Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Vukvuki":25e6rt4k je napisao(la):
cao svima,

mi smu kupili stan u Irisu, kao i mnogi od vas platili smo ga pre 17 meseci!!! u stanu smo prvi put bili pre pocetka univerzijade, jos negde u maju. Stan danas izgleda isto, ako ne i gore sa onim socijalnim vratima imedju kuhinje i trpezarije. u kupatilima se nalaze najjeftiniji moguci radijatori. Po ugovoru, duzni smo da primimo stanove sa :

1. Hrastovim parketom prve klase
2. keramickim plocicama "renomiranih" spanskih i italijanskih proizvodjaca, kao i sanitarije

Parket u mom stanu nije prve klase, to je potvrdio parketar koji je bio sa nama. Ljubaznoj agentici koja je bila sa nama rekla sam da parket nije prve klase i ona je samo cutala. dakle,koliko god sada to zvuci kao cepidlacenje, mi smo platili stan sa odredjenim elemntima koji su navedeni u ugovoru. dobili smo nesto sasvim drugo. takodje, sanitarije su kineske (Ideal standard). Bilo zizka ili ne, ja cu se boriti da na kraju dobijem to sto sam platila, a to znaci da mi se promeni 3-razredni parket (pritom crvljiv). Zavrsni radovi u stanu su katastrofalno uradjeni, ziidovi su neravni,itd....

Ima dosta ljudi kojima te stvari ne znace i koji samo zele sto pre da se usele (jer neki nemaju gde i nemaju vremena da se preganjanju sa prevarantima oko necega sto im pripada!), i zato sve tako i prolazi. sto se tice parketa, stvar je principa i ja hocu da mi se promeni parket, prvo naravno zbog zizka, a nadalje i zbog toga, jer zelim ono sto sam platila.

neko je na razlici u ceni (najjeftinija ponuda za parket,sanitarije, klime) uzeo jos po jedan stan sebi, a mi treba da cutimo!?

Slazem se sa insistiranjem na naknadi stete zbog kasnjenja (ja placam kiriju od budgeta sa kojim sam planirala da kupim nesto drugo za stan), da ne pricam da mi sva bela tehnika stoji po magacinima i svaki mesec nosim cokolade i pice magacionerima da mi to cuvaju!!!

Koji su naredni koraci? ja i suprug se pridruzujemo! Da li se planira neki sastanak ove nedelje?

pozdrav svima!
kako su ti dozvolili da udjes u iris zgradu? da li ste dobili kljuceve? a ako niste, kako su vam dozvolili da udjete sa parketarom? mi smo hteli da vidimo stan, ali nam nisu to dozvolili - kazu: rade finalne radove...(!!???)
 
fikcija":1gq10ifv je napisao(la):
markan":1gq10ifv je napisao(la):
"...Najveci problem u jorgovanu je sto se tamo uveliko gradi.Naime oni sve od 4-og sprata pa navise prave 2 stana od jednog velikog.Znaci buka ,lupanje etc.Druga stvar ko im je dao dozvolu da prekrajaju zgradu, koliko ce to trajati ...Na insistiranje moje sestra kako to mogu da rade odgovor jr bio da se to radi unutra i da ne menja izgled zgrade...
Sto se Seboja tice vidite i sami.Onoliko paleta keramickih plocica znaci samo jedno a to je da ce i tamo da prave 2 stana od jednog.(Ovo samo pretpostavljam,za jorgovan znam)
"

toga sam se i plasila...nase zgrade ce izgledati kao mravinjak (!!) jer ce bice po 10 stanova na spratu...
Pa nema cega da se plasite, 2000 stanova, po 4 clana to je skoro 10.000 dusa :)
Bice ludo i nezaboravno, vec sam video golisave komsije u zgradi preko puta, kako se setaju po stanu :)

Ako se jos nalakte sa tim kaficima, onda ce biti tek zurka svako vece...

Sa ona 3 sprata nadogradnje su uzeli dusu ovom naselju, kazu da i na psihu pogubno deluje kad se osecas beznacajno u tolikom okruzenju. Jos jedan mravic :)
 
Wile E. Coyote":20d47ql0 je napisao(la):
Да ли ја ово добро видим или је улица крпљена? :shok:
Coyote depresijo :)
Isekujemo te after slike parkica,i ovako izgleda mali i nedovoljan za toliko dece iz okolnih zgrada.
 
nbumbic":1xost0i5 je napisao(la):
Kontaktiram sa nekim udruženjima potrošača i znam jednog njihovog advokata, ako postoji grupa od 10 kupaca koji hoće nešto da urade po tim pitanjima javite mi se pa ću da organizujem neki sastanak
zainteresovani smo!!!

DO POBEDE!!!!!!
 
Ovim putem želimo da Vas obavestimo da su u zgradi Ciklama u naselju Belville u toku završni radovi i da se Vaš stan nalazi u finalnoj fazi.

Kompanija Blok 67 Associates, kao investitor kompleksa, uložila je maksimalne napore da radovi budu završeni do 31. 12. 2009. ali, nažalost, usled usporene primopredaja objekata posle Univerzijade i velikog obima potrebnih radova, taj rok je morao biti pomeren.

