Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

BTW pre par dana je stigao email u kome je, u povecem excel fajlu, objasnjeno sta planiraju da rade sa tih 0.4eur/m2... Koliko vidim vec su poceli i da ciste po hodnicima, a dosta ljudi se i useljava...

Spominjali smo Vektor pre par strana :) Uveli su mi i Net. Protok je mnooooogo stabilniji nego u bloku 23 i to se lepo vidi posto je ovaj paket koji koristim (30mbps) na granici mogucnosti opreme. Po hodnicima imaju vec sprovedene razvodne kutije tako da je lik samo dosao prespojio par kablova i instalirao modem. TV signal je vec bio pusten pre nego sto sam se uselio (analogna tv, naravno).

@svi - ignorisite ovog smaraca grada... otisao je skroz u out sudeci po njegovim komentarima... ko god mi je dolazio od majstora imali su samo reci hvale za izvedbu radova u stanu. Drugar koji je i sam, kako se to sada kaze, preduzimac mi je rekao da je ovo mnogo bolje od vecine novogradnje koja je danas aktuelna po Beogradu.
 
@Erysimum Cheiri

slično se i meni dešavalo, dolazili razni majstori i maltene se "čudili" kako nije očajno urađeno.

a ovo za Grada & co je interesantno, koji je to voljni momenat da const pljuje i kritikuje Belvil a da nema nikakve veze sa njim. Razumem one koji su kupili nešto pa jednim delom nisu zadovoljni pa iznose svoja iskustva, ali neko ko cenim da nije ni prišao naselju da ovako piše ... ne kontam!
 
Pa, ako nema nijedan utemeljen razlog onda je jedino po sredi "da komsiji crkne krava" razlog ili mu iz nekog razloga smeta uprava Belvila -moze svasta da bude... Uglavnom, nisam video nijedan argument da je doticni grado napisao ovde osim razno-raznih rekla-kazala "argumenata".
 
Jedva čekam da naprave neki projeekat za blok prekoputa pa da vam srede taj deo baš :) Samo da ne bude poslovan prostor, previše ga je :p
 
Archangel":3cmn0u12 je napisao(la):
Jedva čekam da naprave neki projeekat za blok prekoputa pa da vam srede taj deo baš :) Samo da ne bude poslovan prostor, previše ga je :p
ne znam prijatelju sta ce, samo nek sklanjaju ovu gsp garazu.
 
pa ne znam vi ste u svakom slučaju osuđeni tu na autobuse ako ne u narednih 5 onda sigurno u narednih 10 godina, ako se do tad izmesti Glavna autobuska
 
šebojac":2it86d9c je napisao(la):
ne znam prijatelju sta ce, samo nek sklanjaju ovu gsp garazu.
Tu je garaža starosedelac a vi ste dođoši pa nije uredu da odmah uklanjate sve oko sebe. Na Dorćolu je garaža već sto godina u centru i uvek je pitanje koliko je sam objekat funkcionalan za obavljanje saobraćajne funkcije. Garaža GSP na NBG je relativno nov objekat i izmestiće ga jedino ako se ukaže nedostatak prostora za povećan broj vozila ili proširenje tramvajskog depoa u budućnosti.
Problemi koje imate mogu se ublažiti jednim divnim drvoredom. A i što ste kupovali stanove ako vam se ne sviđa okolina... :rolleyes:
 
Veliki Vracar":2e73rh0w je napisao(la):
šebojac":2e73rh0w je napisao(la):
ne znam prijatelju sta ce, samo nek sklanjaju ovu gsp garazu.
Tu je garaža starosedelac a vi ste dođoši pa nije uredu da odmah uklanjate sve oko sebe. Na Dorćolu je garaža već sto godina u centru i uvek je pitanje koliko je sam objekat funkcionalan za obavljanje saobraćajne funkcije. Garaža GSP na NBG je relativno nov objekat i izmestiće ga jedino ako se ukaže nedostatak prostora za povećan broj vozila ili proširenje tramvajskog depoa u budućnosti.
Problemi koje imate mogu se ublažiti jednim divnim drvoredom. A i što ste kupovali stanove ako vam se ne sviđa okolina... :rolleyes:
Ovako poredjenje jos nisam imala prilike....autobusi su starosedeoci, a ljudi divlji dodjosi? Prvo ne nazivaj me dojosem, jer daaaaleko sam od toga. Drugo, ljudi bas ne mogu da zive bilo gde kao sto verovatno znas, a parkirati autobuse se moze bas na svakoj poljani.

