Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

šebojac":1zyr3m8l je napisao(la):
@Sebojac
zbunio si me. Gledam, čitam i ne verujem. A onda vidim da je veliko S na početku nick-a.
Seboj ima najveci broj lokal patrijota,vidim ko ce biti glavna zgrada u Bellvilu :lol:
 
Drage moje komsije,

Mi smo kupili stan u Lali. Kljuceve smo dobili polovinom decembra, stan je ok, ima nekih manjih nedostataka, predali smo listu nedostataka, ali sa njihove strane nije ispostovan rok od 5 radnih dana da ih isprave, cak se nisu ni javili povodom toga, a provereno znam da u nekim zgradama koje su dobile kljuceve posle nas par dana, vec rade na ispravljanju nedostataka.
Nadam se da ce i kod nas uskoro to zavrsiti , pa da se useljavamo...
 
cao svima,

mi smu kupili stan u Irisu, kao i mnogi od vas platili smo ga pre 17 meseci!!! u stanu smo prvi put bili pre pocetka univerzijade, jos negde u maju. Stan danas izgleda isto, ako ne i gore sa onim socijalnim vratima imedju kuhinje i trpezarije. u kupatilima se nalaze najjeftiniji moguci radijatori. Po ugovoru, duzni smo da primimo stanove sa :

1. Hrastovim parketom prve klase
2. keramickim plocicama "renomiranih" spanskih i italijanskih proizvodjaca, kao i sanitarije

Parket u mom stanu nije prve klase, to je potvrdio parketar koji je bio sa nama. Ljubaznoj agentici koja je bila sa nama rekla sam da parket nije prve klase i ona je samo cutala. dakle,koliko god sada to zvuci kao cepidlacenje, mi smo platili stan sa odredjenim elemntima koji su navedeni u ugovoru. dobili smo nesto sasvim drugo. takodje, sanitarije su kineske (Ideal standard). Bilo zizka ili ne, ja cu se boriti da na kraju dobijem to sto sam platila, a to znaci da mi se promeni 3-razredni parket (pritom crvljiv). Zavrsni radovi u stanu su katastrofalno uradjeni, ziidovi su neravni,itd....

Ima dosta ljudi kojima te stvari ne znace i koji samo zele sto pre da se usele (jer neki nemaju gde i nemaju vremena da se preganjanju sa prevarantima oko necega sto im pripada!), i zato sve tako i prolazi. sto se tice parketa, stvar je principa i ja hocu da mi se promeni parket, prvo naravno zbog zizka, a nadalje i zbog toga, jer zelim ono sto sam platila.

neko je na razlici u ceni (najjeftinija ponuda za parket,sanitarije, klime) uzeo jos po jedan stan sebi, a mi treba da cutimo!?

Slazem se sa insistiranjem na naknadi stete zbog kasnjenja (ja placam kiriju od budgeta sa kojim sam planirala da kupim nesto drugo za stan), da ne pricam da mi sva bela tehnika stoji po magacinima i svaki mesec nosim cokolade i pice magacionerima da mi to cuvaju!!!

Koji su naredni koraci? ja i suprug se pridruzujemo! Da li se planira neki sastanak ove nedelje?

pozdrav svima!
 
@Vukvuki

kakvo crno cepidlačenje, pa ti si platila stan i imaš puno pravo da tražiš da oni ispoštuju svaku tačku koja u ugovoru piše.

Možda ovo lupam, ali da li ste razmišljali da se obratite udruženju za zaštitu potrošača (da li je kupovina stanova uopšte u njihovoj oblasti zanimanja). Bilo bi stvarno zgodno da nađete advokata iz ove oblasti koji bi predstavljao sve oštećene stanare ovog naselja, ali je prvo i najvažnije da tačno utvrdite koji su vaši zahtevi.

p.s. jesam dosadan, ali bih stvarno voleo da malo isfotkate naselje i tu tartan stazu i okačite ovde na forum. hvala :D
 
Ja sam kupio dva stana,jedan u jorgovanu i jedan u seboju.U jorgovanu sam dobio kljuceve 28-og decembra i stan je u bio u dosta dobrom stanju sa nekolike primedbe: jedan zid neravan,nedostajali su odbojnici za vrata,problem sa radijatorom etc.Komisija je bila pre nekoliko dana i neke nedostatke su odmah otklonili a zid i ostalo su rekli naredne nedelje.Znaci sto se tice unutrasnjosti stana moze se reci da je u skoro idealnom stanju. Na insistiranje u vezi parketa zaklinjali su se da je S klase i da je u toj zgradi parket hrvatski iz slavonijahrasta.Priznali su da u nekim zgradama imaju problema sa ziskom i kao to se ne moze sakriti jer se vidi piljevina po parketu.
Najveci problem u jorgovanu je sto se tamo uveliko gradi.Naime oni sve od 4-og sprata pa navise prave 2 stana od jednog velikog.
Znaci buka ,lupanje etc.Druga stvar ko im je dao dozvolu da prekrajaju zgradu, koliko ce to trajati ...Na insistiranje moje sestra kako to mogu da rade odgovor jr bio da se to radi unutra i da ne menja izgled zgrade...
Sto se Seboja tice vidite i sami.Onoliko paleta keramickih plocica znaci samo jedno a to je da ce i tamo da prave 2 stana od jednog.(Ovo samo pretpostavljam,za jorgovan znam)
 