Ovom prilikom Vas obaveštavamo da je planirani rok za završetak radova 28. februar tekuće godine. O tačnom terminu useljenja bićete blagovremeno obavešteni.

Uz izvinjenje što je zbog nepredviđenih okolnosti prvobitni rok morao biti korigovan, verujemo da ćete po preuzimanju stana biti zadovoljni kvalitetom izvedenih radova i da ćete istinski uživati kao stanar Vašeg i našeg Belville-a.

S poštovanjem,
Vaš Belville



Miloš Vavan
Savetnik prodavac

Blok 67 Associates
Prodajni paviljon
Jurija Gagarina bb
11070 Novi Beograd

Tel. +381 11 209 07 70
Mob. +381 65 324 28 27
E-mail: milos.vavan@blok-67.com

DA LI SHVATATE DA MORAMO ZAJEDNICKI DA TUZIMO BLOK 67 JER JE TO JEDINI NACIN DA OSTVARIMO NASA PRAVA IZ UGOVORA!
STA PISE U OVOM GLUPOM OBJASNJENJU!!!!!!!!! PLANIRANI ZAVRSETAK RADOVA JE 28.02. NA MOJE PITANJE SAVETNIKU DA LI TO ZNACI I USELJENJE REKAO JE NE!!!!!!!!!
NA MOJE PITANJE DA LI TO ZNACI USELJENJE DO 28.02.2011.!!!!! REKAO JE NEZNAM!!!!
NA MOJE PITANJE DA LI PLANIRAJU DA NADOKNADE NEPOSTOVANJE UGOVORA,REKAO JE NE!!!!!!!!
NA MOJE PITANJE DA LI MOGU DA VIDIM STAN I DA PREMERIM NESTO REKAO JE NE JOS UVEK!!!!!!!!
NA MOJE PITANJE ZASTO MI JE DAO SVE ODRECNE ODGOVORE,REKAO JE NE ZNAM!!

LJUDI JA VISE NE CEKAM IDEM KOD ADVOKATA DA IH TUZIM!
POZIVAM SVE STANARE NEUSELJENIH ZGRADA DA URADIMO TO ZAJEDNO(100 KUPACAX100E=10.000,00E) !!!!
DOBICEMO NAJBOLJEG ADVOKATA,DOBICEMO NA TEZINI,DOBICEMO SVE STO NAM PRIPADA UGOVOROM I DOBICEMO PENALE ZA DANE KASNJENJA!!!!
POZIVAM SVE DA MI SE JAVE I DA OVO URADIMO ZAJEDNO(MI SMO I KOMSIJE NA KRAJU KRAJEVA)!!!!!!!!!!!!!!!
 
Bilo gde u normalnom svetu, za nepostovanje ugovora gradjani bi ih tuzili i dobili tuzbu, a onda bi miskovic debelo platio stanarima. Ali ovo je Srbija i izgleda da ovde zakon ne mora da se postuje, on je tu samo da bi se reklo da postoji, a to sto ga necemo primenjivati to nikome nista.

Stanari Belvilla izgurajte ovo do kraja i nikako ne odustajte i ne popustajte. Svi smo uz vas.
 
Servudska_veverica ordinirace Sebojem

Komsije, zelim da se pridruzim tuzbi.
Milsim da vise ne vredi cekati,moramo da podnesemo zajednicku tuzbu.
Oni da su hteli nesto da urade uradili bi do sada.
Kupuju vreme, dace nam stanove sa losim parketom i zavrsnim radovima, a posle je kasno....

Ako se ne organizujemo do 01.februara, ja pokrecem solo tuzbu.

si ju in seboj
 
sta mislite o skupu ispred prodajnog paviljona.
Napisemo parole, najavimo medijima i skupimo se jedan dan u podne.
TO MORA DA IZAZOVE NEKU REAKCIJU MEDIJA!!!!!
KLASICNE DEMONSTRACIJE.
 
CIKLAMA":2vp93n3n je napisao(la):
nbumbic":2vp93n3n je napisao(la):
Kontaktiram sa nekim udruženjima potrošača i znam jednog njihovog advokata, ako postoji grupa od 10 kupaca koji hoće nešto da urade po tim pitanjima javite mi se pa ću da organizujem neki sastanak
zainteresovani smo!!!

DO POBEDE!!!!!!
Ja ću sutra razgovarati sa advokatom, preliminarno i jednom potrošačkom organizacijom.
Pošaljite mi kontakte na PM i da probamo da organizujemo neki sastanak, recimo, u subotu

Molim vas da probate, do recimo prekosutra, da skupite bar pet ljudi koji hoće da urade nešto.

