Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Goxyz imate podrsku obicnog sveta,ukazujte na sve nedostatke i sprecite ove lopine da jos nekome uvale te papreno skupe poluzavrsene stanove!
 
@goxyz,
samo ukazuj, imas podrsku koliko vidim postenog dela populacije. :kk:
 
.... generalo sam bila zadovoljna stanom..... sve do pre neki dan.... komsije sprat iznad, nisu se jos uvek uselili , po prvi put ljudi koristili kadu pre neki dan i bas tad meni se pojavila vlaga na plafonu kupatila... to sam bas tesko podnela ...medjutim reagovali su vrlo profesionalno :danas je kvar popravljen... tako bar kazu ...promenjena cev ispod komsijine kade i zagitovano....e sad videcemo kad se komsija ili komsinica budu tusirali ponovo da li je popravljeno ili ne.... ne znam dal mogu da kazem da se sad osecam bolje ..... ali nadam se da vise nece biti razloga za reagovanje...
 
@ Anabela - rekao bih da je to greskica majstora koji su povezivali cevi kanalizacije i izgleda da je cesta pojava u Shabanville-u. Nekad su se kanalizacione cevi pravile od keramike, a sada je u modi od plastika. Sama cev prakticno ne moze da propusta vodu (ako nije prelomljena, savijena, rasecena), tako da ne verujem da su "zamenili cev". Nego te cevi su spojene selnama, i takvih spojeva ima mali milion u jednoj zgradi, pa ako je majstor recimo bio pijan i nije stegao svaku selnu kako treba, onda curi. A kad krenu zagusenja, pa ciscenje sajlama i vakuumom, onda ce se videti da li je izdrzljivija nova plasticna cev ciji je zid debljine 1mm ili stara keramicka cev sa zidom debljine 1cm. Bojim se da su plasticne cevi savitljive i slabe na spojevima, pa dzaranje sajlom moze samo da napravi vecu stetu.

@goxyz - imas podrsku i od mene!

Samo bih opet dodao da iako kvalitet gradnje nije ni blizu kao sto su obecavali u reklami, nije sve tako crno, jer se unutar stana sve moze poboljsati, naravno uz odredjena ulaganja. Ne opravdavam stipsarenje i lazi, ali savetujem pozitivan pogled na stvari (koliko je to moguce) i sredjivanje bar svog zivotnog prostora po zelji. Za rentiranje nije ni bitno. Medjutim, ono sto se nikada nece promeniti je rastojanje izmedju zgrada, preveliki broj stanova po zgradi i visoka spratnost, zatim mikronske zelene povrsine, zagadjenje vazduha koje ce biti jos vece izgradnjom autobuske stanice (uz blizinu toplane, GSP garaze, prometnih ulica, itd). Konacno, po meni je najbitniji problem uknjizbe. Sigurno je da nece biti skoro, a u najcrnjoj varijanti - nikad. Nadajmo se da ce sve biti ok na kraju, ali u danasnja vremena pametni ljudi kupuju iskljucivo uknjizene stanove. Veliki je rizik kupiti stan bez upotrebne dozvole, koji je uz to pod hipotekom, a hipotekar pod istragom. Mislim da je to prva stvar na koju buduci kupci treba da obrate paznju.
 
Ah da, tu je i cena. Na kraju krajeva, sve se svodi na cenu, a cena je - PREVISOKA. Mozda je Shabanville i najlepsi i najveci i najelitniji i sve naj... dzabe kad je cena daleeeeeeeko iznad trzisne.
 
Anabela":remvg4ak je napisao(la):
.... generalo sam bila zadovoljna stanom..... sve do pre neki dan.... komsije sprat iznad, nisu se jos uvek uselili , po prvi put ljudi koristili kadu pre neki dan i bas tad meni se pojavila vlaga na plafonu kupatila... ...
Kada izmedju dve cevi nedostaje onaj deo koji ih spaja dogadja se da voda prodje do komsije ispod odmah, sto je u svemu i bolja varijanta, ili bude sve u redu dok neko recimo ne napuni kadu, ili uopste upotrebi veliki mlaz ili kolicinu vode, kada procuri ispod. Prvi put kada se to desi odes i komsija ti se izvini, uvek se neko kupa ili pere nesto, ti se umiris...do sledece prilike. Ti uverena da je sve inace u redu, i da je nemar u pitanju, on covek u sustini ni kriv ni duzan...i pakao dok se neko ne seti najzad i pogleda pod kadu, i zagituje spoj.

