Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Skj a da li imas info da li su i oni potpisali sporazum koji pinokio spominje. Mada ako Lala kaze da je tamo sve u redu onda sporazum mozda nije toliko ni bitan.
 
Verovatno su neki potpisali a neki skupljaju potpise, mislim na ugovor sa FF. Verovao bih pre pinokiu da nisu još skupili sve.
Meni je i dalje najveća misterija G4S, neće ni reč da mi kažu o tome šta se zbilo na parcelama 3 i 4 (valjda nisam omašio broj parcela)
 
I ja pre verujem pinokiju jer je stanar jedan je od nas. Skj ako već imaš kontakt sa g4s, da li možeš da proveriš da li je prošlog četvrtka neki od predsednika pretio batinama obezbedjenju i ff ako mu liftovi ponovo stanu. Čuo sam i to baš od jednog radnika obezbedjenja ovu informaciju ali on ne zna više jer nije bio u smeni tog dana. Taj predsednik je ostao bez službe obezbedjenja a novi menadžment mu nije obezbedio tu uslugu pa je bilo nekih problema. Ne verujem da je dotle došlo ali sve je moguće. Ne znam kakve veze imaju liftovi sa ovim incidentom ali tako sam čuo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404441#p404441:2viz88dn je napisao(la):
L.A.L.A. » Wed Sep 07, 2016 2:23 pm[/url]":2viz88dn]I ja pre verujem pinokiju jer je stanar jedan je od nas. Skj ako već imaš kontakt sa g4s, da li možeš da proveriš da li je prošlog četvrtka neki od predsednika pretio batinama obezbedjenju i ff ako mu liftovi ponovo stanu. Čuo sam i to baš od jednog radnika obezbedjenja ovu informaciju ali on ne zna više jer nije bio u smeni tog dana. Taj predsednik je ostao bez službe obezbedjenja a novi menadžment mu nije obezbedio tu uslugu pa je bilo nekih problema. Ne verujem da je dotle došlo ali sve je moguće. Ne znam kakve veze imaju liftovi sa ovim incidentom ali tako sam čuo.

Mislim da je to malo preterana prica. To je verovanto bio incident na parceli 4.

To nema veze sa menadzmentom.
Obezbedjenje i PP zastita je zaseban posao. Na parcelama 3 i 4 ne postoje zakljuceni ugovori sa G4S jer nemamo konsenzus. Nas osam ih je izabralo G4S na tenderu ali 4 skupstine nisu. One su odabrale FF da im radi taj posao.
Dok se to ne promeni, FF ce da radi taj posao jer je na silu preuzeo na sebe taj posao.

Kada ce se to promeniti? To niko ne zna. Drzava je vrlo spor organizam.
 
Jeste u cetvrtak necega bilo sa ventilacijom kod nas u zgradi ali je valjda fasiliti to resio.Ja da znam da je bilo jos necega ja bi prvi rekao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404435#p404435:1gmb8why je napisao(la):
Doka » Wed Sep 07, 2016 2:13 pm[/url]":1gmb8why]Skj a da li imas info da li su i oni potpisali sporazum koji pinokio spominje. Mada ako Lala kaze da je tamo sve u redu onda sporazum mozda nije toliko ni bitan.

Sporazum sam po sebi nije bitan.
Ako naprimer, nas dvojca zivimo u istoj kuci, mi moramo da sklopimo ugovor kako cemo da tu kucu odrzavamo. posto smo dvojca, onda cemo to da uradimo verbalno ali mozemo i pisanim ugovorom.
npr. angazujemo cistacicu i dogovorimo se da placamo po pola.
E sad kako to moze da se uredi?
Mozemo da sklopimo ugovor gde cemo da opisemo sta cistimo, kako i koga zelimo da angazujemo. i potom, na bazi tog ugovora da angazujemo cistacicu i sa njom potpisemo ugovor gde cemo se obojca potpisati sa jedne i cistacica sa druge strane. (sporazum na parceli)

mozemo to da uradimo i tako sto cemo sa cistacicom da potpisemo zasebno ti i zasebno ja. ali u tim ugovorima moramo da refereisemo jedan na drugog i time cemo i nas dvojca da udjemo u ugovorini odnos. dakle moze i tako (tako je bilo od 2012 do 2016)

dakle, ne mora sporazum.

ono sto mora da bude jasno iz svih ugovora kako god se oni zakljucili je sledece, da nas dvojca znamo jedan za drugog, da placamo po pola, da opisemo sta je predmet odrzavanja i kako cemo to da placamo, kako cemo posao da kontrolisemo i sl.

