Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403967#p403967:2tkfggxu je napisao(la):
Mair » Mon Sep 05, 2016 5:05 pm[/url]":2tkfggxu]Izvini što pitam javno. Da li to imate protivpožarne senzore po spartovima zgrade ili samo u garaži ispod te zgrade u okviru te parcele?

To su sve javne informacije. :)

PP javljaci se nalaze na svim spratovima u ulazima, poslovnim prostorima u prizemlju zgrada, podrumu zgrade (pomocnim prostorijama, sklonistu) i u garazi.

Javljaca ima tri vrste, automatski nadgradni, skriveni, kao i rucni.
Ima ih do 60 do 80ak po ulazu
U garazama varira od parcele do parcele drasticno.
 
20160903_125915.jpg


20160903_125934.jpg


20160903_130034.jpg


20160903_130052.jpg


20160903_130229.jpg


20160903_130236.jpg


20160903_130315.jpg


rasturen trotar zapusteno igraliste rupetina ogromna vasadu svako ukrasava kako oce malo roze basta odvratna
 
@pinokio
Hvala na pojašnjenju.
Mislim da ovim što si mi predstavio ta centrala nepripada nikome u ovom slučaju i svi imaju pravo na nju u okruženju te zgrade i niko ne može centralu samostalno kontroliše. Nekako mi tako deluje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404185#p404185:3l317d73 je napisao(la):
Mair » Tue Sep 06, 2016 2:25 pm[/url]":3l317d73]@pinokio
Hvala na pojašnjenju.
Mislim da ovim što si mi predstavio ta centrala nepripada nikome u ovom slučaju i svi imaju pravo na nju u okruženju te zgrade i niko ne može centralu samostalno kontroliše. Nekako mi tako deluje.

zapravo, pravi opis svojine je da pripada svima nama. odnosno mi smo suvlasnici nad tom PP centralom, kao i nad svom zajedickom imovivnom na parceli, ona ukljucuje i sve zajednicek delove garaze, ventilacione sisteme u garazi, sisteme za gasenje pozara, besprekidno napajanje strujom citave parcele, zardinjere, saksije, zelenilo,...

Vrednost te imovine je velika.
I najvaznije ona je nedeljiva.

TO je analogno sledecem primeru. Recimo ti i ja zajedno kupimo solju za kafu. ako zelimo das je podelimo, vise niko nece imati solju, nego samo njen deo, koji je bezvredan. Ako cemo da je odrzavamo moramo da se dogvorimo, reicmo ti ces da brises karmin po ivic a ja cu da struzem soc po dnu, ili jedian dan ti a jedan ja i tako redom.

Ovoo sto rade ove nezalice iz FF je razbijanje solje u delove.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403952#p403952:1kfx1yes je napisao(la):
pinokio » Pon Sep 05, 2016 3:16 pm[/url]":1kfx1yes]Prostorija u koju su ušli je u vlasništvu stanara zgrade Suncokret A.

Svako ko u nju uđe bez njihove sagalsnosti je povredio zakon. Da li je to uradjeno pajserom pa je onda za to odgovoran samo FF ili im je asistirao G4S pa su otključali je zaista meni nevažno. Sa tim činjenicama će se baviti država pa neka njima i jedni i drugi objasne ko je šta radio.

Dodatno, ne samo da nisam bio ja prisutan nego ni jedan od predsednika skupstina na parcelama 3 i 4 nisu bili pristuni kao ni bilo ko ko je ovlašten da zastuap skupštine stanara. FF ima ugovor sa četiri skupštine ali u njemu nema ni reči o zastupanju.

U pravu si prostorija pripada Suncokretu A, a s obzirom da ti nemas nikakve veze sa skupstinom zgrade Suncokret A, onda nema potrebe da toliko brines toliko o toj prostoriji.

Kako ce to drzava da reaguje? Na osnovu cega?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404268#p404268:tygdekoo je napisao(la):
Mijatj » Tue Sep 06, 2016 6:41 pm[/url]":tygdekoo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403952#p403952:tygdekoo je napisao(la):
pinokio » Pon Sep 05, 2016 3:16 pm[/url]":tygdekoo]Prostorija u koju su ušli je u vlasništvu stanara zgrade Suncokret A.

