim znamenitostima koje se nalaze u blizini, i odlicne su za dnevni izlet. Zbog cega se na Kalemegdanu negde ne bi postavilie replike iz Vince (mozda u Donjem Gradu negde, u blizini reke ?) ili nesto slicno. Vincanska kultura je takodje interesantna,(tehnoloski najnaprednija praistorijska kultura u svetu) a moguce je brodom sa Kalemegdana produziti u obilazak Vince npr. (nisam bas siguran koliko bi trebalo vremena ).
Meni se licno ne dopada stil spomenika neznanom junaku na Avali, ali mi ne pada sada napamet da tamo postavimo akvarijum, jer je spomenik tako pust, a nemamo nijedan akvarijum u gradu. Inace taj spomenik neznanom junaku je nastao tako sto je minirana srednjevekovna tvrdjava Žrnov, a potom nasut beton. I tada smo se ponasali kao da imamo 100 tvrdjava, pa sta fali da jednu unistimo.
Danas je ostala ova jedna-poslednja, nadam se da je necemo jednog dana minirati, zato sto nam je dosadila.
 
Evo pronadjoh fotografiju okoline Cusca(Peru), u pitanju je sacsayhuaman , utvrdjenje, ili sta vec. Siguran sam da na vecinu ne bi ostavio neki specijalan utisak. To nije Ajfelova kula, a ni dvorci na Loari, niti se nalazi na nekom lako dostupnom mestu, pa opet tamo dodje milione posetilaca svake godine, i vecina odande ode veoma zadovoljna. Zadovopljna je ne samo onim sto je videla, nego pod 1 saznala od turistickih vodica. Bez te price to kamenje nema ama bas nikakvu vrednost za 99% ljudi.
Prica cak nije ni potvrdjena niti sigurno istinita, ali to nikome ne smata da slusa sta mu kazu, i da zamsilja sta se tu desavalo pre mnogo godina. I svi uzivaju u tome.
Evo kako to izgleda
242cx2r.jpg

scg6z4.jpg
 
Izvini Bulevarac ali Kalis ne moze da se poredi sa ovim sto si postavio. Kalemegdan nije napustena rusevina, pa da se samo konzervira i otvori za posetioce kao arheolosko nalaziste. Kalis je ziva sredina i celina koja vekovima neprestano zivi na neki nacin. On je deo grada kao i Knez Mihailova, i kao sto u Knezu treba da cuvamo stare zgrade ali i da dodajemo nove sadrzaje, tako je i sa Kalisom.

Ako ti to smeta imas u Srbiji gomilu lokacija gde mozes da odes medju rusevine i zamisljas kako je nekada bilo.
 
Vidim mnogi kažu "meni ne smeta ZOO" ili "meni ne smetaju sportski tereni". Pa ni meni ne smeta ZOO kad se nalazim kod spomenika Pobedniku ili na Velikom šetalištu. Ali ZOO zauzima oko 10 do 15% cele površine Kalemegdana. I šta se nalazi na tih 10%.? Ružni gvozdeni kavezi sa namučenim životinjama da ih je žalost pogledati. To mi itekako smeta i želeo bih da tih 10% (ne znam tačno,možda i više) budu kao i onih 90%. Naravno, ima masa sadržaja, osim parka i zidina tvrđave, koji mogu biti na Kalemegdanu uz pažljivo odabranu lokaciju. Tamo mogu biti i kafići, i muzeji pod otvorenim prostorom, pa i manji Luna park kao onaj što je sad kod ZOO, vozići koji obilaze kalemegdan njegovim stazama (kao sad) opservatorija (kao sad) i sl. Mogući su i butici ali u umerenom broju. Sportski tereni i ZOO jednpostavno nikako ne idu uz staru tvrđavu. To je stvar osećaja i neke vrste kulture. Kalimegdan je deo grada ali ne kao Knez Mihajlova. To je ulica sa lepim kućama i ne može se porediti sa Kalimegdanom. Kalimegdan praktično ima samo dve kuće - Cvijete Zuzorić i ona u turskom stilu (turci su je i podigli) blizu Pobednika ("Sokolar" je pravo ime te skulpture) Bilo je davno predloga da se ta turska kuća sruši ali srećom od toga se odustalo. To što smo bili pod Turcima deo je naše istorije. Uostalom Srbi i nisu gradili Kalimegdan već Austrijanci, Mađari, Turci.. I, na kraju, moguće je da ostane ZOO ali u znatno smanjenom obimu i sa manjim životinjama npr. sa pticama.
 
hazard":1ujp1afl je napisao(la):
Izvini Bulevarac ali Kalis ne moze da se poredi sa ovim sto si postavio. Kalemegdan nije napustena rusevina, pa da se samo konzervira i otvori za posetioce kao arheolosko nalaziste. Kalis je ziva sredina i celina koja vekovima neprestano zivi na neki nacin. On je deo grada kao i Knez Mihailova, i kao sto u Knezu treba da cuvamo stare zgrade ali i da dodajemo nove sadrzaje, tako je i sa Kalisom.

