Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ima slobodnih parkinga, i gm, i garaza, i stanova, verovatno i lokala, samo ne verujem da je slika prava ako se ravnate prema osvetljenju u vecernjim satima. Ima tu svakakvih varijacija i situacija. Vec sam jednom spomenula situaciju na mom spratu, koja se moze uzeti kao uzorak. Ovih dana uselila je s namerom da tu zivi jedna komsinica. Dakle, od ukupno sest stanova, samo nas dvoje smo tu, ostali su preuzeli stanove i stavili otirace, ali nisu tu, a samo jedan nije dobio kljuc jer nije jos sve platio, po recima prodavca iz Blvla. Dakle sve je tu prodato, ali samo dvoje stanara zive na spratu. Ocigledno da ovo nece biti ista prica kao tamo gde smo do sada ziveli. Belvil je kupovan procentualno vise kao investicija. Mozda cak i dva puta vise kao investicija u odnosu na kupovinu za stanovanje.

Mozda u toj cinjenici lezi i odgovor na pitanje zasto je prodaja stala. Izgleda da bar u ovom trenutku, Blvl nije mesto za stanovanje po ukusu vecine. Nekim ljudima je bilo dovoljno da vide ulazni hodnik pa da okrenu ledja i odu. Sta bi tek sada rekli kada je skoro svuda produzen za jos vise od 5 metara! A kao investicija se sada ne isplati, stanova za izdavanje koliko hoces! I ko zna kojim putem ce ici cene u buducnosti, ko zna sta nas jos ceka.
 
Djoxy":1r51evix je napisao(la):
vucko":1r51evix je napisao(la):
Iselice eventualno garazu gsp-a ali cete dobiti stanicu laste i glavnu autobusku na mestu parkinga buvljaka i buvljaku,ne ginu vam autobusi
Daleko je buvljak :cool:
Buvljak jeste daleko, ali je glavna autobuska stanica planirana da se gradi na sadasnjem praznom placu pored Belvila. Sve u svemu, divno mesto za zivot.....:/
 
stf":2nyavt1l je napisao(la):
Djoxy":2nyavt1l je napisao(la):
vucko":2nyavt1l je napisao(la):
Iselice eventualno garazu gsp-a ali cete dobiti stanicu laste i glavnu autobusku na mestu parkinga buvljaka i buvljaku,ne ginu vam autobusi
Daleko je buvljak :cool:
Buvljak jeste daleko, ali je glavna autobuska stanica planirana da se gradi na sadasnjem praznom placu pored Belvila. Sve u svemu, divno mesto za zivot.....:/
Sta moze da bude gore od svakodnevnog paljenja guma na tom placu na kome su sada cigani ? Neka samo izgrade sta hoce, nemam nista protiv. Sve je bolje od rugla od nehigijenskog trla s kojeg samo lete plasticne kese i smrad od dima guma koje polako sagorevaju!!! Kade nas svaki ...dan! Molim.

I jeste lepo mesto za zivot, bez obzira na mane koje niko ne krije. Nema sta da se krije. Lepo je, i svetlo, i prijatno.
 
lily of the valley":1u6g8g60 je napisao(la):
I jeste lepo mesto za zivot, bez obzira na mane koje niko ne krije. Nema sta da se krije. Lepo je, i svetlo, i prijatno.
I ne vredi tih para..... jednostavno, ne smatram da naselje izmedju toplane, GSP garaze, i buduce autobuske stanice, koje je pride, gradjeno kriminalno losim materijalima vredi novca koji je trazen ili se i dalje traze.
Za isti novac postoje daleko prijatnija naselja, sa daleko prijatnijim komsilukom, jedino sto ona nemaju cika Miskovu reklamu. :kk:
 