Ne verujem da se na bilo koga moze uticati da li da kupi ili ne stan, i gde, pa i u Belvilu. Istina je da nije sve onako "po tackama" iz ugovora, ali nije ni tako lose. Najveci deo nedostataka se moze otkloniti, i opet kada bih birala....ne znam, mislim da bih opet izabrala ovo. Jedino ako se u buducnosti pokaze nesto zaista ....veliko, neki veci problem. To vam je kao kada idete gradom i cini vam se da ima fenomenalnih cipela, a kada krenete da kupite nesto za sebe, nista posteno ni na vidiku. Na Novom Beogradu, dobra komunikacija, snabdevanje, lep izgled, malo odvojeno nema mesanja sa starim blokovima....Meni je npr. moj 2 soban stan mnogo lep, zadovoljava sve moje potrebe, raspored, velicina soba, visina plafona....Eto, i to je istina, ne samo to da plafoni zaista nisu kako treba, parket - osim ovog novog - nije bas ono kako je obecano, terase i pored majstorskih zahvata jos pomalo propuste vodu kada je velika kisa....Sve to je trebalo da bude drugacije, ali nije ni tako tako bas lose.

Enjoy life!
 
lily of the valley

Odakle ti ulazi voda na terasu, juce se bas videlo sta se desava tokom one jake kise. Ne kapiram kako izlazi iz oluka?
 
Ne mogu da se setim - jel smo mi potpisivali neki ugovor sa telekomom kada smo se prijavljivali za fiksni tel. ?
 
Cobretti":ci4b79js je napisao(la):
lily of the valley

Odakle ti ulazi voda na terasu, juce se bas videlo sta se desava tokom one jake kise. Ne kapiram kako izlazi iz oluka?
Ne izlazi iz oluka! Nimalo, iako se i to cula sam desavalo ponegde. Ne, ne iz oluka. Kroz zastakljene prozore na terasi! I to su dolazili 2x i sve zalili silikonom, sva kriticna mesta, i uglavnom kada bas nije jak pljusak i nema vetra da zapljuskuje, vise nema vode na terasi, ali kada kao juce ima i jednog i drugog napravi se mala barica. A juce sam i videla tacno kuda ide, pa cu sama malo silikona jos. Zamisli, kroz srafove koji se nalaze ispod onog zleba, sa donje strane. Malo je komplikovano ovako za objasnjavanje, ali poenta je da se sva mesta koja bi mogla da propuste vodu zacepe.
 
Da te srafove sam i ja zapusio, sad me muci to sto se neka voda zavlaci u beton pa izbija kroz plocice...
 
Cobretti":6a3r7uxm je napisao(la):
Da te srafove sam i ja zapusio, sad me muci to sto se neka voda zavlaci u beton pa izbija kroz plocice...
Ni sam beton nije imun na kisu, ako je uopste beton u pitanju. Vremenom beton erodira, mogu da se stvore male naprsline, koje kasnije mogu da prerastu vece i tako dalje. Resi to bolje na vreme, da kasnije ne bi imao potop. Licno sam se uverio da je odlican lek za to premazivanje onom sivom masom koju koristie auto limari, zaboravio sam kako se zove. Samo ni to nije vecito resenje, jer pre ili kasnije i ta masa krene da pusta vodu, pa mora da se ponovo nanese. Ljudi cesce stavljaju Kondor, to ti je ona crna masa, nesto kao katran i moze da se vidi po celom NBG, ali nemoj to da koristis, jer posle 2-3 sezone suncanja i smrzavanja postaje krt, pa pocne da propusta.
 
