Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Anabela":2onrbtwi je napisao(la):
oko 60 m2 , stvarno je previse ,mora da je greska ... moj drug placa za nov stan 50 m2 u drugom delu grada 14000 dinara, bez popusta....
Da su uzeli u obzir cenu iz ugovora platila bi 2x više.
 
Nevenkovic":2eab17p1 je napisao(la):
Anabela":2eab17p1 je napisao(la):
oko 60 m2 , stvarno je previse ,mora da je greska ... moj drug placa za nov stan 50 m2 u drugom delu grada 14000 dinara, bez popusta....
Da su uzeli u obzir cenu iz ugovora platila bi 2x više.
Da li je onda sa popustom 40 odsto manje od npr. sume koju je navela Anabela za 60-tak kvm, ili je samo 4.000 dinara manje? Meni je nejasno, jednom se kaze 40 odsto manje s popustom (prijava prebivalista i stan ista adresa), a opet negde popust je 4.000 din., pa za svakog clana domacinstva ..., najvise do...Molim te Nevenkovicu, razjasni malo.
 
lily of the valley":175m9pd3 je napisao(la):
Nevenkovic":175m9pd3 je napisao(la):
Anabela":175m9pd3 je napisao(la):
oko 60 m2 , stvarno je previse ,mora da je greska ... moj drug placa za nov stan 50 m2 u drugom delu grada 14000 dinara, bez popusta....
Da su uzeli u obzir cenu iz ugovora platila bi 2x više.
Da li je onda sa popustom 40 odsto manje od npr. sume koju je navela Anabela za 60-tak kvm, ili je samo 4.000 dinara manje? Meni je nejasno, jednom se kaze 40 odsto manje s popustom (prijava prebivalista i stan ista adresa), a opet negde popust je 4.000 din., pa za svakog clana domacinstva ..., najvise do...Molim te Nevenkovicu, razjasni malo.
26.700 x 0,6 = 16.020 porez sa 40% popusta
 
hedonist":2huww97b je napisao(la):
26.700 x 0,6 = 16.020 porez sa 40% popusta
Da li je neko dobio vec na tu cifru?

Kada mi stigne, a trebalo bi ovih dana, posto racunam na popust, potvrdicu ovo na forumu.

Hvala hedonist na inf.
 
:shok::shok::shok::blah::dil::
Upravo je jedan auto koji je stajao dan-dva na parkingu na otvorenom unutar rampi – koje usput recno funkcionisu ok – izasao s parkinga koristeci slobodan prostor izmedju rampe i ulicne svetiljke!!! Jedna mladja zenska osoba koja je isla u garazu zaustavila se i negodovala, ne znam sta joj je odgovorio. Koliko vremena ce proci pre nego sto pocnu da ruse prepreke, rampe i ostalo…i ulaze slobodno i u garaze? Ovo nigde nema! Pametnjakovic, neda se on zaustaviti!

Sto onda ne bi neko nocom mogao da udje i u neki stan? Ima ulaza koji su zaklonjeniji od drugih, otvorena vrata svuda, sto da ne? Ako je sve moguce, onda je i dozvoljeno. Napred majstori!
 
Sedi i gledaj, rampe ce biti unistene ekspresno, kao i sve ostalo, ko je hteo red nek trazi srecu pod tudjim suncem... :(

I da se celicna vrata postave, umesto onih vazdusastih rampica, neko bi sa "ovnom" dosao i provajivao...
 
Cobretti":8i7l2xb8 je napisao(la):
Ima na buvljaku da se kupe, oni trouglovi sto se zakljucavaju...
ej bre, pa da uđem u garažu treba da prinesem karticu čitaču, neće da reaguje iz kola kroz zatvoreni prozor, pa još i da otključavam katanac, mnogo to komplikovano :)
 
lily of the valley":dtsy6379 je napisao(la):
hedonist":dtsy6379 je napisao(la):
26.700 x 0,6 = 16.020 porez sa 40% popusta
Da li je neko dobio vec na tu cifru?

Kada mi stigne, a trebalo bi ovih dana, posto racunam na popust, potvrdicu ovo na forumu.

Hvala hedonist na inf.
Ovo je cifra 50 posto veca od realne, imam info iz prve ruke za nov stan kod Piramide.
 
Dobila sam 11.090 din. za stan od 45m2. Da li na to ide popust jer nigde ne pise?
 
Meni je logicno da je to sa popustom, jer oni imaju tu informaciju o prijavljenima vec kod sebe.
Ako je sa popustom, onda je 50 posto veca cena od uobicajene cene novih stanova za taj kraj.


Koliko li je onda porez na P.M. ?
Mozda tu cuci zec.

JEL to dolazi preporucenom posiljkom?
 
