Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

belgrey":98t1ires je napisao(la):
Danas, 13. jun 2010. u 23:45 pljušti kiša. Nebo se otvorilo. I počeše da rade prskalice za zalivanje travnjaka. Upravo ih slušam kako milozvučno šušte pokušavajući da nadglasaju pljusak. Naravno i vidim ih sa balkona, da ne pomislite da sam se kojim slučajem istripovao. I pri tom me niko neće ubediti da su u pitanju senzori, zato što su se uključile sve kao na dugme po komandi i to sve koje su oko dečjeg igrališta. One druge na travnjacima prema ulici nisu. Da su senzori problematični one bi se uključivale sporadično a ne ovako isprogramirano. Uostalom one se i ne uključuju na senzore već kompjuterski iz centrale. Ima neki lik koji im na osnovu vremenske prognoze sa neta isprogramira par dana unapred.
Shabanville ima ubedljivo najmanje zelene povrsine od svih nbg blokova (osim bloka 12 koji ih nema uopste). Prskalice i senzori su cisto prodavanje muda za bubrege, jer to malo trave bi raslo i bez prskalica, ali sama ideja za dodatno uzimanje para je odlicna.
 
belgrey":14yhhh96 je napisao(la):
Danas, 13. jun 2010. u 23:45 pljušti kiša. Nebo se otvorilo. I počeše da rade prskalice za zalivanje travnjaka. Upravo ih slušam kako milozvučno šušte pokušavajući da nadglasaju pljusak. Naravno i vidim ih sa balkona, da ne pomislite da sam se kojim slučajem istripovao. I pri tom me niko neće ubediti da su u pitanju senzori, zato što su se uključile sve kao na dugme po komandi i to sve koje su oko dečjeg igrališta. One druge na travnjacima prema ulici nisu. Da su senzori problematični one bi se uključivale sporadično a ne ovako isprogramirano. Uostalom one se i ne uključuju na senzore već kompjuterski iz centrale. Ima neki lik koji im na osnovu vremenske prognoze sa neta isprogramira par dana unapred.
jesu senzori i oni se na taj način aktiviraju u isto vreme
 
bog":2jzbrhck je napisao(la):
@ Erysimum Cheiri:
@ vucko: ma bio bih ja u pomoci, al' je crnjak sto takvih ima i medju vlasnicima... :)
Bio jedan u razgledanju i kod mene, raspitivao se o fizickom obezbedjenju u garazi. Na celu mu pise, ali pretpostavljam da ima ljudi kojima to nije neka velika mana.
 
ocelot":jzm8xve7 je napisao(la):
belgrey":jzm8xve7 je napisao(la):
Danas, 13. jun 2010. u 23:45 pljušti kiša. Nebo se otvorilo. I počeše da rade prskalice za zalivanje travnjaka. Upravo ih slušam kako milozvučno šušte pokušavajući da nadglasaju pljusak. Naravno i vidim ih sa balkona, da ne pomislite da sam se kojim slučajem istripovao. I pri tom me niko neće ubediti da su u pitanju senzori, zato što su se uključile sve kao na dugme po komandi i to sve koje su oko dečjeg igrališta. One druge na travnjacima prema ulici nisu. Da su senzori problematični one bi se uključivale sporadično a ne ovako isprogramirano. Uostalom one se i ne uključuju na senzore već kompjuterski iz centrale. Ima neki lik koji im na osnovu vremenske prognoze sa neta isprogramira par dana unapred.
jesu senzori i oni se na taj način aktiviraju u isto vreme
[ul]Ako su senzori ispravni oni se aktiviraju u isto vreme.[/ul]
[ul]Ako su senzori pokvareni oni se ne aktiviraju ili se aktiviraju u različito vreme![/ul]

Ovde na forumu je neko tvrdio da su im senzori u kvaru tj. da su polomljeni pa onda ne mogu da ih kontrolišu.
Ja sam i napisao da ne verujem da su senzori u kvaru kao što neki pokušavaju da opravdaju debile iz Beovrta, već da su potpuno ispravni a da je razlog lošeg raspreda rada posledica ljudske greške i neznanja.
 
A ta prica oko prskalica i senzora koji se ukljucuju i po kisi je bitna zbog cega? Cak i da su nesto zesce pokvarili - da se popraviti. Neka prska sto se mene tice kako hoce, a kasnije ili pre ce popraviti, ako ne valja. Ionako se svi jos nisu ni u uselili. Za par meseci bi sve trebalo da bude kako treba. Ne bih ja gubio zivce oko tih stvari.

