Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

pufna69":l4sjl4ni je napisao(la):
pogotovo sa mogucnoscu otvaranja kuhinje.....
Na sta mislis kad kazes "otvaranje kuhinje" ? Ja razmisljam da rusim zid sa kliznim vratima izmedju kuhinje i trpezarije. To su nam jos u paviljonu potvrdili da je pregradni i da moze da se rusi.
 
šebojac":x8yd4vdi je napisao(la):
Наравно да није нигде гарантована, али они, после разовора са тех. службом, јасно кажу да при пакету од 1мб/с, не можете остварити P2P i audio & video streaming, конкретније, ни Skype, ни torrent, ни Youtube, ни радио.... Чекај мало, ја тренутно при 256к користим све то!? не најбоље, ни најбрже...не без проблема и сецкања...али да на моје инсистирање на прецизном одговору кажу да би "евентуално успешна P2P конекција била око 3кбпс? па то је ко Dialup..
Nista ne kosta da probas ovu jeftiniju varijantu, ako ne ide upgrade.

Ja koristim 2/256 i nemam nikakvih problema.
 
suncokret67":fiekyqif je napisao(la):
Ja razmisljam da rusim zid sa kliznim vratima izmedju kuhinje i trpezarije.
Instruction :

Iznosenje suta u ranim jutarnjim i kasnim posleponocnim satima, kad Lily i privremeni nisu na dezurstvu. :D
 
Ma vidim ja proradio Čvorović sindrom, pa se bojim da zbog previše naginjanja preko terase ne bude:

Orao pao, Orao pao
 
Nevenkovic":32dvo74e je napisao(la):
suncokret67":32dvo74e je napisao(la):
Ja razmisljam da rusim zid sa kliznim vratima izmedju kuhinje i trpezarije.
Instruction :

Iznosenje suta u ranim jutarnjim i kasnim posleponocnim satima, kad Lily i privremeni nisu na dezurstvu. :D
ma taj zidić između kujne i trpezarije je kozmetički, ono što brine su ljudi koji devastiraju zid dn.soba-kuhinja.
 
suncokret67":3uxnew4m je napisao(la):
Na sta mislis kad kazes "otvaranje kuhinje" ? Ja razmisljam da rusim zid sa kliznim vratima izmedju kuhinje i trpezarije. To su nam jos u paviljonu potvrdili da je pregradni i da moze da se rusi.
da, mislila sam na skidanje tog zida izmedju kuhinje i trpezarije, naravno tamo gde je on utvrdjeno pregradni.... kao sto su vec neki sa foruma uradili ili ce da urade....ja sam veliki pobornik otvorenog prostora, pa mi tako usitnjene male i mracne prostorije smetaju a i nefunkcionalne su

izgleda da nisam bila dovoljno jasna ranije... prekrajanje ili skidanje pregradnih zidova ne bi trebalo da predstavlja nikakav problem niti za okolne stanove niti za zgradu u celini sa konstruktivne strane, pogotovo ne ni sa nekog drugog aspekta u ovako ranoj fazi zivota zgrade, pa se na toj temi nisam ni zadrzavala....a petljanje sa nosecim zidovima je potpuno razlicita prica
 
Oh, gde ode ova diskusija... :rolleyes:
Evo kako možete proveriti da li je zid noseći ili ne - malo ga kucnete čekićem i ako zvoni onda je armiran (noseći), a ako se čuje tup udarac bez onog metalnog zvuka onda je pregradni (ytong). Ako nemate čekić, zovite Calendulakovića, on ima glavu. :D
A ako je sve već gotovo, a ipak želite da proverite da li je zid bio noseći ili pregradni, angažujte Lily da sa kofom vode dežura ispred ulaza i svaki sumnjivi komad zida stavi u istu pa ako momentalno potone znači da je bio noseći, a ako pliva onda je bio pregradni. Ja sam kao klinac od komada siporeksa pravio brodiće. :)
Ovo je kritičan period za statiku zgrade jer se puno ljudi useljava, adaptira i namešta svako prema svom ukusu tako da ih čak ni noseći zidovi ne mogu sprečiti da naprave optimalan i funkcionalan raspored prostorija. A zgrada, ako ostane u prvih godinu dana, ostala je. :p
Poslednji sprat naprosto vapi za nadogradnjom pa ko ima stan na zadnjem spratu samo iseče plafon, namesti stepenice, podigne krov i malo podzida i eto spavaćih soba. Može i na divlje da se priključi na CG, u vertikali se to neće ni osetiti.
One uske duboke lođe u 1s stanovima na ćošku se već zastakljuju i verovatno pretvaraju u mali sobičak. Samo da neko ne ozida ispod prozora sa fasadnom ciglom, to bi već bilo previše čak i za nekoga ko sve to gleda sa strane, kao npr. ja.
Da se razumemo, ja ništa od toga ne odobravam, samo konstatujem šta se i kako radi.
 
