Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Pre izvesnog vremena sam zatekla čoveka kako fotografiše spisak stanara na interfonu, danas dvojica slikaju unutrašnjost ulaza.....
 
Volela bih da neko ovo shvati ozbiljno. Na moje pitanje zašto fotografiše spisak stanara na interfonu, muškarac mi je odgovorio da, navodno, to radi za nekog klijenta koji bi da kupi ovde stan(?). Dva meseca kasnje, ponovo dva muškarca snimaju unutrašnjost ulaza. Naravno da nikakav klijent nije u pitanju, mislim da to ima veze sa ovom odvratnom pričom o održavanju u kojoj učestvuju lokalne mutivode.
 
za ovakve i sl slucajeve je dobro imati obezbedjenje. Njihovi zadaci:

Usluge obezbeđenja
Strateška uloga i osnovni cilj bezbednosti je nesmetano i efikasno funkcionisanje, obezbedjivanje maksimalne bezbednosti i zaštita lica, imovine i poslovanja, razvoj optimalne strategije upravljanja rizikom u cilju minimizacije moguće štete.
Pod uslugama poslova obezbedjenja podrazumevaju se sledeće vrste usluga:
a) Planiranje, organizacije i realizacije poslova fizičko tehničkog obezbeđenja objekata i lica Naručioca posla.
b) Poslovi tehničkog obezbeđenja koji obuhvataju rukovanje tehničkom opremom kod Naručioca posla i to sistem video nadzora, alarmni sistem, kontrola pristupa, sistemi veze i rampe, a u cilju obavljanja ugovorenih poslova.
c) Podrška poslovima zaštite od požara ljudi i imovine u skladu sa Zakonom o zaštiti od požara i drugim važećim propisima iz oblasti zaštite od požara i Planom zaštite od požara važećim na lokaciji Naručioca posla.
Firma će imenovati lice iz reda svojih zaposlenih koji će vršiti nadzor nad obavljanjem poslova FTO i lice koje će vršiti nadzor nad obavljanjem poslova podrške poslovima ZOP – Rukovodilac Službe za zaštitu od požara.
Ukoliko nam poverite posao usluge obezbeđenja firma se obavezuje da:
a) Izradi elaborat u kome će precizirati i razraditi taktiku službe i definisati specifične zahteve Naručioca posla.
b) Da vrši periodičnu proveru posebnih psihofizičkih i zdravstvenih sposobnosti lica angažovanih za rad na ugovorenim poslovima i proveru neosuđivanosti i to najmanje jednom godišnje.
c) Da angažovanim licima po ovom ugovoru obezbedi uniforme i akreditaciju, a radi lakšeg raspoznavanja i identifikovanja;
 
Sasvim je legalno slikati spisak stanara, to i stoji kao javna informacija. Nije u redu pitati nekog zašto to slika :)
Djurdjevak A ima ugovor sa FF tako da tu "lokalne" snage ne mogu ništa da "muljaju"
 
Slazem se.
Zabaviste u kom se godisnje naplati 700.000 evra.
 
Pa sad upanite vi promjenite bravu ili zovite protivpozarnu inspekciju
A ko za vas idrzava tAj sistem koga ste angazovali
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403571#p403571:16o3h16n je napisao(la):
direktor » Fri Sep 02, 2016 12:27 pm[/url]":16o3h16n]Pa sad upanite vi promjenite bravu ili zovite protivpozarnu inspekciju
A ko za vas idrzava tAj sistem koga ste angazovali

Mi nemamo pruzaoca usluga koji to radi.
Mi zelimo da se dogovorimo sa svima na parceli, posto je to pitanje vlasnistva i sve ta oprema i objekti su nasa zajedcnika nedeljiva svojina. Nema primene sile.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403547#p403547:1vwpog3e je napisao(la):
pinokio » Pet Sep 02, 2016 11:11 am[/url]":1vwpog3e]Zivot u Belvillu
http://www.suncokret.org/2016/09/okupacija-u-par-slika/

Ne razumem, sta si hteo reci. Jesu li provalili ili su kljucem koji su dobili od obezbedjenja otkljucali prostoriju u normalno usli?

A sta si ti ocekivao, da ce FF da ti da svoje ugovore na uvid ili predsednici drugih skupstina da ti daju svoje ugovore i odluke stanara na uvid? Kako da ne :bash:
 
Provaliti = neovlsteno usli. \
Da li su koristili kljuceve ili kalauz zaista ne znam da ti kazem jer nisam bio tamo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403591#p403591:1wb1rdrk je napisao(la):
Mair » Fri Sep 02, 2016 1:12 pm[/url]":1wb1rdrk]Što ti se ne vidi fotografija na sajtu?

To je uhvatilo oko kamere - crnilo. :(
 
Kako neovlasteno usli kad imaju ovlascenje nekih zgrada? Da sam na vasem mestu davno bi obavestio policiju. Pinokio od kukanja po forumu nema nikakve koristi. Zovi policiju da zavede red i sto pre nekog angazuj za pp nadzor. Jer ako se nesto zapali u tvojoj zgradi ti si odgovorno lice sto to ne odrzavas, boli nekog uvo za nesuglasice na parcelama, za kantice, grabuljice i ostale igracke iz peska.
 
Kako su duhoviti ljudi koji ne zele pod svojim profilom da komentarisu pa prave nove...
 
Haha, hajde sad lepo odustani. Hajde da vidim jednog muljatora da odustaje jer očigledno ne može ništa da ušićari. Bravo za ff.
 
Izvin'te a šta se dešava? Na "našoj" parceli se uredno šeta G4S i izgleda da je sve ok?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403584#p403584:oed2xse0 je napisao(la):
pinokio » Pet Sep 02, 2016 12:55 pm[/url]":oed2xse0]Provaliti = neovlsteno usli. \
Da li su koristili kljuceve ili kalauz zaista ne znam da ti kazem jer nisam bio tamo.

Provaliti i otkljucati nije isto, iako bi ti voleo da jeste.
Kad vec nisi bio tamo, onda nemoj da pises lazne informacije.
 
Prostorija u koju su ušli je u vlasništvu stanara zgrade Suncokret A.

Svako ko u nju uđe bez njihove sagalsnosti je povredio zakon. Da li je to uradjeno pajserom pa je onda za to odgovoran samo FF ili im je asistirao G4S pa su otključali je zaista meni nevažno. Sa tim činjenicama će se baviti država pa neka njima i jedni i drugi objasne ko je šta radio.

Dodatno, ne samo da nisam bio ja prisutan nego ni jedan od predsednika skupstina na parcelama 3 i 4 nisu bili pristuni kao ni bilo ko ko je ovlašten da zastuap skupštine stanara. FF ima ugovor sa četiri skupštine ali u njemu nema ni reči o zastupanju.
 
To je protivpožarna centrala za garažu, ako ja dobro shvatam?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403962#p403962:1yoi5du3 je napisao(la):
Mair » Mon Sep 05, 2016 4:26 pm[/url]":1yoi5du3]To je protivpožarna centrala za garažu, ako ja dobro shvatam?

Tacnije za citavu parcelu, znaci 6 skupstina i garaza na parceli 3 i isto tako na parceli 4.
 
Izvini što pitam javno. Da li to imate protivpožarne senzore po spartovima zgrade ili samo u garaži ispod te zgrade u okviru te parcele?
 
Vrh