Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

vucko":2n3wlm9c je napisao(la):
Sto se tice lifta solidno izgleda i nije toliko uzak,rekao bih da je prosecan sto se tice dimenzija.
Lift je predviđen za 13 osoba ili 1000kg. Dvoje ljudi može da se mimoiđe u njemu bez problema (ovo važi za ljude do 150 kg) ali kroz vrata može da uđe samo jedan (ili dvoje na krkače ;) ).

Cobretti":2n3wlm9c je napisao(la):
Anabela moze, samo da nas ne iznenadi Funky G :)
:vops:
:laugh: :lool: :kk:
 
hvala svima u Belvillu i nemoj te se sekirati zbog par namcura kojima su roditelji kupili stan a oni zaduženi za pametovanje.Nek pogledaju ostala novosagrađena naselja i uporede to sa našim.Stvari trba gledati sa vedrije strane i unijeti pozitivnu energiju u celo naselje.
 
savo2000@nadlanu.com":j3t6cucb je napisao(la):
hvala svima u Belvillu i nemoj te se sekirati zbog par namcura kojima su roditelji kupili stan a oni zaduženi za pametovanje.Nek pogledaju ostala novosagrađena naselja i uporede to sa našim.Stvari trba gledati sa vedrije strane i unijeti pozitivnu energiju u celo naselje.
tako je savo2000.


p.s. nemoj te se piše spojeno, dakle nemojte.
Na primer: Savo, nemojte unositi toliko pozitivne energije na forum, sagoreće svi namćuri.
 
@Natasa R
@nbumbic


Ja sam za jedinstveni nastup i cinjenje, stoga ako mozete da se dogovorite ko ce organizovati sastanak i slicno.. ja sam za, pa barem da vidimo koji je to minimum zahteva i sta da se radi..
 
Cobretti":2yryf78y je napisao(la):
fikcija":2yryf78y je napisao(la):
markan":2yryf78y je napisao(la):
"...Najveci problem u jorgovanu je sto se tamo uveliko gradi.Naime oni sve od 4-og sprata pa navise prave 2 stana od jednog velikog.Znaci buka ,lupanje etc.Druga stvar ko im je dao dozvolu da prekrajaju zgradu, koliko ce to trajati ...Na insistiranje moje sestra kako to mogu da rade odgovor jr bio da se to radi unutra i da ne menja izgled zgrade...
Sto se Seboja tice vidite i sami.Onoliko paleta keramickih plocica znaci samo jedno a to je da ce i tamo da prave 2 stana od jednog.(Ovo samo pretpostavljam,za jorgovan znam)
"

toga sam se i plasila...nase zgrade ce izgledati kao mravinjak (!!) jer ce bice po 10 stanova na spratu...
Pa nema cega da se plasite, 2000 stanova, po 4 clana to je skoro 10.000 dusa :)
Bice ludo i nezaboravno, vec sam video golisave komsije u zgradi preko puta, kako se setaju po stanu :)

Ako se jos nalakte sa tim kaficima, onda ce biti tek zurka svako vece...

Sa ona 3 sprata nadogradnje su uzeli dusu ovom naselju, kazu da i na psihu pogubno deluje kad se osecas beznacajno u tolikom okruzenju. Jos jedan mravic :)
"u pravu si cobretti ... tako se i osecam u zadnje vreme.beznacajno, u betonskom gradu, bez prava na svoja prava.

zato se ozbiljno resavamo da raskinemo ugovor (uz nadu da ce povracaj biti 'u roku' ... a videcemo, u kom) jer mi je ispod casti da skupo platim novo a dobijem polovno (budjav parket). i jos, da me ucenjuju (sa punomocjem za (sumljive) adaptacije, (visokim) troskom odrzavanja naselja/zgrada, itd.).

lepo je biti u novoj zgradi/stanu, na dobroj lokaciji, sa dobrom okolnom infrastrukturom, itd....ali ovakav odnos prema kupcima koji su 2 godine cekaju stan da bi se uselili (a ne, da bi ga dalje prodali ili izdavali) je ispod bilo kakvog komentara."
 
Organizacija, poslovnost i sada malo naivno zvuci etika im je zakazala.
Pokazali su se kao nepouzdani partneri, firma na koju obican covek, ne moze da se osloni.