goxyz":vxnzqo1x je napisao(la):
izvinjavam se gospodi iz belvila sto za svoj novac trazim kolko tolko postovanje ugovora sa njihove strane kao i kvalitet i standard gradnje i da se izvinem sto zakeram sto su mi uvalili klimu 9 da hladim ceo stan od 60m2 . doduse ja sam po ugovoru i dobio klimu samo nije pisalo da ce biti najmanja.
jadan je narod i zemlja sa takvim bitangama koji gledaju da te maksimalno opeljese i prevare a posle kao sad na ovom forumu pisu kojekakve gluposti kao da mi kupci zakeramo i nesto izmisljamo.
ako na ovom forumu budu i dalje branili kvalitet gradnje u naselju belvil bez cinjenica zaposleni u delti, belvilu ili zastupnici njihovih interesa ja cu da se zainatim i svakodnevno objavljujem nedostatke koji postoje kako bi se bar neko spasio i odustao od kupovine ako takvih i ima.
9000 BTU jeste klima manjeg kapaciteta ali dvosoban stan teško da bi ohladio jednom klimom, koliko god kapacitetna bila. Ja u starom stanu u dnevnoj sobi imam vrhunsku 12-icu i jedva hladi susednu prostoriju koja je spojena običnim vratima. Mnogo zavisi raspored prostorija, ako imaš klasičan dvosobni u Belvilu onda zaboravi da jedna klima može da ti završi posao i u spavaćoj.
pogledajte ovaj link: http://www.klimauredjaji.com/kalkulator.do
po ovome za 60 kvm ti treba 24000, ali ona bi ti napravila arktik u dnevnoj sobi da bi u spavaćoj bilo ok!

drugi deo tvog komentara je malo čudan, ako si toliko razočaran onda brate prodaj stan, uostalom vidim da sad novi kupci šetaju sa ovima iz paviljona i mogu lepo da vide stan iz svih uglova pre nego što se odluče, velika prednost u odnosu na kupovinu iz kataloga.

Ako ja nisam imao bitnih zamerki jel treba sad da se zainatim i svakodnevno objavljujem prednosti da bi još nekog ubedio da kupi, oću boli me, a realno Belville ima više pluseva nego minuseva.
 
Problem sa 9kama je pre svega sto ce raditi neprestano, jer nisu u stanju da obore temperaturu na vecoj kvadraturi.
9ka je adekvatna za nekih 15-20 kvadrata.

Tako da ce potrosnja struje biti velika, i klime ce brze zavrsiti svoju karijeru jer neprestano rade...
BTW 9ka je mozda 10 evra jeftinija od 12ice.
 
Ja sam ionako stavio LG Art Cool u dnevnu :), pogledao sam ovu staru - jeste 9-ka, ali je sasvim OK hladila dnevnu sobu i trpezariju (2.0), bar ono sto sam video dok sam obilazio majstore.

Glupe price tipa "tesko se menja klima u Belvilu" necu da komentarisem - majstori su dosli, za pola sata su sve zamenili i jos su mi uradili drveni kanal za creva od unutrasnje jedinice ka zidu spolja da se ne vide creva obmotana izolirkom.

Stan sam skoro sredio i kada sve bude na svom mestu - selim se, izgleda fenomenalno. Doduse opremanje je izaslo otprilike 40% vise nego sto sam inicijalno planirao...

Od zamerki sam imao to da vrata izmedju predsoblja i kuhinje se zatvaraju tesko i grebu alu lajsnu i da je boja na vratima od spavace sobe na jednom mestu ostecena.

Gledao sam slike sto je neko kacio x-strana pre i uporedio sa mojim stanjem: plafoni kod mene su skroz ravni, a majstori koji su radili tapete nisu nista gletovali, mada sam im rekao da ako treba gletuju i da cu im platiti dodatno za to. Na ulaznim vratima je bila i dihtung guma, mislim da je Lilly rekla da na to odbratimo paznju :)

Misteriozni daljinac od klime sam nasao kada sam menjao klimu - majstori su ga fino stavili na unutrasnju jedinicu kada su radili tapete, a ja jos zvao Belville i nabedio ljude da mi nisu dali daljinac.

Naravno, prvo i osnovno - da mi nesto nije odgovoralo ne bih ni uzeo stan.

Uglavnom, jedva cekam da se odselim iz ovog raspada od Bloka u kome sam sada i da udjem u novi stan.
 
ZokyNBGD":2mfzybz7 je napisao(la):
ako imaš klasičan dvosobni u Belvilu onda zaboravi da jedna klima može da ti završi posao i u spavaćoj
To je otprilike prica. Mada tesko da je neophodno imati klimu i u spavacoj sobi, posto iz dnevne sobe nocu (kada je malo hladnije) mozda i moze da dobaci, naravno nece biti 18C, ali nije ni zdravo spavati u tako hladnoj sobi.

