Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Maja_F":1v3sckji je napisao(la):
Na koju Maju mislis? Ako si mislio na mene nemam nikakvu poruku :)
Pozdrav
Jesi dobila poruku u folderu 'FM"?
Hocu da prisustvujem sledecem sastanku stanara iz Ciklame i Seboj-a, vezano za angazovanje advokata i zajednicke tuzbe za prekoracenje roka i ugradnju zarazenog zizkom parketa.Molim te javi mi detalje u PM
Isto pitanje sam postavila user name - Serv.Veverica - ali izgleda da poruka nije otisla.
 
fikcija":3x4e8fsj je napisao(la):
Maja_F":3x4e8fsj je napisao(la):
Na koju Maju mislis? Ako si mislio na mene nemam nikakvu poruku :)
Pozdrav
Jesi dobila poruku u folderu 'FM"?
Hocu da prisustvujem sledecem sastanku stanara iz Ciklame i Seboj-a, vezano za angazovanje advokata i zajednicke tuzbe za prekoracenje roka i ugradnju zarazenog zizkom parketa.Molim te javi mi detalje u PM
Isto pitanje sam postavila user name - Serv.Veverica - ali izgleda da poruka nije otisla.
Poruke izgleda ne stizu! Ne znam sta je ali ja nisam nista dobila! Mozes da nas kontaktiras putem maila sale.jakov@gmail.com
 
Ovi postovi u vezi porpavki me podsetile na resavanje nedostataka u nasem stanu ovde u inostranstvu. Jedna plocica je bila ostecena dosao neki nas covek , nema pojma, po struci ekonomista i ostetio jos dve...
 
dosli, prihvatili da je parket lose ishoblovan, zena pitala gde je fleka od prosutog laka u dnevnoj sobi, ja rekoh da spustim roletne lakse se vidi...... lik sa njom rece ne treba verujemo da postoji.... bili su ok bar sto se tice zapisnika... rekose da ocekujem iduce nedelje da se jave

a vezano za preradu u dva stana rece mi gradjevinac na licu mesta: bice prvo jedna vrata kao ova originalna samo dublje ..... iza kojih je kao njihov mali hodnik za ta dva stana a iz tog hodnika se ulazi ceono u jedan stan i levo ili desno u drugi... to je to..... njihova jedina spavaca bice uz moju dnevnu..... moze da bude zanimljivo, pogotovo kad krenem da se igram sa ritam masinom

sve u svemu hodnik na spratu ce biti idealan za ametersko bavljenje streljastvom, vazdusna puska i sl. Cenim da ce imati preko 15m.....

i kako im se ovo isplati i dalje bi voleo da znam, ja srecom ne moram da zurim sa useljenjem pa cu izbeci onaj otpad i prašinu.

da li neko zna da li je otovor u dnevnoj sobi predvidjen kao dimnjak? ne vidim sta bi drugo moglo da bude
 
Moram da se ukljucim u diskusiju i da podrzim sve one koji optimisticki gledaju na celu pricu sa Belville-om. Bice sve ok i lepo cemo ziveti u nasem naselju.
Kada se uporedi sa drugim novogradnjama po celom Beogradu, moze se konstatovati da su kasnjenja kraca, a kvalitet radova ne zaostaje za drugima. I cena koju smo platili je prosecna, za ovakvu lokaciju. Naravno da bih volela da je cena mnogo manja.
Ne slazem se sa nekima koji na stari srpski nacin gledaju da "ispljuju" sve sto stignu i u mnogo vecoj meri nego sto bi trebalo. Ako pokusavaju da nam "ubiju" volju za selidbom prevarili su se. Useljenje u stare stanove ne moze nikako da bude bolja opcija. Mozes da ga sredis super, ali ako ti je ulaz prljav i star, kao i sama zgrada i okolina, ne vredi ti ni Swarovski kupatilo u stanu.

Malo optimizma ne skodi.
Naravno, treba traziti odstetu za kasnjenje i kvalitet u skladu sa ugovorom.
 
