Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Jedini stan na nasem spratu u koga jos niko nije krocio nogom otkada smo se uselili ima prvoklasnan polozaj, puno sunca i nalazi se tacno preko puta naseg stana. Pitali smo da li je prodat, ili je mozda vracen ugovor, kada se niko ne pojavljuje, i da li postoji mogucnost da predjemo u njega ako je tako, prethodno sredivsi ovaj nas. Odgovorili su ono sto smo i ocekivali, a to je da ne moze, jer zivimo u ovom stanu vec vise od tri meseca, ali - ako bi zeleli da predjemo u trosoban (jedino da dobijem na lutriji!!), ta varijanta je moguca. Mozda je to sa polozajem samog stana i izborom koji nismo imali – pravdaju se da je tada bilo tako – u stvari ono najvise sto im zameram. I danas ima slobodnih dvosobnih stanova sa mnogo vise sunca nego sto ga mi imamo, a mi za nas, i to poveliki novac koji smo im dali, vise od 200.000 evra, nismo u stanju da dobijemo ono sto bismo zeleli, a na raspolaganju je!!! Povise ludo. Inace, konkretan stan preko puta je prodat, ali covek jos nije platio sve!!! Jos jedno iznenadjenje. Dakle, moze se dati neki novac, pa onda drzati stan u nedogled….
 
Videh za vikend da je jedan komsija ladno zatvorio projektom predvidjenu rupu za aspirator i da je probusio spoljasnji zid i fasadu i tu napravio otvor, a kao slag na tortu stavio je plasticnu okruglu mrezicu na tu rupu u fasadi i zalepio je zutom pur penom. Bio sam sokiran kad sam to video
 
Nemoj tako bre da se iscudjavas sve je to deo samo nama svojstvenog sarma i smisla za zivot gde bre ti zivis ih
 
Ako je stavila smederevac onda vise nema rupa o brate rodjeni
 
Recimo da jednosobni stanovi nemaju otvor za aspirator tamo gde je predvidjen sporet po nacrtu, imam odzak u trpezariji jedino ako cu tu da stavim sporet sto je stvarno iluzorno. Lili ajde jedva si docekala priznaj, hajde mi objasni onda da stavim sporet u trpezariju???. Molim komsije koje su u jednosobnim stanovima da mi kazu kako su oni resili taj problem. Ja sam kupila aspirator sa filterima, nisam videla drugo resenje a svima onima koji jedva cekaju da se podsmevaju kao lily na primer veliki pozdrav.
 
Navikla sam da imam garbage room ( za one koji ne znaju :to je uzana prostorija na svakom spratu zgrade i sluzi za svakodnevno ( ili visednevno) bacanje smeca direktno u kontejner koji je loiciran negde u podrumu zgrade ). Belville nema tako nesto u projektu.... ozbljno razmisljam da negde i ja probusim rupu na spratu i olaksam sebi stanovanje... :blah:
 
Anabela":25ooa7mg je napisao(la):
Navikla sam da imam garbage room ( za one koji ne znaju :to je uzana prostorija na svakom spratu zgrade i sluzi za svakodnevno ( ili visednevno) bacanje smeca direktno u kontejner koji je loiciran negde u podrumu zgrade ). Belville nema tako nesto u projektu.... ozbljno razmisljam da negde i ja probusim rupu na spratu i olaksam sebi stanovanje... :blah:
Najbolje da probijete celu vertikalu kroz sve kuhinje i ugradite one debele garbage cevi. Ko neće da ugradi cev, umesto garbage transita imaće garbage deposite. Ako bušite dve ili više rupa ukupno (za razne namene), obavezno montirajte klapne inače će biti promaje u stanu. I na kraju, ne zaboravite da sve što se u te cevi ubaci mora negde i da završi. Prema tome, treba vam aneks ugovora o održavanju i angažovanje jednog garbage mana koji će da menja kante kada se napune.
 
Novi Bulevar Crvene armije

4. maj 2010. | 08:40 -> 19:38 | Izvor: Beta

Beograd -- Odbornici Skupštine Beograda usvojili su odluku da jedna od ulica na Novom Beogradu dobije naziv Bulevar Crvene armije.