Svako ko u nju uđe bez njihove sagalsnosti je povredio zakon. Da li je to uradjeno pajserom pa je onda za to odgovoran samo FF ili im je asistirao G4S pa su otključali je zaista meni nevažno. Sa tim činjenicama će se baviti država pa neka njima i jedni i drugi objasne ko je šta radio.

Dodatno, ne samo da nisam bio ja prisutan nego ni jedan od predsednika skupstina na parcelama 3 i 4 nisu bili pristuni kao ni bilo ko ko je ovlašten da zastuap skupštine stanara. FF ima ugovor sa četiri skupštine ali u njemu nema ni reči o zastupanju.

U pravu si prostorija pripada Suncokretu A, a s obzirom da ti nemas nikakve veze sa skupstinom zgrade Suncokret A, onda nema potrebe da toliko brines toliko o toj prostoriji.

Kako ce to drzava da reaguje? Na osnovu cega?

Procenu potrebe da li da brinem bi zadržao za sebe. Neka to ude moja intimna stvar.

A drzava ce da regauje (ili nece) po prijavi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404270#p404270:19k6yzft je napisao(la):
pinokio » Uto Sep 06, 2016 6:47 pm[/url]":19k6yzft]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404268#p404268:19k6yzft je napisao(la):
Mijatj » Tue Sep 06, 2016 6:41 pm[/url]":19k6yzft]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403952#p403952:19k6yzft je napisao(la):
pinokio » Pon Sep 05, 2016 3:16 pm[/url]":19k6yzft]Prostorija u koju su ušli je u vlasništvu stanara zgrade Suncokret A.

Svako ko u nju uđe bez njihove sagalsnosti je povredio zakon. Da li je to uradjeno pajserom pa je onda za to odgovoran samo FF ili im je asistirao G4S pa su otključali je zaista meni nevažno. Sa tim činjenicama će se baviti država pa neka njima i jedni i drugi objasne ko je šta radio.

Dodatno, ne samo da nisam bio ja prisutan nego ni jedan od predsednika skupstina na parcelama 3 i 4 nisu bili pristuni kao ni bilo ko ko je ovlašten da zastuap skupštine stanara. FF ima ugovor sa četiri skupštine ali u njemu nema ni reči o zastupanju.

U pravu si prostorija pripada Suncokretu A, a s obzirom da ti nemas nikakve veze sa skupstinom zgrade Suncokret A, onda nema potrebe da toliko brines toliko o toj prostoriji.

Kako ce to drzava da reaguje? Na osnovu cega?

Procenu potrebe da li da brinem bi zadržao za sebe. Neka to ude moja intimna stvar.

A drzava ce da regauje (ili nece) po prijavi.

Po kojoj prijavi kada ovde nema elemenata za prijavu?
Pricas prazne price
 
Onemogucavanje raspolaganja zajednickom imovinom od strane firme koja mosli da je bogom dana za to i nezeli dogovor vec se ponasa kao uvredjena mlada
 
Izuzetno komplikovan sistem. Zanimljivo je da je to sve u toj centrali, ali dobro. Kao da se radi o poslovnoj zgradi, a ne o stambenoj zgradi. Zbog toga sada i imate sukob.
To je verovatno pravljeno za Univerzijadu, a trebalo je posle da razdvoje po ulazima i garaža da bude posebno kontrolisana. To je moje mišljenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404279#p404279:1j0h8k9b je napisao(la):
Mair » Tue Sep 06, 2016 7:05 pm[/url]":1j0h8k9b]Izuzetno komplikovan sistem. Zanimljivo je da je to sve u toj centrali, ali dobro. Kao da se radi o poslovnoj zgradi, a ne o stambenoj zgradi. Zbog toga sada i imate sukob.
To je verovatno pravljeno za Univerzijadu, a trebalo je posle da razdvoje po ulazima i garaža da bude posebno kontrolisana. To je moje mišljenje.