- Posle svega sto sam procitao na forumu,i sto sam licno cuo, zakljucujem da je kvalitet novogradnje potpuno jednak kao bilo gde u Bg., jedino je upakovan u lepsu pricicu! Malo reklamice.
- Belvil je okruzen nehigijenskim naseljima, mislite li da ce ostati cist! Cak i da ostane ogradjen logorskom ogradom, ta stihija se nece zaustaviti!
- Sa jedne strane termoelektrana, sa druge depo GSP, sa trece kartonsko naselje, a sa cetvrte livadetina puna djubreta i spriceva! Ali reklama je divna, to priznajem... i lift koji kaze ``ding``! i ``engleska`` travica, koju ce prvi stanari da ugaze.....
 
stf":1f89ikge je napisao(la):
- Posle svega sto sam procitao na forumu,i sto sam licno cuo, zakljucujem da je kvalitet novogradnje potpuno jednak kao bilo gde u Bg., jedino je upakovan u lepsu pricicu! Malo reklamice.
- Belvil je okruzen nehigijenskim naseljima, mislite li da ce ostati cist! Cak i da ostane ogradjen logorskom ogradom, ta stihija se nece zaustaviti!
- Sa jedne strane termoelektrana, sa druge depo GSP, sa trece kartonsko naselje, a sa cetvrte livadetina puna djubreta i spriceva! Ali reklama je divna, to priznajem... i lift koji kaze ``ding``! i ``engleska`` travica, koju ce prvi stanari da ugaze.....
Ograde već nema, a nehigijenska naselja će verovatno biti preseljenja kad krene da se radi na trasi UMP-a na NBG...
 
Kao, sta se ono bijeli u gori zelenoj, da l’ je snijeg, da l’ su labudovi… Pre neki dan sam dolazeci kuci videla mladju zenu iz tzv. nehigijenskog naselja kako na hidrantu ispira u koritu poveliku kolicinu vesa. Minus sedam. Pod mlazom ledene vode debelim k’o ruka. Hajde molim te…Iskreno, vise mi smetaju privatnici koji zakupljuju stanove kao poslovni prostor, pa makar bili i bivsi premijeri ove drzave. Koliko znam, poslovni prostori su u prizemlju. Sto je za jednoga dugo iscekivani krov nad glavom, za drugoga je tek pogodno za par kancelarijica, verovatno lako kupljenih ili…..Na neke stvari jednostavno ne mozete uticati.
 
Trenutno zivim u Dubaiu, u zgradi od stakla, stan s pogledom na more, bazen i teretana na vrhu zgrade ... ali ne znam zasto... moj stan u Belvillu mi je mnogo drazi i simpaticniji.... :gobb:
 
Pozdrav svima,

Uselio sam se u Zumbul. Ko i svi nisam ni malo zadoljoljan sa stanom koji sam skupo platio, Moje zamerke su:

1. Plafoni i zidovi su u katastrofalnom stanju.
2. parket nije 1 klase , a na nekim mestima stavili su mi i ostecen parket.
3. sva vrata sa peskarenim staklom su ostecena?
4. posebno me iritira sto kada se upail aspirator u kuhinji, u kupatilu se oseti nevidjeni smrad kanalizacije. Ima li neko resenje za ovo?
5. Roletene su ostecene
6. Oluh koji mi prolazi kroz lodju takodje ne valja, tako da mi je spoljni zid kada su velike padavine skroz mokar!
7. itd.

Naravno, po meni najodgovorniji su i ljudi koji su vodili projekat, je oni trebaju da brinu i o delivery-ju na ne samo o eksponiranju na TV-u i uzimanju novca od kupaca.

Inace profesionalnost ljudi u samoj "kompaniji" koja nam je prodala sve oko prokometarisao bih sa recenicom:
"Amatersko kulturno umetnicko drustvo je u odnosu na njih visoko profisionalna organizacija"

Molim vas ako postoje bilo kakve inicijative radi nadohnade stete da racunate i na mene!!!
 
4. posebno me iritira sto kada se upail aspirator u kuhinji, u kupatilu se oseti nevidjeni smrad kanalizacije. Ima li neko resenje za ovo?