Kako ste navalili na te zidove :bash: daj boze da ostane nesto za rusenje buducim kupcima. :(
 
Zgrade Belvilla u kojima se radi najvise " destruktivnih renoviranja " nisu ni bile ponudjene obicnim kupcima na prodaju ... Kako kaze poslovica : "Rejection could be a blessing"
 
@Anabela, ovo postaje vrlo zagonetno :/ , mozes li objasniti ko su to "obicni kupci", a ko su ti neki drugi kupci? Po cemu se razlikuju i da li su "obicni kupci" platili isto kao i ovi neki drugi kupci. :rolleyes:
 
Nisam pratio temu neko vreme, ali vidim da se nije mnogo toga promenilo :) Sto se pregradjivanja tice, ne blamirajte se pred sobom da kucate po zidovima vec trazite lepo tehnicki crtez stana. Na mom crtezu se lepo uocava sta je noseci, a sta pregradni zid (ili kako se to vec strucno zove). Neko ko ima toliko para da kupi stan u Belville-u bi trebalo da moze da ukljuci vijuge bar toliko.

Meni licno ne smeta ako neko preuredjuje stan - neka radi sta hoce. Inace zid izmedju dnevne sobe i kuhinje je noseci, a zid izmedju spavace i kuhinje nije (bar kod mene, zgrada Seboj). Mozete, ako bas toliko hocete da izmenite raspored da spojite spavacu sa kuhinjom i trpezarijom, a od dnevne napravite spavacu, cisto da ne rusite taj noseci zid, da se ne urusimo svi :)

Danas sam unosio neke stvari u gajbu i prosetao malo okolo. Onaj parkic sa decijim ljuljaskama je OK. Naravno, zasrali su jer su koristili za ljujaske neko drvo tipa sper ploce, pa je to od vlage skroz nabubrilo i raspalo se - ali koliko vidim da se srediti. Isto je tako debilno da se nisu setili da oko tih ljuljaski za klince postave i neke klupice da moze da se sedne.

Ono sto je mene odusevilo je da je oko parka prava-pravcata staza za trcanje! OK nije najveca koju sam video (naprotiv), ali odlicna je da se ujutru pre posla malo otrci po njoj.

Inace, koliko sam skapirao jos uvek se ne naplacuje odrzavanje, sto me zacudilo jer trava, drvece - sve izgleda manje-vise OK sredjeno. Procitao sam ovde i neke nebuloze da je trava razrovarena, da je blato nabacano svuda unaokolo - pre nego sto poverujete u takve gluposti, prosetajte se i uverite sami - sve izgleda besprekorno. Posebno je lepo sada kada su ona drvca ozelenela, mada trebace im bar 3-4 godine da pocnu da lice na nesto.

Koliko sam zakljucio iz pisanija na prethodnih nekoliko stranica glavni izvor frustracije (koje se onda projektuje na sve zivo) je sporost Belville-a po svim pitanjima. Tesko je reci ljudima da budu strpljivi, kada su dali tolike pare - ali mislim da ce se sve utegnuti i popeglati samo da usele jos ovaj nesretni Seboj do kraja (valjda se poslednji stanari useljavaju zvanicno do 29. juna) :)

U svakom slucaju bolje je 5x od vecine blokova po NBG-ju koji su generalno teski raspad. Smejao sam se kada sam citao kako neki hvale 23. blok. Evo ja ovo pisem iz 23. bloka i jedino pozitivno ovde je sto ima dosta zelenila. Stanovi su uzas zivi. Zidovi pucaju svake godine (posto je sve gradjeno od nekih betonskih ploca), voda svake 2-3 godine probije ponegde (5. sprat u zgradi od 11), liftovi vise ne rade nego sto rade (da ne pricam na sta lice onako prefarbani x puta), raspored prostorija je promasaj, a o spoljasnjem vizuelnom identitetu celog bloka bespotrebno je trositi reci: slike zgrada iz 23. su u vise threadova na stranim forumima uveseljavale ljude svojom neprevazidjenom ruznocom. I onda neko dodje i trazi 1800 eura za tako nesto.
 
hm, pa nije lose... Pogledao sam na Google Earth-u i deluje vece nego sto se meni je meni delovalo danas kada sam u prolazu bacio pogled. U svakom slucaju cool stvar.
 
Onda sam tebe video juce, jer je neki lik u majici dugih rukava trcao na stazi dok smo supruga i ja gledali kako izgleda parkic sada kada je suvo vreme :)
 
U Seboju bar jednom dnevno nestane struja. Da li se to desava u drugim vec useljenim zgradama?
 
Desava se u tom delu NBG... Ja sam se preneki dan zaglavio u auto-perionici na OMV-u, jer je nestalo struje. Neko je pisao u ovoj temi o tome - izgleda da je problem malo siri, mada ja mislim da ima veze i sa time sto radnici jos uvek rade po Seboju.
 
Kad sam kupovala stan, ponudjeno mi je samo nekoliko stanova, u nekoliko zgrada... Bila sam ljuta tada... jer najpopularnije zgrade za mene u to doba su bile "navodno rasprodate " pretpostavljam kreditno sposobnim platisama kompanija koje su ucestvovale u izgradnji/ prodaji. Ne treba biti mnogo inteligentan i znati ,koje su zgrade po polozaju najprivlacnije U Belville .. i eto , ispalo je dobro...... ja kao obicni kupac bez prvilegija, u obicnoj zgradi koja nije bila bas atraktivna , imam jos uvek sve nosece zidove u zgradi......da ne cuje zlo
 
Vrh