Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Drago mi je da sam našao ovaj forum jer imam neka pitanja za ljude koji su se već uselili.
Ako bi iko mogao da mi pojasni kako sada funkcioniše taj sistem sa parkingom i rampama? Gde parkiraju gosti ili npr. ovi što dostavljaju nameštaj... Kako će to biti rešeno?
Zatim kada će se interfon osposobiti,jer sada može da uđe bukvalno ko hoće i kada hoće u zgradu?
Šta se dešava sa infostanom i Telekomom,da li neko dobija račune? Meni zasad stiže samo elektrodistribucija.
Svako pojašnjenje mi je dobro došlo.
 
Sada rampe ne rade, parkira se ko hoce, gde hoce...
Gosti ce se parkirati na slobodnom parkingu, ima malo mesta, ili u DS npr...


Samo struja dolazi za sada, a najavljuje se i uplatnica za odrzavanje naselja na pamfletima na ulazu...
 
Cobretti":1sauc9x8 je napisao(la):
... a najavljuje se i uplatnica za odrzavanje naselja na pamfletima na ulazu...
Ove uplatnice ce imati smisla tek od onog trenutka kada Blok67 bude sredio ulaze nakon svojih majstora, koji su bukvalno unistili ulazna vrata u zgrade, neke liftove, isprljali zidove, plocice, hodnike...ispred moje zgrade je jedno 5-6 parking mesta prekriveno ostacima maltera... Kad se to sredi od njihovog novca, onda treba poceti sa placanjem.
 
Sto se mene tice, ima smisla kad mi zavrse reklamacije u stanu, za koje se niko ne javlja vec 3 meseca...

za 400 evra koliko ce me to odrzavanje izaci godisnje (prosecna plata), moze mnogo toga da se sredi u licnom aranzmanu...

Al ajde rad sam da dam pare, kad vidim da lete oko mene za njih.

U tom pamfletu gde najavljuju odrzavanje se kulturno pozivaju na ugovre koje smo potpisali.
BTW u doba mog potpisivanja ugovora sam dobio uveravanja od zaposlenih prodavaca, da ce odrzavanje biti oko 1000 dinara mesecno, a sada je cifra za mene 3 puta veca.
 
Cobretti ne izmišljaj, ugovore kad smo potpisivali dobili smo papir o održavanju gde piše da će biti između 0,2 i 0,4 evra po kvadratu, otkud ti 1000 dinara?
 
Na deset dana od zvanicnog uselenja nemaju informacije o eventualnom kasnjenju, i to je sve. Znaci jos uvek – a mozda i do kraja – vazi onaj datum. :rolleyes: :dil:
 
Bla Bla Bla":265nx1q9 je napisao(la):
Cobretti ne izmišljaj, ugovore kad smo potpisivali dobili smo papir o održavanju gde piše da će biti između 0,2 i 0,4 evra po kvadratu, otkud ti 1000 dinara?
Cemu takav ton komentara, BTW nismo svi potpisali ugovore istog dana, a da ne spominjem da neki papir sto su vama dali, apsolutno nisu morali da daju svim ostalim kupcima... ;)

Kupovina stanova je krenula jos sredinom 2008 godine.

Prvi papir o odrzavanju (Vodic za useljenje.PDF, kreiran 02.12.2009) sam dobio negde prilkom primopredaje kao i pozivni mejl, gde je takodje obecna i brisovna dozvola tokom ceremonije primopredaje, koje naravno jos uvek nema za mene.

A neki su i nju dobili, e pa i po tom pitanju bi onda mogao da lazem, a sto bi....
 
lily of the valley":n9isoogy je napisao(la):
Na deset dana od zvanicnog uselenja nemaju informacije o eventualnom kasnjenju, i to je sve. Znaci jos uvek – a mozda i do kraja – vazi onaj datum. :rolleyes: :dil:
Hvala za info :)
 
Znam da za sada ne rade rampe ali pre ili kasnije hoće. A koliko vidim po planu parking mesta kod Jorgovana ,Zumbula i one 3 spoljne zgrade ka Agostina Neta nema ni jedno jedino slobodno parking mesto sa spoljne strane a sva unutrasnja su prodajna. Ovo je baš previd.
 