ZokyNBGD":e65avbn3 je napisao(la):
Cobretti":e65avbn3 je napisao(la):
Ima na buvljaku da se kupe, oni trouglovi sto se zakljucavaju...
ej bre, pa da uđem u garažu treba da prinesem karticu čitaču, neće da reaguje iz kola kroz zatvoreni prozor, pa još i da otključavam katanac, mnogo to komplikovano :)
ja mislila da mora da se otvori prozor
 
Sto se tice poreza novina je da se od sada gleda stepen amortizacije, tako da nije ista cena za stan od 60 kvadrata u zgradi koja je izgradjena 1960. godine i onoj koja je izgradjena 2010. godine. Takodje, slicno carini za automobile imaju neku svoju procenu cene kvadratnog metra po zonama u gradu. Pre je, ako sam dobro upucen, cena kvadrata u Beogradu, po poreskim organima, bila svuda ista i iznosila je oko 1000 eur, sada je to promenjeno i cena je bliza trzisnoj.

U svakom slucaju, iznos poreza ce biti veci, ukoliko imate stan u novogradnji, pa jos na boljoj lokaciji.
 
Cobretti":10izg8cv je napisao(la):
Ovo je cifra 50 posto veca od realne, imam info iz prve ruke za nov stan kod Piramide.
Udaraju po usima. Izgleda da imamo crno na belo na smo elitno naselje na elitnoj lokaciji. Ko sada sme da protivureci?!
 
lily of the valley":1dte9764 je napisao(la):
ZokyNBGD":1dte9764 je napisao(la):
Cobretti":1dte9764 je napisao(la):
Ima na buvljaku da se kupe, oni trouglovi sto se zakljucavaju...
ej bre, pa da uđem u garažu treba da prinesem karticu čitaču, neće da reaguje iz kola kroz zatvoreni prozor, pa još i da otključavam katanac, mnogo to komplikovano :)
ja mislila da mora da se otvori prozor
pa i mora da se otvori, ja sam se nadao da hvata na većoj udaljenosti, da ne moram svaki put da otvaram prozor(jbt al sam razmažen), ali ipak mora da se prisloni kartica čitaču.
 
Meni juce krenula da se spusta rampa kad sam krenuo, sva sreca pa je ponovo krenula da se dize kad sam bio ispod nje...

Radio sam pre u firmi koja je imala sistem sa rampama, desavalo se da ramap osteti vozilo kod ovakvih BUGova, tako da pazite...
 
U onim flajerima sto su delili pre neki dan stoji da je otvoren call centar gde mozemo prijaviti sve probleme u funkcionisanju naselja u periodu od 9-17h.
 
Erysimum Cheiri":23p6hh7d je napisao(la):
Sto se tice poreza novina je da se od sada gleda stepen amortizacije, tako da nije ista cena za stan od 60 kvadrata u zgradi koja je izgradjena 1960. godine i onoj koja je izgradjena 2010. godine. Takodje, slicno carini za automobile imaju neku svoju procenu cene kvadratnog metra po zonama u gradu. Pre je, ako sam dobro upucen, cena kvadrata u Beogradu, po poreskim organima, bila svuda ista i iznosila je oko 1000 eur, sada je to promenjeno i cena je bliza trzisnoj.

U svakom slucaju, iznos poreza ce biti veci, ukoliko imate stan u novogradnji, pa jos na boljoj lokaciji.
Obracun poreza nije nikakva novina, zakon je prastari i tek treba da se menja ( ako prodje Dianin predlog porez za 60m2 ce biti oko 800 eura godisnje ).

Sadasnji nacin obracuna poreza je u postu #2781.

Ono sto je u sadasnjem zakonu " nedefinisano" je sloboda lokalnim poreskim upravama da odredjuju vrednost nektretnine.

Iz primera Jaffe i Anabele se vidi da su odredili neku svoju cenu za Belvil koja nema veze sa stvarnoscu.

lily of the valley":23p6hh7d je napisao(la):
Da li je onda sa popustom 40 odsto manje od npr. sume koju je navela Anabela za 60-tak kvm, ili je samo 4.000 dinara manje?.
Znam ja da si zbog matematike pobegla na knjizevnost, pa uz :kafa: koju ti dugujem moze i kratak kurs o procentima.
 
Pazljivo sam procitala tvoj post o nacinu izracunavanja poreza. Vrednost stana sada odredjuje poreska uprava Novi Beograd. Odredila je tako da je vrednost daleko veca (50 odsto) od realne, kakva je recimo za slicne nove zgrade na slicnim lokacijama (Piramida). Zbog toga naduvani racuni?

Da li je ovaj popust od 40 odsto samo za ovu godinu, ili je trajnog karaktera za one koji su prijavljeni na adresi stana?

