Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ponuda i potraznja

Nema jednostavnijeg zakona od toga. Mozete svako kukati kako su cijene visoke ali ako je ponuda mala a potrznja velika cijene ce automatski ici gore.
Svi kukaju kako cu cijene visoke ali opet kupuju te stanove.

Bg je relatvno jeftin grad u regiji i cijene ce jos ici gore sa porasto standarda. Naravno da ce biti periodicnih padova cijena ali na dugorocni rok te iste cijene ce rasti.
 
Pa ako ponovo krenu da grade blokovksa naselja, moguce da ce cena opasti za 100nak eura, ali sumnjam da ce ici nize od toga

mozda kada bi postojala konkurencija nekoliko firmi koje grade naselja, pa nastane utrkivanje ko ce dati bolje uslove i nize cene
 
da li ima neko informaciju kada ce da pocnu da zovu na razgovor one koji su se prijavili preko telefona da su zainteresovani za kupovinu stana?
 
borris_]Ponuda i potraznja

Nema jednostavnijeg zakona od toga. Mozete svako kukati kako su cijene visoke ali ako je ponuda mala a potrznja velika cijene ce automatski ici gore.
Svi kukaju kako cu cijene visoke ali opet kupuju te stanove.

Bg je relatvno jeftin grad u regiji i cijene ce jos ici gore sa porasto standarda. Naravno da ce biti periodicnih padova cijena ali na dugorocni rok te iste cijene ce rasti.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja bas nebih rekao da je Bg jeftin grad u regiji narocito ako pogledamo da velika vecina ljudi zaradjuje od 250 do 350 Evra.
O kojem standardu ti govoris ?
Jos malo pa ce na svakoj raskrsnici biti grupa beskucnika koji ce prositi .
Ovo se ne odnosi samo na Beograd i Srbiju vec na citav Svet posto je bankarska elita smisljeno i namerno napravila toliku krizu kao nikada ranije.
Tako je pocelo u Americi, a zavrsava se sa pravim krkljancom do guse.
Ja sam podstanar vec 8 godina i placam kiriju 600$ , moji rodjaci su pre tri godine kupili na kredit novu kucu za 320 hiljada $, dali su 15 hiljada$ ucesca mesecna rata im je bila 2450 $ , a sad za nju ne mogu dobiti ni 180 hiljada i nedavno su potpisali bankrot.
Racunaj zadnje tri godine po 2450$ mesecno + 15 hiljada ucesca+ tri puta veca potrosnja struje i grejanja nego u dvosobnom stanu , pa vidi kako su prfitirali.
Milioni ljudi su se nasukali na isti trik i sad idu svi u podstanare, a posla sve manje i manje. Standar ce jos malo biti pa kao u Africi.
Bojim se da tako ne bude i u Srbiji jer iste banke kolo vode i tamo i isti je scenario kao i u americi pre 4 do 5 godina.
Banke dizu cenu kako im padne na pamet i sire propagandu o tome kako je potrazanja velika, a ponuda mala.
 
Niko nikoga ne tuce po usima da uzme kredit. Svako pravi svesno tu odluku i ukoliko je dobro procenio sve aspekte uspece da vrati kredit, ukoliko nije proglasice bankrot.

Citiracu Teodora Ruzvelta:
"Do what you can, with what you have, where you are."
 
Da li negde postoji podatak o obimu prodaje nekretnina u Beogradu. Jeli to tajna ili se stvarno ne zna.

Trziste nekretnina nije ni postojalo do pre par godina. Sada dosta 'experata' iz oblasti nekretnina daje sebi za pravo da prognozira kako ce cene u Beogradu da idu preko 10000 evra per kvm.
 
ok, i sta sad, zivecemo svi kao podstanari do kraja zivota jer su krediti nepovoljni? cekacemo da vlasnik stana odredjuje cenu za izdavanje, razmisljacemo da li ce mu pasti na pamet da proda stan i iseli nas....

