Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

ZokyNBGD":1qzbnl86 je napisao(la):
lily of the valley":1qzbnl86 je napisao(la):
ZokyNBGD":1qzbnl86 je napisao(la):
ej bre, pa da uđem u garažu treba da prinesem karticu čitaču, neće da reaguje iz kola kroz zatvoreni prozor, pa još i da otključavam katanac, mnogo to komplikovano :)
ja mislila da mora da se otvori prozor
pa i mora da se otvori, ja sam se nadao da hvata na većoj udaljenosti, da ne moram svaki put da otvaram prozor(jbt al sam razmažen), ali ipak mora da se prisloni kartica čitaču.
Iz licnog iskustva sa slicnim rampama i ja sam ocekivala da ne mora da se otvara prozor.
 
iris":nzy6zcj5 je napisao(la):
Izvinjavam se ako mi je promaklo, ali moram da pitam DA LI JE NEKOM IZ IRISA RECENO DA MORA DA MU SE ZAMENI PARKING MESTO U PODZEMNOJ GARAZI zato sto Delta hoce da zagradi svoj deo garaze? To je moj slucaj pa me zanima vase misljenje o tome. Nisu mi dali da potpisem zapisnik o primopredaji GM.
Onda ce svako moci da zagradi svoj deo garaze, verovatno ce se ljudi prave pametni kao i obicno i da strpnu i deo puta pored ITD...

A kakve veze ima tvoje mesto sa njihovim mestima?

I ako im treba tvoje mesto sto im ga ne prodas po ceni koja teb odgovara?
 
iris":3l1w4cgp je napisao(la):
Izvinjavam se ako mi je promaklo, ali moram da pitam DA LI JE NEKOM IZ IRISA RECENO DA MORA DA MU SE ZAMENI PARKING MESTO U PODZEMNOJ GARAZI zato sto Delta hoce da zagradi svoj deo garaze? To je moj slucaj pa me zanima vase misljenje o tome. Nisu mi dali da potpisem zapisnik o primopredaji GM.
S V A S T A
 
Cobretti":1to909uq je napisao(la):
iris":1to909uq je napisao(la):
Izvinjavam se ako mi je promaklo, ali moram da pitam DA LI JE NEKOM IZ IRISA RECENO DA MORA DA MU SE ZAMENI PARKING MESTO U PODZEMNOJ GARAZI zato sto Delta hoce da zagradi svoj deo garaze? To je moj slucaj pa me zanima vase misljenje o tome. Nisu mi dali da potpisem zapisnik o primopredaji GM.
Onda ce svako moci da zagradi svoj deo garaze, verovatno ce se ljudi prave pametni kao i obicno i da strpnu i deo puta pored ITD...

A kakve veze ima tvoje mesto sa njihovim mestima?

I ako im treba tvoje mesto sto im ga ne prodas po ceni koja teb odgovara?
Pa verovatno je moje mesto u delu garaze koji hoce da zagrade i uzmu za sebe. Ja bih da prodjem neosteceno, nadam se da imam pravo na svoje mesto jer mi ono pise u ugovoru, samo me brine sto mi nisu dali da potpisem zapisnik o primopredaji. Ako ima neki pravnik, molim najlepse da mi pomogne oko ovoga. Hvala unapred.
 
Ne nameravaju da te puste u posed tvoje nepokretnosti (garaznog mesta). Ne budi zbunjena, stvar je jasna. Kako mogu da te nateraju da uzmes jedno, a platila si drugo? Na to mesto koje si platila, placen je i PDV, a to je po njihovim recima znacajan razlog da se vise u tom pogledu ne moze nista menjati. To smo culi od njih direktno. Kako u jednom slucaju moze – jos gore mora, jer te izgleda prisiljavaju, a u drugom ne sme, zakljucak je jasan. Treba ti advokat i treba ti tuzba, jedino sto oni racunaju da se ipak neces gnjaviti s tim. :dil:
 