Inace, sto se tice prica o useljenju i ostalog, meni je trebalo preko dva meseca samo da odaberem namestaj, a sada ne mogu da se uselim, jer mi pola namestaja kasni (nesto stize iz Italije, nesto iz Vranja :) nesto iz Beograda...). Sve u svemu - zesce cimanje je to sve oko opremanja stana. Da ne spominjem majstore koji su mi upropastili rolnu tapeta od 80 eura i slicne gluposti. Onda nakon sto sam ih poslao sve kuci odem da kupim novu rolnu (ta jedna fali) - kazu da moram da sacekam mesec dana da im stigne nova tura :) Naravno, dok ne nalepim te dve rolne tapeta ne mogu da montiram nosace za HiFi i TV na zid... Ako se uselim do kraja leta bice dobro - u medjuvremenu to je jos jedan od mnogih stanova u kome nije upaljeno svetlo :)

Drugar koji je takodje kupio stan se nije uselio jos uvek jer mu je kako kaze sada "cimanje" da se bavi time, jer ima puno posla. Stanovace jos par meseci u starom stanu, a posle godisnjeg odmora jurice namestaj i ostalo - znaci useljenje oko Nove godine...
 
grado":3cs8yzgm je napisao(la):
Hm, trebalo bi dodati i neke senzore da se ta vrata aktiviraju sama kada se pojavi dim. Samo u tom slučaju bojim se da bi ta vrata po spratovima treskala samo tako svaki put kada dune vetar iz pravca Romaville-a. :p :p
Svaki put kada ovde nešto pročitam, uvek neki novi biseri... Bar vam nije dosadno.
svaki put kad nešto tvoje pročitam uvek skontam da tebi nije dosadno, eh da mi je tvoj mozak na par dana!

jeli majke ti, čemu služe protivpožarna vrata? pa da se SAMA zatvore u slučaju požara, a kako će vrata sama znati da se zatvore? pa valjda postoji neki dim javljač koji će to da im kaže! u svakom slučaju, Grado - svaka ti čast, ulepša mi dan :laugh:
 
Dosao je racun iz telekoma. Novi prikljucak jednokratno odmah 15.030 din., plus jos tri rate po 2.950 (jul, avg. i sept.), plus racun za mesec maj 6.160 (od 1. do 31. maja). Uselila 17. maja, i apsolutno nista potrosila do danas nisam. Nula.

Da li je jos neko dobio ovo?

Uracunali neke aparate u cenu. U ono jednokratno za prikljucak spada i "stvaranje tehnickih mogucnosti 10.000 i uspostavljanje linije 1000". Uz jos neke stavke i prvu ratu za prikljucak to je taj iznos od 15.030 u roku do 20. juna.

Kakav racun za maj? Tu moze da bude samo pretplata, jer nisam uopste upotrebila telefon. Nije valjda pretplata toliko?
 
Da li je normalno u tek useljenom stanu, imati vlagu na plafonu WC-a , jer je kvar navodno zacepljen odvod od kade komsije sprat iznad.... Cime je moglo da se zacepi ? Sta li ce se tek desti, kad pocne da se koristi redovno....
:blah: :blah: :blah:
 
lily of the valley":1io6uspz je napisao(la):
Dosao je racun iz telekoma. Novi prikljucak jednokratno odmah 15.030 din., plus jos tri rate po 2.950 (jul, avg. i sept.), plus racun za mesec maj 6.160 (od 1. do 31. maja). Uselila 17. maja, i apsolutno nista potrosila do danas nisam. Nula.

Da li je jos neko dobio ovo?

Uracunali neke aparate u cenu. U ono jednokratno za prikljucak spada i "stvaranje tehnickih mogucnosti 10.000 i uspostavljanje linije 1000". Uz jos neke stavke i prvu ratu za prikljucak to je taj iznos od 15.030 u roku do 20. juna.

Kakav racun za maj? Tu moze da bude samo pretplata, jer nisam uopste upotrebila telefon. Nije valjda pretplata toliko?
Kada si potpisala ugovor za prikljucak? Mislim da je racun koji smo dobili malo konfuzan ali trebalo bi da bude ovako:

15.030 = 6.160 + 2950 + 2950 + 2950.