Imam predlog za sve one koji nisu zadovoljni onim sto su dobili za svoj novac kao kupci stanova u Blvlu, a takodje i arogancijom i ignorancijom macea koji bi trebalo da otklone nedostatke, da napravimo galeriju slika na tu temu. Slikajte ljudi izbliza, neka budu jasne slike. To nam je mozda jedina satisfakcija. Neka izadje u javnost sta nas teraju da prihvatimo, samo da oni ne bi stetili neki sitnis.
 
Djoxy":qust1xox je napisao(la):
Znam da za sada ne rade rampe ali pre ili kasnije hoće. A koliko vidim po planu parking mesta kod Jorgovana ,Zumbula i one 3 spoljne zgrade ka Agostina Neta nema ni jedno jedino slobodno parking mesto sa spoljne strane a sva unutrasnja su prodajna. Ovo je baš previd.
Posebno je suludo da su lokali svuda, a parking mesta za posetioce ima jako malo. Naravno, vodili su se svojom alavoscu i zeljom da uzmu sto vise para pa je velika vecina parking mesta zatvorena, a da ne spominjem i to sto iako ih solidno skupo naplacuju uzasno su uska - ja jedva uparkiram kola... Najgore mi je kada mi zasade ona drvca izmedju parking mesta, pa se to vremenom pocupa i ostane samo rupetina izmedju. To svuda rade, posebno po NBG-u.

Trebalo bi da se ugledaju na parking mesta ispred Airport City-ja... Retko gde su mesta takve velicine koja dozvoljava da se iz kola izadje, a da nakon toga ne obrises odelom bocnu stranu automobila.

Naravno, ne bi me iznenadilo da naprave jos jedan free parking kada raprodaju parking mesta - u Srbiji je sve moguce :) Isto, ocekujem da se popunjenost parkinga u TC Delta City biti povecana kada se useli ceo Belvil.

Sve u svemu - parking je veliki promasaj u Belvilu.
 
Izvini Cobretti na reakciji, imam nekoliko prijatelja koji su kupovali i od sredine 2008, i pre toga, dok je trajala prodaja za zaposlene. Svi oni a i ja malo kasnije smo dobili neki papir koji pojašnjava šta znači održavanje celog naselja. Što se brisovnih i skidanja hipoteke tiče opasno se približava rok a nisam siguran da li će uspeti sve da odrade?!

@Erysimum Cheiri
uopšte se ne slažem da je parking veliki promašaj u Belvilu, možda jedino u širini na nekim mestima, ja sam svojim prilično zadovoljan. Tek će vreme pokazati koliko je pametno kupiti svoje mesto, jesam dao 8 hiljada ali znam za šta sam dao. A što se posetioca tiče, ko meni obezbeđuje parking kad obilazim drugare ili rodbinu po ostalim delovima grada, da ne pričam o centru, pa ajde da ne budemo toliko razmaženi!
 
Ne mislim naravno na tvoje posetioce, nego na ljude koji ce dolaziti u brojne lokale - imaces u sred Novog Beograda sitaciju kao na Dorcolu. Naravno, za stanare resenje je kupiti parking mesto, sto je Belvilu i bio cilj.

Da na primer nema lokala mozda bi i bilo dovoljno parking mesta. Ovako nigde oko Belvila nema parkinga (nesto malo po Djordja Stanojevica), pa ce sva free mesta u Belvilu biti non-stop zauzeta. Doduse ne verujem da ce to odmah biti izrazen problem ali vremenom verovatno da hoce.
 