Ipak, ja sam navikao da mi klima radi non-stop (kola, kancelarija, stan) pa razmisljam da ugradim bar onu sobnu klimu u spavacu sobu. Jedini problem je sto ta klima takodje mora da ima odvod, ali onaj donji fiksirani prozor je idealan da se na njemu napravi otvor za taj odvod. Videcu, ako bude vruce i nepodnosljivo - ubacicu jedan od onih DeLonghi unutrasnjih klima uredjaja i to je to.
 
Klima sa oznakom 9 po tehnickim karakteristikama je projektovana za prostore od 20m2. To je izjava zaposlenih iz firme koja je inace te klime i ugradjivala u Belvil naselje. Takodje se pravdaju da je investitor insistirao na ugradnji 9, a sve to da bi investitori "misko" i hipo jeftinije prosli(vise zaradili po klimi oko 20evra) a vi kupci stanova dobili klime kao sto pise u ugovoru ( a sto su te klime neadekvatne za pojedine prostore u koje su ugradjene nikom nista).
Instalacija tih klima je postavljena OK., sakrivena je u fasadi zgrade. Dobro je i to sto je odvod iz unutrasnje jedinice sporoveden kroz fasadu u oluke kako ne bi kapao po simsovima, raznim limovima i izludjivao stanare i prolaznike.
Zbog same izvedbe tih instalacija ako bi neko zeleo da ima jacu klimu 12 (sto je za vece povrsine hladjenja pogotovo juzno orjentisanih stanova i potrebno) morao bi da menja pored spoljne i unutrasnje jedinice i instalaciju koja prolazi kroz fasadu a to znaci da bi se morala fasada dirati, ukopavati nove cevi za 12 a posle popravljati a to nije bas za pola sata. Problem je i to sto su spoljnu jedinicu usrafili u siporex zid koji nije bas najzahvalniji za srafljenje spoljne jedinice.
To se od strane majstora smatra da je tesko, a nas je investitor mogao u startu toga osloboditi i ugraditi adekvatnu klimu.
Ali kako su na sve moguce nacine pokusavali da ucare i da zarade sto vise tako je uradjeno i sa klimom.
 
lol - ja ti kazem da su majstori samo skinuli spoljnu jedinicu i na njeno mesto i postojeci odvod montirali novu spoljnu jedinicu od LG Art Cool klime za cca 30min unutra montirali novu unutrasnju jedinicu popunili rupe od prethodne, prekrecili itd. Sacekali malo da vide jel sve OK (uredjaj kosta 85k dinara, pa rekoh da ih malo i maltretiram).

12-ica, je u pitanju: http://www.acs-klime.co.rs/index_files/Page1807.htm

Sve ovo sto si napisao je obicno lupetanje, ako imas u vidu da majstori nisu "a" rekli kada su dosli da mi menjaju klimu nego su jos i smarali kako je super sto je odvod "u zidu" bla bla... Zasto bi kopali zid kada odovod vec postoji i na njemu prikjlucak za crevo. Mozda hoces da kazes da 12-ica pravi vise kondenzacije nego 9-tka - nema te price, kolicina vode koja otice je smesna u oba slucaja, a video sam licno koliki je odvod.

Zaista ne znam o cemu pricas - ljudi dosli i zamenili spoljnu i unutrasnju jedinicu za pola sata. Mozda, ako nadjes neke kilave majstore i ne budu umeli da zamene klima uredjaj, ali takvi levi majstori ne bi znali nigde da je zamene.
 
Erysimum Cheiri":5zwr498t je napisao(la):
lol - ja ti kazem da su majstori samo skinuli spoljnu jedinicu i na njeno mesto i postojeci odvod montirali novu spoljnu jedinicu od LG Art Cool klime za cca 30min unutra montirali novu unutrasnju jedinicu popunili rupe od prethodne, prekrecili itd. Sacekali malo da vide jel sve OK (uredjaj kosta 85k dinara, pa rekoh da ih malo i maltretiram).
Ja sam planirao isto da uradim cim skupim novac. Da li si se raspitao da li instalacija (promer bakarnih cevi od unutrasnje do spoljasnje jedinice) od 9-ke odgovara LG 12-ici? Mislim da je u tome sustina svega jer klima gubi znatno na mogucnostima ako odgovarajuci precnik cevi nije postavljen, a najlakse je bilo ostaviti ukopane cevi u zidu.
 
