Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ovako juce sam se prosmucao kroz belvil posto je konacno odgradjen moji utisci su fino sredjeno zelenilo valjda ce tako i ostati .Ulazio sam u par ulaza posto interfon ne funkcjonise ili su vrata ostala otvorena ulazi su super imate fine liftove malo su neobicni ali su ok bolji nego u bloku 45 stepeniste imaju svjetlarnike fino djeluje imate protiv pozarnu zastitu na nivou protipozarna vrata aparate ,tartan stazu jedino da vas belvil ispostuje kao kupce :vops:
 
@jandra
nije usb, na 220v se kači, poveći je ima 2 antene ali čuo sam da ima negde da se kupi i usb varijanta ali nezvanično.

kolko sam ja razumeo 10 000 telekom traži samo da ti daju uređaj i priključe na njihov svič, nebitno da li ti koristio telefon, tv ili net
 
helou nejbrs

problemima nikad kraja. Ako ste mislili da je u objektima 5/1 i 5/2 (Šeboj) parket najgori, prevarili ste se.
Elektro instalacije koje je izvodio Montprojekt su najbleže rečeno kriminalne!!!
Jedan deo utičnica nije povezan uopšte, a jedan deo utičnica je povezan na komsijino brojilo.
Drugim rečima sve je izmešano. Da stvar bude gora, Motprojekt i Gradina su izgleda u nekom sporu.
Jedino dobro u svemu tome je, da je Interfast (drugar mi radi tamo), firma koja je dobila posao na prepravci stanova veći u manje, na vreme videla propuste i ona će izgleda raditi popravku loših instalacija.

Sledeće što očekujem je da nečija wc šolja bude povezana na komšijinu slavinu!!!

Milsite o tome
 
servudska_veverica":fap92kb1 je napisao(la):
helou nejbrs

problemima nikad kraja. Ako ste mislili da je u objektima 5/1 i 5/2 (Šeboj) parket najgori, prevarili ste se.
Elektro instalacije koje je izvodio Montprojekt su najbleže rečeno kriminalne!!!
Jedan deo utičnica nije povezan uopšte, a jedan deo utičnica je povezan na komsijino brojilo.
Drugim rečima sve je izmešano. Da stvar bude gora, Motprojekt i Gradina su izgleda u nekom sporu.
Jedino dobro u svemu tome je, da je Interfast (drugar mi radi tamo), firma koja je dobila posao na prepravci stanova veći u manje, na vreme videla propuste i ona će izgleda raditi popravku loših instalacija.

Sledeće što očekujem je da nečija wc šolja bude povezana na komšijinu slavinu!!!

Milsite o tome
Da nije tuzno, bilo bi smesno...Da li znas da li se veliki stanovi pregradjuju na svim spratovima (ili preko 4-og sprata, po recima jednog od forumasa) u 5/2 i 5/1?
Vidi PM, poslala sam ti mail, molim te za odgovor takodje na PM. Hvala!
 
Na koju Maju mislis? Ako si mislio na mene nemam nikakvu poruku :)
Pozdrav
 
Mi smo useljeni u djurdjevak i prijavili smo neke nedostatke od kojih je najveca ogrebana kada. Dolazila je komisija i sve su popisali i zena iz Macea je bila tu. Vec su reagovali u vezi s kadom, polirali su je ali neuspesno, tako da ocekujemo da zamene kadu. Sve u svemu, trude se. Utisak o stanu je ok. Nismo nezadovoljni. A da, tacno je da pregradjuju sve trosobne od 4. sprata na gore, jer jednostavno nisu prodati. I to je pravi razlog sto se ljudima ne daju kljucevi u vecem broju. Necete verovati, ali sam dosla do zakljucka da sami izvodjaci tih radova, prepravki u manje stanove, ne dozvoljavaju useljenje. Nemate pojma kako su radnici ljuti kada im uzmemo lift kojim slucajem, psuju nas, a na moje pitanje sta bi bilo da su svi stanari tu, jedan mi je odgovorio da on u tom slucaju sigurno ne bio tu. Ej, da ne poverujes. Jedan nas je samo zbog toga sto smo pozvali lift u kome je on bio doduse sa kolicima punim maltera, bukvalno oterao u ...(Mrs u piz mat!!) Potpuno sam sigurna da su radovi na prekrajanju velikih stanova jedini i pravi razlog sto B67 ne daje kljuceve. Ima dosta ljudi koji bi rado istrpeli malo buke, pa ne sedimo u stanovima ceo dan a radnici rade samo do 4 popodne, samo da se usele. Mislim da nije ni trebalo da se diraju ti stanovi, prekrasni su, prodali bi se u buducnosti sigurno, ali valjda im je frka za novac.
 
