Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Cao Ambassadore,


Komentar mi je na nivou suludo je da 3 uticnice za struju ne postoje u trpezariji, ja sam zamislio da stavim xxxxx uredjaje tamo a uticnice nema, idem sad da se ubijem zbog toga :)

Prikljucak za ETTH postoji u dnevnom boravku i hodniku, pa da je samo i u dnevnom boravku ili hodniku kao i klasican telefonski prikljucak u vecini domova, ako ti treba u kuhinji, trpezariji, kupatilu ili spavacoj sobi, mozes da sam razvuces ethernet kabal (pre se radilo o telefonskim kablu :)) ali ako ne umes, kao i za vecinu stvari u zivotu, platis i tako sam odlucujes gde ces staviti HG, ne vredi zbog toga padati u depresiju :).

U svakom slucaju suludo bi bilo umesto ETTH traziti klasican PSTN + ADSL, odnosno bio bi to korak unazad :)

Sto se tice VoIP-a, slucajno znam po nesto iz te oblasti, pa me interesuje na kojim VoIP-ovima ti je sta konkretno pisalo, mozda bolje na PM posto to nije tema ove diskusije :)

A evo sta se desava u Srbiji po tom pitanju, u svetu se odavno desilo:

http://www.ericsson.com/ericsson/news/archive/2007/071003_srbija.shtml
Citat:
Drasko Petrovic, General Manager, Telekom Srbija, says: "By introducing Ericsson Class 5 Softswitch into the Telekom Srbija network, we will be able to offer advanced multimedia services and content over broadband networks using IP technology. Class 5 is one of the key elements in our migration to an all-IP network, with convergence in both services and network. Also, our customers will benefit significantly from a truly converged experience for both fixed and mobile. ...".

Ovo "all-IP network" pa taj deo IP je isti onaj IP koji stoji u VoIP :)

Koliko znam vec su implementirani soft-switch-evi na vecim cvoristima u Srbiji, dok dobar deo interkonekcija ka stranim operaterima odavno ide preko VoIP-a. To sto neko imas PSTN ili ISDN kuci ne znaci da njegov saobracaj ne ide preko VoIP-a.





Pozdrav,
Vedran

P.S. Izvinjavam se ako sam otisao previse van teme.
 
Zasto su ove dve lokacije prazne u belvillu,sta je namenjeno tu da se pravi?

14w7k07.jpg
 
@Djaki: Ma, ok to. Ali znam da sam u Americi imao Ethernet i običnu telefonsku priključnicu - pošto u slučaju opasnosti kad ti je potrebno da zoveš 92, 93, 94, 112 odnosno 911, ne smeš da se osloniš da će ti internet uvek biti pouzdan. Na primer, u slučaju nestanka struje ti i dalje možeš da koristiš klasičan fiksni telefon, dok VoIP ne možeš. A za upozorenje znam na mom skype-u, i maminom VoIP-u (ne znam koji ona koristi, ali nije Skype).
Kao što si ranije imao jednu utičnicu za struju i jednu sijalicu, a posle imao utičnicu u svakoj sobi ili više soba, tako je u početku bila i samo jedna utičnica za telefon, a i za računarske mreže. Sada, u savremeno doba utičnica za mrežu bi trebalo da se nalazi u svakoj sobi, naročito ako ti uradi završnu obradu zidova (odnosno postavi gipsane ploče), jer to znači da ti treba da štemuješ da bi sebi razvukao mrežu za normalno funkcionisanje.

A za slučaj da u Belvillu ne postoje klasični telefonski priključci, smatram da je to veliki problem koji se tiče svih vas - a nadam se da nije tako. a prijateljski savet svima - imajte jedan klasičan najobičniji telefon na kablove, uvek može da zatreba.