Naravno ne znam ic o procentima. Ne sumnjam da ce ih oni tacno izracunati. Pozz.
 
lily of the valley":v3t69uk3 je napisao(la):
Pazljivo sam procitala tvoj post o nacinu izracunavanja poreza. Vrednost stana sada odredjuje poreska uprava Novi Beograd. Odredila je tako da je vrednost daleko veca (50 odsto) od realne, kakva je recimo za slicne nove zgrade na slicnim lokacijama (Piramida). Zbog toga naduvani racuni?

Da li je ovaj popust od 40 odsto samo za ovu godinu, ili je trajnog karaktera za one koji su prijavljeni na adresi stana?

Naravno ne znam ic o procentima. Ne sumnjam da ce ih oni tacno izracunati. Pozz.
Slicna lokacija jeste ali nije i ista. Takodje, najveci deo tih stanova preko puta piramide je prodavan po 1200-1400 eura.

Realna vrednost bi valjda trebala da bude ona koja je i placena a to je za stan od 60m2 prosecno 120k eura, na koje bi trebalo da se plati po zakonu 720 eura godisnjeg poreza. Ovo sa 260 umesto 720 je cist poklon i dobro je dok vazi ovaj stari zakon.I dok oni odokativno sa velikom socijalnom notom odredjuju osnovicu za obracun. DakleN nije 50% vise nego je osnovica 50% manja od realne.

Popust od 40% je trajan i vazice sve dok vazi i zakon. Uvek vazi za onaj stan u vlasnistvu na koji si prijavljen. ( ne znam kako ste resili vlasnistvo nad drugim stanom, ali bi mogla da se "razvedes" po adresi i na drugi da dobijes takodje 40% popusta, s tim sto bi na prvom izgubila dodatnih 10).

Pozz
 
lily of the valley":2jjlnx6g je napisao(la):
Pazljivo sam procitala tvoj post o nacinu izracunavanja poreza. Vrednost stana sada odredjuje poreska uprava Novi Beograd. Odredila je tako da je vrednost daleko veca (50 odsto) od realne, kakva je recimo za slicne nove zgrade na slicnim lokacijama (Piramida). Zbog toga naduvani racuni?

Da li je ovaj popust od 40 odsto samo za ovu godinu, ili je trajnog karaktera za one koji su prijavljeni na adresi stana?

Naravno ne znam ic o procentima. Ne sumnjam da ce ih oni tacno izracunati. Pozz.
Popust je trajnog karaktera, tj dok se ne donese novi zakon.
Sto se tice cifre definitivno racunajte na 16.000 dinara, ako imate stan od 60 kvadrata, i jednu osobu prijavljenu da zivi u njemu.

Dakle racunajte na 26.000 ako niko nije prijavljen na gajbi, i da ove cifre su prenaduvane u odnosu na okruzenje, ali su tako procenili....


BTW nov stan kod Piramide je uzet za 1700 po kvadratu, koji dajem kao poredjeneje...
 
obavestili me mailom!definitvno dobijam kljuceve za seboj 25og maja! amin :kk:
tito i ja u nove radne pobede :D
:vops:
inace necu da potpisem specijalno punomocje,da li je neko potpisao ili ne?kakav je vas stav drage komsije?
 
Nikakava specijlna punomocja, i ostale ucene ne prolaze kod Cobrettija ...
Pravda je na mojoj strani :)

Imam jedno prakticno pitance, ja sam dobio 3 kljuca uz ulazna vrata u gajbu, a nikad nisam imao bravu uz koju stiz samo 3 kljuca, jel to sad normalno, ili "neko" cuva primerak kljuceva u steku?
 
Cobretti":1mvi4a95 je napisao(la):
Nikakava specijlna punomocja, i ostale ucene ne prolaze kod Cobretija ...
Pravda je na mojoj strani :)
Proslo ili ne, oni su svoj posao odradili. Procitao sam u onom novom flajeru da je strogo zabranjeno menjati bilo sta u naselju, a kao posebnu stavku naveli su decija igralista... toliko o tome
 
Cobretti":20ihz0c2 je napisao(la):
Nikakava specijlna punomocja, i ostale ucene ne prolaze kod Cobrettija ...
Pravda je na mojoj strani :)

Imam jedno prakticno pitance, ja sam dobio 3 kljuca uz ulazna vrata u gajbu, a nikad nisam imao bravu uz koju stiz samo 3 kljuca, jel to sad normalno, ili "neko" cuva primerak kljuceva u steku?
jedan kljuc bi trebalo da je "majstorski", onaj braon (ako su isti kao kod mene, imas jos dva zelena:), tj das majstorima taj braon i oni ga koriste.
Posle prvi put kad ubacis zeleni braon vise ne radi, bar je kod mene tako...
 
Vrh