hedonist":3purdr01 je napisao(la):
Da li si se raspitao da li instalacija (promer bakarnih cevi od unutrasnje do spoljasnje jedinice) od 9-ke odgovara LG 12-ici? .
Razlika postoji jer je prečnik cevi i priključne matice 10mm za 9ku, a 12mm za 12ticu. Instalacija ( cevi) 9ke može da se iskoristi i za 12ticu ali moraju da se dobro prerade krajevi kako ne bi bilo curenja na istim. Tehnički na klimu nema uticaja manji fi.
Erysimum Cheiri":3purdr01 je napisao(la):
razmisljam da ugradim bar onu sobnu klimu u spavacu sobu.
ubacicu jedan od onih DeLonghi unutrasnjih klima uredjaja i to je to.
A zašto ne ugradiš 9ku koju si skinuo iz dn. sobe?
 
lily of the valley

Vrata su orginal Jankovic skinuta sa zida prema kuhinji, bela sa peskiranim staklom , sirine su 60cm, pa prodajem ih za 120e :)
 
13":30xdfk6b je napisao(la):
lily of the valley

Vrata su orginal Jankovic skinuta sa zida prema kuhinji, bela sa peskiranim staklom , sirine su 60cm, pa prodajem ih za 120e :)
hehe, imam i ja vrata sa kvakom Enterijer Jankovic levo otvaranje, pa ako nekom treba nek se javi. Vrata su kao nova, skinuta su sa ulaza u kuhinju.
 
U instalaciji klima uredjaju 9 postoje pored creva za odvod kondezovane vode iz unutrasnje jedinice i el. instalacija koji sluzi za napajanje spoljne jedinice kao i bakarne cevi kroz koje prolazi gas koji kruzi u zatvorenom sistemu iste. E te cevi ne mogu biti istog precnika za uredja 9 i uredjaj 12 ali u srbiji majstor moze sve i kada vam kompresor crkne a on je 50-70% cene klime da kaze da nije on kriv. Na kraju krajeva svaki proizvodjac klima uredjaja daje upustvo kako se montira i sta se koristi pri montazi u kome se vidi da su za uredjaje 9 i uredjaj 12 razliciti promeri cevi.
onaj ko zameni spoljnu i unutrasnju jedinicu 9 od jednog proizvodjaca za drugog nece morati da menja bakarne cevi.
 
Nevenkovic":3ffq6b90 je napisao(la):
hedonist":3ffq6b90 je napisao(la):
Da li si se raspitao da li instalacija (promer bakarnih cevi od unutrasnje do spoljasnje jedinice) od 9-ke odgovara LG 12-ici? .
Razlika postoji jer je prečnik cevi i priključne matice 10mm za 9ku, a 12mm za 12ticu. Instalacija ( cevi) 9ke može da se iskoristi i za 12ticu ali moraju da se dobro prerade krajevi kako ne bi bilo curenja na istim. Tehnički na klimu nema uticaja manji fi.
Erysimum Cheiri":3ffq6b90 je napisao(la):
razmisljam da ugradim bar onu sobnu klimu u spavacu sobu.
ubacicu jedan od onih DeLonghi unutrasnjih klima uredjaja i to je to.
A zašto ne ugradiš 9ku koju si skinuo iz dn. sobe?
Zato sto bih ispostovao to sto su rekli da se ne sme ugradjivati nista na spoljnim zidovima. U seboju nema zardinjera ispod prozora spavace sobe... Razapeli bi me ovde na forumu kada bi na belom Seboju upadala u oci moja klima (mislim da bih za sada bio jedini sa dodatnom klimom) :)
 
goxyz":2kg70ai0 je napisao(la):
U instalaciji klima uredjaju 9 postoje pored creva za odvod kondezovane vode iz unutrasnje jedinice i el. instalacija koji sluzi za napajanje spoljne jedinice kao i bakarne cevi kroz koje prolazi gas koji kruzi u zatvorenom sistemu iste. E te cevi ne mogu biti istog precnika za uredja 9 i uredjaj 12 ali u srbiji majstor moze sve i kada vam kompresor crkne a on je 50-70% cene klime da kaze da nije on kriv. Na kraju krajeva svaki proizvodjac klima uredjaja daje upustvo kako se montira i sta se koristi pri montazi u kome se vidi da su za uredjaje 9 i uredjaj 12 razliciti promeri cevi.
onaj ko zameni spoljnu i unutrasnju jedinicu 9 od jednog proizvodjaca za drugog nece morati da menja bakarne cevi.
Ti i dalje po svom... Pa zamene se lepo sve cevi kada se ugradjuje jaca klima. Uz svaki klima uredjaj ti stize specifikacija za cevi (moguce da su i cevi bile u paketu), izvukli su iz zida stare instalacije i postavili nove. Otvor koji su malo sirili su kasnije popravili, stavili unutrasnju masku za kablove i creva tako da izgleda jos bolje nego sto je bilo...