Isti problem sam ja imao u kuhinji, stolarija dobro dihtuje i kad ukljucim aspirator, smrdelo nam je u kuhinji, dok nisam skapirao da smo u montazi kuhinje skinuli poklopac sa kanalizacije (jos nije bio montiran sifon), bukvalno promaja duva iz odvodne cevi, koliko aspirator izbacuje toliko kroz cev ulazi.
Uzmi papirnu maramicu, upali aspirator i pridji kanalizacionim odvodima u kupatilu, da vidis od kuda duva i dolazi smrad, moguce je da dolazi i iz ventilacionog odvoda u kupatilu.
 
za sve stanare Belvila: da li neko moze da kreira email grupu da budemo u kontaktu i razmenimo iskustva i dogovaramo se o akcijama bez da nam to svi citaju
 
Јучер сам чуо да се у Шебој неће усељавати пре 1 априла (није шала). Мора се хитно нешто учинити. Ја сам успео да видим стан, ништа више и ништа мање од очекиваног....кухиња ЕКСТРА МАЛА. Милоша сам звао небројено пута, имам осећај да нешто опасно муљају. Начуо сам да има неколико станова који су грешком продати по 2 пута, зато је и Михајловић нестао без трага...
Дође ми да одем, отмем кључеве и побијем банду. Неко ће то и урадити, присуствовао сам разговору неколико младића у кафићу Делта с. и мислим да ће свашта бити.
Ако неко има свежије вести нека јави
 
Macaktoso,

nemoj da siris dezinformacije.
Pouzdano znam da Gradina, kao i izvodjaci koji prepravljaju vece stanove u manje imaju rok do 15.02. kada stanove treba da predaju Mace-u.
Jedini uzrok kasnjenja su parketi (trenutno se ubija zizak sa nekom grejnom cebadi i prska otrovima). U medjuvremenu je otkrivena i nevidjena greska na elektro instalacijama koje je izbodio Montprojekt.

Od nadoknade stete nema nista. Jedino ako se nesto izbori na sudu, mada i u to sumnjam.
Ja znam cim mi stigne namestaj, isporucicu ga direktno ispred prodajnog paviljona i to propratiti sa televizijom!!!
Sve ovo ovde na forumu je nedovoljno organizovano i pomalo amaterski.

Savet za pedju8888. Probaj da kada upalis aspirator, otvoris malo prozor na trpezariji, ili zatvoris necim one resetkice na vratima kupatila.
Ako se smrad kanalizacije ne bude pojavljivao, prijavi Belvilu jer je onda lose uradjena ventilacija.


A
 
Veverice,
Voleo bi da si u pravu, ali moje informacije su dosta tačne. U ostalom u istom smo sr..... obojica. Ja ću ti se sigurno pridružiti sa svojim nameštajem ispred paviljona, čak i kuhinjom koja je daavno gotova. Niko da mi odgovori, zašto je Mihajlović Slobodan nestao i zašto NIKO O TOME NE GOVORI? aKO SU U PITANJU BUBICE I CRVIĆI JESTE ŠTETA, ALI AKO JE ISTINA DA SU SE NEKI STANOVI DVA PUTA PRODAVALI IMA DA PADAJU GLAVE.
Još jednom, ne širim paniku, hoću, kao i vi svi, ODGOVORE!!!!
Išao sam kod advokata, ali mora da se ide u poresku, ili (bivsi) SDK da bi se proverilo da li je stan stvarno jedinstven!

Gradina ima možda rok do 12_og, ali ga sigurno neće ispoštovati.
Čujemo se sutra, kada ću dobiti više informacija
 
servudska_veverica":wyp9tcr6 je napisao(la):
Pouzdano znam da Gradina, kao i izvodjaci koji prepravljaju vece stanove u manje imaju rok do 15.02. kada stanove treba da predaju Mace-u.
Jedini uzrok kasnjenja su parketi (trenutno se ubija zizak sa nekom grejnom cebadi i prska otrovima).
Izvinjavam se, ali šta to znači "pouzdano znam"? Da li možete da date tačan izvor, kako bi čitaoci imali razloga da veruju u te informacije?