Tako će se od sada zvati ulica koja prolazi kroz naselje Belvil, od ulice Milutina Milankovića do ulice Jurija Gagarina. U Beogradu je već postojao Bulevar Crvene armije, čiji je naziv promenjen u Južni bulevar.

...
 
I onaj lim nadstresnica ima solidnu sirinu a potpuno je neiskoristen mala tarabica i eto ti terasice
 
vrachar":ggk0pyat je napisao(la):
Novi Bulevar Crvene armije

4. maj 2010. | 08:40 -> 19:38 | Izvor: Beta

Beograd -- Odbornici Skupštine Beograda usvojili su odluku da jedna od ulica na Novom Beogradu dobije naziv Bulevar Crvene armije.

Tako će se od sada zvati ulica koja prolazi kroz naselje Belvil, od ulice Milutina Milankovića do ulice Jurija Gagarina. U Beogradu je već postojao Bulevar Crvene armije, čiji je naziv promenjen u Južni bulevar.

...
Jos da belvil prefarbaju u crveno i eto ti komunistickog naselja :lol:
 
Anabela":27k2qkyp je napisao(la):
Navikla sam da imam garbage room ( za one koji ne znaju :to je uzana prostorija na svakom spratu zgrade i sluzi za svakodnevno ( ili visednevno) bacanje smeca direktno u kontejner koji je loiciran negde u podrumu zgrade ). Belville nema tako nesto u projektu.... ozbljno razmisljam da negde i ja probusim rupu na spratu i olaksam sebi stanovanje... :blah:
Tako nesto je bilo u zgradama na Novoj galenici ali su ih stanari zazidali (sta drugo) i prosirili sobe.
 
Svojevremeno u mojoj ex zgradi, u garbidz cevi su uglavnom letele sve moguce nezeljene stvari od dzakova ucrvljalog krompira, starog namestaja do kaca kiselog kupusa. Djubretare je naravno uglavnom mrzelo da kontejnere postavljaju na mesto ispod cevi, tako da se sve to lepo cedilo niz ulicu narednih nedelja...
 
Anabela":2pv1is9n je napisao(la):
Navikla sam da imam garbage room ( za one koji ne znaju :to je uzana prostorija na svakom spratu zgrade i sluzi za svakodnevno ( ili visednevno) bacanje smeca direktno u kontejner koji je loiciran negde u podrumu zgrade ). Belville nema tako nesto u projektu.... ozbljno razmisljam da negde i ja probusim rupu na spratu i olaksam sebi stanovanje... :blah:
lol no offense, ali ako bi svako doneo sa sobom navike iz svog sela, onda bolje da nije ni dolazio sa sela u grad... Ne kapiram - svi ste valjda videli stan pre nego sto ste ga kupili i znali ste od pocetka sta ima, a sta nema.

To je u principu i najveci problem sto ovde ne postoji gradjanska kultura i svest da svojim cinjenjem uticete i na nekoga drugoga. Zato imamo shabane kojima ujutru tresti Ceca ili ko vec sa zvucnika marke "Multimedia" ili seljobere koji uvece u 21h nadju za shodno da buse po stanu. Kloshare kojima psi zapisavaju lift (veoma cesta pojava u elitnom Bloku 23) da ne spominjem... Meni samo na primer nije jasno, ako taj imbecil pusti psa da uneredi lift, kako mu posle ne smeta da sledeceg dana se vozi u srdljivom liftu - ili mu to ustvari prija, jer ga podseca na zavicaj? Sto ne bi imao parce svoga sela u Beogradu, ako vec moze...

Jedino resenje za takvu seljanu je, naravno, klepetanje po dzepu, jer takvi drugi jezik i ne razumeju (a seljaci, generalno, pate od sindroma "zmije u dzepu" pa ih upravo takva kaznena mera najvise i pogadja). Dokazano funkcionise u praksi - i najgorora seljacina koja ode da radi u Nemacku ili Svajcarsku, manji je tamo od makovog zrna, a svoju polovnu Mecku strogo vozi u skladu sa ogranicenjem brzine - dok ne dodje u Srbijicu.