Niko ti nista ne garantuje u zivotu, a kamoli da vrednost nekretnine nikad nece biti manja.
Bez rizika nema dobitka :)
 
^^
Upravo tako Jelka. Meni je recimo lakše da tri meseca izdvajam po 100 EUR nego odjednom da platim 300, pa čak iako to izađe na kraju skuplje.
 
ljudi cisto da dam svoj komentar na ovoj temi!!! Prodaja stanova u belvilu je jedna velika prevara!! u smislu da su svi stanovi vec kupljeni,pa sada samo lazu naraod (kao i sve u ovoj drzavi),da ne bi ljudi posle rekli kako se u ovoj zemlji sve zavrsava preko veze!! evo i dokaza: pozvao sam prvi dan kada su zvanicno poceli prodaju stanova da se raspitam kada bih mogao da pogledam. Rekli su mi ovim recima: "ostavite svoj telefon,upisani ste na spisak,pozvacemo vas" . Naravno do danas me niko nije pozvao. Danas sam okrenu ponovo isti telefon da bih se raspitao kojeg ce dana tacno da me pozovu po spisku,da bih mogao da planiram odmor! Oni su mi odgovorili da su ti spiskovi predati "nekom" dalje i da NEMAJU njihov kontakt telefon!! a pri tom znaju da je ceo jul i avgust popunjen!! Onda sam pokusao da nadjem vezu (da bih bio ravnopravan sa svim ostalim) i ta veza bliska DELTi mi je rekla da su vec svi stanovi unapred prodati preko DELTE!!

Deo posta izbrisan zbog masovnog i nepotrebnog "hejta"

Moderator
 
nezanimeme":1vosjvib je napisao(la):
ljudi cisto da dam svoj komentar na ovoj temi!!! Prodaja stanova u belvilu je jedna velika prevara!! u smislu da su svi stanovi vec kupljeni,pa sada samo lazu naraod (kao i sve u ovoj drzavi),da ne bi ljudi posle rekli kako se u ovoj zemlji sve zavrsava preko veze!! evo i dokaza: pozvao sam prvi dan kada su zvanicno poceli prodaju stanova da se raspitam kada bih mogao da pogledam. Rekli su mi ovim recima: "ostavite svoj telefon,upisani ste na spisak,pozvacemo vas" . Naravno do danas me niko nije pozvao. Danas sam okrenu ponovo isti telefon da bih se raspitao kojeg ce dana tacno da me pozovu po spisku,da bih mogao da planiram odmor! Oni su mi odgovorili da su ti spiskovi predati "nekom" dalje i da NEMAJU njihov kontakt telefon!! a pri tom znaju da je ceo jul i avgust popunjen!! Onda sam pokusao da nadjem vezu (da bih bio ravnopravan sa svim ostalim) i ta veza bliska DELTi mi je rekla da su vec svi stanovi unapred prodati preko DELTE!!

Deo posta izbrisan zbog masovnog i nepotrebnog "hejta"

Moderator
I dobro što se sada nerviraš? Znam da ti je bzvz što ne možeš da kupiš stan, ali Delti je svejedno ko kupi stan, ako je interesovanje veliko makar i njihovih radnika, onda će normalno da prodaju odmah što pre. Tako funkcioniše tržište.
Što se poziva tiče, ne znam, uostalom vidiš da je Jelka uspela sama da nađe neki stan.

A veza u delti, pa danas svako ima neku vezu svako zna neke pouzdane informacije, to što kaže možda je istina a možda i nije, šance su pojednake, ti veruj u ono što ti je lakše.

edit: Nisu stanovi u Belvilu jedini stanovi u gradu.
 
Interesovanje građana za kupovinu stanova u Univerzitetskom naselju "Belville"
je splasnulo, a dnevno se javi oko 150 ljudi.


Kako je istakao direktor preduzeća "Blok 67 Associates", Slobodan Mihajlović, do sada je "obrađeno"
više stotina zahteva kupaca koji su se javili telefonom, faksom, e-mailom i dodao da prodaja stanova
teče dobro i bez tehničkih poteškoća.