@ iris: parkiraj auto na svoje parking mesto ...ne treba ti advokat...parking mesto koje si kupila je tvoje vlasnistvo...mogu i ja da te pitam da se menjamo za parking mesto .. ali ne ide menjanje bas tako :kk:
 
Zašto ne priznaju overeni ugovor iz opštine. Platio sam taksu, ima onaj kockasti pečat...u čemu je problem? Zar je moguće da se ugovor MORA overavati samo u sudu!!!! I tako overa služi da bi se utvrdila verodostojnost originala ugovora. I da li je kod prijave poreza dovoljna lična karta, sa čipom, gde sam prijavljen u naselju Belville ili treba još nekakva potvrda? Čemu onda uopšte lična karta?
 
Ja sam ugovore overavao u opstini i to je sve proslo, bez problema.

Sto se tice garaza i pregradjivanja, jos jedan primer sta nas ceka, kad smo sudbinu stavili u ruke opunomocenih timova advokata.

Ti svoju garazu mozes da prodas ako hoces(po tvojoj ceni), ili da im izadjes u susret, nema sile koja moze da ti oduzme tvoju licnu imovinu....
 
macaktosa":1vrr0npt je napisao(la):
Zašto ne priznaju overeni ugovor iz opštine. Platio sam taksu, ima onaj kockasti pečat...u čemu je problem? Zar je moguće da se ugovor MORA overavati samo u sudu!!!! I tako overa služi da bi se utvrdila verodostojnost originala ugovora. I da li je kod prijave poreza dovoljna lična karta, sa čipom, gde sam prijavljen u naselju Belville ili treba još nekakva potvrda? Čemu onda uopšte lična karta?
Potrebna je potvrda o mestu prebivalista u Ljermontovoj, besplatna je.
LK sa cipom sluzi za neka buduca vremena, kad budu imali citace..
 
Potrebna je potvrda o mestu prebivalista u Ljermontovoj, besplatna je.
LK sa cipom sluzi za neka buduca vremena, kad budu imali citace..
Unbelievable!!! Salis se? Pa da li je moguce, a ja mislila da je licna karta neki zvanicni verodostojan dokument. A na osnovu cega ti izdaju tu potvrdu?
 
Nevenkovic":2mbwspdp je napisao(la):
Slicna lokacija jeste ali nije i ista. Takodje, najveci deo tih stanova preko puta piramide je prodavan po 1200-1400 eura.
Realna vrednost bi valjda trebala da bude ona koja je i placena a to je za stan od 60m2 prosecno 120k eura, na koje bi trebalo da se plati po zakonu 720 eura godisnjeg poreza. Ovo sa 260 umesto 720 je cist poklon i dobro je dok vazi ovaj stari zakon.I dok oni odokativno sa velikom socijalnom notom odredjuju osnovicu za obracun. DakleN nije 50% vise nego je osnovica 50% manja od realne.

Popust od 40% je trajan i vazice sve dok vazi i zakon. Uvek vazi za onaj stan u vlasnistvu na koji si prijavljen. ( ne znam kako ste resili vlasnistvo nad drugim stanom, ali bi mogla da se "razvedes" po adresi i na drugi da dobijes takodje 40% popusta, s tim sto bi na prvom izgubila dodatnih 10).
Pozz
Potpuno netacno, stanovi preko puta Piramide su kostali od 1250 - 1600e (u prvoj fazi izgradnje, znaci pobijanje sipova, ili cak pre pocetka izgradnje, pa ko je hteo da rizikuje, a kod nas se nikad ne zna da li cete videti gotovu zgradu) do 1900-2000e gotovi stanovi (i jos kostaju toliko neprodati). Ne siri dezinformacije pazljivo sam to pratila, jer mi je ta lokacija bila zanimljiva.
 