6.160 = 2.950 + 1.000 + pretplata + pdv za neke stavke
 
hedonist":206am43p je napisao(la):
lily of the valley":206am43p je napisao(la):
Dosao je racun iz telekoma. Novi prikljucak jednokratno odmah 15.030 din., plus jos tri rate po 2.950 (jul, avg. i sept.), plus racun za mesec maj 6.160 (od 1. do 31. maja). Uselila 17. maja, i apsolutno nista potrosila do danas nisam. Nula.

Da li je jos neko dobio ovo?

Uracunali neke aparate u cenu. U ono jednokratno za prikljucak spada i "stvaranje tehnickih mogucnosti 10.000 i uspostavljanje linije 1000". Uz jos neke stavke i prvu ratu za prikljucak to je taj iznos od 15.030 u roku do 20. juna.

Kakav racun za maj? Tu moze da bude samo pretplata, jer nisam uopste upotrebila telefon. Nije valjda pretplata toliko?
Kada si potpisala ugovor za prikljucak? Mislim da je racun koji smo dobili malo konfuzan ali trebalo bi da bude ovako:

15.030 = 6.160 + 2950 + 2950 + 2950.

6.160 = 2.950 + 1.000 + pretplata + pdv za neke stavke
Ma kakvi. U tih 15.030 spada I rata od 2.950, stvaranje tehnickih mogucnosti 10.000, uspostavljanje linije 1000, pretplata i porezi.

Tri preostale rate od po 2.950 idu za jul, avg. i sept. Posebne uplatnice dobijene.

Posebna stvar je racun za maj od 6.160. Tu nema nikakvih rata, nicega. Samo racun. Pretplata i potroseno.

Ovo je racun za stan u koji smo se uselili 17. maja.
 
lily of the valley":1xt1ghrl je napisao(la):
hedonist":1xt1ghrl je napisao(la):
lily of the valley":1xt1ghrl je napisao(la):
Dosao je racun iz telekoma. Novi prikljucak jednokratno odmah 15.030 din., plus jos tri rate po 2.950 (jul, avg. i sept.), plus racun za mesec maj 6.160 (od 1. do 31. maja). Uselila 17. maja, i apsolutno nista potrosila do danas nisam. Nula.

Da li je jos neko dobio ovo?

Uracunali neke aparate u cenu. U ono jednokratno za prikljucak spada i "stvaranje tehnickih mogucnosti 10.000 i uspostavljanje linije 1000". Uz jos neke stavke i prvu ratu za prikljucak to je taj iznos od 15.030 u roku do 20. juna.

Kakav racun za maj? Tu moze da bude samo pretplata, jer nisam uopste upotrebila telefon. Nije valjda pretplata toliko?
Kada si potpisala ugovor za prikljucak? Mislim da je racun koji smo dobili malo konfuzan ali trebalo bi da bude ovako:

15.030 = 6.160 + 2950 + 2950 + 2950.

6.160 = 2.950 + 1.000 + pretplata + pdv za neke stavke
Ma kakvi. U tih 15.030 spada I rata od 2.950, stvaranje tehnickih mogucnosti 10.000, uspostavljanje linije 1000, pretplata i porezi.

Tri preostale rate od po 2.950 idu za jul, avg. i sept. Posebne uplatnice dobijene.

Posebna stvar je racun za maj od 6.160. Tu nema nikakvih rata, nicega. Samo racun. Pretplata i potroseno.

Ovo je racun za stan u koji smo se uselili 17. maja.
Lily, cena prikljucka je 10.000 bez pdv-a. Znaci 10.000 x 1,18 = 11.800, 11.800 / 4 rate = 2.950.

U 15.030 spadaju sve 4 rate za prikljucak tj. tih 10.000 din bez PDV-a. Ono sto sada treba da platis jeste taj racun od 6.160 din u koji je ukljucena prva rata za telefonski prikljucak i to je to. Od sledeceg meseca ce ti dolaziti standardni mesecni racun za telefon ali ces ti u naredna 3 meseca pored njega platiti i po jednu radu od 2.950 za telefonski prikljucak, kao sto si i sama rekla.

Problem je u tome sto su nam rekli da je cena prikljucka 10.000 ali BEZ PDV-a, i niko nije spominjao uspostavljanje linije od 1.000 din BEZ PDV-a (to je ono kada je dosao lik iz telekoma i prikljucio 2 kabla i to je kostalo 1.000 din). Drugi problem je kod ljudi koji su uzeli i internet paket i navukli se na foru od 3 besplatna meseca ali im niko nije rekao da ta 3 besplatna meseca vaze samo ako si uzeo i IPTV i internet i telefonski prikljucak. Sve u svemu jedna lepa prevara.
 
lily of the valley":1m6yy8jp je napisao(la):
Dosao je racun iz telekoma. Novi prikljucak jednokratno odmah 15.030 din., plus jos tri rate po 2.950 (jul, avg. i sept.), plus racun za mesec maj 6.160 (od 1. do 31. maja). Uselila 17. maja, i apsolutno nista potrosila do danas nisam. Nula.