@vucko: Šoping centar? :)
 
Ovo je tema o Bellvilu uopste a ne o kasnjenju useljenja i zizku u parketu! Slazem se na nekima koji su rekli da treba malo gledati vedrije na sve! Tuzba ide pa ide i ne vidim razlog za podizanje tenzije medju ljudima na forumu! Mozda neki nisu obavesteni ali sastanci su vec odrzavani! Prvi je bio bez advokata a drugi je bio sa advokatom! Ljudi koji nisu useljeni bi trebalio da se fokusiraju na prekoracenje roka i to je to za sad! Niko od nas nema napismeno da je zizak problem tako da za to mozemo da delujemo tek posle urucenih kljuceva! Sto se tice kvarova, rasturenog igralista i gomila drugih stvari koje treba popraviti i ispraviti, tu mozemo da delujemo tek posto udjemo na nas posed!
Dotle glave gore i borimo se za useljenje najpre :))))
 
E vala ako naprave još tržnih centara... Hm.. pijaca im ne treba imaju Maxi u Delta city-ju. Ja bih tu neku školu, srednju školu ili crkvu sagradio :D
 
Aha,evo izrovarih u vodicu za useljenje

Urbanističkim planom Bloka 67, predviđena je izgradnja osnovne
škole i vrtića na, za to posebno izdvojenim parcelama u okviru
bloka, tako da će i po tome ovaj kompleks biti jedinstven u
okruženju, jer pruža mogućnost rešenja mnogih problema koji
prate mlade porodice. Predviđena je i izgradnja Doma za stare.
 
@Ambassador

:)

po tvojim standardim trebala bi ethernet uticnica u svakoj sobi (inace ne mozes PC da ubodes u ETTH nego ti treba GW - "modem", tako da bi trebalo od GW da ide ethernet po kucim instalacijama), po mojim trebala bi trofazna struja u kupatilu da izbacim klasican bojler i ubacim ko covek protocni, ali izgleda da se stanovi projektuju po nekim drugim standardima. Sto se mene tice rado bi se odrekao ETTH za ovu trofaznu struju :). A najbolje bi bilo da ima i ethernet i 3-faznu struju kad bolje razmislim, ali u poslednjih 3 godine koliko sam trazio stan u Beogradu, nisam nasao ni jedan sa ovim opcijama, doduse neki su imali ethernet po kuci ali je do stana dolazio PSTN :), u svakom slucaju je trivijalno i nebitno i moze da se resi za 1-200e, u poredjenju sa problemima tipa zizak u parketu, tako da ne verujem da ljude mnogo interesuje ova diskusija :).


Ali ajde opet da ponovim, poenta moje price je: stan u Belvillu ima ETTH - sto nije strasno nego cak nasuprot radi se o definitivno novijoj i boljoj tehnologiji od npr. PSTN+ADSL-a, koji je standard po Srbiji, opet preziveo bih i bez jednog i drugog, ali definitivno nije nedostatak naselja sto je na ETTH a ne na klasicnom PSTN vod. Naravno kao i sve stvari u zivotu izgleda da je i ovo po sistemu "kako za koga" :) necu vise da gusim sa ovim.


@Vucko

Prica se da bi tu trebala skola i vrtic da budu, neki pominju i staracki dom, ali kakva smo zemlja mozda naprave shoping centar i benzinsku stanicu :) zivi bili pa videli :)


Poz.
Vedran
 
ETTH je drugo od etherneta? Aaaa.. Da, mislm da je ethernet utičnica u svakoj sobi standard. Šta će ti bojler u kupatilu ako imaš centralnu toplu vodu?
 
ambassador: ethernet utičnica u belvilu nema funkciju računarske mreže koja treba da bude razvedena po stanu kao na primer u nekom poslovnom prostoru već je funkcija da se preko te utičnice dovede konekcija(net, voip i iptv) odnosno uplink tako da nema poente da u svakoj sobi bude utičnica. Da je u pitanju poslovni prostor imalo bi smisla razvlačiti utičnice kao struju ali tada bi morao da imaš i rek sa patch panelom. Utičnica u belvilu se sa druge strane završava u prostoriji "Telekomunikacije" gde je smešten verovatno layer 2 switch i gde je prolazi optika.