stf":kfdg6guo je napisao(la):
lily of the valley":kfdg6guo je napisao(la):
I jeste lepo mesto za zivot, bez obzira na mane koje niko ne krije. Nema sta da se krije. Lepo je, i svetlo, i prijatno.
I ne vredi tih para..... jednostavno, ne smatram da naselje izmedju toplane, GSP garaze, i buduce autobuske stanice, koje je pride, gradjeno kriminalno losim materijalima vredi novca koji je trazen ili se i dalje traze.
Za isti novac postoje daleko prijatnija naselja, sa daleko prijatnijim komsilukom, jedino sto ona nemaju cika Miskovu reklamu. :kk:
Stvar potreba, navike i ukusa. Lokacija je u stvari odlicna, jedna od najlepsih tacaka na Novom Beogradu, saobracajna povezanost je sjajna, do reke ravno za 10-tak minuta laganog hoda, blizina nekoliko velikih supermarketa - Rodic, Idea, Deltacity, Piramida...Koja su to lepsa mesta o kojima govoris? Samo se nadam da Belvil poredis sa novijim naseljima, nemoj molim te da mi govoris o lepotama blokova kao sto je 23, 22, ili onih uzasnih rugoba uz sam kej uz blok 70, ili lepotama zelenila na Vozdovcu (cik da nadjes apoteku!!) ili cak Vracara, sa oronulim kucercima pored obavezno 2 sprata plus potkrovlje novih zgrada malih investitora sa cenom kvadrata 2.500! Od prodavnica samo male STR, pa onda jednom nedeljno sipci do Rodica ili Tempa.
 
pedja8888":25uudv2s je napisao(la):
Stanujem u Zumbulu, i stan je okrenut prema garazi GSP-a. Imam veliki problem buke jer pored same garaze koja je sama po sebi bucna, nedaleko ispod moje lodje postavili su bus stanicu, koja ne znam cemu sluzi, jer tu niko nikad ne ceka bus, ali zato svakodnevno trpimo teror jer se autobusi tu zadrzavaju i po 30 minuta uz svakojaka testiranja istih: turiranje po 15-30 min, ispustanje vazduha i ostale bucne aktivnosti.
Kada smo kupovali stan lopuze iz belvila su nam rekli da nema slobodnih stanova tako da smo morali da kupimo na ovoj strani i to na drugom spratu sa ogromnom lodjom.

Predlazem svima koji su u Zumbulu da organizujemo peticiju u kojoj bi zahtevali izmestanje bus stanice jer ako sami nesto ne preduzmemo, niko nam nece pomoci.
To je verovatno novo stajalište za neku liniju GSP.
Kruže priče da će tom ulicom ići 95 ili neka truga linija (67, 89...)
Videćeš i sam na kraju.
 
lily of the valley":3vdu3gdt je napisao(la):
ili cak Vracara, sa oronulim kucercima pored obavezno 2 sprata plus potkrovlje novih zgrada malih investitora sa cenom kvadrata 2.500! Od prodavnica samo male STR, pa onda jednom nedeljno sipci do Rodica ili Tempa.
Oronulih kućeraka je sve manje.
Cena kvadrata jeste preterana, ali su te nove zgrade uglavno lepe.
To što zgrade imaju samo 2 do 3 sprata je po meni odlično. 5 Spratova je maksimum.
Pored malih STR imamo nekoliko supermarketa koji su savim OK, dobro malo je manji izbor robe ali nema veze, tu je Maxi na cvetnom trgu.
U Hipermarkete retko odlazim.
Ne bi ja menjao moj dvosoban stan na Vračaru za bilo šta, sve mi je blizu i retko koristim prevoz.
 
lily of the valley":cnga87z2 je napisao(la):
Od prodavnica samo male STR, pa onda jednom nedeljno sipci do Rodica ili Tempa.
Pa do velikih supermarketa se i sipci jednom nedeljno u normalnom drustvu. A za hitne potrebe postoje str.

Poneka udzerica je daleko prijatniji komsiluk od garaze GSP, ne razumem taj kompleks po kome je komsija sa udzericom znak da si u odvratnom kraju?