Svega ovoga u Krovnom ugovornu nema a bilo je u ugovorima iz 2012 gdoine.
Inace, ti ugovori i taj koncept je bio po meni los, nepravedan i nefleksibilan je u odnosu na Krovni ugovor - san snova.

Ja razumem da je vecini ljdi sve ovo prilicno aprstraktno ali kada bi bilo krenu da resava svakodnevne probleme bilo bi mu jasno o cemu pricam.

Evo malorpe cujem coveka iz FF kako nas ubedjuje da od cetri drveta ispred mog prozora dva drveta koja su uvela su od Suncoreta a/b a dva zdrava su od mimoze a/b.

Ja bih voleo da mi objasni prostim recima kako je dosao do te podele? Posto sa druge strane zgrade postoje jos 4 drveeta i kome oni propadaju?
8 komada 6 ulaza. kako ih podeliti?
Pogadjate, 4 uvela ce da budu dodelenja Suncorkretu.

Lakrdija.
 
Na pitanje upućeno meni: Na žalost ne znam.
Kontakt u G4S je prestao da mi daje bilo kakve informacije, uopšte ne znam kako su mogli da otkažu održavanje na ove dve parcele jer je recimo, tih 8 skupština izabralo G4S ali je i FF hteo da saradjuje sa G4S u ime preostale 4 skupštine.
Pritom, u ostatku naselja G4S nije ništa otkazao.
Videćemo šta se tu dešava.
 
Obišao zgradu, ne nadjoh osušeno drveće.
 
imas dva komada u velikim saksijama prema mimozi i dva prema djurdjevku. ovi prema djurdjevku jos i ulivaju nadu da ce da zivnu jednog dana ali trenutno izgledaju bedno :)
 
Vidim da su na pojedinim zgradama zamenili izbledele slike cveta čiji naziv zgrada nosu pa me zanima da li će na svim zgradama uslediti obnova ovih panela ili to zavisi ko koju parcelu održava pošto se u Belvilu više ne zna ko sta radi i ko sta održava!? Užas sta je sve napravljeno a rešenje nije ni na vidiku.
 
Sasvim sigurno se neće menjati na svim zgradama a da je organizovano iz jednog centra.
Ja bih voleo da vidim da svi podju za primerom komšija koji su zamenili slike pa da zamene i kod sebe ko god da odrava zgradu.
Koga zanima kako izgleda "cvet" pre zamene, može da pogleda na google maps kako izgleda "izbledela" slika.
Inače, dosta ljudi ovo uopšte nije ni primetilo a dosta utiče na izgled zgrade i naselja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405025#p405025:frimamzs je napisao(la):
bokili84 » Sat Sep 10, 2016 10:48 am[/url]":frimamzs]Vidim da su na pojedinim zgradama zamenili izbledele slike cveta čiji naziv zgrada nosu pa me zanima da li će na svim zgradama uslediti obnova ovih panela ili to zavisi ko koju parcelu održava pošto se u Belvilu više ne zna ko sta radi i ko sta održava!? Užas sta je sve napravljeno a rešenje nije ni na vidiku.

sto se cvetova tice, selo gori baba se ceslja.

sto se resenja problema tice, govoreci u ime parcela 3 i 4, resenje problema je moguce postiic u roku od nekoliko minuta. Sve je na stolu, svi ugovori, svi dokumentacija, sve cene, pruzaoci usluga, treba samo poneti pecat i odluku skupstine..

sto se drugih parcela tice, to je vec komplikovanije pitanje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405080#p405080:3saq8new je napisao(la):
skj » 10 Sep 2016 04:47 pm[/url]":3saq8new]Sasvim sigurno se neće menjati na svim zgradama a da je organizovano iz jednog centra.
Ja bih voleo da vidim da svi podju za primerom komšija koji su zamenili slike pa da zamene i kod sebe ko god da odrava zgradu.
Koga zanima kako izgleda "cvet" pre zamene, može da pogleda na google maps kako izgleda "izbledela" slika.
Inače, dosta ljudi ovo uopšte nije ni primetilo a dosta utiče na izgled zgrade i naselja.