Uostalom kada smo kupovali stanove bilo je reci o okolini, i o uklanjaju te garaze izmedju ostalog, izgradnji i skole, obdanista itd. pa nas sada interesuje kada ce to biti.

Trece, nije tacno, govorim u svoje ime, da mi se okolina ne svidja. U najmanju ruku je ok. U stvari, ovako kako je do sada bilo, pojam je dobrog zivota i stanovanja na dobroj lokaciji.

Pozz.
 
MEni je bilo reci o raznim stvarima kad sam trebao da potpisem ugovor, pa je to sad ispalo netacno....
Tako da ne gajim nade ni za to autobusko groblje, ali nada poslednja umire :)
 
Sto se tice garaze koliko sam ja citao izmestanje iste nije u planu... Sa druge strane garaza mozda jeste tu odavno, ali je suludo da se to zemljiste koje je postalo izuzetno vredno koristi da po njemu rulaju autobusi i da toce gorivo... Hocu da kazem, da bi u gradu trebalo imati sluha za biznis, ako nista drugo, izmestiti garazu, prodati zemljiste i zaraditi novac koji se posle moze uloziti na primer za vrtice, skole itd... Ali to je kod nas S/F prica... Koliko samo prostora ima po Bezaniji, pa oko Kvantasa, a i veza sa gradom im je odatle x puta bolja. Jos je smesnije onaj carinski parking iza GSP garaze - to je tek protraceni prostor. Bolje da niknu makar i dva hiper-marketa ili office space nego da ovako atraktivno zemljiste propada pod trulim automobilima/autobusima.
 
Svakako treba izmestiti te garazhe, ali dajte jednom da izgradimo nesto i sto nisu samo butici ili kancelarije koje ce da budu pogodno u vlasnistvu nekog tajkuna (a praznog kancelarijskog prostora ima nikad vishe). Recimo neki omladinski sportski centar ili josh bolje, pozoriste na primer. ili josh bolje Park nauke i tehnike, kao Park de la Vilet u parizu. Na tv-u se Mrka, Djilas i kompanija razbacuju milijardama koje ce da uloze u nauku i razvitak, pa nek daju koji dinar i za ovo
 
mradulovic":1kg1tntd je napisao(la):
Svakako treba izmestiti te garazhe, ali dajte jednom da izgradimo nesto i sto nisu samo butici ili kancelarije koje ce da budu pogodno u vlasnistvu nekog tajkuna (a praznog kancelarijskog prostora ima nikad vishe). Recimo neki omladinski sportski centar ili josh bolje, pozoriste na primer. ili josh bolje Park nauke i tehnike, kao Park de la Vilet u parizu. Na tv-u se Mrka, Djilas i kompanija razbacuju milijardama koje ce da uloze u nauku i razvitak, pa nek daju koji dinar i za ovo
Predlozi su ti super:)
 
Ma kako da ne, sada treba premeštati savremenu garažu sa kompletnom infrastrukturom za održavanje i servisiranje tramvaja i autobusa na neku udaljenu lokaciju samo zato što Belvilijanerima smeta buka i ružan pogled. Pa gde da idu ti tramvaji, možda negde u Surčin, da se napravi još desetak km pruge pa da oni svako jutro i veče u prazno voze 20-tak km. Ako ste mislili na Dr. Ivana Ribara, žao mi je, to neće moći. To je ekskluzivna zona sa budućim teniskim i atletskim terenima
A šta je sledeće, da se malo pomeri železnička pruga ili možda da se izmesti i toplana, ili bar da joj se dimnjaci malo iskrive prema onim starim i trulim savskim blokovima...
Vi ste kupili stanove u kraju gde se ukrštaju autobusi, bulevari, tramvaji, vozovi, dim iz toplane, automobili, tržni centri, garaže, stanice itd.
To je bučno, prljavo, prebukirano, sa puno betona i malo prostora, ali zato moderno i urbano. To ste hteli i ostavite sada GSP na miru, nećemo valjda sada plaćati da se celo okruženje prepravlja i namešta prema potrebama kupaca stanova u Belvilu.
 