Evo primera, mnogo lepsih krajeva grada: Jove Ilica (Vozdovac), nove zgrade izmedju Bulevara i Kajmakcalanske, Visnjicka banja, nove zgrade u Dimitrija Tucovica, kao i ulice izmedju nje i Bulevara.
Ako bas volis Novi BG imas Aveniju 19, nove zgrade u bloku 11a (planove stanova imam kod sebe i mogu ti reci da skoro nisam video bolje stanove)....
Ovoga sam se setio na brzinu...

Ali oke, svako ima drugacije misljenje.....:kk:
 
stf":1s1rr0xj je napisao(la):
lily of the valley":1s1rr0xj je napisao(la):
Od prodavnica samo male STR, pa onda jednom nedeljno sipci do Rodica ili Tempa.
Pa do velikih supermarketa se i sipci jednom nedeljno u normalnom drustvu. A za hitne potrebe postoje str.

Poneka udzerica je daleko prijatniji komsiluk od garaze GSP, ne razumem taj kompleks po kome je komsija sa udzericom znak da si u odvratnom kraju?

Evo primera, mnogo lepsih krajeva grada: Jove Ilica (Vozdovac), nove zgrade izmedju Bulevara i Kajmakcalanske, Visnjicka banja, nove zgrade u Dimitrija Tucovica, kao i ulice izmedju nje i Bulevara.
Ako bas volis Novi BG imas Aveniju 19, nove zgrade u bloku 11a (planove stanova imam kod sebe i mogu ti reci da skoro nisam video bolje stanove)....
Ovoga sam se setio na brzinu...

Ali oke, svako ima drugacije misljenje.....:kk:
Sa ovim se slažem.
Višnjička banja jeste jako lepo naselje.
Jove ilića je jako lepa uulica sa lepim zgradama i kućama, mada ima jedan deo koji nije baš lep.
Ulice Koste Jovanoviča, Milovana Marinkovića su takođe jako prijatne za život. Tu su mahom kuće i poneka nvija zgrada.
Bilićka isto nije loša, ima dosta novih zgrada.
 
stf":1vvkb53x je napisao(la):
lily of the valley":1vvkb53x je napisao(la):
Od prodavnica samo male STR, pa onda jednom nedeljno sipci do Rodica ili Tempa.
Pa do velikih supermarketa se i sipci jednom nedeljno u normalnom drustvu. A za hitne potrebe postoje str.

Poneka udzerica je daleko prijatniji komsiluk od garaze GSP, ne razumem taj kompleks po kome je komsija sa udzericom znak da si u odvratnom kraju?

Evo primera, mnogo lepsih krajeva grada: Jove Ilica (Vozdovac), nove zgrade izmedju Bulevara i Kajmakcalanske, Visnjicka banja, nove zgrade u Dimitrija Tucovica, kao i ulice izmedju nje i Bulevara.
Ako bas volis Novi BG imas Aveniju 19, nove zgrade u bloku 11a (planove stanova imam kod sebe i mogu ti reci da skoro nisam video bolje stanove)....
Ovoga sam se setio na brzinu...

Ali oke, svako ima drugacije misljenje.....:kk:
Tacno. Mnogo volim ujutro da pazarim u ovom velikom Maxy-ju, da ne nabrajam razloge. Apsolutno ne volim male STR.
Tamo gde su udzerice, najcesce je ulica problematicne sirine, gradili sta je ko i kako hteo, izmedju ostalog. O gradnji malih investitora zaista ne bih.
Jove Ilica? Taj kraj uopste ne poznajem, izuzev sto sam zavrsila osnovnu skolu Karadjordje, XII Beogradsku gimnaziju i Fakultet politickih nauka. Stanovala u Koste Jovanovica. Ne zezaj.
Visnjicka banja???!!!
Hajde, ljudi zive svagde, i zive srecno, i vole to gde zive. To je najvaznije. Necemo sada da organizujemo konkurs za najmesto u Bgd. Meni je Blvl najlepsi. Za sada je tako.
 