- Naselje, gledano sa ulice, deluje prilicno kvalitetno, zgrade prosto sijaju tako bele, naspram novog zelenila(sva sreca, nece ga odrzavati Zelenilo). Medjutim, drugar je radio u Belvilu za vreme Univerzijade, i prica da je posle prvog velikog nevremena vise zgrada prokislo, da su se poslednja tri sprata bukvalno raspala! ato je useljenje toliko kasnilo! Meni je samo jako zao sto ce novi stanari verovatno vec sledeceg leta morati da renoviraju stanive, jer je ocigledno u pitanju slucaj novogradnje iz Vruceg vetra!
 
Ma pametan Misko... napravi trzni centar, onda pored njega napravi naselje i osigura sebi ugovor da ukesira na olimpijadi, za tu svrhu sklepa sto brze i jeftinije moguce nekoliko blokova, i nakon toga ih jos proda, tako da ima ogromni kes flow iz stanova, od olimpijade, i jos je osigurao trznom centru kontinuirski cash flow jer ce ceo belville kupovati u njemu. Ako nije izvadio nekoliko miliona iz ovoga onda je nespesoban onaj ko mu radi finansije. A osigurao je sebi cash flow dok god deltacity postoji.
 
- Zato je sigurnije kupiti stan od manjih investitora, jer oni sebi ne smeju dopustiti da izgrade fus, jer mozes da ih tuzis! Velike, mozes da tuzis.....a da li ces da dobijes?!
 
Godinu i mesec dana smo ziveli kao podstanari u potpuno novom stanu jednog od tih “malih investitora”. Kada samo pomislim da smo u vreme odlucivanja gde kupiti stan, u jednom momentu pomislili na taj stan! Na srecu, isprecile se neke okolnosti, zakasnismo, i onda uplatismo Belvil. Sto rece zena ciji je stan u pitanju –i koja ga evo sada prodaje- Bog vas je sacuvao. Kako da se covek ne prevari>! Zgradica lepa, tri sprata i PTK, roze boje, lepe terasice, parket fe-no-me-na-lan, sjaji ko staklo…grejanje na gas. Samo posle mesec dana, investitor iskljucuje mobilni telefon, da ne slusa “gluposti” o tome da voda prodire oko svih prozora, memla u sobama, u hodniku zgrade, lazne brojke u ugovoru tako da se umanjuje suma vracenog PDV-a, trafo stanica nije primljena pa on sam isporucuje racune za utrosenu struju (pritom od te iste struje gradi novu zgradu pored ove), od garaza napravljeni nazovi stanovi ukopani u brdo, podzemna garaza ostavljena da zjapi nedovrsena, neprekidno vas neko tera da pomerate auto, ujutro, uvece, nema meste za sve, ulica uska da se dva auta ne mogu mimoici, nema kontejnera za smece….sta vise reci. A da, o fiksnom telefonu nema govora ni u bliskoj buducnosti. O kakvom pogledu u buducnost onaj govori? Ne bih da polemisem, ali mi se cini da je mrznja prema Miskovicu ovde odigrala ulogu. Price o brzoj, nekvalitetnoj gradnji, sklepao, uvalio, prevario…rapadaju se spratovi. Kome se ne svidja Belvil, neka ne kupuje tu ili neka proda ako je vec kupio. Jedino sto B67 traba da uradi jeste da ljudima kaze istinu o tome zasto se ne useljavaju u svoje potpuno uredjene stanove. Prepravljaju se veliki stanovi u svakoj zgradi, od 4. sprata na vise. Mozete i sami da vidite pesak, ciglu, blokove i mesalice ispred svake zgrade. To je jedini razlog. Zelim sto pre da stignu moje komsije. Nadam se da cemo lepo i srecno ziveti ovde.
 