Mihajlović je kazao da ljudi, koji su se do sada prijavili za kupovinu stanova, čekaju red da budu pozvani
da bi rezervisali stan i potpisali predugovor.

Direktor preduzeća "Blok 67 Associates" nije mogao da precizira u kom roku će svi stanovi u "Belville"
biti prodati i istakao da je realan rok za prodaju svih stanova u tolikom naselju 6 do 9 meseci.

On je apelovao na građane da ne nasedaju na ponude lažnih prodavaca stanova u "Belville" koji su se
ovih dana pojavili u "Halo oglasima" i na pojedinim Internet stranicama, koji nude te stanove na prodaju
po višim cenama od onih koje je investitor objavio.
eKapija
 
Ja samo hocu da kazem da u ovoj drzavi sve sto hoces da zavrsis u normalnom roku,moras preko "veze".

P.S: Ne znam zasto je izbrisan deo mog posta kada sam bio skroz realan sto se monopola i delte tice?
 
nezanimeme":35xl6m6n je napisao(la):
Ja samo hocu da kazem da u ovoj drzavi sve sto hoces da zavrsis u normalnom roku,moras preko "veze".

P.S: Ne znam zasto je izbrisan deo mog posta kada sam bio skroz realan sto se monopola i delte tice?
Izbrisan je zato što si to rekao na ekstreman način koji nije u duhu ovog foruma. Bilo je ovde i sličnih kritika ali napisane hladne glave ;)

Za ovu državu i rešavanje preko veze - slika i prilika tranzicije nažalost. Kako to izgleda sa Belvilom ne znam pošto ne nameravam da uzmem bilokakav stan u skorije vreme - eh te blagodeti života na periferiji grada :p
 
Znaci ovako, NISTA ali bas nista u ovoj zemlji ne moze da se uradi bez debele veze. Pocevsi od odlaska kod lekara opste prakse, preko porodjaja i tako dalje. O stanovima da ne pricam. Nekom je valjda dovoljna i luda sreca, koju vecina od nas na zalost nema....
Necu bas mnogo da pisem i komentarisem, da ne izbaksuziram.
Bice verovatno pozvana nekolicina tih ljudi koji su se prijavili telefonom, tamo negde pred kraj avgusta i bice im ponudjeni stanovi na desetom spratu od 90 kvadrata ili vec tako nesto slicno.... i onda ce svi biti cisti pred narodom, jer su dali stanove u prodaju.....
 
Људи, па то је приватан инвеститор, може да продаје како хоће и коме хоће, шта је са вама. Ако продајем свој стан, могу да бирам коме хоћу да га продам, а коме нећу, и ако прво понудим заинтересованом познанику, па тек онда "јавности", то је сасвим легално и нормално. Делта није социјална државана фирма па да сви морају да буду равноправни приликом куповине.
 
E pa Mihajalo da su oni rekli pravo prece kupovine imaju ti i ti (jer imaju veze sa nama) to bi mogao da shvatim, nego oni prave kampanju godinu dana kako svi imaju podjednake sanse da kupe bilo koju strukturu stana. Kad ono prc, imas podjedanku sansu da kupis velike stanove koje niko za te pare nije hteo. I jos se kao ljute, pricaju nema nikakvih tajnih spiskova i takve gluposti, kad ono ljudi koji su dosli na 1. dan prodaje ce imati sansu od 1% da kupe ono sto su hteli. Kako to onda?
 