Ja iskreno sumnjam u taj rok, pre svega zbog toga što ne verujem da Blok67 ima mogućnost da uslovljava Gradinu rokovima. Da su u toj poziciji, zar verujete da bi dozvolili da radnici Gradine čitave 2 nedelje oko Nove godine budu odsutni?

macaktosa":wyp9tcr6 je napisao(la):
Voleo bi da si u pravu, ali moje informacije su dosta tačne.
Niko da mi odgovori, zašto je Mihajlović Slobodan nestao i zašto NIKO O TOME NE GOVORI? aKO SU U PITANJU BUBICE I CRVIĆI JESTE ŠTETA, ALI AKO JE ISTINA DA SU SE NEKI STANOVI DVA PUTA PRODAVALI IMA DA PADAJU GLAVE.
Šta znači "moje informacije su dosta tačne"? Vi ste ovde lansirali ozbiljnu brigu ljudima - da su stanovi prodavani dva puta? Za to zaista može doći do toga da, kao što kažete, "padaju glave", ali čime vi to dokazujete? Time što je Slobodan Mihajlović otišao iz Blok 67? On je trenutno "general manager" u Asistelu (www.asistel.co.rs).
Ja još nisam čuo da je neki stan prodat dva puta, u useljenim zgradama, ne vidim zašto bi to bio slučaj u ove tri neuseljene zgrade.
 
Bas me cudi da se jos uvek vidovnjaci , bioenergeticari i rasljari nisu javili na ovaj forum
 
Privremeni...Šta znači "moje informacije su dosta tačne"? Vi ste ovde lansirali ozbiljnu brigu ljudima - da su stanovi prodavani dva puta? Za to zaista može doći do toga da, kao što kažete, "padaju glave", ali čime vi to dokazujete? Time što je Slobodan Mihajlović otišao iz Blok 67? On je trenutno "general manager" u Asistelu (www.asistel.co.rs).
Ja još nisam čuo da je neki stan prodat dva puta, u useljenim zgradama, ne vidim zašto bi to bio slučaj u ove tri neuseljene zgrade.
__________________________________________________________________________________________________

Ja ne iznosim ozbiljne dezinformacije samo želim da znam kada ću da se uselim u svoj stan i da li je sve u redu!!!
Zašto niko iz B67 ne odgovori na ovaj forum?
Desetine godina nas varaju, normalno je da sam skeptik, posebno što si u pravu i ko zna kada ćemo stvarno da dobijemo ključeve.
A svi smo unapred uplatili i faktički finansirali gradnju stanova.
Na kraju sam živaca, eto to je to
 
Privremeni, bi kul.

"pouzdano znam'' znaci da stvarno znam, ali da u ovom trenutku ne mogu da ti kazem kako. Kada se sve ovo zavrsi, mozda jedno suncano subotnje pre podne na nekoj kafi u kraju.
Ako hoces veruj mi, ako neces .... tvoj problem.
Ko ti je to rekao da Gradina nije radila 2 nedelje za novu godinu? Vidis da ne znas o cemu pricas.
Radio je onaj ko je trebao, tacnije parketari Gradine. Ljudi su hoblovali parkete i pripremali ovim indijancima da tretiraju zizak.

Tako i za rok 15.2. ako hoces veruj, ako neces ne moras.
Inace, za sve vas komsije koji jos niste useljeni, ovaj rok ne znaci da cemo stvarno biti useljeni do kraja februara.
Malo toga zavisi od izvodjaca radova.
Realno situacija je ovakva.
Parketi su ishoblovani, zidovi izgletovani... sada se ceka tretiranje zizka ( to zavisi samo od indijanaca iz Blok 67).
Na izvodjacima je da posle toga lakiraju parkete i okrece zidove. ( realno nema vise od 7 dana posla, pod uslovom da indijanci odrade svoje).

Pozdrav za sve zaposlene iz Blok 67 i vidimo se u toku nedelje kada im isporucim namestaj u prodajni paviljon.

Necu se vise oglasavati javno na forumu niti replicirati na raznorazne dezinformacije i prozivanja.
Svi koji zele da saznaju nesto, a ja mogu da pomognem, mogu me kontakrirati privatno na e-mail.

Buduci stanari 5/1 i 5/2, videcete da ce na kraju nasi stanovi biti mnogo kvalitetniji nego ostatak belvila. Ni ovaj zizak nije toliko strasan problem.
Nivo zavrsnih radova u ovom objektu je zaista na zavidnom nivou.
ooooooo, Gradina, bravo bravo, ooooooo gradina bravo bravo....
 
Vrh