Cak nisu ispostovali ni rok od 5 radnh dana za popis reklamacija. :(

Jel moze ponovo da zamolim, da neko proveri kuhinju da vidi jel neka masna farba u pitanju, ili je krec kao u drugim sobama?
 
vidim da ste se primirili sa dogovorima na forumu, verovatno delate "tajno", ali me živo zanima kakva vam je situacija sa medijima? Onomad je bilo nekih detalja u "24 sata" i na "Studiu B" i posle toga ništa, znam da je trebalo da ide prilog na "vašem pravu da znate sve" tj "vlasništvu građana" ili kako se već zovu?! gde su Pink, Fox, šta bi sa B92 na kraju, oni su do skora jedva čekali da opletu po bilo čemu što ima veze sa Miškovićem, nije valjda da su toliko moćni da se nigde ne možete da prođete?
 
Primetio sam da u stanu postoje 3 tipa utičnica (ne računajući one za srtuju) - mikro za telefon, standardni za kablovsku TV i treći koji prvi put vidim i koji ne znam čemu služi.

Zna li neko?

Image0181.jpg


(izvinjavam se za kvalitet slike jer sam je slikao običnim mobilnim telefonom koji nema blic).
 
Ovo deluje kao UTP mrezna uticnica, negde sam vec citao da su svi stanovi umrezeni u LAN, doduse razvucena je instalacija, ne verujem da smo vec na switchevima...


Hvala na info za krec, poz komsije.
 
И мени личи на RJ-45...то је фино ако сте умрежени сви у блоку, а можда ћете и интернет одатле да добијате...видео сам Векторово представништво са стране Јурија Гагарина, тако да вам можда убаци и кроз коаксијални кабл интернет...ко зна за шта су планирали...вектор је имао јако лош интернет због саботирања P2P конекција у виду ограничавања протока, имао сам прилику да га лично користим неко време и побегао сам, тако да ако можете у старту да бирате, пробајте СББ, они немају интернет преко телекома као Вектор тако да пружају бољу услугу...;)
 
Već su objavili da su optički kablovi razvučeni čak do bloka i da će imati internet velike brzine. Preko telekoma.
Vektor je sigurno samo za TV...
 
UTP je Telekomov. Tu prikljucuju uredjaj preko koga ide telefon, adsl, iptv....uredjaj ima i wireless .........i naravno dobijes telefonski uredjaj za 1 din. :laugh:
Radijus ide na coax...
 
panzer75":3j7g5tpd je napisao(la):
i naravno dobijes telefonski uredjaj za 1 din. :laugh:
Је ли добијеш и бесплатно идентификацију долазећег позива и листинг уз рачун?

Страшно... Ваљда ће да пусте Теленор...

Да гледамо све са ведрије стране: сјајно је што су све инсталације провучене, да не морају после да висе каблови по стану. :cool: Има ли довољно утичница за УТП и телефон или је по старом, добром, комунистичком обичају, само један прикључак у предсобљу?
 
Mislim da je listing vec uracunat, identifikacija naravno radi odmah.

UTP prikljucak samo ima u dnevnoj sobi, za telefon mislim samo u predsoblju, ali njega i ne mozes da koristis kad ti telefon dolazi preko utp-a :)
 
ретардињо":2rh23c7e je napisao(la):
И мени личи на RJ-45...то је фино ако сте умрежени сви у блоку, а можда ћете и интернет одатле да добијате...видео сам Векторово представништво са стране Јурија Гагарина, тако да вам можда убаци и кроз коаксијални кабл интернет...ко зна за шта су планирали...вектор је имао јако лош интернет због саботирања P2P конекција у виду ограничавања протока, имао сам прилику да га лично користим неко време и побегао сам, тако да ако можете у старту да бирате, пробајте СББ, они немају интернет преко телекома као Вектор тако да пружају бољу услугу...;)
Nema SBB, samo Radijus i Telekom :kafa:
 