Neko je pitao za klasičnu telefonsku instalaciju, ona postoji ali čisto sumnjam da će telekom forsirati tu tehnologiju. Po meni je naravno bolje rešenje ovo njihovo ali mi se ne sviđa jer nema mogućnosti izbora provajdera. Teoretski bi svaki provajder mogao da stavi svoj ruter u prostoriju sa patch panelom i da pruža usluge interneta, tva i telefona.
 
Da li mi se učinilo sad kad sam prolazio, ili su uklonili većinu ograde?


vucko":1o432qky je napisao(la):
Aha,evo izrovarih u vodicu za useljenje

Urbanističkim planom Bloka 67, predviđena je izgradnja osnovne
škole i vrtića na, za to posebno izdvojenim parcelama u okviru
bloka, tako da će i po tome ovaj kompleks biti jedinstven u
okruženju, jer pruža mogućnost rešenja mnogih problema koji
prate mlade porodice. Predviđena je i izgradnja Doma za stare.
Ne znam samo šta je jedinstveno, toliko okolnih blokova već ima po školu i vrtić...
 
zaffa":15p40a73 je napisao(la):
Djaki":15p40a73 je napisao(la):
jedno glupo pitanje - pošto ovo čudo po specifikaciji ne može da se napaja preko PoE (za slučaj da je switch na koji je nakačeno vezan za neki agregat ili slično), vi nemate izbor nego da ostanete i bez telefona kada nestane struja?
Ili da se ugradi ups u stan ili nema fiksnog telefona(i to pod uslovom da agregat napaja sobu "telekomunikacije"). Što se mene tiče ja iz principa neću uzeti net ni od telekoma ni od vektora već wireless(da iskoristim to što sam na visokom spratu :)).
 
Wireless je skupa avantura kod nas,valjda mozete uzeti adsl kod nekog drugog samo ne kod telekoma.
 
Izvinjavam se zbog offtopica ali ostali daju popuste dok telekom ne sto se tice visegodisnjeg koriscenja,a podrska korisnicima je neuporediva.Samo ne uzimajte telekom i necete imati problema ;)
 
wireless je najbolja opcija, :grand: , a ko je vest da ukrade wireless network sifru najblizeg komsije , moze da ga koristi free of charge :kafa:
 
Jandra: uzeo sam wimax kod verata 1 mbit 1690 din mesecno bez moranja da potpišem ugovor od godinu dana i slično a uvođenje je 1300 din u poređenju sa telekomovih 10 000. + što mogu da ga prenesem skoro po celom gradu i koristim.
 
А за фиксног телефонског оператера сачекајте Теленор, ако их сад због тога што су се дрзнули да ударе на телеком не протерају из Србије...
 
off
@vucko
nije da branim telekom, daleko od toga, ali koristim telekomov adsl vec vise od 2 godine, i do sada ama bas ni jedan problem, ja sam njima zadovoljan

@ftj
wimax je dobra stvar, pogotovo to sto mozes da se selis po celom gradu gde ima njihova mreza. Kakvu si dongle dobio? usb? Za sta trazi telekom 10 000 ? Koliko se ja secam uvodjenje je bilo 1 dinar, a opremu dobijes na koriscenje, jedino ako centrala nema opremu, ali te troskove treba Telekom da snosi
 
.... Za sta trazi telekom 10 000 ? Koliko se ja secam uvodjenje je bilo 1 dinar, a opremu dobijes na koriscenje, jedino ako centrala nema opremu, ali te troskove treba Telekom da snosi
10000 za novi fixni broj....
 
Ко може да се стрпи без фиксног телефона, боље му је да чека Теленор, да га мафија не би уцењивала...
 
Vrh