Trebalo je raspisati tender i izabrati najboljeg pruzaoca usluga koji bi odrzavao kompletno naselje a ne ovako da ulaz A odrzava FF a ulaz B neko drugi pa se ne zna sta kome pripada... cist primer na obnovi pomenutih panela! potpuno nenormalno je napravljena zbrka a sve je moglo daleko jednostavnije da se resi ali ko stanare sta i pita u celoj prici... jedni pricaju jedno, drugi drugo a sve ce biti gore i gore...
 
Ne postoji nešto kao "naselje" u pravnom smislu.
Ja koliko vidim samo se na parcelama 3 i 4 sistem raspada, ovo oko kulica je sasvim ok.
I dalje mi je najveća misterija ponašanje G4S.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405103#p405103:2eg10209 je napisao(la):
bokili84 » Sat Sep 10, 2016 6:53 pm[/url]":2eg10209]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405080#p405080:2eg10209 je napisao(la):
skj » 10 Sep 2016 04:47 pm[/url]":2eg10209]Sasvim sigurno se neće menjati na svim zgradama a da je organizovano iz jednog centra.
Ja bih voleo da vidim da svi podju za primerom komšija koji su zamenili slike pa da zamene i kod sebe ko god da odrava zgradu.
Koga zanima kako izgleda "cvet" pre zamene, može da pogleda na google maps kako izgleda "izbledela" slika.
Inače, dosta ljudi ovo uopšte nije ni primetilo a dosta utiče na izgled zgrade i naselja.


Trebalo je raspisati tender i izabrati najboljeg pruzaoca usluga koji bi odrzavao kompletno naselje a ne ovako da ulaz A odrzava FF a ulaz B neko drugi pa se ne zna sta kome pripada... cist primer na obnovi pomenutih panela! potpuno nenormalno je napravljena zbrka a sve je moglo daleko jednostavnije da se resi ali ko stanare sta i pita u celoj prici... jedni pricaju jedno, drugi drugo a sve ce biti gore i gore...


U potpunosti se slazem, Jedna firma za sve i ona za sve i odgovara nema prebacivanja ping pong loptica. MIslim da su iz Invekta to i ponudili, ne znam gde je zaskripalo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404769#p404769:3rau80dj je napisao(la):
skj » Čet Sep 08, 2016 9:30 pm[/url]":3rau80dj]Obišao zgradu, ne nadjoh osušeno drveće.

Neces ih ni naci. Nažalost oba su posečena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405103#p405103:74l9awzi je napisao(la):
bokili84 » Sub Sep 10, 2016 6:53 pm[/url]":74l9awzi]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405080#p405080:74l9awzi je napisao(la):
skj » 10 Sep 2016 04:47 pm[/url]":74l9awzi]Sasvim sigurno se neće menjati na svim zgradama a da je organizovano iz jednog centra.
Ja bih voleo da vidim da svi podju za primerom komšija koji su zamenili slike pa da zamene i kod sebe ko god da odrava zgradu.
Koga zanima kako izgleda "cvet" pre zamene, može da pogleda na google maps kako izgleda "izbledela" slika.
Inače, dosta ljudi ovo uopšte nije ni primetilo a dosta utiče na izgled zgrade i naselja.


Trebalo je raspisati tender i izabrati najboljeg pruzaoca usluga koji bi odrzavao kompletno naselje a ne ovako da ulaz A odrzava FF a ulaz B neko drugi pa se ne zna sta kome pripada... cist primer na obnovi pomenutih panela! potpuno nenormalno je napravljena zbrka a sve je moglo daleko jednostavnije da se resi ali ko stanare sta i pita u celoj prici... jedni pricaju jedno, drugi drugo a sve ce biti gore i gore...

