Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

privremeni":23sedztb je napisao(la):
_obavezno_ zameni bravu.

(kupi novu ili zameni sa komšijom od poverenja :D )
Kako si ovo ozbiljno napisao...

Kamere na ulazu (kada ce da stave?), cuvar u garazi, a ispada da sada opet treba nesto sami da petljamo s bravama. Pa kako da menjam novu bravu? Mozda da se doda jos jedna.

U celom ulazu su pokrali creva iz hidranta, pre nekog vremena covek doneo nova i zalemio vratanca na hidrantu. Zaista treba ulazi da se osiguraju i zatvore vec jednom.
 
Шебојци и шебојке спремајте се!! Лицкање зграде се приводи крају, што значи да улазите на време.

@privremeni

то са кључевима је у најмању руку скандал. с ким год смо причали а везани су послом у комплексу, су препоручили исто. Мењај браву. најлакше је са неким кога познајеш а да је купио стан у блвл. Јел и Курта и Мурта су носали кључеве и улазили кад и где им се хоће.
 
Ne razumem koliko bi vi ključeva da dobijete ako vam je tri za jednu bravu malo?? Meni je samo kretenski što su mi dali ključ od samo jednog spoljnog ulaza i kada(ako) budu osposobili interfon moći ću samo na jednu stranu da ulazim.
 
Uvek sam dobijao 4 ili 5 kljuceva uz ovakve brave.
Onakvi kljucevi se ne izradjuju kod kljucara, bar ne za neku sitnu lovu.
 
Da li nekome stan prokisnjava?
Nama da! Pa me zanima da li ima jos takvih slucajeva, kako bi se udruzili i dobili naknadu :dil:
 
Pa uz kineska vrata daju 3 ključa. I može se iskopirati kod svakog normalnijeg ključara za male pare.
 
ftj da li pouzdano znas da idu 3 kljuca fabricki uz ove brave? Posto ja pouzdano znam da sam uvek imao vise od 3 kljuca do sada.

Ukoliko su 3 kljuca neki novi standard, izvinjavam se na neinformisanosti :)
 
Sta bi sa pricom "jedan kljuc bi trebalo da je "majstorski", onaj braon (ako su isti kao kod mene, imas jos dva zelena:), tj das majstorima taj braon i oni ga koriste" ?
 
kod mene se zavrsila ta prica nakon prve upotrebe zelenog, braon vise ne radi...
 
nikad video braon kljuc!

dobili 3 zelena.

prst na celo stavili i bez velike paranoje, racionalno, shvatili da postoji i najmanja sansa da u zemlji Srbiji, gde se mnoooooogo cudnije stvari desavaju, neko je mogao da iskopira kljuceve svih stanova u blv, i da za jedno 2 godine, pocne da hara po bloku, ili da distribuira kljuceve ljudima koji su vicni lopovskom zanatu, za nadoknadu.

ili nesto trece....

za celu pricu su imali podosta vremena jer svi znamo koliko se dugo gradi kompleks i koliko je podizvodjaca prolazilo kroz stanove, sa ojim sve sezonskim ili honorarnim radnicima.

Znam da mnogi od vas misle da sam paranoidan zbog ovakvog razmisljanja, ali vracam se na moj stav od gore, mnogo cudnijih dogadjaja iz "crne hronike" vidjamo svakodnevno. Npr SMS kviz afera od skora.
 
Postovane komsije ,NEOPHODNO JE DA ZAHTEVAMO DA NAM SE PROMENE BRAVE U ROKU OD ODMAH.Posto smo platili punu cenu stanova ,istrpeli torturu neljubaznosti i nekompetentnosti sad je red da MI nesto trazimo.To ce biti prvi zahtev u listi NEDOSTATAKA (da se ne cudite gospodo iz Delte i Belvila koji ovo citate).Pozdrav svima!
 
uz moja blindirana vrata sa italijanskom sigurnosnom bravom su stigla 4 kljuca: 3 tzv normalna i 1 tzv majstorski..... 3 normalna otkljucavaju i zakljucavaju 4 puta a 1 majstorski otkljucava i zakljucava samo 2 puta.... dakle, postoje 3 opcije: 1: ako se zakljuca majstorskim onda se moze otkljucati normalnim..... 2: ako se zakljuca normalnim samo 2 puta i dalje se moze otkljucati majstorskim i 3: ako se zakljuca normalnim 4 puta ne moze se otkljucati majstorskim......

majstorski dakle funkcionise sve dok se normalnim zakljucava samo 2 puta....

takodje mi je receno da pazim da ne izgubim ove kljuceve jer se kopije ne mogu napraviti... onda mi je neko drugi rekao da se ipak sve moze napraviti.... verovatno se kopije ne prave tako lako i kod svakog bravara i/ili kostaju jako puno.......