Cao svima,

to je Ethernet To The Home (ETTH) - , usluge koje Telekom nudi su isti paketi kao za ADSL, jedino sto telefon dolazi kao VoIP i prikljucak se nalazi u home-gw koji je (nisam 100% siguran) http://www.tilgin.com/Products/Ethernet-access/HG15203/ (hg idu u zid a telefon, televizor, i racunar idu u hg :)), u sustini u odnosu na ADSL koji je limitiran teoretski na brzine od 24MBit/s down i 3MBit/s up (10MBit/s down je realno) ova tehnologija trenutno moze da podrzi 100MBit/s up/down a u slucaju da su dobro montirali kablove i 1GBit/s up/down, pa tamo 2048 godine kad u Srbiji 50MBit/s Internet postane realnost u Belvillu nece biti problema :). Nazalost stanovi se medjusobno 99% sigurno nece moci videti, tako da nema umrezavanja P2P :)

Nije da je nesto bez cega ne bih mogao u zivotu, ali nije ni lose :).


E sad posto se ludilo oko preseljenja malo smirilo, da dam komentar na nas stan i Belville uopste.

Kupili smo stan u Maslacku, poneseni negativnim talasom koji se vrteo oko naselja, bili smo krajnje nezadovoljni i razocarani, blago receno bilo nam je muka od svega. Nerviralo nas je potpisivanje aneksa, nekvalitetan parket, losa stolarija i sve sto je mucilo i ostale komsije. Pozvali smo dva parktera da vide da li moze da nesto uradi a tast nam je rekao da ce da nam promeni vrata na stanu (radi u firmi koja proizvodi vrata).
Parketar je dosao, pregledao parket (posto sam se ja iskukao za grozan kvalitet parketa, majstor ga je jedno pola sata gledao :)), rekao da on ne moze bolje da ga slozi ni hobluje, sto se kvaliteta tice radi se o parketu prve kategorije , jedino sto moze da uradi je da ga ispolira i jos jednom prelakira polu-sjajnim lakom posto su izvodjaci koristili mat, mada i to nije neophodno, nego eto moze...
Tast je pogledao vrata i rekao da su dobro uradjena i prefarbana, bila bi cista glupost da se menjaju.
I dalje imamo par zamerki tipa, klima je montirana levom nogom, imamo ostecenu plocicu u kuhinji i sl. komisija je izasla, popisala zamerke, nesto su se bunili oko klime (komentar je bio tipa, tako smo svima montirali, to je po projektu tako, reko tim gore, menjacete svima :)), ali su i to prihvatili na kraju, neko je pominjao dizanje glasa i nervozu, ovi koji su dolazili kod mene su bili pristojniji i normalniji od mene :), videcemo kako ce se to jos razvijati, majstori za vodovod su odradili svoje, keramicar je izvidio situaciju pa treba da dodje itd. Sve u svemu za jedno 200e mislim da bi sve probleme mogli i sami da otklonimo, jos jedan sloj laka za parket smo sami platili 150e, nismo nikog hteli da cekamo, posto dok se ne sredi parket - nema useljenja, tako da bi nas otklanjanje svih problema ukljucujuci i parket kostalo max 400e i da je investitor odlucio da nece da ih otkloni.

Sve u svemu kako vreme odmice i namestaj stize, sve smo zadovoljniji sa nasom investicijom :).

Sa druge strane, gledao sam stan od drugarice u Ljubicici, i u njenom stanu je parket jako lose ishoblovan i lajsne su grozno postavljene (sto je najgore kvalitet parketa nije problem, nego su majstori uprskali) a drug je uzeo stan u Zumbulu i nisu mu lepo odradili vodovodne cevi u kuhinji, ostatak radova je sl. kao kod nas - sasvim OK.
Prvi momenat je da smo ipak imali malo srece sa stanom a drugi, da smo onako negativni usli u nas stan i zatekli nesto slicno kao u ova dva stana, ili da nam useljenje kasni 3 meseca, najpre bi seli i plakali a posle toga hteli da spalimo Belville, Deltu, drzavu, gradsku upravu, vodovod i kanalizaciju i ostale koji bi se tu zatekli.