najbolje resenje je da se kreira skupstina u garazi i da ona preuzme odrzavanje same garaze i pripadajucih sistema, pre svega rampi ispod i iznad zemlje, sto podrazumeva i administraciju otvvorenog parkinga.
potom da se svih sedam skusptina dogvore oko ostatka, to je onda maciji kasalj.

srz problema u svim novim naseljima je garaza. tu je primarni kancer.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404276#p404276:1ud841lr je napisao(la):
direktor » Tue Sep 06, 2016 6:59 pm[/url]":1ud841lr]Onemogucavanje raspolaganja zajednickom imovinom od strane firme koja mosli da je bogom dana za to i nezeli dogovor vec se ponasa kao uvredjena mlada

Nazalost to je samo vrlo ledenog brega.

Osnovi problem je sto oni poslednje 2 i po godine nisu radili prakticno nista. Samo slali racune.
O tome ce se pricati uskoro pa da ne sirimo temu.
 
Jesu li vam protipozarni aparati atestirani na 6 mjeseci kao i sva druga oprema creva hidranti mlaznice prskalice itd to bi trebalo da spada u odrzavanje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404326#p404326:ew7wtbko je napisao(la):
direktor » Tue Sep 06, 2016 11:02 pm[/url]":ew7wtbko]Jesu li vam protipozarni aparati atestirani na 6 mjeseci kao i sva druga oprema creva hidranti mlaznice prskalice itd to bi trebalo da spada u odrzavanje

Jesu, pitanje je sta od te opreme posedujemo. Ja ne vidim neki smisao imati hidrant a nemati crevo i mlaznicu. Veoma mali broj zgrada ima kompletan sistem, mozda tri ili cetiri zgrade od 26. Garaze nemaju ni jedan kompletan hidrant.

Ima tu jos dosta propusta u sistemu PPZ
 
Oces reci da vam je sve to pokradeno pored firme koja to odrzava i obezbedjenja koje imate vrh
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404357#p404357:rsrzvhho je napisao(la):
direktor » Wed Sep 07, 2016 7:28 am[/url]":rsrzvhho]Oces reci da vam je sve to pokradeno pored firme koja to odrzava i obezbedjenja koje imate vrh

hócu reci da sistem protiv pozarne zastite jedva za klasu iznad bilo kog bloka 6x. Nema creva i malznica, i ako ih ima oni su zakljucani u podrumima. Po pravilu to je oko 30-50% potrebne opreme. Stanje javljaca pozara je posebna prica i protipozarnih centrala je posebna prica.

I da, uz mesecne fakture First Facility od 23.000 evra samo za tekuce odrzavanje/administraciju i G4S od 10.400 evra samo za obezbedjenje (bez ciscenja i zelenila) to je nas bedni skor. Moja zgrada je snosila 3.66% tih troskova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404355#p404355:1eh2ndre je napisao(la):
pinokio » 07 Sep 2016 06:45 am[/url]":1eh2ndre]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404326#p404326:1eh2ndre je napisao(la):
direktor » Tue Sep 06, 2016 11:02 pm[/url]":1eh2ndre]Jesu li vam protipozarni aparati atestirani na 6 mjeseci kao i sva druga oprema creva hidranti mlaznice prskalice itd to bi trebalo da spada u odrzavanje

Jesu, pitanje je sta od te opreme posedujemo. Ja ne vidim neki smisao imati hidrant a nemati crevo i mlaznicu. Veoma mali broj zgrada ima kompletan sistem, mozda tri ili cetiri zgrade od 26. Garaze nemaju ni jedan kompletan hidrant.

Ima tu jos dosta propusta u sistemu PPZ


To je veoma prosto rešiti. kada zakljucite ugovor o održavanju PP sistema, i kad njihovi podizvođači stave nalepnice na hidrante da su pregledani (neophodno svakih 6 meseci) i ispravni pozovete PP policiju iz Mije Kovačevića i prijavite da nesavesno rade svoj posao i da tražite insprekciju. Ono sto sam ja imao priliku da vidim to je da TVI stavlja nalepnice iako su svi hidranti "olakšani". koliko sam upoznat creva i mlaznice su nestale još u toku useljavanja i verovatno po vojvodini (a možsda i drugde) ljudi njima zalivaju njive.