Stanujem u Zumbulu, i stan je okrenut prema garazi GSP-a. Imam veliki problem buke jer pored same garaze koja je sama po sebi bucna, nedaleko ispod moje lodje postavili su bus stanicu, koja ne znam cemu sluzi, jer tu niko nikad ne ceka bus, ali zato svakodnevno trpimo teror jer se autobusi tu zadrzavaju i po 30 minuta uz svakojaka testiranja istih: turiranje po 15-30 min, ispustanje vazduha i ostale bucne aktivnosti.
Kada smo kupovali stan lopuze iz belvila su nam rekli da nema slobodnih stanova tako da smo morali da kupimo na ovoj strani i to na drugom spratu sa ogromnom lodjom.

Predlazem svima koji su u Zumbulu da organizujemo peticiju u kojoj bi zahtevali izmestanje bus stanice jer ako sami nesto ne preduzmemo, niko nam nece pomoci.

A sto se tice parkinga naravno da je to kriminalno, a takodje i ono sto su trebali da budu nasi podrumi to je pretvoreno u garaze.

Naravno, pohvalio bih odrzavanje zelenih povrsina, ali bih i predlozio da se na strani ka garazi GSP-a zasadi jos zimzelenog drveca kako bih nas zastitilo od buke koja dolazi sa ulice i garaze GSP-a.
 
Erysimum Cheiri":1mldc8x1 je napisao(la):
Naravno, ne bi me iznenadilo da naprave jos jedan free parking kada raprodaju parking mesta - u Srbiji je sve moguce :) Isto, ocekujem da se popunjenost parkinga u TC Delta City biti povecana kada se useli ceo Belvil.
Ja ocekujem da ce parking u DC poceti tada da se naplacuje.
Nisu oni aparati postavljeni tek tako.
Ili ce biti besplatno parkiranje ako kupite nesto za vise od xxxx dinara uz prilozeni racun ili tako nesto kao sto su uveli svojevremeno u Merkatoru.
 
Zbog Belvila da pocnu da naplacuju? Ne verujem. Isto je probao i Merkator, kao sto si primetila, pa se broj posetilaca prepolovio. Na kraju su digli ruke i sada im je parking pun i nedeljom nocu :) Isto je i sa Verom.

Doduse i ne znam da li Delta City nocu uopste zatvara parking - znam da za razliku od Usca i Merkatora na DC parkingu postoje rampe koje uredno funkcionisu.


I ja imam parking mesto u garazi u samom Belvilu, ali ne verujem da je vecina ljudi kupila parking mesto. To sve pricam, posto ne bih voleo situaciju u kojoj su automobili parkirani svuda kao po blokovima oko Arene ili po nekim delovima Bezanijske Kose.

Dzabe im onda cela prica oko eksluzivnosti naselja kada su zbog sopstvene alavosti sve zeznuli. Videcemo kako ce biti, ali u svakom slucaju cene parking mesta su bile skroz nerealne, a posedno nefleksibilnost uprave Belvila po tom pitanju. Takodje uzasno mali broj pravih garaza (ja nisam mogao da nadjem garazu koja mi je odgovarala u Seboju).

Ako se vec furaju na pricu oko eksluzivnosti - mogli su da ponude veci broj pravih garaza - malo je glupo dati oko 8000 eura za iscrtano parking mesto makar ono bilo i u podzemnoj garazi.

Parking mesta napolju, iza rampe, necu ni da komentarisem - to bi sve trebalo da bude free.

Alavost.
 
Parking mesta su preuska, i tu su stvarno ispali sise za 8 i vise somica, bitno da su duboka, kao da cu tramvaj da parkiram...
. Al ajde ako svi budemo imali mala kola nekako cemo da se i udzekamo.

Sto se tice autobusa, verujem vam da je pakleno, sa oni turiranjem i cimanjem onih autobusa, ja ludim a i nisam diraktno pred busevima...