stf":26ti4s62 je napisao(la):
- Zato je sigurnije kupiti stan od manjih investitora, jer oni sebi ne smeju dopustiti da izgrade fus, jer mozes da ih tuzis! Velike, mozes da tuzis.....a da li ces da dobijes?!
Зато је најсигурније купити старији стан, за који знаш врлине и мане, па кад то средиш, средио си. Овако мислиш, новоградња, не мораш ништа да уложиш, а испостави се да мораш, као да си купио половно, поготово код "малих инвеститора". А и што се њих тиче, можеш да окачиш мачку о реп с тужбом.
 
pozdrav svima
kupio sam 2.0 stan u ljubičici i danas ce komisija konacno izaci da konstatujemo prijavljeno - stan je generalno lose ishoblovan narocito hodnik (odaje utisak totalnog amaterstva...) ostalo je ok. Stan je po kvadraturi isti kao onaj u kom trenutno zivim ali odaje utisak manjeg. Videcemo kada se jos popuni stvarima kako ce to izgledati.
U kredit sam usao neposredno pred krizu, da sam znao kako ce sve da izgleda nisam siguran da bi to uradio (mada sam generalno jako lenj po pitanju trazenja, volim nbg). Verujem da ce u roku od 5 godina cene nekretnina opet otici gore tako sumnjam da se iko ozbiljno prevario u kupovini, bar sa finansijskog aspekta.

Sto se tice nezadovoljstva sa parketom (da li je to samo u Šeboju ) svakako da treba da ih pritisnete da vam otplate troskove stanovanja i sl.
Nacelno, 50 ljudi raspolozenih da uloze novac do 100 eur sa par njih koji znaju sta rade (medijska paznja, zaukupljivanje jedne stranice u vecem dnevnom listu) moze da napravi takvu stetu koja se belvilu ne isplati ..... ako osete ozbiljnost, ostvaricete sve sto ste zamislili (naravno realno :))

Inace, potpisnik nasih ugovora vise ne radi na tom mestu.

Priča sa kafićem je za svaku osudu i za to treba pokrenuti neku peticiju. Najmanji problem ljudima koji i nisu u toj zgradi je da istu potpisu tj solidarisu se sa stanarima.

Pitanje
Da li neko zna po kom principu se trosobni stavnovi u ljubicici preradjuju.... ti stanovi imaj glupavo veliki ulazni hodnik i nije mi jasno gde ce smestiti ulazna vrata za ta dva stana te koliko ce od tog prvobitnog hodnika izgubiti u smislu prodaje. Kako su izvukli instalacije tj strujna brojila.... gde ce smestiti ta brojila...

Da li poznajete nekoga ko je kupio stan na visim spratovima (9 ili 10) sa onako velikom terasom koja identican dvosoban stan na nizim spratovima (ako je osmi nizia haha) poskupljuje za 20000.... tako nekako...
 
Taj parket u predsoblju je svuda izgleda isto, amaterski hoblovan....
Svuda se vide oni useci.
 
Zajednicki hodnik se produzava za duzinu hodnika trosobnog stana, pa vrata pravo i vrata levo za dva nova stana.
 
Srusena je rampa za kola, za spoljne garaze iza Delta Citija.

Dosta su azurni sto se tice reklamacija, tako da su vec razni sitniji nedostaci ispravljani, krec, plocice....