Da li je jos neko dobio ovo?

Uracunali neke aparate u cenu. U ono jednokratno za prikljucak spada i "stvaranje tehnickih mogucnosti 10.000 i uspostavljanje linije 1000". Uz jos neke stavke i prvu ratu za prikljucak to je taj iznos od 15.030 u roku do 20. juna.

Kakav racun za maj? Tu moze da bude samo pretplata, jer nisam uopste upotrebila telefon. Nije valjda pretplata toliko?
Pazite, to su veliki lopovi. Mi se sa njima mucimo od Aprila. Sve su ucinili da nas oderu a servis ni pola sto smo platili. Prevarili su nas to jest pokusali su ali na srecu imali su posla sa telekom inzenjerima pa smo provalili. Samo i to nije pomoglo jer nam ne daju servis koji smo kupili a racune salju sve vece i vece. Vrlo neprofesionalna firma.
 
Ja fiksni telefon nisam ni uvodio... Nemam vise zivaca posle svih ovih godina da se bavim Telekomom. Ionako taj fiksni telefon retko kada i koristim, a u trenutnom stanu koristim Vektor kablovsku/internet kojim sam zadovoljan, pa cu je uvesti i u novom stanu. Nista od Telekoma.

Iznenadio sam se kada sam ovde procitao da oni i dalje naplacuju prikljucak na mrezu (i to 10000 dinara + PDV, lol)
 
teško da bilo ko može da se takmiči s Radijus Vektorom u kategoriji "najveći prevaranti ikada".
 
barrcode11":1syfvtgr je napisao(la):
teško da bilo ko može da se takmiči s Radijus Vektorom u kategoriji "najveći prevaranti ikada".
Inace, bilo je vec pisanja na temu "gresaka" u racunima Radijus Vektora, isti slucaj sa mnom. Nakon instalacije prvi racun ponavlja zaduzenje za nesto sto je vec placeno. Racunaju da nije svakom bas jasno sta je sve platio, i posle se izvinjavaju. Ko zna koliko ljudi je vec prevareno.

Zaista covek mora da bude oprezan i da insistira da mu sve bude jasno. Tako sam dobila i obracun za porez, i lepo mi je receno placa se u cetiri rate, ali kazu prvu i drugu ratu moras da platis odmah. Sada cu da ih zovem i pitam kako da platim porez za prvu cetvrtinu kada sam se uselila nakon toga? Kako da placam porez za jan., feb. i mart, kada sam se uselila tek u maju?
 
A nije mi jasno što uzimate taj "fiksni" telefon kada danas mobilni ispadne maltene isto. Ja iz principa ne bih uzeo da mi naplaćuju voip telefoniju isto kao klasičnu.
 
Klima uredjaj koji smo dobili instalirane u stanovima koje smo kupil isu a one hlade do 20 m2 znaci na sve nacine su gledali da nas prevare ili da najjeftinije izvedu radove.
Da ne ponavljam da je moleraj katastrofa odradjen (samo su dva puta gletovali a negde ni toliko), parket - poznato je sta je sve sa njim, plocice uzas (voda se zadrzava na terasi, isto tako i u kupatilu pored toga sto su katastrofa postavljene nemaju pad ka slivniku), sanitarije ( WC solja ne sapire uopste u prednjem delu ostaje suva posle pustanja vode), kvadratura iz ugovora i merenje njihove ovlascene firme i mojim naknadnim merenjem uopste se neslaze, ....
A majstori koji dodju da otklone sve te nedostatke, e to je druga i duga prica. Oni naprave jos vise stete, ostete i ono sto je bilo ispravno i valjano uradjeno. Pitanje je dal ijedan ima zavrsen zanat za to sto obavlja nisu pismeni cak ni gradjevinski dnevnik da vode sto su u obavezi ali cemu ovi nasi komentari kada se nista na bolje ne menja mi i dalje za nase pare trpimo maltretiranje i sikaniranje u jako nekvalitetnim stanovima i zgradama za novce koji smo dali i njihov marketing
 
Krenuo sam svasta da pisem, za sta sam gnevan na ovo naselje, tacnije na ekipu koja nam je "uvaljala" stanove, ali necu :)
Ako nastavimo ovako negativno, ostacemo pustara bez stanara...
 
ja sam ili imao sreće sa kvalitetom stana ili nisam cepidlaka (a jesam inače). nemam baš niti jednu primedbu. ali opet - znao sam i pre no što sam pušten u stan da je Zumbul najkvalitetnije urađen. da, zamerka je ona voda i vlaga u garaži.

dobro. za sve detalje - u petak u 16h recimo u Zoo-mbulu skupština stanara radi formiranje iste + radi "organizacije funkcionisanja naselja".
 
