Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

niki":5v3rsbu3 je napisao(la):
... regulisano u pravima vlasnika stanova ...
Izvini niki, ali moram malo da te ispravim: "prava vlasnika stanova" je pogresan termin, jel pravno gledano kupci stanova jos uvek nisu i vlasnici stanova, a nece ni biti sve dok se ne uknjize. Pretpostavljam da nisi imao prilike da saznas, ali stanovi su pod hipotekom, a to ti je jedna mnooooogo nezgodna stvar. Zato sada kupci stanova (da bi postali i vlasnici) zavise od tamo nekih dozvola koje treba da odobre tamo neki administracije (manje ili vise revnosne, manje ili vise podmitljive), pa onda od tamo nekih stecajnih postupaka koji se vode u Austriji protiv Hipo banke, pa onda od sudbine tamo nekih narko bosova i njihovih saradnika koji su investirali u stanove.... ma cudo jedno. E ako jednog dana bude happy end, pa kupci postanu i vlasnici, tek onda ce da steknu vlasnicka prava na nekretnini koju su kupili i da stupe medjuvlasnicke odnose sa vlasnicima parcele. Sve sto stanari do tada placaju preko infostana ili drugacije ne cini ih vlasnicima. Mislim da kapiram sustinu tvog pitanja, medjutim, to kome se placa za zemljiste ne mora apriori i sa stopostotnom sigurnoscu da ukazuje na to ko je stvarno vlasnik/zakupac iste. Ipak je ovo zemlja (pa sad dubokim navijackim glasom i sa dignute obe ruke) - Srbija!
 
Samo za informaciju svima onima koji mozda jos ne znaju, u katastru je receno da mozemo izvrsiti brisanje hipoteke sa dokumentima koje posedujemo, brisovna dozvola itd., ali ne mozemo knjiziti jos sve dok Blok 67 ne dostavi katastru upotrebnu dozvolu za Belvil. ONU ISTU UPOTREBNU DOZVOLU CIJA NAM FOTOKOPIJA VISI NA TABLI U ULAZU.

Sto se tice grejanja, i mi smo imali na pocetku situaciju da je nekoliko dana grejano sve sem radijatora u dnevnom boravku! Nakon otprilike par dana, regulisalo se, mozda je neko nesto prijavio, ja nisam, uglavnom sve je ok. Neka me optuze za sta hoce, stan mi je TO-PA-O!! Topliji od prethodnog stana, izgleda da je taj Yitong dobar sto se tice toga. Ja zadovoljna.
 
bog":2ei3bliu je napisao(la):
niki":2ei3bliu je napisao(la):
... regulisano u pravima vlasnika stanova ...
Izvini niki, ali moram malo da te ispravim: "prava vlasnika stanova" je pogresan termin, jel pravno gledano kupci stanova jos uvek nisu i vlasnici stanova, a nece ni biti sve dok se ne uknjize. Pretpostavljam da nisi imao prilike da saznas, ali stanovi su pod hipotekom, a to ti je jedna mnooooogo nezgodna stvar. Zato sada kupci stanova (da bi postali i vlasnici) zavise od tamo nekih dozvola koje treba da odobre tamo neki administracije (manje ili vise revnosne, manje ili vise podmitljive), pa onda od tamo nekih stecajnih postupaka koji se vode u Austriji protiv Hipo banke, pa onda od sudbine tamo nekih narko bosova i njihovih saradnika koji su investirali u stanove.... ma cudo jedno. E ako jednog dana bude happy end, pa kupci postanu i vlasnici, tek onda ce da steknu vlasnicka prava na nekretnini koju su kupili i da stupe medjuvlasnicke odnose sa vlasnicima parcele. Sve sto stanari do tada placaju preko infostana ili drugacije ne cini ih vlasnicima. Mislim da kapiram sustinu tvog pitanja, medjutim, to kome se placa za zemljiste ne mora apriori i sa stopostotnom sigurnoscu da ukazuje na to ko je stvarno vlasnik/zakupac iste. Ipak je ovo zemlja (pa sad dubokim navijackim glasom i sa dignute obe ruke) - Srbija!
JBT KA-KO SERES!!!
 
TELEFON KATASTRA NEPOKRETNOSTI NOVI BEOGRAD: 011-21-77-053
 
Sta bi nema @boga da me demantuje..........ucutoooo.
 
Pusti ga Sis`... :) Zanima se nekim "višim" stvarima, a ne nama, običnim smrtnicima.