Nevezano za moju klimu, ti si poceo glupu pricu kako je uzasno tesko zameniti klima uredjaj u Belvillu... Klima kao klima - ugradjena je na nacin kako 90% majstora ugradjuje klima. Ako skines spoljnu jedinicu i unutrasnju ostaju ti dva zida i rupa izmedju njih. Znaci sve ti je pripremljeno da se ugradi klima, a ostalo je na majstorima. Price da je slab zid da nosi spoljnu jedinicu su isto glupe i meni deluje kao da ti zapravo i nemas stan tamo, pa nisi ni video nista od svega toga uzivo, nego pricas napamet.

Uglavnom nova LG Art Cool klima radi, a unutrasnja jedinica izgleda kao da nije u pitanju klima uredjaj :)
 
Moje objasnjenje je upuceno ljudima koji ne bi kupovali LG ART COOL 9 od 84.000din da bi je zamenili sa postojecim uredjajem9 jer je mnogima taj uredjaj preskup i nepotrebno bacanje para. Prosecnog kvaliteta klima- uredjaj12 je oko 300evra sto je mnogo bolje resenje od LG ART COOL 9 od 84.000di. Isto tako razlikuje se i nacin postavljanja klime jer su na razlicitim mestima u razlicitim stanovima i negde je lakse a negde teze promeniti instalaciju.
Nemojte biti ograniceni pa gledati samo nacin na koji je vasa klima zamenjena jer klime nisu u svim stanovima kao kod vas postavljene.
Mnogi su shvatiti moje objasnjenje vezane za klimu ali hajde da probam samo za Vas jos jednom da objasnim.
Kupili smo stan u kome po ugovoru stoji da ce biti ugradjena i klima. Stvarno ona postoji ali za veliku vecinu stanova, pogotovo orjentisanih prema suncanoj strani, kapacitet iste je nedovoljan da rashladi povrsine za koje je namenjena. Znaci da se nisu pridrzavali tehnickog uputsva jer uredjaj koji su ugradili rashladjuje 20m2 a postoje povrsine kao na primer kod oko 400 stanova od 45.5 m2 koji imaju dnevne sobe oko 30m2 u kojima je instaliran uredjaj 9 i on nece moci da rashladi kao i kod dvosobnih a ima ih oko 700 gde su dnevna i trpezarija izjedna sto je negde oko 29m2 itd.
Znaci da bi klima bila korisna morala bi da bude vece snage tj. uredjaj sa oznakom 12. Da bi se instalirao uredjaj 12 morala bi se delimicno i instalacija menjati tj. bakarne cevi kroz koje prolazi gas koji sluzi za hladjenje.
Glupa je prica da se samo skine spoljna i unutrasnja jedinica9 i zamene sa spoljnom i unutrasnjom jedinicom 12 a da se ne menjaju te bakarne cevi koje u nekim slucajevima ugradnje prolaze kroz zid i po 2.5m. Vrlo je bitno da promer cevi bude po uputsvima proizvodjaca. To znaci da cevi od uredjaja9 koji je nema ugradjen i od uredjaja12 nisu iste i morale bi se menjati a da bi se one zamenile moralo bi se kopati po fasadi nekih 2metra a posle je popravljati i to nije posao od pola sata a ni od 2 sata. Da su investitori bili posteni i radili po propisima mi se sada ne bi zezali i kopali po fasadama i imali nepotrebne troskove. E to je sve tesko u vezi sa klimauredjajem9.
U svakom slucaju klimu ste i vi zamenili a moramo i mi zbog toga sto nije adekvatna za prostor u koji je instalirana.
Ali misku i Hipo-u je sve malo pa su i na klimama ucarili. Ko zna sta ce se jos otkriti vremenom. U svakom slucaju nema jos upotrebne dozvole jer sa 9 spratova zavrseno je negde na 13.
 
Vrh