mislim da je zamena ovih brava relativno komplikovan postupak jer one zakljucavaju bocno i gore i dole (u metalni ram) ako sve rade kao moja... dakle morala bi se vrata "otvarati" da bi se taj mehanizam unutra zamenio, jer izgleda da je brava vezana za mehanizam......mozda i gresim
 
Zakomplikovali ste oko brave :) U svakom slucaju, sreca u nesreci ce biti da, ako vam neko "uradi gajbu" policija ce vrlo brzo moci da suzi krug osumnjicenih i nadje eventualno pocinioce :)

Zamenite bravu - taj kljuc je slican kao na bankarskim sefovima, a tamo zamena kosta oko 150 eura. Takodje i u banci tvrde da se takav kljuc ne moze narezati, verovatno kalupi nisu dostupni kao za spomenute kineske brave koje moze svako da nareze.
 
Originalni Mottura nukleus tj. jezgro brave dolazi sa 3 originalna kljuca. Moram da napomenem da nisu u celom naselju iste brave. U jednim zgradama su kljucevi crne boje, a u nekim zelene ali su u oba slucaja Mottura kasa brave.

Ajde malo logicki da razmisljamo. Ja recimo znam da je kod mene u stanu za vreme univerzijade bilo 5 kreveta i da je spavalo 5 studenata. Ako imamo 3 originalna kljuca, a njih 5, a svi su dobijali svoj kljuc... to znaci da postoje barem dve kopije. E sad, ja da sam organizovao podelu kljuceva studentima uvek bih jedan kljuc zadrzao za sebe za slucaj da se oni zakljucaju, izgube kljuceve, ostave 4 kljuca u stanu, a jedan zakljuca vrata i izgubi kljuc.... tom logikom dolazimo do jos jedne kopije. Na kraju mu to dodje do cifre 3 originala i 3 kopije. Ako smo dobili 3 originala, sto kod mene nije bio slucaj, to znaci da postoje jos barem 2-3 kopije u zavisnosti od velicine stana i broja ljudi koji su tu spavali.

I na kraju, zar se niko nije zapitao zasto je u onom resenju o primopredaji stana napisano bas ovako "...PREDAJU SE SVI KLJUCEVI KOJE PRODAVAC POSEDUJE...".

Ja sam svoju bravu zamenio i dobio 3 nova originalna kljuca sto i Vama savetujem.
 
Kupac sam prvog stana, pa me interesuje sledece: u kom roku mora da se podnese zahtev za povracaj PDV-a? U kokm roku se vrsi povracaj PDV-a? Da li se "uverenje da kupac nije poreski obveznik na nepokretnu imovinu" dobija odmah u Upravi prihoda N. Bgd.? Hvala na odgovorima.
 
U Djurdjevku brava se zakljucava dva, a u Irisu cetiri puta. Ali i sa dva okretaja, brava ide skroz do kraja. Kako bi se moglo jos okretati, treci i cetvrti put, kada vise nema prostora? Mozda postoje brave koje je potrebno okrenuti dva puta, a neke cetiri puta.

Dobili po tri kljuca, crne i zelene boje.
 
pufna69":2dn7hns8 je napisao(la):
uz moja blindirana vrata sa italijanskom sigurnosnom bravom su stigla 4 kljuca: 3 tzv normalna i 1 tzv majstorski..... 3 normalna otkljucavaju i zakljucavaju 4 puta a 1 majstorski otkljucava i zakljucava samo 2 puta.... dakle, postoje 3 opcije: 1: ako se zakljuca majstorskim onda se moze otkljucati normalnim..... 2: ako se zakljuca normalnim samo 2 puta i dalje se moze otkljucati majstorskim i 3: ako se zakljuca normalnim 4 puta ne moze se otkljucati majstorskim......

majstorski dakle funkcionise sve dok se normalnim zakljucava samo 2 puta....
takodje mi je receno da pazim da ne izgubim ove kljuceve jer se kopije ne mogu napraviti... onda mi je neko drugi rekao da se ipak sve moze napraviti.... verovatno se kopije ne prave tako lako i kod svakog bravara i/ili kostaju jako puno.......

mislim da je zamena ovih brava relativno komplikovan postupak jer one zakljucavaju bocno i gore i dole (u metalni ram) ako sve rade kao moja... dakle morala bi se vrata "otvarati" da bi se taj mehanizam unutra zamenio, jer izgleda da je brava vezana za mehanizam......mozda i gresim
Ako se brava zakljucava tako da se kljuc okrece cetiri puta, ne mozes prekinuti zakljucavanje posle drugog puta i izvuci kljuc. Ne s mojim kljucevima, i to je slucaj sa obe brave. Ne mozes npr. jednom okrenuti kljuc i izvuci kljuc, ako se brava zakljucava dvaput. Mora da se ide do kraja.
 