Meni na mail stigla upotrebna dozvola, sad samo da pronađem vremena da odjurim do Poreske uprave. ;)
 
bog":1o0jryxr je napisao(la):
niki":1o0jryxr je napisao(la):
... regulisano u pravima vlasnika stanova ...
Izvini niki, ali moram malo da te ispravim: "prava vlasnika stanova" je pogresan termin, jel pravno gledano kupci stanova jos uvek nisu i vlasnici stanova, a nece ni biti sve dok se ne uknjize. Pretpostavljam da nisi imao prilike da saznas, ali stanovi su pod hipotekom, a to ti je jedna mnooooogo nezgodna stvar. Zato sada kupci stanova (da bi postali i vlasnici) zavise od tamo nekih dozvola koje treba da odobre tamo neki administracije (manje ili vise revnosne, manje ili vise podmitljive), pa onda od tamo nekih stecajnih postupaka koji se vode u Austriji protiv Hipo banke, pa onda od sudbine tamo nekih narko bosova i njihovih saradnika koji su investirali u stanove.... ma cudo jedno. E ako jednog dana bude happy end, pa kupci postanu i vlasnici, tek onda ce da steknu vlasnicka prava na nekretnini koju su kupili i da stupe medjuvlasnicke odnose sa vlasnicima parcele. Sve sto stanari do tada placaju preko infostana ili drugacije ne cini ih vlasnicima. Mislim da kapiram sustinu tvog pitanja, medjutim, to kome se placa za zemljiste ne mora apriori i sa stopostotnom sigurnoscu da ukazuje na to ko je stvarno vlasnik/zakupac iste. Ipak je ovo zemlja (pa sad dubokim navijackim glasom i sa dignute obe ruke) - Srbija!
Ma znam sve oko hipoteke po meni to je problem Blok 67 kao firme dok to be bude reseno mene kupovina ne zanima, zanima me u postojecim kupoprodajnim ugovorima kome se placa zakup zemljista i da li Blok 67 namerava da taj zakup po novom zakonu konvertuje u vlasnistvo, ukoliko konvertuje kome se onda placa zakup i kako je to regulisano?!
 
Danas sam dobio predlog ugovora o odrzavanju.
Kao prvo napisano je da ce sve primedbe poslate do 25-og oktobra uzimati u obzir.Pogledam na kalendar kad gle cuda,danas je 25-ti.

A druga stvar koja je blago receno uzasavajuca je da su ga naslovili sa Ugovor o FACILITY MANAGEMENT.
Pa dobro ljudi pitam se jesam li u zemlji Srbiji i kako ce jedan ovakav ugovor uopste biti pravno dobar kada je sam naslov napisan na drugom jeziku.

Pitam se licno sta ti ljudi nastoje da postignu konstantnim ubacivanjem engleskih reci ili je to dobro poznata pojava vrlo lepo opisana u Nusicevim delima.Cini mi se ovo drugo.
 
Da otvorim karte. Da bih spustio na zemlju sve one koji su blatili to naselje, tražio sam savjet za kupovinu nekog povoljnijeg stana na NB. Šta mi je predloženo? Neki stanovi u prizemlju na Bežanijskoj Kosi i stari stanovi. Znači, sva priča oko skupih stanova u Belvilu je prazna priča onih koji su zavidni, zlobni ili su tek "antiprotivni". Na Novom Beogradu NEMA JEFTINIJIH. Ako mi odgovara ova lokacija onda mi "preporuka" da je jeftinije negdje drugo ništa ne znači. Pogledajte ponude pa ćete vidjeti da su stanovi stari preko 30 godina od 1500 do 1900 €.
Kada sam postavio svoje pitanje ja sam već bio kupio stan u Belvilu (doduše za kćerku). Sada sam otklonio svaku dilemu o tome da li sam pogriješio ili ne. NISAM. Zadovoljan sam stanom. Svi majstori koji su mi radili na zidovima i namještaju su rekli da su rijetko gdje vidjeli tako dobro izvedene radove. Ima krivih zidova, ali mi je moler rekao da ravnih nigdje nema. Stolar mi je rekao da odavno nije vidio tako dobro urađen parket.
Ima mana, ali ću o njima u drugom postu.
 
ciklamica":pqtok02o je napisao(la):
CIKLAMA (ili jedan njen deo) izgleda ima problem sa grejanjem stanova.
Majstor koji je dolazio da provjeri instalaciju za grijanje u mom stanu mi je rekao da ako su u stanu na gornjem spratu zatvoreni ventili na radijatorima to može da utiče na grijanje na nižim spratovima. Ne znam da li je u pravu.
 