Za izmestanje to ko zna kad ce da bude, pa sad je kriza itd....
 
Iselice eventualno garazu gsp-a ali cete dobiti stanicu laste i glavnu autobusku na mestu parkinga buvljaka i buvljaku,ne ginu vam autobusi :p
 
Cobretti":4dnctruw je napisao(la):
Parking mesta su preuska, i tu su stvarno ispali sise za 8 i vise somica, bitno da su duboka, kao da cu tramvaj da parkiram...
. Al ajde ako svi budemo imali mala kola nekako cemo da se i udzekamo.

Sto se tice autobusa, verujem vam da je pakleno, sa oni turiranjem i cimanjem onih autobusa, ja ludim a i nisam diraktno pred busevima...

Za izmestanje to ko zna kad ce da bude, pa sad je kriza itd....
A na kom si spratu i koja zgrada? Ja sam u Seboju, ali na visem spratu, pa zato pitam (nisam se jos uselio, da znam sta me ceka).
 
NE volim da dajem licne informacije na forumima.
U svakom slucaju, donja polovina spratnosti, drugi red zgrada od stanice. dakle duplo dalje od Seboja.

Nadam se da gledas ka jugu....

Inace sledi ti privikavanje :)

E da nema komaraca, bar ja zivog nisam video.

Super je forica i ova staza za trcanje. Ima tu dosta dobrih stvari, a vecina losih je usled prevelike alavosti Belvilla.

Al dobro dok ima ovaca, bice i vune :)

Doduse, koje mogao da zna da ce da naprave garaze za "peglice"....

KAze mi poznanik da je uzeo bas garazu,i da im je zasu tesno, to je tek ispala...
 
Erysimum Cheiri":3jdo7sv5 je napisao(la):
Ja sam u Seboju, ali na visem spratu, pa zato pitam (nisam se jos uselio, da znam sta me ceka).
Ja sam u Jorgovanu i poprilično se čuju busevi.U Šeboju ste još više izloženi tako da samo gore može da bude.
A i inače zvučna izolacija je loša(barem ovde),ako imate lak san molite Boga da oni iznad vas imaju tepih,ležu pre vas i nemaju običaj da do kasno gledaju TV.

Što se parkinga tiče moraću da vidim da li je ostalo mesta i da ga kupim naknadno u dogledno vreme.Jesam ja odbio da kupim parking mesto kad mi je ponuđeno, ali ni na kraj pameti mi nije bilo da se ponuda odnosi i na spoljni parking.Gde god sam dosad bio podrazumevalo se da je parking napolju oko zgrade besplatan.Jeste moja krivica što se nisam detaljno informisao ali mogli su makar da se potrude da mi to malo bolje pojasne pre dve godine kada sam potpisivao ugovor.Sada ispada da je uzeti stan ovde bez parking mesta težak previd koji poprilično komplikuje život.
Sve u svemu poprilično sam razočaran ovim što sam dobio ,tj. mislim da sam za istu sumu novca mogao daleko bolje da prođem.Ali šta je tu je,sada nema nazad.

vucko":3jdo7sv5 je napisao(la):
Iselice eventualno garazu gsp-a ali cete dobiti stanicu laste i glavnu autobusku na mestu parkinga buvljaka i buvljaku,ne ginu vam autobusi
Daleko je buvljak :cool:
 
hm, mene onda jedino, ako izvadi to sto sam visoko (7. sprat). Mada ovde u 23-em, gde sam vec deset godina, je suludo bucno (terasa gleda na autoput). Gore od ovoga bi bilo jedino da terasa gleda na pistu aerodroma.

Sto se tice garaze ja bas mislio da uzmem garazu kao da bih imao dodatni prostor (kada vec nema podruma), sada ispada da je dobro sto nisam. Posebno ne za cca 900 eura po kvadratu.
 
Naravno jos uvek ima slobodnih parking mesta koliko volite. Sveza je informacija.
 
Vrh