lily of the valley":61kj53dt je napisao(la):
Tacno. Mnogo volim ujutro da pazarim u ovom velikom Maxy-ju, da ne nabrajam razloge. Apsolutno ne volim male STR.
Tamo gde su udzerice, najcesce je ulica problematicne sirine, gradili sta je ko i kako hteo, izmedju ostalog. O gradnji malih investitora zaista ne bih.
Jove Ilica? Taj kraj uopste ne poznajem, izuzev sto sam zavrsila osnovnu skolu Karadjordje, XII Beogradsku gimnaziju i Fakultet politickih nauka. Stanovala u Koste Jovanovica. Ne zezaj.
Visnjicka banja???!!!
Hajde, ljudi zive svagde, i zive srecno, i vole to gde zive. To je najvaznije. Necemo sada da organizujemo konkurs za najmesto u Bgd. Meni je Blvl najlepsi. Za sada je tako.
Ja stanujem u Grockoj, sto znaci daleko od urbanizovanih delova Beograda, sto me cini potpuno nepristrasnom osobom, jer ne navijam za kraj u kome zivim kao ti. Sasvim dobro poznajem svoj grad jer ga CELOG volim.
Ali kada bih kupovao stan, bezao bih glavom bez obzira od Belvila iz mnogo mnogo razloga.

Vidim, smetale bi ti udzerice, a ne smeta ti ciganmala ispod prozora....smesno.
Mali investitori problem? Da, bolje je kupiti od "velikog" investitora, za ciji javasluk i fuseraj postoji desetine strana svedocenja, samo na ovom forumu.
A velicina MAxi-ja bi mi zaista bila najvaznija prilikom kupovine stana, radi vece prodavnice gledacu na depo autobusa.

Interesantno je samo kako neko sa strane bane na temu i nesto negativno prokomentarise, napadnu ga stanari Belvila, a inace ovde vlada interna komunikacija opste pljuvacine po Belvilu. :lool: pa dobro, izmedju sebe se razumete i podrzavate, a nama ostalima morate da dokazete da niste pukli pare za :blah: stanove......razumem ja to.....nema ljutis.....:kk:
 
Kako mi ne smeta cigan mala, pa malocas sam bas o tome pisala! Jako mi smetaju, i cekam da se izgradi bilo sta, pa i autobuska stanica.
O stanovanju na "elitnom" Vozdovcu iz iskustva ovo: Cela padina od Vojvode Stepe prema Avalskom putu, najfiniji deo Vozdovca, ima samo jednu samoposlugu (Maxy na mestu bivseg Centroproma), a ako ti zatreba aspirin ides do Autokomande. Tako je bilo pre, tako je i danas. Slepo crevo ovog grada. I gde god si, penji se u Vojvode Stepe. Ako ces do Terazija, jedino da presedas! Sve je to lepo izvana kada gledas, kada tu zivis, muka postaje i odlazak po hleb i mleko. Nikada vise ne bih zivela tamo. A o onoj drugoj strni prema Kumodraskoj, da slomis vrat koliko su strme ulice, i iskrpljene i uske, da ne govorimo….
Ako si zakljucio da navijam, to je najlosija varijanta. Trudim se sto je moguce vise da budem nepristrasna. Mislim da je razlika izmedju tebe i mene u stvari samo u iskustvu. Ti razmatras teorijski, na osnovu slika i prica, ja iznosim ono sto je moje iskustvo. Mnostvo negativnih napisa potice od toga sto nedostaje naselja s kojima bi Belvil stvarno mogao da se poredi, uzimajuci u obzir cenu, tako da se porede zabe i babe. Kada bude vise naselja slicnog tipa, bolje ce se videti i pozitivne i negativne strane. Belvilu bi koristila prava konkurencija. Ne moze se porediti sa Savagradom, ali tamo cena nije za smrtnike, ali ni sa bilo kojim od starih blokova.
A sto se tice velicine samoposluge, nekom je i to vazno. Pozz.
 