Nadam se da razumete što želim da se skupi neki minimalni broj ljudi, jer ja ovde rizikujem da ispadnem žestoka bu**** pred ovim advokatom i potrošačima i da na kraju niko od vas ne želi da išta uradi, a ja ih cimao da se sastanče i dolaze

Inače ja nisam kupio stan u BelVile-u nego tek razmišljam i lično nemam baš neki interes od ovoga nego ajde ako već mogu da učinim nešto, što da ne pomognem uostalom, Ko zna možda ako kupim stan jednog dana u BelVilu i meni bude bolje urađen stan zbog ovog.:)
 
Buduce komsije,

Zasto ne prisustvujete organizovanim sastancima, tu biste saznali da su se ljudi vec organizovali i da vec delujemo na nacin na koji vi predlazete. Ima nas dovoljno, a najbolje bi bilo da se ujedinjeno borimo za svoja prava, nego svaka grupica pojedinacno. Do petka se planira preliminarni sastanak. :)
 
Molim sve zainteresovane da mi na PM posalju kontakte (ime prezime, mail adresu , kontakt telefon) da bi se dogovorili oko detalja za planirani sastanak.
 
Evo uradio sam par fotki, nazalost igralistu nisam mogao blize da pridjem, od ograde.
Ali moze da se stekne utisak sta je poplocano...


 
Hvala za slike cobretti,ubuduce koristi edit da bi dodao sliku ako nije problem da ne bi pravio dupli post.

Ovo je uzasno sta uradise sa parkicem,valjda ne bi smelo ovako,lepo pise sta dobijate i tu grade kafice,sta ce ih spreciti da izbace letnje baste na ovo zelenilo pored ako su ovako krenuli???

Sto se tice lifta solidno izgleda i nije toliko uzak,rekao bih da je prosecan sto se tice dimenzija.
 
Cobretti, hvala za fotke.

Ovaj ga je baš zauzeo sa tom bašticom za kafić, a ne treba zaboraviti da će tu kao neizostavan dekor doći i neki suncobran ili možda čak i plastificirana bašta kafića (bolji izraz ne znam) i onda je ugođaj potpun.

Strašno.
 
Па лифт делује сасвим ОК, додуше, можда је то оптичка варка због материјала у унутрашњости.

Иначе, оно са баштом је скандал! Могу још да замислим како ће ту да буде лети, кад крену са "цврч-спрж" лампама... Који су то дебили, замерају се комшилуку који се још није ни уселио! Па сви ће бојкотовати тај кафић из принципа...

Све у свему, добро је што са чика мишком нисам имао проблема. Ем би ме одрао, ем би ме још и зајебавао за моје паре. Само остаје да жалим људе што су се навукли на ово. Навијамо да истерате правду!
 
Ma OK je lift, ne fali mu nista, brz je ko munja :)

A sto se tice igralista / kafane, kao sto rekoh potpisivali ste punomocja, sad gledajte ideje za biz.
 
Cobretti , kad budem unosila trosed, da li si raspolozen da mi pomognes da ga unesem stepenicama :vops: Ne svidja mi se ni sto nisu pravili garbage room ( prostorija za bacanje smeca).....
 
@ Cobretti
@ shmeksi

Hvala za fotke i razumevanje ozbiljnosti problema. Ne radi se samo više o uništenom dečjem igralištu. Problem je u jezivom i bahatom ponašanju ali ne vlasnika kafića (čovek je samo iskoristio ponuđenu šansu) već odgovornih ljudi iz b67 koji prećutno aminuju nelegalne građevinske radove ispred zgrade i sve to u tišini, mirno, dok se stanari ne usele (a vremena ima, jer od žižljivog ne može da se napravi parket prve klase, po principu od babe - devojka) . Vlasnici kafića dobro znaju koju administrativnu golgotu moraju da prođu kako bi dobili dozvolu za postavljanje letnje bašte i to samo na jednu sezonu, a usred Belvilla se prekraja namena ideje arhitekte da oplemeni prostor, razbije monotoniju betona i okupi decu, da se što više druže sa vršnjacima. Ili možda treba da sede autistično ispred kompjutera i dvd playera dok njihovi roditelji provode slobodno vreme u kafićima? Podsećanja radi, letnje bašte kafića u najjužem gradskom jezgru svedene su na nekoliko stolova a ovde se otima preko 150 kvadrata (veću površinu ima možda samo Šumatovac)
 
U zgradi Ljubicica se trenutno radi na zastakljivanju terase jednosobnog stana! Zastakljivanje terasa i ostali rekonstrukcioni radovi na spoljasnim delovima zgrada i fasada su strogo zabranjeni i to stoji u ugovoru - da svaka renovacija i adaptacija (osim unutrasnjih radova) mora biti odobrena od strane Blok 67 Associates, a da nista ne sme biti radjeno sto menja spoljasni izgled zgrada i naselja kao npr. zastakljivanje, farbanje fasada i unutrasnjih prostorija terasa u drugu boju, postavljanje drugacijih prozora, roletni isl.
 
Anabela":vl7n3d09 je napisao(la):
Cobretti , kad budem unosila trosed, da li si raspolozen da mi pomognes da ga unesem stepenicama :vops: Ne svidja mi se ni sto nisu pravili garbage room ( prostorija za bacanje smeca).....
Anabela moze, samo da nas ne iznenadi Funky G :)
:vops:
 
Vrh