Nastavak:
Drage komsije i pored svih problema koji tamo postoje ono je trenutno najbolje sto moze da se nadje u BG.Ja zivim u Americi i posle svih obilazaka i razgovora sa tzv. investitorima sa dve mesalice i zgradica koje usade kao zub izmedju izmedju dve kuce ono naselje je super.Desilo se ono sto sam i pretpostavio,sve ce ici OK dok se univerzijada ne zavrsi a onda ce nesto usr.ti.
Treba ih stisnuti da ispostuju dogovoreno ali najgore je ako to naselje dobije slabu reputaciju.To nam ne treba.
Mislim da se i ono trenutno ne osecaju lagodno i da vide sta se desilo.Mislim da rade sve da sto prije predaju ostatak stanova.
U svakom slucaju treba ih pritisnuti da nadoknade stetu nastalu njihovom greskom.
Jos jednom ,naselje je na dobrom mestu,tu je trzni centar,dobra infrastruktura i najbolje od svega setaliste pored Save.

Pozdrav svima
 
vukvuki,

sto se tice parketa apsolutno si u pravu i tu ne treba odstupiti ni korak. sanitarija jeste ideal standard ali nije kineska (kineska je diplon), ova nasa direktno dolazi iz bugarske i na svu muku koja nas je snasla zaista i nije losa,ali sa onakvim keramickim plocicama i villeroy&boch ce izgledati jadno. moja glavna primedba i kad sam se zalila i pisala one grdne mejlove sto bosku petrovicu sto drugima je i bila keramika i tacno sam i citirala stavke ugovora koje se odnose na keramiku kao i ti, a oni pametnjakovici mi kazu pa to i jeste prvoklasna italijnska keramika marazzi :lol: ako je iko hodao YBC-om (a tamo su tek bili skupi stanovi) zna sta je okrnjena i polomljena marazzi keramika koja postaje opasna po zivot samo ako padne sneg. bez uvrede g-dinu kankarasu i marazzi-ju, ali ono sto stize do nas je III klasa keramike (ako je i ta).
 
shmeksi":1ia5lp7f je napisao(la):
@Vukvuki

kakvo crno cepidlačenje, pa ti si platila stan i imaš puno pravo da tražiš da oni ispoštuju svaku tačku koja u ugovoru piše.

Možda ovo lupam, ali da li ste razmišljali da se obratite udruženju za zaštitu potrošača (da li je kupovina stanova uopšte u njihovoj oblasti zanimanja). Bilo bi stvarno zgodno da nađete advokata iz ove oblasti koji bi predstavljao sve oštećene stanare ovog naselja, ali je prvo i najvažnije da tačno utvrdite koji su vaši zahtevi.
Slazem se u potpunosti...da li ima neko neka iskustva s udruzenjem?

http://www.bgpotrosac.org.rs/vdmsystemdownloads+index.htm <-------------ZAKON O ZASTITI POTROSACA 5.6.2008
 
molim da ako ima nekog ozbiljnog i strucnog ovde(advokata ili nekog da organizuje ljude) da hitno reagujemo(pravno) ili da svako tera po svome!
sta mislite kakva bi reakcija bila kad 100 ljudi odjednom tuzi blok 67 d.o.o i kada se to cuje! to ne bi odgovaralo nasem prodavcu koji mora da prihvati uslove iz predtuzbe ili tuzbe jer ne zaboravite treba prodati i ostale stanove! ako nastavimo ovako mislim da nemamo tezinu i da nas prodavac ne shvata ozbiljno! naseg zajednickog advokata trebaju da zanimaju nekoliko stvari,
1.novi anex sa datumom useljenja sa predvidjenim drasticnim penalima ako dodje do kasnjenja(28.02.2010.)
2. naknada za kasnjenje minimum 500e mesecno(ako je novi anex na 28.02. ukupno 1000e na devizni racun kupca u roku od tri dana od potpisivanja novog anexa)
3.provera vestaka o kvalitetu i poreklu ugradjenih elemenata po kupoprodajnom ugovoru i podnosenje tuzbe ako to nije ispostovano

ljudi mozemo da dobijemo ono sto nam pripada jeddino na ovaj nacin(tuzba protiv prodavca koji nije ispostovao ugovor),sve ostalo je smesno! ako je neko spreman neka se javi!! DO POBEDE!! LJUBISA
 
@Jabuka
@shmeksi

imam ja iskustva sa Nacionalnom Organizacijom za zaštitu Potrošača (NOPS) i to jako prijatna. Reagovali su instant. I da, mislim da i ovo spada pod njihov delokrug rada jer je osnov sve ove priče - obmana potrošača (jedno deklarisano, drugo uvaljeno)

proces izgleda ovako:

- skinete obrazac http://www.nops.org.rs/cms/assets/files/Obrazac za zalbe potrosaca.doc
- popunite i pošaljete na njihov mail (ja sam slao na znikolic@nops.org.rs)
- a onda oni pokreću njihov mehanizam koji izgleda ovako http://www.nops.org.yu/cms/assets/files/Sema prijave potrosaca.pdf
 
Moj predlog vam je da otvorite google grupu (dostupnu samo vama stanarima) i tu smisliti dalji tok akcija, a prve stvari koje bih vam predložio da uradite jeste da odaberete ljude među vama koji će biti kontakt osobe sa advokatom/medijima/B67, a sa njim (advokatom) detaljno prečešljate ugovore i da svako od stanara zabeleži gde je primetio odstupanje od ugovora. Neka samo jednom čoveku nije ispunjena neka stavka iz ugovora i njegov zahtev isto staviti pred B67 jer je stvar principa, a to je poštovanje ugovora od slova do slova. Kad se dogovorite sa advokatom sve tek onda zakucajte kod Delte i Hypa na vrata, a ako ne otvore vi lepo ko Martin Luter zakucajte svoj teze na njihove kancelarije :D
 
Kontaktiram sa nekim udruženjima potrošača i znam jednog njihovog advokata, ako postoji grupa od 10 kupaca koji hoće nešto da urade po tim pitanjima javite mi se pa ću da organizujem neki sastanak
 
Ciklamica me je zamolila da okačim fotke spominjanog igrališta (na fotkama se mahom vidi jedan njegov deo, levi) koje je ona napravila u avgustu, a sad bi bilo zgodno da neko napravi fotografiju "after" sa tim kafićem.

xlkmc3.jpg


15dl9hs.jpg


34pg7xd.jpg


28lteki.jpg


Hvala Ciklamici za fotografije
 
Jedan lift u zgradi je vec sav razbucan, pre dva dana je bio kao nov, ali za to ne treba kriviti, Belvill, vec stanare...
Mogu misliti na sta ce da lici kad se malo vise ljudi useli. :(

Ako budem u prolazu slikacu "igraliste" i okaciti.

Bojim se, sta ce da urade ako im se odrese ruke, ovo naselje je zlatna koka, ne bi onako na foru ona ovlascenje za adaptacije poturali, ima dosta zajednickih tehnickih prostorija u podrumu, ko zna sta im je sve u planu.

Cekirao sam i sobicu sa kamerama u podzemnim garazama, to bar deluje profesionalno.
 
Ako nije problem slikajte i lift,to sto pomenuse neki stanari da nije dovoljno sirok pa da ljudi ne mogu da se mimoidju u njemu.
 
pozdrav buducim komsijama

da li mogu da dobijem tekst annex-a (mozete da ga posaljite i na PM) u kome su definisali novi rok za useljenje u seboj zgradu i nacin na koji ce regulisati problem sa parketom?

zelim da ga pokazem mom pravniku.

hvala unapred!
 
Cobretti":2r9wgut6 je napisao(la):
Jedan lift u zgradi je vec sav razbucan, pre dva dana je bio kao nov, ali za to ne treba kriviti, Belvill, vec stanare...
Mogu misliti na sta ce da lici kad se malo vise ljudi useli. :(

Ako budem u prolazu slikacu "igraliste" i okaciti.

Bojim se, sta ce da urade ako im se odrese ruke, ovo naselje je zlatna koka, ne bi onako na foru ona ovlascenje za adaptacije poturali, ima dosta zajednickih tehnickih prostorija u podrumu, ko zna sta im je sve u planu.

Cekirao sam i sobicu sa kamerama u podzemnim garazama, to bar deluje profesionalno.
da li to znaci da kamere pokrivaju samo podzemne garaze, a ne i unutrasnjost naselja?
 
markan":3tztc2lv je napisao(la):
"...Najveci problem u jorgovanu je sto se tamo uveliko gradi.Naime oni sve od 4-og sprata pa navise prave 2 stana od jednog velikog.Znaci buka ,lupanje etc.Druga stvar ko im je dao dozvolu da prekrajaju zgradu, koliko ce to trajati ...Na insistiranje moje sestra kako to mogu da rade odgovor jr bio da se to radi unutra i da ne menja izgled zgrade...
Sto se Seboja tice vidite i sami.Onoliko paleta keramickih plocica znaci samo jedno a to je da ce i tamo da prave 2 stana od jednog.(Ovo samo pretpostavljam,za jorgovan znam)
"

toga sam se i plasila...nase zgrade ce izgledati kao mravinjak (!!) jer ce bice po 10 stanova na spratu...
 
Hm dobro pitanje, video centar je 100 posto, u kancelariji koja je u podzemnoj garazi.

E sad ne znam nazalost, sta imaju oni u kucicama iznad zemlje, i koje lokacije ce se pratiti.
 
Vrh