U mom ulazu se neko nocas potrudio da nalepnice sa prezimenima stanara koje je Belvil uredno postavio unisti, odnosno da ih nekim sredstvom umrlja i unisti, sem dve-tri! Sta ce sada biti? Hoce li Belvil ponovo stavljati ili cemo ostati ovako, pa postar neka gleda gde je ko.
To je ucinio onaj cije nalepnice vise uopste nema, potpuno je istrgnuta, pokusavajuci da svali krivicu na tamo neke vandale. Znam tacno ko i zasto je to ucinio, i mislim da je to bedno, jer svi smo ovde komsije, sigurno je da gledamo svoja posla, a ne tudja.
 
grado i stanisa ponovo jašu, istog konja :lool:

čak je stanisa morao da edituje svoj komentar od 5 reči, muka je to sročiti pravilno!

apropo garaže, sada ne govorim kao vlasnik stana u Belvilu, nego kao stanovnik ovog grada, i mišljenja sam da je sasvim imbecilno da tako skupo zemljište služi kao magacin nekim saobraćajnim krševima i kao generator prljavštine i zagađenja.
Apsolutno isti slučaj kao i skoro komletne beogradske obale koje su bez preterivanja najatraktivnije zemljište u Evropi danas, a prepune kojekakvog otpada, magacina, propale industrije, brodskih leševa i čega sve ne.

Poređenje:
Zamislite da grado poseduje stan koji bi mogao da izdaje i da skrpi neku lovu tim putem, stan u zgradi bez lifta. Onda se naš junak seti i instalira u spavaćoj sobi neki raspali agregat na motorom SUS, agregat koji bi mu zakupca vukao nekom limenom korpom do terase, kao što i ostali vlasnici stanova rade. E onda se ostali vlasnici dosete da investiraju neku lovu i nabave lift kako bi živeli bolje ili mogli bolje da izdaju svoj stan, a usput se oslobode svih zagađenja koje su agregati proizvodili. Ali grado nije lud pa da pristane na tako nešto, neka ostane AGREGAT!
 
ZokyNBGD":1pycvpan je napisao(la):
i skoro komletne beogradske obale koje su bez preterivanja najatraktivnije zemljište u Evropi danas, !
aha baš sam juče gledao demonstracije predstavnika najvećih svetskih fondova ispred Gradske skupštine povodom odlaganja investiranja u razvoj obale Save i Dunava,
Jutros vidim na CNBC-ju kako je Bil Mikrosoftko početi štrajk glađu za dve nedelje ako mu ne dopuste da gradi novo sedište Microsofta na savskom keju, isto će učiniti i Ričard ala Virgin.com

Malo sam se umorio čitajući u Wall Street Journal-u i FT o tome kad će Beograd napokon dozvoliti da se gradi na toj najprestižijoj evropskoj lokaciji!
 
nbumbic":tv4emrze je napisao(la):
ZokyNBGD":tv4emrze je napisao(la):
i skoro komletne beogradske obale koje su bez preterivanja najatraktivnije zemljište u Evropi danas, !
aha baš sam juče gledao demonstracije predstavnika najvećih svetskih fondova ispred Gradske skupštine povodom odlaganja investiranja u razvoj obale Save i Dunava,
Jutros vidim na CNBC-ju kako je Bil Mikrosoftko početi štrajk glađu za dve nedelje ako mu ne dopuste da gradi novo sedište Microsofta na savskom keju, isto će učiniti i Ričard ala Virgin.com

Malo sam se umorio čitajući u Wall Street Journal-u i FT o tome kad će Beograd napokon dozvoliti da se gradi na toj najprestižijoj evropskoj lokaciji!
Jedan od onih kojima je centar (pameti) preko Atlantika. Dokaz da mu ista nedostaje sada i ovde.

Rado bih ti rekla b..o ljudska da su svetsku ekonomsku krizu napravili oni preko Atlantika, a da su je upravo investicioni fondovi i banke preneli u Evropu, i nama, pa sada patimo tudju pohlepu i glad, ali necu, jer sam vaspitana i pristojna.