Ja nisam nista imao od primedbi (ako ne racunam da je majstor ostavio linije od prstiju u trpezariji - sto mi je sredio majstor kasnije kada je lepio tapetu).

Klima je LG, standardna 9-tka koliko sam video. Ne znam zaista kakve su to klime koje hlade 20m2 - za to jos nisam cuo - sta je to 3000 BTU? Ona Midea sto je bila u drugom stanu sto sam gledao (plava sa displejem) bi u sobi od 20m2 napravila frizider, jer je i to standardna klima kakva se 90% ugradjuje u stanove. Tako da molim vas - ne lupetajte, jer lupetanje zesce smara.

Meni je jos gluplje da je neko tek sada provalio da je dobio "klimu koja hladi 20m2" da su plocice uzas i da nista u stanu ne valja. Izvinite, ali treba bas biti debil pa kuptiti stan u takvom stanju. No hard feelings, ali to se namece kao zakljucak ili ja nesto ne kapiram?

Druga je prica zizak, to niko nije mogao da provali kada je kupovao stan, ali za to ste i obesteceni (ja nisam jer sam kupio stan posle). Meni su na primer kljuceve dali i pre roka napisanog u ugovoru, nisam imao nikakvih problema sa stanom.

Vecina ljudi zakera oko generalno govoreci gluposti i time sami sebi prave problem i smaraju sami sebe umesto da uzivaju i malo razmisljaju o pozitivnijim stvarima. Nazalost, tako je kod ovdasnjih ljudi nevezano da li je to Belville ili nesto drugo. Takav je narod.
 
blago tebi sa tom pamecu, takvi imaju uglavnom srece pa im je sve u zivotu super tako i kvalitet gradnje u belvilu im je super.
po karakteristikama tehnickim, klima 9, napravljena je da hladi i greje 20m2 za informaciju neinformisanih, zamena te klime je komplikovana jer se menja i instalacija stare klime koja se provlacila kroz fasadu koja bi morala da se popravlja ako bi neko zeleo da instalira adekvatnu klimu. inace se 9 vise neprodaju na trzistu.
o ostalom da neobjasnjavam, ko god je kupio stan moze da vidi kako je nekvalitetno uradjeno
zelim samo da neke moje utiske podelim sa buducim kupcima(koje molim dobro da razmisle dal za ovakvu nekvalitetnu gradnju daju pare) kao i oni sto su kupili obrate paznju na mahom slicne nedostatke u celom naselju.
a osoblje zaposleno u belvilu ili oni koji zastupaju interese delte i belvila molim da na ovom forumu ne sabotiraju razmenu cinjenica i misljenja i da nas uskrate gubljenju vremena dok se sa njima prepucavamo. inace zbog slabe prodaje stanova u belvilu oni sada ucestvuju na raznim forumima i pokusavaju da prevare jos ponekog kupca ali nadam se da nema vise naivnih i lakovernih.
 
izvinjavam se gospodi iz belvila sto za svoj novac trazim kolko tolko postovanje ugovora sa njihove strane kao i kvalitet i standard gradnje i da se izvinem sto zakeram sto su mi uvalili klimu 9 da hladim ceo stan od 60m2 . doduse ja sam po ugovoru i dobio klimu samo nije pisalo da ce biti najmanja.
jadan je narod i zemlja sa takvim bitangama koji gledaju da te maksimalno opeljese i prevare a posle kao sad na ovom forumu pisu kojekakve gluposti kao da mi kupci zakeramo i nesto izmisljamo.
ako na ovom forumu budu i dalje branili kvalitet gradnje u naselju belvil bez cinjenica zaposleni u delti, belvilu ili zastupnici njihovih interesa ja cu da se zainatim i svakodnevno objavljujem nedostatke koji postoje kako bi se bar neko spasio i odustao od kupovine ako takvih i ima.
 
Vrh