PS: Te cevi za bacanje smeca imamo ovde u 23-em... U mom stanu je taj otvor zabetoniran, jer dok je to bilo otvoreno predstavljalo je izvor nesnosnog smrada, posto kao sto vrachar rece, seljaci bacaju unutra sta stignu. Tako mi je bar rekao vlasnik stana.
 
Dobro jutro svima, pokusala sam da budem duhovita , ali ocigldno nisu me bas svi razumeli.... neki jesu i pozdravljam njihov smisao za humor. Naravno da necu busiti rupu za smece u tek izgradjenoj zradi , niti razbijati zidove u stanu, necu praviti bazen na vrhu zgrade , da necu zastakljivati terasu ili menjati velicinu okvira prozora..... naravno da necu urezati svoje ime u liftu....ali cu prijaviti svakog , ko to bude uradio , a da bude vidljivo sa prozora ili terase mog stana... puno pozdrava
 
Anabela":1xmth29r je napisao(la):
Dobro jutro svima, pokusala sam da budem duhovita , ali ocigldno nisu me bas svi razumeli.... neki jesu i pozdravljam njihov smisao za humor. Naravno da necu busiti rupu za smece u tek izgradjenoj zradi , niti razbijati zidove u stanu, necu praviti bazen na vrhu zgrade , da necu zastakljivati terasu ili menjati velicinu okvira prozora..... naravno da necu urezati svoje ime u liftu....ali cu prijaviti svakog , ko to bude uradio , a da bude vidljivo sa prozora ili terase mog stana... puno pozdrava
U tome je poenta. Nece niko iz b67 uganuti nogu gledajuci po naselju sta je ko dodao ili pregradio, jedva otaljavaju svoj posao, tim manje kada to prestane da bude nekoliko pojedinacnih slucajeva. Ne verujem cak i ako je rusenje nosecih zidova u pitanju, zaista mislim tako. Oni prodali, mi kupili i dovidjenja. Prijava gradjevinskoj inspekciji ili vec kojoj inspekciji treba, je jedini nacin. Ne mozes da pomeris ni parce nijednog zida, a da pre toga nemas dozvolu za to, jer je to garancija da neces napraviti stetu sebi i drugima. U svom stanu mozes da radis sve sto zelis, samo to ne podrazumeva da ugrozavas druge na bilo koji nacin! Na tom zapadu nema sanse da zastaklis terasu pre dobijanja dozvole. Mozda je i ne dobijes.
Dobio stan u kome je predvidjeno da sporet bude odmah ispod prozora, dobio ono sto je optimalno resenje, ipak busi fasadu zgrade. Pa toga nema vise ni u seoskim kucama, i oni propisno ugradjuju odzake i gledaju da im kuca izgleda lepo. Briga njega za izgled zgrade, zgrada je zajednicka, znaci nicija.
 
Rusenje svih zidova, apsolutno svih do poslednjeg, i unutrasnjih i spoljasnjih, opet ne bi prouzrokovalo rusenje zgrade. Ko je video kako soliteri izgledaju u fazi izgradnje bez zidova, shvatice da zidovi ne "nose" zgradu. Prema tome, rusenje samih zidova nece ugroziti zgradu. A instalacije se lako izmestaju i to ne kosta mnogo (struja, voda, kanalizacija, grejanje). S druge strane, niko nikad nije odgovarao za adaptaciju svog stana, samo ne treba ugrozavati druge ili narusavati spoljni izgled zgrade.