Stanare recimo u Suncokretima niko nije pitao da li žele ili ne žele Krovni ugovor. Predsednici su jednostavno nametnuli Sporazum kao jedino rešenje. Nije bilo moguće da se stanari izjasne o krovnom ugovoru, jer je on predstavljen kao nezakonit. Na pitanje upućeno predsednicima Suncokreta kako je to za neke sporazum zakonit (s obzirom da je prihvaćen od nekih skupština) i za njih je nije kao odgovor se dobija ĆUTANJE. A biće sve gore i gore. Trenutno umesto zelenila imamo korov, nemamo obezbeđenje, zgrade i liftovi su priljavi, lažiraju se izveštaji o pregledu liftova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405354#p405354:139mmkg5 je napisao(la):
Mijatj » 12 Sep 2016 11:30 am[/url]":139mmkg5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405103#p405103:139mmkg5 je napisao(la):
bokili84 » Sub Sep 10, 2016 6:53 pm[/url]":139mmkg5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405080#p405080:139mmkg5 je napisao(la):
skj » 10 Sep 2016 04:47 pm[/url]":139mmkg5]Sasvim sigurno se neće menjati na svim zgradama a da je organizovano iz jednog centra.
Ja bih voleo da vidim da svi podju za primerom komšija koji su zamenili slike pa da zamene i kod sebe ko god da odrava zgradu.
Koga zanima kako izgleda "cvet" pre zamene, može da pogleda na google maps kako izgleda "izbledela" slika.
Inače, dosta ljudi ovo uopšte nije ni primetilo a dosta utiče na izgled zgrade i naselja.


Trebalo je raspisati tender i izabrati najboljeg pruzaoca usluga koji bi odrzavao kompletno naselje a ne ovako da ulaz A odrzava FF a ulaz B neko drugi pa se ne zna sta kome pripada... cist primer na obnovi pomenutih panela! potpuno nenormalno je napravljena zbrka a sve je moglo daleko jednostavnije da se resi ali ko stanare sta i pita u celoj prici... jedni pricaju jedno, drugi drugo a sve ce biti gore i gore...

Stanare recimo u Suncokretima niko nije pitao da li žele ili ne žele Krovni ugovor. Predsednici su jednostavno nametnuli Sporazum kao jedino rešenje. Nije bilo moguće da se stanari izjasne o krovnom ugovoru, jer je on predstavljen kao nezakonit. Na pitanje upućeno predsednicima Suncokreta kako je to za neke sporazum zakonit (s obzirom da je prihvaćen od nekih skupština) i za njih je nije kao odgovor se dobija ĆUTANJE. A biće sve gore i gore. Trenutno umesto zelenila imamo korov, nemamo obezbeđenje, zgrade i liftovi su priljavi, lažiraju se izveštaji o pregledu liftova.


Ma tek cemo da vidimo sta se sve radilo u pozadini, isplivace to kad tad! Najbolje resenje bi bilo da se sve ponisti i raspise tender za odrzavanje kompletnog naselja....
 
Stanare recimo u Suncokretima niko nije pitao da li žele ili ne žele krovni ugovor. Predsednici su jednostavno nametnuli Sporazum kao jedino rešenje. Nije bilo moguće da se stanari izjasne o krovnom ugovoru, jer je on predstavljen kao nezakonit. Na pitanje upućeno predsednicima Suncokreta kako je to za neke sporazum zakonit (s obzirom da je prihvaćen od nekih skupština) i za njih je nije kao odgovor se dobija ĆUTANJE.

Konacno pravo pitanje.

Sto se tice krovnog ugovora za mene je situacija jasna kao sunce. U tom ugovor nije navedeno sta su predmeti odrzavanja. Prema tome takav ugovor razuman covek ne moze da zakljuci. Desetine hiljada nasih sugradjana su cekali u redovima 92. godine da potpisu ugovore o oracavanju deviza kod Dafine. Ja to nisam radio.

Nego, hajde da ti pomognem sta da trazis.
Videces da u prilogu 2, stranice >23, Specifikacija aktivnosti tehnickog odrzavanja u koloni poredmet rada nema unesenih brojeva. nego stoji: Pripadajuci broj komada. Koji je to broj aparata za gasenje? Koliko sijalica? Koji je to broj kamera? Spliker sistem i tako dalje.