Ne trude se nesto, ali da bude cakim pakum, realno, moralo bi to komplet sve da se sredjuje, sto mi ne pada napamet...
 
- Kada se razgleda stan, ljudi, morate pozvati arhitektu ili enterijeristu sa vama! Njegov honorar je sitan trosak, jer kupujete stan od desetine hiljada evra, a za to dobijete jedino kvalitetne zidove, a za ostalo se molite Bogu! Kada ce ljudi u Srbiji shvatiti da se ne razumeju svi u sve, i da arhitekti i enterijeristi ne idu dzabe pet godina na fakultet! Oni ce naci stan koji nudi najbolji odnos cene i kvaliteta! Ja sam enterijerista, i znam sa kojim se sve ``pametnim`` ljudima srecem!! Svi su pametni!! U Beogradu ima kvalitetnih stanova, a, ako kupujete nesto tako vazno i rizicno, ne budite lenji i njuskajte, trazite!! Ne kupujete sir, nego dom! I ko je lose prosao, apsolutno je sam kriv!
 
Pa sta da radis kad kupujes u fazi izgradnje...

LAko je kad kupujes polovan stan.

Mada sad ce ljudi lakse moci da vide sta uzimaju, jer je prodaja zamrla.
 
-Sto se kvaliteta tice, mnogo je bolje kupiti stan u sivoj fazi!
- Da dam licni primer; jedna moja koleginica je kupila stan u sivoj fazi, i sa investitorom napravila ugovor po kome ce ona odredjivati i kupiti materijale u enterijeru poput izolacije, parketa, keramike itd..... to jesu skuplji materijali, ali zato ona nece za godinu dve da renovira stan i pukne brdo love! Vec sam rekao, kupovina stana, nije kupovina sira!!
 
- Ne, jer je na forumu zabranjeno reklamiranje! :dil:
Samo sam izneo iskustva iz prve ruke, koji kazu da svi misle da se razumeju u sve! A posle su im svi drugi krivi! :grand:
 
Da se razumemo: odlaganje datuma useljenja koji je preciziran u ugovoru povlaci za sobom zakonske posledice. PODRAZUMEVA SE da to B67 zna i svestan je toga. Mora da plati penale. To uopste nije u pitanju. Takodje svi koji smatraju da su prekrsene tacke ugovora koje se odnose na kvalitet stana, parketa, sanitarija itd. imaju pravo da ne prime stan dok se to ne ispravi ili da im se vrati novac. Placenu robu mora da prati odgovarajuci kvalitet ili od posla nema nista. U mom stanu parket npr. nije bas sjajan, ali je uz jos jedno premazivanje na prolece meni dovoljno dobar. Danas dolaze da zamene napuknuto staklo na terasi i stave jos malo silikona jer mi je kisa ulazi na jednom mestu unutra. Ostala je samo kuhinjska plocica i naravno, kada. Kako se sve odvija, ne ocekujem ignoranciju. Instalacije, vodovodne i ostale, sve se do sada pokazalo ok. Jednostavno ne znam sta da mislim o izjavi da cemo “iduce godine morati da renoviramo stanove”! Sta se predvidja tu, da ce se sve poceti da raspada, sta konkretno? Ziveh 20 godina u bloku 24 na NBG, i kada smo se useljavali tamo isto je bilo ovakvih prica, fuseraj, pa fuseraj…A blok se pokazao kao super. Covek danas ne moze da bude sto posto siguran ni u sta, pa ipak mozda sve ispadne bas dobro. Pozdrav svima.
 
Ja ne znam sta da radim sa tom kadom, ona je sva u ogrebotinicama, mozda je neko cistio vimom, pred useljenje...

I koliko i kad se zameni, to moze da ostane uglacano, ako je obicna plastika u pitanju?

Ove delove koje su kao krecili tj popravljali, su popravili ko macka repom...

Poenta je, da ako menjaju kadu, samo se pitam sta ce usput da upropaste...
 
Vrh