lily of the valley":3d29jwyn je napisao(la):
O stanovanju na "elitnom" Vozdovcu iz iskustva ovo: Cela padina od Vojvode Stepe prema Avalskom putu, najfiniji deo Vozdovca, ima samo jednu samoposlugu (Maxy na mestu bivseg Centroproma), a ako ti zatreba aspirin ides do Autokomande. Tako je bilo pre, tako je i danas. Slepo crevo ovog grada. I gde god si, penji se u Vojvode Stepe. Ako ces do Terazija, jedino da presedas! Sve je to lepo izvana kada gledas, kada tu zivis, muka postaje i odlazak po hleb i mleko. Nikada vise ne bih zivela tamo. A o onoj drugoj strni prema Kumodraskoj, da slomis vrat koliko su strme ulice, i iskrpljene i uske, da ne govorimo….
Tesko da je i danas tako, izgleda da odavno nisi videla Vozdovac.
Pomenuo sam Jove Ilica, a ne na padinu prema Kumodraskoj, koja je i meni ruzna.
Ali kad smo se vec uhvatili Vozdovca i blizine maxija, ja sam ti dao uporednu trasu pesacenja od MAXI samousluge do jedne zgrade u Belvilu, i u istoj razmeri tu trasu od MAXi-ja na Vozdovcu, pa ti vidi da li se na Vozdovcu vise pesaci?
Inace, za tvoju informaciju, blizu maxi-ja u Vojvode Stepe je i apoteka, DM, gomila banaka......

21ndqts.jpg


9fu0pz.jpg


Ovaj deo grada je bio slepo crevo nekada, kada Belvil nije ni postojao.

I da se osvrnem na opasku da u Beogradu nema naselja koja se mogu porediti sa Belvilom. Zapravo, ima, u Visnjickoj banji. Po lepoti naselja i kvalitetu stanova Belvil banji ne moze ni da prismrdi, a do centra grada ti treba isti vremenski interval. ...to je samo na primer....
 
Zaista, koliko ljudi, toliko ukusa i gledista. Nemoj da mi objasnjavas Vozdovac, molim te. Bio i ostao slepo crevo, uvek samo na glasu kao elitni deo za stanovanje, a ne pruza nista.
Visnjicka banja? Nikada nisam tamo bila, mnogo mi je daleko – ne vrede ti fazoni o super prevozu, nemam afiniteta da se svakodnevno vozim pored seoskih njiva . Cula sam id a kada duvaju vetrovi da je tamo strasno.
 
Ej Lily, nemoj da te baronise ovaj stf....prosle nedelje su mi bili u poseti u Belvillu , kolege iz inostanstva.. i ljudi su seli na dupe....novo naselje...trzni centar u blizini.... al samo da ti kazem, nije im se bas dopao miris urina u zgradi u Deligradskoj ulici :kk:
 
pa dobro,svako ima svoje vidjenje stvari.ja bi recimo uzeo na keca stan u ovoj zgradi koja je u jurija gagarina i gleda ka toplani,blizu si svemu,imas taj DC,pravice ti u bloku osnovnu skolu i vrtic(da se ne lazemo belville jeste blok i to broj 67).Novogradnja itd itd,jedino vidim kako veliku zamerku to sto se tice zvucne izolacije,jel to zaista tako lose?
 
Sve je to OK sto prica stf iz Grocke, ali ja znam gomilu ljudi (u koje i ja spadam) kojima je NBG sve i svja. Ja se ne vadim iz kola i uzasavam se kada treba poslom da odem na npr. na Dorcol, Vozdovac, Palilulu i sl. Nije lako uparkirati BMW 5 ni po Novom Beogradu, a da ne pricam za Centar. U Centar idem eventualno vikendom, preko Branka pravo u garazu kod Skupstine i to je to :) Vrlo cesto kada je spic u Centar odem taksijem - manje nervoze.

Ukapirajte da je ta prica oko poredjenja lokacija po Beogradu suluda i beskonacna. Imam dosta ortaka koji isto misle za Dorchol sto ja za NBG i ja ih skroz razumem - ko sta voli. Veliko je bogatstvo Beograda sto ima bukvalno sve tipove naselja u njemu (pa i te ruralne delove tipa Grocka, Zemun :) itd).