Gde pise taj raspored kome sta tu pripada??

Od viceva iz tog ugovor bi izveo i pozicuju 24 u istoj tabeli. "Redovno održavanje svih PP vrata u naselju" (ostalo iz ugovora koje su prepisivali)

Ili clan 1 stavovi 4 i 5 gde se ugovara obezbedjenje za parcele gde potpisnici (skupstine) nemju nikakve zakonske ingerencije. Drugim recima, mi sa trojke ugovaramo obezbednje parcele 6!? Odakle nam pravo?

Jos je ludje ugovaranje odrzavanja drzavne zelene povrsine iz priloga 1 (u nekim ugovorima je to prilog 5).

Poneta ugovaranje je sledece. Dogovrimo se ti ja da svaki dan zalije moja tri cveta u basti.
Na kraju meseca ti napises racun

30 puta zalivena - tri cveta - 150 din po zalivanju = 4.500 din

I ja ti to platim.

Zalevanje cveca = 4.500.

Nece proci.

Kada odes u prodavnicu tebi na racunu pise 2 x Kiki bombone = 2x 375 dinara

I tako. Mogao bih ovako da bi nabrajam satima.

i da ne ostanem duzan za odlucivanje u skupstini sun_b.
O krnovnom ugovoru smo pricali vise nego o sporazumu. Na moje insitiranje. Ja sam pokusao da animiram opoziciju sporazumu ali nije islo.

I naravno, svako moze da skupi 51% potpisa za bilo sta pa i za krovni ugovor. U istom prolazu se ovlasti se bilo koji stanar da zakljuci taj ugovor i problem resen u jednom potezu.
 
Ma tek cemo da vidimo sta se sve radilo u pozadini, isplivace to kad tad! Najbolje resenje bi bilo da se sve ponisti i raspise tender za odrzavanje kompletnog naselja....

Ko to da uradi? Na kojim osnovama? I ko da raspise? I ko da to prihvati.

uffff
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405360#p405360:16b763hl je napisao(la):
pinokio » Pon Sep 12, 2016 12:02 pm[/url]":16b763hl]
Stanare recimo u Suncokretima niko nije pitao da li žele ili ne žele krovni ugovor. Predsednici su jednostavno nametnuli Sporazum kao jedino rešenje. Nije bilo moguće da se stanari izjasne o krovnom ugovoru, jer je on predstavljen kao nezakonit. Na pitanje upućeno predsednicima Suncokreta kako je to za neke sporazum zakonit (s obzirom da je prihvaćen od nekih skupština) i za njih je nije kao odgovor se dobija ĆUTANJE.

Konacno pravo pitanje.

Sto se tice krovnog ugovora za mene je situacija jasna kao sunce. U tom ugovor nije navedeno sta su predmeti odrzavanja. Prema tome takav ugovor razuman covek ne moze da zakljuci. Desetine hiljada nasih sugradjana su cekali u redovima 92. godine da potpisu ugovore o oracavanju deviza kod Dafine. Ja to nisam radio.

Nego, hajde da ti pomognem sta da trazis.
Videces da u prilogu 2, stranice >23, Specifikacija aktivnosti tehnickog odrzavanja u koloni poredmet rada nema unesenih brojeva. nego stoji: Pripadajuci broj komada. Koji je to broj aparata za gasenje? Koliko sijalica? Koji je to broj kamera? Spliker sistem i tako dalje.

Gde pise taj raspored kome sta tu pripada??

Od viceva iz tog ugovor bi izveo i pozicuju 24 u istoj tabeli. "Redovno održavanje svih PP vrata u naselju" (ostalo iz ugovora koje su prepisivali)

Ili clan 1 stavovi 4 i 5 gde se ugovara obezbedjenje za parcele gde potpisnici (skupstine) nemju nikakve zakonske ingerencije. Drugim recima, mi sa trojke ugovaramo obezbednje parcele 6!? Odakle nam pravo?

Jos je ludje ugovaranje odrzavanja drzavne zelene povrsine iz priloga 1 (u nekim ugovorima je to prilog 5).