Svi oni koji su jos uvek zainteresovani da pazare, neka drze lovu u pripravnosti - kao sto se i pretpostavljalo, uskoro ce doci do pojeftinjenja. Trenutno board razmatra opcije, a videcemo sta ce pojeftiniti i koliko. Ocekuje se da ovo pojeftinjenje pokrene prodaju koja je odavno zamrla, iako nece biti nekog velikog pada u ceni (bar ne u pocetku).
 
bog":28kjlgdj je napisao(la):
Svi oni koji su jos uvek zainteresovani da pazare, neka drze lovu u pripravnosti - kao sto se i pretpostavljalo, uskoro ce doci do pojeftinjenja. Trenutno board razmatra opcije, a videcemo sta ce pojeftiniti i koliko. Ocekuje se da ovo pojeftinjenje pokrene prodaju koja je odavno zamrla, iako nece biti nekog velikog pada u ceni (bar ne u pocetku).
Ono sto je vredelo to je i prodato, jos odavno! Svakako da po trenutnoj ceni niko normalan nece kupiti stan na poslednjem spratu, stan bez terase ili sa terasom od 12 kvadrata ili recimo ove pregradjene stanove. Od samog pocetka je svima nama bila sumanuta ideja da je cena kvadrata ista bez obzira na kvadratutu stana i sve ostale karakteristike, kao posledica toga i imaju te neprodate stanove koje sam vec spomenuo.

Mislim da je to sve lepo isplanirano, maksimalno su prodali to sto su mogli jer uvek je bio neko ko je platio maksimalnu cenu cak i za poslednji sprat, a sada razvoj situacije ide dalje po planu, izvrsice korekciju cene kvadrata za sve stanove sa losijim karakterisitkama (koji su od pocetka bili manje vredni stanovi) i to je to. Svaka roba ima svoga kupca, nekome ce za 100-200e manje odgovarati i stan sa terasom od 12 kvadrata na poslednjem spratu...

Pitam se da li ce, primera radi, neko ko je kupio dva ista stana, jedan na poslednjem spratu, a drugi recimo na trecem, prodavati po istoj ceni ove stanove za 10 godina?
 
bog":20ybsewa je napisao(la):
Rusenje svih zidova, apsolutno svih do poslednjeg, i unutrasnjih i spoljasnjih, opet ne bi prouzrokovalo rusenje zgrade. Ko je video kako soliteri izgledaju u fazi izgradnje bez zidova, shvatice da zidovi ne "nose" zgradu. Prema tome, rusenje samih zidova nece ugroziti zgradu. A instalacije se lako izmestaju i to ne kosta mnogo (struja, voda, kanalizacija, grejanje). S druge strane, niko nikad nije odgovarao za adaptaciju svog stana, samo ne treba ugrozavati druge ili narusavati spoljni izgled zgrade.
čoveče, prosto si neverovatan sa bulažnjenjima! Pa i ja sam živeo u soliteru gde su samo stubovi bili noseći tj postoji armiranobetonski skelet, i imao sam ja mislim samo jedan betonski zid u stanu, ali shvati da ovde nema nikakvih betonskih stubova, ovde su betonski zidovi, odn. armiranobetonski paneli i nije naivna stvar bušiti i sklanjati takve zidove kako kome padne na pamet. Obrati se nekom statičaru za mišljenje.
 
Anabela":126xgwj0 je napisao(la):
Navikla sam da imam garbage room ( za one koji ne znaju :to je uzana prostorija na svakom spratu zgrade i sluzi za svakodnevno ( ili visednevno) bacanje smeca direktno u kontejner koji je loiciran negde u podrumu zgrade ). Belville nema tako nesto u projektu.... ozbljno razmisljam da negde i ja probusim rupu na spratu i olaksam sebi stanovanje... :blah:
Tako nesto je postojalo u zgradi u kojoj sam ja odrasla, a onda su komsije bacale svasta i kanali su se redovno zaglavljivali i cela zgrada je neprijatno mirisala (zamislite samo kako je bilo ziveti tu, pogotovo sto hodnici nemaju prirodnu ventilaciju). Na kraju je jedino resenje bilo da se zakljucaju vrata od tih "garbage room"- ova, a da se predje na standardno koriscenje kontejnera. Da nije bilo toga, ko zna do kakve zaraze bi doslo. Tako da toliko o tome u zemlji Srbiji...
 
Ima li nekih insider-skih novosti o useljenju, da li ce Iris mozda biti pre 17.maja?
 
Vrh