Sto se tice PP centrale vi ne možete da zabranite ulaz FF da održava PP centralu. A kako su oni ušli to već ne znam. bez obzira što FF održava PP centralu za neke ulaze vi možete sami da održavate istu za svoje ulaze niko vas ne tera da se oslanjate na održavanje FF. FF ne održava ostatak PP sistema kod vas a to su optički dimni javljači, ručni javljači, automatska protivpožarna vrata (svaki sprat ih ima), protivdimne prozore i sl.
Ne plaćaju ostali stanari (drugi ulazi) vama održavanje PP jer održavanje same PP centrale bez ostali delova gore nabrojanih ne postoji i u izveštaju mora da stoji da je sve pregledano i u ispravnom i funkcionalnom stanju stanju. ne znam šta vi zamljišate pod održavanje PP centrale? to može biti samo zamena aku baterija na 5-6 godina i same elektronike u istoj u slučaju nekog kvara ali to je bas retko kod ovih uređaja.

Ja sam već davno govorio da je greška što su ulazi iz garaže bez kontrole i bez video nadzora !!! Kakva je svrha kontrole pristupa na ulazima i video nadzora kad svako može kroz garaže da ulazi kako hoće ali danas svako ima pravo da se zove projektantom i investitorom :bash: . Veoma lako je ugraditi kontrolu pristupa u ista ta vrata (elektromagnetna brava koja vrata drži zatvorena samo dok ima struje i u slučaju požara PP centrala gasi dovod struje za ista i vrata su otvorena i omogućavaju bekstvo).
 
Sto se tice PP centrale vi ne možete da zabranite ulaz FF da održava PP centralu. A kako su oni ušli to već ne znam. bez obzira što FF održava PP centralu za neke ulaze vi možete sami da održavate istu za svoje ulaze niko vas ne tera da se oslanjate na održavanje FF. FF ne održava ostatak PP sistema kod vas a to su optički dimni javljači, ručni javljači, automatska protivpožarna vrata (svaki sprat ih ima), protivdimne prozore i sl.
Ne plaćaju ostali stanari (drugi ulazi) vama održavanje PP jer održavanje same PP centrale bez ostali delova gore nabrojanih ne postoji i u izveštaju mora da stoji da je sve pregledano i u ispravnom i funkcionalnom stanju stanju. ne znam šta vi zamljišate pod održavanje PP centrale? to može biti samo zamena aku baterija na 5-6 godina i same elektronike u istoj u slučaju nekog kvara ali to je bas retko kod ovih uređaja.

Ja sam već davno govorio da je greška što su ulazi iz garaže bez kontrole i bez video nadzora !!! Kakva je svrha kontrole pristupa na ulazima i video nadzora kad svako može kroz garaže da ulazi kako hoće ali danas svako ima pravo da se zove projektantom i investitorom :bash: . Veoma lako je ugraditi kontrolu pristupa u ista ta vrata (elektromagnetna brava koja vrata drži zatvorena samo dok ima struje i u slučaju požara PP centrala gasi dovod struje za ista i vrata su otvorena i omogućavaju bekstvo).

Mislim da se razumemo, pa da dodam,

Ovde postoje dva problema to je pitanje vlasnistva nad prostorijom i pitaqnje raspalaganja centralom. Pitanje vlasnistva je jasno, da li je i pod kojim uslovima moguce uci u prostoriju da bi se doslo do pokretne imovine unutra to je pitanje za sud a ne za mene.

Sto se ostatatka sistema pp dojave tice, ona se deli na dva dela, zajednicki i deo unutar skupstine stanara iliti u zgradi. Zajednicki deo se nalazi u garazi plus sama cetrala dok deo u samoj zgradi vise nije sporan, o tome se brine zgrada.