Poneta ugovaranje je sledece. Dogovrimo se ti ja da svaki dan zalije moja tri cveta u basti.
Na kraju meseca ti napises racun

30 puta zalivena - tri cveta - 150 din po zalivanju = 4.500 din

I ja ti to platim.

Zalevanje cveca = 4.500.

Nece proci.

Kada odes u prodavnicu tebi na racunu pise 2 x Kiki bombone = 2x 375 dinara

I tako. Mogao bih ovako da bi nabrajam satima.

i da ne ostanem duzan za odlucivanje u skupstini sun_b.
O krnovnom ugovoru smo pricali vise nego o sporazumu. Na moje insitiranje. Ja sam pokusao da animiram opoziciju sporazumu ali nije islo.

I naravno, svako moze da skupi 51% potpisa za bilo sta pa i za krovni ugovor. U istom prolazu se ovlasti se bilo koji stanar da zakljuci taj ugovor i problem resen u jednom potezu.

Isto to pitanje je postavljeno pre nekoliko meseci. Tada je treablo dati odgovor, a ne sada. Ovo što ti navodiš je glupo. Bombone, Dafina, zalivane cveća itd. U priloge je trebalo staviti ono što nedostaje i gotova priča. Sve može da se dogovori. Ali kada niste hteli, sada ostaju samo prazne priče
 
Isto to pitanje je postavljeno pre nekoliko meseci. Tada je treablo dati odgovor, a ne sada. Ovo što ti navodiš je glupo. Bombone, Dafina, zalivane cveća itd. U priloge je trebalo staviti ono što nedostaje i gotova priča. Sve može da se dogovori. Ali kada niste hteli, sada ostaju samo prazne priče

Ja sam i tada trazio da se sve to promeni.I jos mnogo toga vise, ali niko me nije slusao.
Kao sto me nisu slusali i kada sam drzao prezentacije pred 17-18 predsednika skupstina u februaru i martu ove godine.

I predsednici i FF su upoznati sa svim manjkavostima Krnovne ponude i zasto ona kao takva nije primenjiva. Sada, kada su neki ugovori vec potpisani ostaje da se ceka kako ce prodje prvi pokusaj prinudne naplate.

Ugovor je toliko manjkav da bilo koji advokat moze da bira kako ce da ga ospori. Ja sam ti izabrao pozicije koje su svima jasne.

I napokon sve ovo sam pisao i objavio na webu moje skupstine. Slobodno se podseti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405375#p405375:ju71d0t0 je napisao(la):
pinokio » Pon Sep 12, 2016 12:52 pm[/url]":ju71d0t0]
Isto to pitanje je postavljeno pre nekoliko meseci. Tada je treablo dati odgovor, a ne sada. Ovo što ti navodiš je glupo. Bombone, Dafina, zalivane cveća itd. U priloge je trebalo staviti ono što nedostaje i gotova priča. Sve može da se dogovori. Ali kada niste hteli, sada ostaju samo prazne priče

Ja sam i tada trazio da se sve to promeni.I jos mnogo toga vise, ali niko me nije slusao.
Kao sto me nisu slusali i kada sam drzao prezentacije pred 17-18 predsednika skupstina u februaru i martu ove godine.

I predsednici i FF su upoznati sa svim manjkavostima Krnovne ponude i zasto ona kao takva nije primenjiva. Sada, kada su neki ugovori vec potpisani ostaje da se ceka kako ce prodje prvi pokusaj prinudne naplate.

Ugovor je toliko manjkav da bilo koji advokat moze da bira kako ce da ga ospori. Ja sam ti izabrao pozicije koje su svima jasne.

I napokon sve ovo sam pisao i objavio na webu moje skupstine. Slobodno se podseti.


Pisao si, znam. Kao što sam ti napisao pre nego sto si me cenzurisao odnosno izbrisao moje komentare sa sa weba, ponovo ti ponavljam. Tvoji tekstovi su obimni, zbunjuju ljude, puni neistina, i služe za manipulaciju stanarima. Tvoj web korstis da iznosis polu-istine, a ne za objavljivanje tenderske dokumentacije, ugovora koji su navodno potpisani, izveštaja o održavanju...
Probaj ovde da me cenzurises.
 
Vrh