@hausmann
nemas rok za povracaj PDV-a a vracaju ti novac najkasnije 30 dana od predaje zahteva.

planiraj da odvojis 2 dana na jurnjavu i peredaju papira. Ja sam to zavrsila pre 2 nedelje (prijava poreza, promena mesta prebivalista i podnosenje zahteva za refundaciju PDV-a i sl.)

Savet

1. prvo menjaj prebivaliste u LK na adresu stana i Blvl...u istom MUPu trazi da ti ODMAH daju uverenje o prebivalistu (narocito ako ti je lk sa cipom).

2. svrati u Poresku upravu po papir, dace ti ga "ljubazne" tete, na kojem stoji sta ti je sve potrebno od dokumenata za povracaj PDV-a, nikako se ne rukovodi informacijama sa sajta ili raznih foruma...kako je meni "ljubazna" teta rekla "svasta, pa ko jos uzima informacije sa sajta kao tacne..." !?!?!?!?

2. sa svim OVERENIM papirima, uverenjima, ugovorima, formularima I OVERENIM KOPIJAMA ISTIH koje imas kod sebe idi u opstinu Nbg, u poresko, da prijavis porez na novi stan (to ti je uslov za refundaciju PDv-a), tamo ti daju ostala uverenja da nisi poreski obveznik (sto i nisi bio) ali i da sada jesi (jel si prijavio porez na novi stan)...znam, zvuci glupo, ali samo ti sakupljaj papirice. Za sve ovo ti treba gomila kopija ' izvoda iz maticne knjige rodjenih, vencanih (ako jesi), drzavljanstvo...savetujem da se raspitas kod njih sta tacno pre nego sto stanes u red da cekas. Na osnovu ove prijave i tvoje prijave prebivalista na tu adresu dobijas 40% popusta

3. kada sakupis sve potrebno od papira (CITAJ SVE!) vracas se kod "ljubazne" tete u poresku upravu i sa UREDNO SLOZENIM SVIM PRIKUPLJENIM PAPIRIMA predajes zahtev za refundaciju Pdv-a. I tu vodi racuna jer su oni toliko zauzeti da rade 4 sata dnevno, od 8-12h (sa pauzom od 30 min) i ne rade petkom jer moraju, jel te, na teren....

I DA NAPOMENEM, VODI RACUNA DA IMAS I ORIGINALE I OVERENE KOPIJE (OD STRANE SUDA) SVIH DOKUMENATA KOJI SE TRAZE KAO I TO DA NIKAKO NE DAJES ORIGINAL UGOVORA O STANU "LJUBAZNOJ" TETI POSTO JE MENI HTELA DA UZME BEZ PROBLEMA....A INACE SE NISTA NE VRACA.

POZZ
 
šegirl":1tmmxt12 je napisao(la):
@

I DA NAPOMENEM, VODI RACUNA DA IMAS I ORIGINALE I OVERENE KOPIJE (OD STRANE SUDA) SVIH DOKUMENATA KOJI SE TRAZE KAO I TO DA NIKAKO NE DAJES ORIGINAL UGOVORA O STANU "LJUBAZNOJ" TETI POSTO JE MENI HTELA DA UZME BEZ PROBLEMA....A INACE SE NISTA NE VRACA.

POZZ
Lepo napisano, samo sto je meni teta vratila orginal ugovora, u zamenu za overenu fotokopiju, par nedelja kasnije...
 
Ima li neko da je dobio povrat PDV-a.Kada sam placao stan evro je bio 70-ak dinara. Vracaju li sada taj dinarski iznos ili 8% po trenutnom kursu evra?
 
apropo price o kljucevima, proverite sanduce postansko i gle...1 od flajera je od Motture (proizvodjac instaliranih brava) ciji naslov izricito kaze "profesionalna i strucna zamena svih Mottura brava, cilindara itd. sa sve slikom cilindra i kljuceva koje smo dobili
 
šebojac":yocxh4i9 je napisao(la):
apropo price o kljucevima, proverite sanduce postansko i gle...1 od flajera je od Motture (proizvodjac instaliranih brava) ciji naslov izricito kaze "profesionalna i strucna zamena svih Mottura brava, cilindara itd. sa sve slikom cilindra i kljuceva koje smo dobili
I kada smo kod postanskih sanducuca, jedan isti kljuc za vise njih!! Pa ko bi zeleo da mi uzme racune??? Nema veze.
 
Izvinjavam se ako mi je promaklo, ali moram da pitam DA LI JE NEKOM IZ IRISA RECENO DA MORA DA MU SE ZAMENI PARKING MESTO U PODZEMNOJ GARAZI zato sto Delta hoce da zagradi svoj deo garaze? To je moj slucaj pa me zanima vase misljenje o tome. Nisu mi dali da potpisem zapisnik o primopredaji GM.
 
Vrh