Ti ces meni da popujes o vrednosti kapitala!
 
jedno racionalno pitanje - bez ikakvog hejta prema samom naselju belvil ili njegovim stanovnicima

Ono sto mi smeta kod tog naselja, kao nekog ko ce za koju godinu da ima decu i porodicu, a nije dovoljno mator da se ne seca kako se i sam ponasao sa 10,12 godina - jeste prenaseljenost, investitorski urbanizam naselja i "betonifikacija" komsiluka... Dakle, vi koji imate decu u osnovnoj skoli, kako se osecate kada ona izadju napolje, recimo posle prve smene u skoli ili vikendom i sta ona mogu da rade u onom osinjaku pored bulevara koji ce biti josh vishe saobracajno opterecen nakon izgradnje, na Adi cuprije? Ja tamo ne vidim neke parkice i terene koji mogu da odgovaraju broju stanovnika. Kada sam ja bio klinac mojim roditeljima nije bilo frka da me puste da se igram oko skole Gundulic kod Fontane. Ali ne znam da li bih ja bio podjednako siguran da pustim moje dete da "trchi za loptom" u belvilu....

zbog svega toga, meni belvil nije jedno adekvatno humano naselje, nego vishe "de luxe" spavaonica
 
mradulovic":lkt4k3jv je napisao(la):
jedno racionalno pitanje - ...........
sta ona mogu da rade u onom osinjaku pored bulevara koji ce biti josh vishe saobracajno opterecen nakon izgradnje, na Adi cuprije? Ja tamo ne vidim neke parkice i terene koji mogu da odgovaraju broju stanovnika. Kada sam ja bio klinac mojim roditeljima nije bilo frka da me puste da se igram oko skole Gundulic kod Fontane. Ali ne znam da li bih ja bio podjednako siguran da pustim moje dete da "trchi za loptom" u belvilu....

zbog svega toga, meni belvil nije jedno adekvatno humano naselje, nego vishe "de luxe" spavaonica
Samo izgleda da smo direktno pored bulevara (mislis verovatno na J. Gagarina), pogledaj malo bolje. Sta vidis iz J. Gagarina?
Imamo i parkic, sa sve stazom, i klupama za sedenje, i sa dosta negovanog cveca, imamo i drvece koje jos nije poraslo, ne moze da se kaze da nemamo gde da se prosetamo. Zasto romska deca svakog dana dolaze na ljuljaske i klackalice kojih ima skoro ispred svake zgrade, ako nema nista za decu?
Imamo onu trim stazu, a ima i jos dosta prostora da se napravi jos ponesto, gde jos stoje one barake npr., teren za basket.
Travnjaci su ukras, ne tereni za fudbal i sl. Dosta toga zavisi i od nas stanara i pretpostavljam nase inicijative.
Jednostavno, prava slika nije takva kakvu je ti imas.
 
Može li neko da mi objasni koja se sada ulica zove Bulevar crvene armije??? Na zgradi Krin na uglu ulica Dr Agostina Neta i Đorđa Stanojevića od nedavno stoje dve table. Jedna gleda na Agostina a druga na Đ. Stanojevića i na obe piše Bulevar crvene armije.
U medijima je povodom dodeljivanja imena ulica nakon ruskog ultimatuma pisalo kako će ulica između Milutina Milankovića i Jurija Gagarina dobiti ovaj naziv i pri tom je za tu novu ulicu napisano da ona prolazi kroz naselje Belvil. Agostina Neta prolazi pored naselja Belvil. Jedino što tim napisima po medijima odgovara je parče Dr. Agostina Neta ali ni to nije baš najtačnije pošto Agostina Neta ide samo do pruge i ne izlazi na Milutina Milankovića !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Toliko nepreciznosti oko ovih ulica da je to za neverovati.
 
Od vikenda živimo u naselju.

Javljam se samo iz jednog razloga - potpuno smo zadovoljni i stanom i naseljem.
Ovde sam se priključio kada je bilo aktuelno prolongiranje useljenja, povezivanje sa drugim kupcima i prateći problemi.

Mislim da je dobro javiti se i sada i reći kako stvari stoje nakon useljenja. Pre par meseci neko je dobro rekao da se ljudi u suštini javljaju kada imaju probleme, retko ko će da odvaja vreme i napiše da je zadovoljan, prosto imaju se pametnija posla :)

Naravno, nije sve savršeno - još uvek imam strpljenje na brzinu reakcije službe za održavanje, ali očekujem da se u skoroj budućnosti svi bagovi po zgradi rešavaju odmah, s obzirom na cenu koju ćemo plaćati za održavanje naselja.

Što se tiče stanovnika naselja, ima svega, kao i svuda. Od finog sveta do mamlaza.
Kako znaš da je neko fin svet - tako što ume da kaže dobar dan i ume da uparkira motorno vozilo između dve linije, a ako ima kera počisti govna za njim. Kako znaš da je neko mamlaz - tako što parkira na dva mesta i ne čisti za psom.

Dakle za sada - odlična kupovina.
 
Vrh