@micoboj
lazu te majstori, ventili u stanu iznad tebe nemaju veze sa tvojim grejanjem

hipoteka Hipo banke moze da se skine u katastru sa brisovnom izjavom koju ste dobili od 67

uknjizba stanova ce moci da se obavi tek kad investitor uknjizi ceo objekat. uslov za to je Upotrebna dozvola ali i potvrda da je drzavi platio sve poreze!!! :D
 
z@p":219uqtxp je napisao(la):
@micoboj
uknjizba stanova ce moci da se obavi tek kad investitor uknjizi ceo objekat. uslov za to je Upotrebna dozvola ali i potvrda da je drzavi platio sve poreze!!! :D
OUCH, eto ga jos jedan razlog za brigu. Taman me utesise ove bajke o "realnoj ceni", "ravnim zidovima" i "kvalitetnom parketu"... milina jedna za citanje, kad ono svi ti savrseno ravni zidovi, sav taj kvalitetan Ytong i vrhunski uradjen parket i dalje nisu moji. Jel ima jos neki Andersen ovde da opet malo digne optimizam? Evo recimo moze da velica beskrajne zelene povrsine koje se prostiru i do 3 metra u sirinu ili recimo vrhunski zavetrinu koju cine zgrade tesno postvaljene jedna do druge ili prelep pogled na parking mesta jos uvek nezagadjena automobilima i nezaprljana flekama od ulja... za tako nesto stvarno vredi dati pare, makar i bez uknjizenja.
 
@bog

izvini što te molim da se baviš nekim tebi dostojnijim naseljem!
da sam na tvom mestu ja bih se smorio koliko me nešto ne zanima a bavim se time ovoliko!
 
bog":i9bcs5bv je napisao(la):
OUCH, eto ga jos jedan razlog za brigu. Taman me utesise ove bajke o "realnoj ceni", "ravnim zidovima" i "kvalitetnom parketu"... milina jedna za citanje, kad ono svi ti savrseno ravni zidovi, sav taj kvalitetan Ytong i vrhunski uradjen parket i dalje nisu moji. Jel ima jos neki Andersen ovde da opet malo digne optimizam? Evo recimo moze da velica beskrajne zelene povrsine koje se prostiru i do 3 metra u sirinu ili recimo vrhunski zavetrinu koju cine zgrade tesno postvaljene jedna do druge ili prelep pogled na parking mesta jos uvek nezagadjena automobilima i nezaprljana flekama od ulja... za tako nesto stvarno vredi dati pare, makar i bez uknjizenja.
A gdje to na NB ima bolje i jeftinije? Koliko su udaljene jedna od druge kuće koje neko preporučuje da se grade za jeftine pare. Kakve zelene površine imaju te kuće. Možda zasade paprike, krompira, kukuruza...
 
micoboj, mozda nisi shvatio poruke, kes je jedno, kredit je drugo.

Cene u Belvilu su nerealne jer je moj dobar prijatelj pre par nedelja kupio stan od 115m2 kod Arene (zgrade stare par godina) za 1700 evra kvadrat, naravno u kesu. Zgrada je mnogo lepsa, nisam ulazio da vidim ali spolja je mnogo izglednija, ima manji broj stanova u ulazu (pogledajte ovde ljudi se tesko dogovaraju oko bilo cega, sto manje ludi - laksi dogovor).

Za kes ne bih dao preko 1500 za 115 u Belvilu, ako je kod arene 1700, logicno zar ne?

Ono sto je negativno a isplivalo je na forumu je i firma za odrzavanje koja je stavila sapu na ceo kompleks, iako ima puno prituzbi na njihov rad, izgleda da ce ostati. Negativno je naravno i to sto oko papira jos uvek nije sve do kraja cisto, to je dovoljno da obeshrabri kes kupce, koji su verovatno i najbrojniji, ali i najpozeljniji, jer ce mnogi od ovih koji su uzeli kredit, napustiti stan.
 
Ma ljudi pustite coveka da prica, ne znam koliko je sta tacno ali je cinjenica da je naselje pod hipotekom Hypo iz Austrije, da je nedavno dobilo upotrebnu dozvolu, da nije jos uknjizeno i da se pojedinacne stambene jedinice mogu knjiziti tek nakon toga. Cinjenica je da je vrlo sumnjivog kvaliteta gradnje za cenu koju traze, ali opet je i cinjenica da cenu odredjuje trziste, ako se secam kad je pocela prodaja bila je u prodajnom pavilljonu tuca ko ce pre kupiti stan, cinjenica je i da su u problemu da prodaju sve stanove i da spustaju cenu i nude gratis garaze i da ce problem postajati sve veci ove i naredne godine.
Ako ste vec kupili stan tamo uzivajte i nemojte se zestiti, uostalom ako su banke davale kredit za ove stanove i pristajale na hipoteku drugog reda i slicno to je i njihov problem.

Ajd uzdravlje.
 
Aha imamo sada momenat. Upotrebna dozvola je tu, ali porez sigurno nece platiti, sto posto, ma nema on para svi znaju da je puko, dakle nema nista......Ma govorio je on nama ali mi nikako ne slusamo.