Uglavnom, sve je to stvar navike. Ja kada sam kupovao stan zanimao me je samo NBG. Oglase koje sam gledao po Netu sam iskljucivo filtrirao tako sto bih kao kriterijum pretrage birao NBG. Znaci ne zanima me nista osim NBG-a.

Inace neki moji ljudi koji su poslovno dolazili iz Engleske su bili zapanjeni kada su videli Belvil (pre par dana smo prosli kroz naselje). Ne znam da li su se toliko odusevili, jer su ocekivali da ovde u Srbiji ljudi zive u pecinama ili je sve stvarno toliko dobro. Meni ne deluje nista spec, ali sam proputovao celu Evropu. U principu Belvil je iznad tog nekog proseka za normalne, sredjene gradove (tu ne racunam ono sto nasi ljudi smatraju pod "kulturnim gradovima" tipa Zagreb ili Ljubljanu, to je smesno). Ipak Belvil je i dalje stambeni blok za masovno stanovanje i ne spada ni u kakav luksuzni stambeni kompleks.

Da je srece pa da je takav tip naselja standard za gradnju u Beogradu, a ne da nam je ovo wow.
 
Anabela":uvbqyxs8 je napisao(la):
Ej Lily, nemoj da te baronise ovaj stf....prosle nedelje su mi bili u poseti u Belvillu , kolege iz inostanstva.. i ljudi su seli na dupe....novo naselje...trzni centar u blizini.... al samo da ti kazem, nije im se bas dopao miris urina u zgradi u Deligradskoj ulici :kk:
Pa i ja sednem na dupe kad prolazim pored Belvila......impozantan je samo na oko.....da znaju sve sto mi znamo o njemu, bezali bi u tu mokracu veruj mi na rec.

Interesantno je kako Belvil brane samo stanari na forumima, a svi ostali im se iza ledja smeju.....mozete ubedjivati sebe, ili rodbinu iz provincije, ali ne i ostale! Cao ! ;););)
 
Miljakovac rula xD Moj brat misli da je najbolji stan novi stan, al se usro kad je video nakon univerzijade da se u belvilu nešto dimilo, kad ono neke instalacije :D Inače moj stric je radio pvc stolariju u belvillu (verovatno jedna od niza firmi koje su radile), Eluplastic, tako da cenim da je barem to dobro :) Inače vizuelno mi se sviđa naselje, samo još kad bi uredili susedstvo preko puta bilo bi super :)
 
Meni je od svih blokova 19 a zakon!Star je 30 godina a 10 puta bolje rešen od bloka 67
 
^^Sestra mi tamo ima stan,super je kraj,mislio si na 19a zar ne jer je 19 interkontinental sava centar i.t.d.

Sestra je imala opciju da predje u belvil a da utopi ovaj stan,ipak je ostala zbog mosta preko ade,verujem da bi se pokajala da je presla
 
7 dana do useljenja, a niko ne pominje nista na tu temu, niti zvanicnici iz belville-a, niti vi na forumu!!! Da li je neko kontaktiran za kljuceve za zgradu Iris?
 
Od novobeogradskih blokova, po mom misljenju, najkvalitetnije je gradjen blok 24.....zgrade su bile gradjene za budzovane tog vremena, ali kupila sam stan u Belvillu, jer tada u bloku 24 nije bio u prodaji niti jedan manji stan , koji bi mi odgovarao... ili je bio pogled na krov supervera ili napr slucaj prelep stan ,al u poslednjih par godina umrlo troje stanara u tom stanu.... ne verujem u duhove....al nisam bila inspirisana da potrosim svoje prve tesko zaradjene pare na kapelu .
Presla sam na novi red, da zaobidjem prethodnu temu...Ne bavim se gradjevinom , niti arhitekturom, al imam svoju sliku savrsenog stana,u staklu, iskljucivo u Novom Beogradu sa pogledom na reku.... tako nesto jos uvek ne postoji, niti se gradi... a kad bude.... :cool:
 
Vrh