@macaktosa

LK sa cipom je jos uvek Star trek tehnologija za drzavne sluzbe. Treba ti potvrda o prebivalistu koja se jedino i iskljucivo vadi u Ljermontovoj

i da, kopiju ugovora i aneksa sam overio u opstini nbg
 
jela011":1xke8bq2 je napisao(la):
Nevenkovic":1xke8bq2 je napisao(la):
Slicna lokacija jeste ali nije i ista. Takodje, najveci deo tih stanova preko puta piramide je prodavan po 1200-1400 eura.
Realna vrednost bi valjda trebala da bude ona koja je i placena a to je za stan od 60m2 prosecno 120k eura, na koje bi trebalo da se plati po zakonu 720 eura godisnjeg poreza. Ovo sa 260 umesto 720 je cist poklon i dobro je dok vazi ovaj stari zakon.I dok oni odokativno sa velikom socijalnom notom odredjuju osnovicu za obracun. DakleN nije 50% vise nego je osnovica 50% manja od realne.

Popust od 40% je trajan i vazice sve dok vazi i zakon. Uvek vazi za onaj stan u vlasnistvu na koji si prijavljen. ( ne znam kako ste resili vlasnistvo nad drugim stanom, ali bi mogla da se "razvedes" po adresi i na drugi da dobijes takodje 40% popusta, s tim sto bi na prvom izgubila dodatnih 10).
Pozz
Potpuno netacno, stanovi preko puta Piramide su kostali od 1250 - 1600e (u prvoj fazi izgradnje, znaci pobijanje sipova, ili cak pre pocetka izgradnje, pa ko je hteo da rizikuje, a kod nas se nikad ne zna da li cete videti gotovu zgradu) do 1900-2000e gotovi stanovi (i jos kostaju toliko neprodati). Ne siri dezinformacije pazljivo sam to pratila, jer mi je ta lokacija bila zanimljiva.
Koleginica je kupila pre nepunih mesec dana stan preko puta Piramire, 2100e kvadrat.
 
Kada smo već kod prijave poreza, nije mi jasno da li se to prijavljuje u Opštini Novi BGD ili u Poreskom na Novom Beogradu gde se prijavljuje i povraćaj PDVa?

I da li je stvarno tačno da se potvrda o prebivalištu mora uzeti u Ljermontovoj? Do kada oni rade? Zašto ne može u MUP-u Novi Beograd gde sam se prijavio pre par nedelja? Da ne idem bespotrebno, jer imam problema sa izlascima sa posla.

I sad ovi problemi sa ključevima..... Zar baš niko nema ništa lepo da kaže o stanovima.

Ima li šanse da se useljenje obavi 25-og? Mene još niko nije kontaktirao. Ako me sada prevare ima da poludim.
Oprostite na dugom pismu, ali mislim da i ostale to interesuje.
 
Ako imate LK sa cipom, dakle sa cipom, mora da se vadi ta potvrda o prebivalistu u Ljermontovoj, i to je besplatno.
 
@macaktosa

porez prijavljujes u poreskoj u opstini NBg a povracaj PDV u UJP u Tosinom bunaru

i da, nemoj di brines puno, pljujemo stanove zbog sitnih mana i sto smo besni zbog kasnjenja, ali smo generalno zadovoljni. inace ih ne bismo kupovali :D

i ako si u mojoj zgradi, cini mi se da nema razloga da brines oko datuma koji su ti rekli..Sve je spremno!!!
 
jela011":2bt22yi2 je napisao(la):
Nevenkovic":2bt22yi2 je napisao(la):
. najveci deo tih stanova preko puta piramide je prodavan po 1200-1400 eura.
Ne siri dezinformacije pazljivo sam to pratila, jer mi je ta lokacija bila zanimljiva.
Aj sad jedno 18x procitaj sta je bilo napisano pa ce ti mozda dopreti do mozga.

Za razliku od zainteresovanih slucejava, ja sam bio kupac. 2x. Jednom od Graditelja, drugi put od Imperiala. I veoma dobro znam kada i po kojoj ceni je prodat najveci deo stanova.