Ako ti to smeta imas u Srbiji gomilu lokacija gde mozes da odes medju rusevine i zamisljas kako je nekada bilo.
Ono sto sam zeleo da kazem da je njihov odnos prema kulturi drugaciji, a konkretno sacsayhuaman je u samom gradu, odnosno na rubu grada. Cusco je ozbiljan grad, sa mnogo hotela, kafana, puno trgova , muzeja, aerodromom, i autobuskim linijama. To nije mrtvo mesto, tamo zivi preko 400k ljudi.
28k27aa.jpg


Nikome nije palo napamet zato sto je to u gradu, da tu nesto dodaje, budzi i od neceg vec dovoljno lepog pravi nesto "lepse". Tamo dodje milione posetilaca (uglavvnom vecina dodje da obidje Machu Pichu, koji je izdvojen, i do njega morate zeleznicom ili polako peske- 3-4 dana).
Sve sto mozete da nadjete pored tih lokacija su prodavnice suvenira,lokalne odece, i slicno, nema teniskih, golf terena. Nema zooloskih vrtova, a ni nekih muzeja ili gradjevina koje ne pripadaju tom vremenu. Ima jedna kuca, ili baraka u blizinu, gde su samo suveniri i to je to.
Ali zato tamo imate uvek 3-4 vodica, koji osim engleskog koriste i nemacki, italijanski.. (i naravno spanski).
Nisam shvatio sta si mislio kada si mi rekao ako ti to smeta, sta to ?
Smeta mi sto imamo Zoo vrt na takvom mestu, i sto zelimo da ga prosirujemo i dalje.
 
Kalemegdan se od uvek osvajao rov po rov,
građanska inicijativa, pa ako je još i potkovana, je vrlo jako oružije u teškom ratu za Kalemegdan ,

Generalizacijom tipa treba bolje, više, lepše.....ostaje se samo na ideji tj. priči. Toga je bilo i previše ,
konkretizacijom se čini dobar korak napred jer argumenti su ipak najače oružije.... (ha ,ha , osim mita i korupcije ....)

Predlozi trebaju da sadrže tačnu lokaciju , namenu, proveru zainteresovanost, samoprocenu uticaja na stanje i dalje razvijanje i slično...

Na primer, u predhodnom postu, spomenuo sam streličarski klub i to je predlog opšteg tipa , konkretan bi bio to isto ali :

Rov ispod opservatorije ,za streličarski klub,
Njihovu zainteresovanost za dobijanje tog ,,terena, , mogu da proverim E mailom (priložiti kopiju E-maila)
Sobzirom da nema potrebe za dodatne zahvate za prilagođavanje, nema nikakvog štetnog uticaja po isti rov
Budući razvitak takvog dešavanja izazvace povecanu zaiteresovanost koja će rezultirati
boljim finasiskim stanjem kluba, omasovljenje tog sportai kao sama atrakcija
povećana podnuda Kalemegdana -Beograda domaćim i stranim posetiocima

Eto.. kako kaže u filmu ,,Kamen mudrusti......., Neki će te da izginete a neki ćemo da se vratimo... :)
 
Rov ispod opservatorije je idealan za streljački klub (mislim luk i strela, lep sport). Eto još jednog primera sadržaja koji se odlično uklapa u Kalemegda. Samo ne ZOO i košarka i Tenis. Neki košarkaški klub je pre nekoliko godina upropastio ceo zid tvrđave. Videli su da su cigle crvene pa su ih sve obojile jarkom crveom bojom. Bili su dobronamerni ali ne znaju. Sad zid izgleda kao u cirkusu.
 
Kaze se strelicarski,zvuci humanije,tako su nam bar objasnjavali na prvom casu istog ;)
 
Hvala na imformaciji nisam znao. Streličarski ne zvuči ništa humanije a i nije u duhu našeg jezika.
 
Kako kome,ne bih ulazio u diskusiju naseg jezika,ali bih se slozio da takvi sadrzaji pristaju kalemegdanu kao i vojni muzej koji bi valjalo dopuniti novim eksponatima.

Ne zvuci ni u duhu naseg jezika da imamo germanske nazive meseci umesto staroslovenskih,ali tako je.
 
Sve to nije bitno, bitno je da se mi slažemo da streličarski/streljački sport pristaju Kalemegdanu i da uklanjanjem ZOO Kalimegdan sigurno neće biti mrtav nego će biti mnogo lepši i, na nemi način, veći.
 
Tako je :kk:

Bice novi dozivljaj da se proseta tvrdjavom iz drugih uglova.

Kao sto vec rekoh zoo vrt ce sigurno biti iseljen pre 2020. godine,ovo sada je neki dil da se zaradi vise novaca pre tog neminovnog iseljenja.

Nema sanse da Beograd dobije titulu grada kulture 2020. godine a da ima zoo vrt na tvrdjavi.
 
Vrh