Inace, do 1.aprila ove godine (da ne ulazimo u detalje) citavo naselje je odrzavalo sve, dakle ja sam kao stanar placao odrzavanje svih 630 hidranata ili 1048 panik svetala ili 52 lifta. Dakle, komsije iz susednog ulaza su odrzavali i moje javljace na spratu.

Upravo zato smo i napravili Sporazum, u njemu smo opredelili delove PP sitema koji pripadaju zgradi a ostatak je zajednicki. Svi elementi su pobrojani i nacin njihovog odrzavanja je opisan, a skupljanje novca, kontrola i nadzor su jasno definisani.

Kod FF nista od ovog ne postoji. U Krovnom ugovoru ne postoji ni jedna jedina odredinica koja definise kolicinu, ili povrsinu ili poblize odredjuje stvar koji je predmet odrzavanja.

Dakle, broj liftova? 0, Hidranata? 0, PP centrala? 0 i tako dalje.

I to su neki predsednici potpisali. Neverovatno.
 
Da. Koliko ja znam, tamo su svi ulazi potpisali ugovor sa FF ali je ostao i G4S. Uopšte mi nije jasna ova zavrzlama sa G4S, inače.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404408#p404408:4xlqhame je napisao(la):
skj » Wed Sep 07, 2016 1:19 pm[/url]":4xlqhame]Da. Koliko ja znam, tamo su svi ulazi potpisali ugovor sa FF ali je ostao i G4S. Uopšte mi nije jasna ova zavrzlama sa G4S, inače.

na pareli 6 postoje samo 4 ugovora.
preostala 3 su nekoj fazi usvajanja.
na parceli 5 postoje 2 ugovora
preostala 3 su u nekoj fazi u usvajanja (u seboju c, stoje na mrtvoj tacki)

na parceli 2 ugovore niko nikada nije video potpisane. niti jedan stanar vec tri meseca. zaista ne znam sta se desava tamo.
 
Kule su ona tri solitera, verovatno je skj na njih mislio. Tamo je za sada sve u redu. Znam jer tu živim. Malo me lično nerviraju samo ove bašte kafića ali šta je tu je. Pinokio u kojoj su fazi zgrade koje su raspisale tender? Da li postoje neki urgentni i nerešivi problemi u tim zgradama? Da li te zgrade imaju ugovore i da li stanari mogu da ih vide? Prijatelj mi živi u jednoj od tih zgrada pa zato pitam.
 
SKJ ima info da su sve skupštine na toj parceli gde su tri solitera potpisale ugovor sa FF, zanimljivo je da je impresija da je sve u redu :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404421#p404421:1i36qp9t je napisao(la):
L.A.L.A. » Wed Sep 07, 2016 1:51 pm[/url]":1i36qp9t]Kule su ona tri solitera, verovatno je skj na njih mislio. Tamo je za sada sve u redu. Znam jer tu živim. Malo me lično nerviraju samo ove bašte kafića ali šta je tu je. Pinokio u kojoj su fazi zgrade koje su raspisale tender? Da li postoje neki urgentni i nerešivi problemi u tim zgradama? Da li te zgrade imaju ugovore i da li stanari mogu da ih vide? Prijatelj mi živi u jednoj od tih zgrada pa zato pitam.

Dobro pitanje.

Urgentnih problema nema. FF je zakljucio ugovore sa 4 skupstine na te dve parcele. Nas preostalih 8 sedimo i cekamo da oni odluce da potpisu sporazume pa da nastavimo dalje. FF odrzava prakticno su zajednicku imovinu (mi malo cistimo i odrzavamo zelnilo tamo gde je beovrt otisao).

Na duge staze, stanje je neodrzivo. Ali trenutno se desava mnogo toga paralelno pa cemo da vidimo kako ce se dalje razvijati.

Svi ugovori u mojoj skupstini su javno dostupni na webu. Odluke sa spiskom stanova koji su glasali su takodje online. Ugovori sa pruzaocima usluga (potpisani i skenirani) ce biti dostupni cim ih skeniram.
Nas menadzment je u lokalu na sred setalista tako da sam siguran da ce biti radi da mu pokazu sve ugovore od njegove skupstine. Kod nas je sve na izvolite.
 
Vrh