P.S.
Graditelj 2005 - 950 E/m2
Imperial gradnja 2007 - 1.300 E/m2.
 
Molim samo da se razjasni za nas djake prvake:

- za prijavu poreza ide se u Opstinu N.Bgd. soba 31. Poneti FOTOKOPIJE (nista ne treba overavati nigde) kupoprodajnog ugovora, aneksa, zapisnika o primopredaji i prve i druge strane licne karte. Za ukucane licne karte ili prijave prebivalista ako su maloletni. To je sve. Najbrze se pbavi ako se dodje u 7 ujutro, iako pustaju tek od 8, a tada je vec red za tri sata cekanja.

- za povracaj PDV opet krenite od iste sobe u Opstini NBgd, pa onda sledite korake kako vam kazu. Nije toliko komplikovano kako se cini.

Za cipovane licne karte dakle prijave prebivalista iz Ljermontove.
 
lily of the valley":3p840wt7 je napisao(la):
Molim samo da se razjasni za nas djake prvake:

- za prijavu poreza ide se u Opstinu N.Bgd. soba 31. Poneti FOTOKOPIJE (nista ne treba overavati nigde) kupoprodajnog ugovora, aneksa, zapisnika o primopredaji i prve i druge strane licne karte. Za ukucane licne karte ili prijave prebivalista ako su maloletni. To je sve. Najbrze se pbavi ako se dodje u 7 ujutro, iako pustaju tek od 8, a tada je vec red za tri sata cekanja.

- za povracaj PDV opet krenite od iste sobe u Opstini NBgd, pa onda sledite korake kako vam kazu. Nije toliko komplikovano kako se cini.

Za cipovane licne karte dakle prijave prebivalista iz Ljermontove.
Ja sam imao cipovanu LK i ljudi u sobi 31 imaju citace tako da nema problema oko toga. Bio sam sigurno pre vise od 3 meseca tamo.
 
Mislim da je za povracaj PDV potrebna potvrda prebivalista iz Ljermontove, za cip.

Za nesto treba 100 posto.
 
Zdravo, ja sam nova na forumu. Zanima me da li neko ima stan tip 1.5?
 
Za prijavu poreza ne treba prijava prebivalista iako imate novu L.K.(moj slucaj). Takodje zakasnio sam sa prijavom jedno 5 meseci i rekla mi je zena da nije problem i da nece biti nikakvih kazni.
 
Buduci":3remaawc je napisao(la):
Zdravo, ja sam nova na forumu. Zanima me da li neko ima stan tip 1.5?
Ja imam!

Jedno pitanje za eksperte za porez: da bi se ostvario popust od 40%, od kog datuma moras da budes prijavljen na adresi, od datuma zapisnika o primopredaji ili?

Za stanovnike Irisa, da li ste zadovoljni kako je izlakiran parket, meni se cini da je uradjen samo jedan sloj mada mi je majstor kog sam srela rekao da su presli 3 puta polu mat lakom? Lilly, ti si pominjala da bi trebalo uraditi jos jedan sloj, jesi dala primedbu mozda? ja uopste nisam zadovoljna, od ponedeljka do danas sam vec prilicno izgrebala parket sto ne bi trebalo da se desava tako lako. Prijavicu naknadno u petak komisiji, ali pitanje je da li ce prihvatiti primedbu...
 
iris":3iese4jc je napisao(la):
Buduci":3iese4jc je napisao(la):
Zdravo, ja sam nova na forumu. Zanima me da li neko ima stan tip 1.5?
Ja imam!

Jedno pitanje za eksperte za porez: da bi se ostvario popust od 40%, od kog datuma moras da budes prijavljen na adresi, od datuma zapisnika o primopredaji ili?
bitno je da u trenutku prijave poreza budes na toj adresi. meni su jos rekli ako se u medjuvremu jos neko prijavi na tu adresu da slobodno dodjem da im kazem da bi porez bio jos 10% manji.
 
Vrh