E sad znam da ce mnogi zbog ovog sto sledi da me zaspu drvljem i kamenjem ali to je realnost ove drzave/grada: drugarica je kupila stan od poznatog investitora u ul. Dimitrija Tucovica (mi smo dva dana kasnije otisli da gledamo stan za nas i srecom sve je bilo rasprodato), u Aprilu 2008, u kom su tada postavljali plocice i parket, useljenje je trebalo da bude u Nov. 2008 jos uvek se nije uselila, sad im nude useljenje ali bez prikljucenja na CG, investitor nema para da to plati (a dolazi na sastanke stanara sa dzipom od 20m2 i telohraniteljima :), a ako ce da ih tuze onda nema useljenja uopste, naravno ostaje pitanje kako su odradili zavrsne radove u stanovima ako su ostali bez para ali o tom kad se napokon useli, druga drugarica je kupila od jos poznatijeg investitora stan na Bezanijskoj Kosi, i uselila se pre otprilike godinu dana parket se sada rasusio da klapara a stan je manji 3m2 od placene kvadrature, kad je lepila tapete, zid bezi 3cm od visine sanka do plafona, ispred zgrade je ostavljen svinjac, kad padne kisa trebaju gumene cizme da izadjes iz kola i nikom nista, nece ni da dodju da vide parket a za kvadraturu kaze da je 5% +/- tolerisano (kao da je kupila kilo paprika :) i po principu "tuzite nas" su je otkacili. Poznanik je uzeo lokal u "elitnom" naselju na NBGD, gde je od jos "elitnijeg" investitora i opstine NBG dobio dozvolu za bastu (otvara kafic, ne bi ni kupio lokal gde ne moze basta), useljenje je kasnilo 6 meseci i i njima je ponudjen aneks tipa niko nikom nista ne duguje i vi se useljavate ili se tuzimo ali nema kljuceva. Naravno svi su potpisali a nakon toga se otvorila izvesna kafeterija preko puta njegovog lokala (deo velikog lanca kafica) a prostor koji je planirao za bastu je odjednom promenjen u projektu naselja u "pozarni put" i njegova basta je precrtana, naravno vise nije vazila ni dozvola od opstine :). Ovo su samo iskustva ljudi koje direkno poznajemo i kupovali su priblizno istu klasu nekretnine u izgradnji u poslednje 2 godine necu da pominjem price koje smo culi preko trecih ljudi ili sta je bilo pre 6-7 godina.

Moje misljenje je da covek ne treba da se miri sa cinjenicom da neko ne postuje rokove ili placeni kvalitet i da te stvari treba izugrati do kraja, ali se bojim da u ovoj drzavi realnost i rezultati te borbe izgledaju mnogo drugacije od realnosti koja se plasira na ovom forumu i da kad se malo bolje pogleda, razvoj situacije sa Belvillom uopste nije tako los. U sustini bio bih besan da mi kasni useljenje ali bi mi bilo jos gore da se uselim, ubacim stvari i posle 2 godine umesto parketa imam gomilu piljevine i leglo ziska, sto je isto moglo da se desi.

Naravno ne mislim da se stvari resavaju zbog toga sto su oni dobri i posteni nego sto dosta stanova nije prodato i sto su se ljudi organizovali, pa ipak postoji pritisak da se problemi saniraju kvalitetno, ali treba odvojiti mastu i realnost po pitanju eventualne odstete i zahteva.


I tako, dosta za moj prvi posto ovde,


Pozdrav,
Vedran
 
Kako to telefon dolazi kao VoIP? Ja znam da na svim VoIP-ovima mi je uvek pisalo da on ne sme da bude zamena za telefon, pre svega zbog slučajeva opasnosti.
Nalazi se samo u dnevnoj sobi? Suludo.
 
Drage komsije,

kako vreme prolazi, datum useljenja se bliži i entuzijazam za revoluciju ovde splašnjava, bilo bi dobro da organizujemo Olimpijadu forumaša iz Belvilla za prve dane proleće.
Možemo se takmičiti u raznim disciplinama: fudbal, alkohol, tenis i sl :p .
Dok nam žižak jede parket, neko diskutuje o telekomunikacijama i protoku interneta u naselju. :grand:

Inače ono što se dešava sa parketima je da pored grejnih ćebadi, parketi se prskaju i otrovom!!! Mislite o tome!!!

Si ju in Belvin on di Olimpiks.
 
e da,

ja zaboravih da pozdravim se zaposlene Blok-67 koji čitaju ovaj forum.
Ako Milka Canić nekada ode u penziju, moći će da primenjuju njihove refrene kada se jave na telefon nezadovoljnim kupcima.
 
Vrh