A opet neki tamo stavili sapu na nas, a o kvalitetu gradnje da ne govorimo naravno, kade rumunske, parket bugarski, drvenarija kineska.......I ne bi on dao ni dinar vise od hiljadarke zgrade visoke a i niko nece, sto da uzima nesto sto niko nece...ma molice oni da se samo useli neko pa makar i dzabe.

Imali smo navodnu arhitekticu koja je opet navodno uplatila stan i garazu u Blvlu pa odustala usled totalnog nekvaliteta svega i svacega, da bi onda kazal da se posle divno skrasila u bloku 23??!! I to kaze uz istu cenu kada se uzme u obzir ulaganja u taj 30 godina star stan. I nista iz toga nije zakljucila???

Stanovi kod Arene su bolja lokacija? Koji, jel oni uz autoput, ili oni u dvoristu telefonske centrale, ili oni koji gledaju u drugu zgradu preko jednosmerne ulicice, nema vise od 10-tak metara....? Jer sigurno nije 1700 u zgradama koje gledaju na Bul. Zorana Djindjica! Bezanijska Kosa, blokovi 63, 23, sve staro od 20 godina navise, i sve to ima cenu od 1600 pa gore, a Belvilu je prava cena 1.500!
 
markovicigor":2d3486ln je napisao(la):
micoboj, mozda nisi shvatio poruke, kes je jedno, kredit je drugo.
Da imam keš ponašao bih se sasvim drugačije, ali kredit koji subvencioniše država se daje samo za nove stanove.

Ima slučajeva da neko povoljno kupi dobar stan, ali to je kap u moru. To nije pravilo, već izuzetak. Neko je imao sreće da je bio na pravom mjestu u pravom trenutku.
 
Sister":3dbajqyz je napisao(la):
Aha imamo sada momenat. Upotrebna dozvola je tu, ali porez sigurno nece platiti, sto posto, ma nema on para svi znaju da je puko, dakle nema nista......Ma govorio je on nama ali mi nikako ne slusamo.

A opet neki tamo stavili sapu na nas, a o kvalitetu gradnje da ne govorimo naravno, kade rumunske, parket bugarski, drvenarija kineska.......I ne bi on dao ni dinar vise od hiljadarke zgrade visoke a i niko nece, sto da uzima nesto sto niko nece...ma molice oni da se samo useli neko pa makar i dzabe.

Imali smo navodnu arhitekticu koja je opet navodno uplatila stan i garazu u Blvlu pa odustala usled totalnog nekvaliteta svega i svacega, da bi onda kazal da se posle divno skrasila u bloku 23??!! I to kaze uz istu cenu kada se uzme u obzir ulaganja u taj 30 godina star stan. I nista iz toga nije zakljucila???

Stanovi kod Arene su bolja lokacija? Koji, jel oni uz autoput, ili oni u dvoristu telefonske centrale, ili oni koji gledaju u drugu zgradu preko jednosmerne ulicice, nema vise od 10-tak metara....? Jer sigurno nije 1700 u zgradama koje gledaju na Bul. Zorana Djindjica! Bezanijska Kosa, blokovi 63, 23, sve staro od 20 godina navise, i sve to ima cenu od 1600 pa gore, a Belvilu je prava cena 1.500!
Sister +1! ;)
 
dok god ne bude moguce uknjiziti stan, ne treba kupiti nista u Belvilu, ima mnogo izgovora zasto se ne moze uknjiziti,
a vecina onih koji su kupili su u fazonu,
Belvil gori, a baba se ceslja, ili tacnije BELVIL POD HIPOTEKOM, A BABA MENJA PARKET
 
Simica":ztrzygrf je napisao(la):
dok god ne bude moguce uknjiziti stan, ne treba kupiti nista u Belvilu, ima mnogo izgovora zasto se ne moze uknjiziti,
a vecina onih koji su kupili su u fazonu,
Belvil gori, a baba se ceslja, ili tacnije BELVIL POD HIPOTEKOM, A BABA MENJA PARKET
Mislim, nemo' se ljutis. Jesi to sam konstaNtovao ili ti je neko pomogao?
 
cypher":3hgqg26d je napisao(la):
Drage komsije da li ima nekog ovde odnosno znate li nekog ko bi kupio klizna vrata (sa dva krila) koja su bila ugradjena na prolazu iz kuhinje ka trpezariji u jednosobnim stanovima?
Ovo je jos aktuelno a kako bih bolje privukao paznju evo i slike vrata. :D

foto632.jpg
 
Samo da znate.U pravilniku beobuilda pise da svaka obicna vrata koja se prodaju preko beobuilda morate platiti administratoru(Igoru) 5% od cene,a ako su klizna 10%!
 
Vrh