OK. To je privatni investitor. Zasto onda nisu rekli: " Mi to zidamao za sebe, svoje prijatelje, kolege, rodjake.... ". Nego u poslednjih godinu dana odgovorni ljudi iz firme Blok 67 Associates najavljuju prodaju " sledeceg meseca " i izjavljuju po novinama da pri prodaji stanova niko nece biti privilegovan.
Interesantna je i izjava Gospodina Komara koju su objavile sve novine 02.07.2008. :
" Komar je opovrgao glasine da su neki stanovi rezervisani i pre 1. jula i rekao da niko nije privilegovan, kao i da se može pazariti i po nekoliko stanova. "
 
Hm...
mozemo li da ih tuzimo za obmanu?
Halo....pravnici....ima li vas?
 
subbeobuilder":1x65vdt5 je napisao(la):
Hm...
mozemo li da ih tuzimo za obmanu?
Halo....pravnici....ima li vas?
Nema obmane, Delta je PRIVATNO a ne državno preduzeće i može da radi sa objektom šta god hoće u okviru koje je predviđeno ugovorom sa gradom. Metode kojima se prodaju stanovi možda nisu lepe ali nisu ilegalne.
 
jelka":2k3i22of je napisao(la):
Znaci ovako, NISTA ali bas nista u ovoj zemlji ne moze da se uradi bez debele veze. Pocevsi od odlaska kod lekara opste prakse, preko porodjaja i tako dalje. O stanovima da ne pricam. Nekom je valjda dovoljna i luda sreca, koju vecina od nas na zalost nema....
Necu bas mnogo da pisem i komentarisem, da ne izbaksuziram.
Bice verovatno pozvana nekolicina tih ljudi koji su se prijavili telefonom, tamo negde pred kraj avgusta i bice im ponudjeni stanovi na desetom spratu od 90 kvadrata ili vec tako nesto slicno.... i onda ce svi biti cisti pred narodom, jer su dali stanove u prodaju.....
Jelka, daj neki hint....sta to znaci - debela veza za stanove u Belvillu?
A to sto je debela veza jedini nacin da se nesto dobije za svoje pare u ovoj drzavi je samo jedan od razloga zasto je veliki deo ljudi napusta. Svi oni imaju moju podrsku - bez'te ljudi ako mozete, ziveti u ovakvoj sredini je nehumano i ponizavajuce.
Zemlja u kojoj se smatra sposobnim onaj ko nadje "semu" preko prijatelja, rodjaka itd., ili onaj ko uspeva da izradi drzavu za porez i sl.
Jadno....a sto je najgore, nista mi ne govori da ce se stvari promeniti na bolje.

Pozdrav
 
Steva":3rcxn966 je napisao(la):
subbeobuilder":3rcxn966 je napisao(la):
Hm...
mozemo li da ih tuzimo za obmanu?
Halo....pravnici....ima li vas?
Nema obmane, Delta je PRIVATNO a ne državno preduzeće i može da radi sa objektom šta god hoće u okviru koje je predviđeno ugovorom sa gradom. Metode kojima se prodaju stanovi možda nisu lepe ali nisu ilegalne.
Cak su dozvoljene (legalne) i lazne izjave da stanovi nisu podeljeni privilegovanima? Pa npr. lazi da ce biti pusteni u prodaju tad i tad, kao sto nisu...Zatim lazi tipa - bicete pozvani za nekoliko dana??
 
subb":229789ex je napisao(la):
jelka":229789ex je napisao(la):
Znaci ovako, NISTA ali bas nista u ovoj zemlji ne moze da se uradi bez debele veze. Pocevsi od odlaska kod lekara opste prakse, preko porodjaja i tako dalje. O stanovima da ne pricam. Nekom je valjda dovoljna i luda sreca, koju vecina od nas na zalost nema....
Necu bas mnogo da pisem i komentarisem, da ne izbaksuziram.
Bice verovatno pozvana nekolicina tih ljudi koji su se prijavili telefonom, tamo negde pred kraj avgusta i bice im ponudjeni stanovi na desetom spratu od 90 kvadrata ili vec tako nesto slicno.... i onda ce svi biti cisti pred narodom, jer su dali stanove u prodaju.....
Jelka, daj neki hint....sta to znaci - debela veza za stanove u Belvillu?
A to sto je debela veza jedini nacin da se nesto dobije za svoje pare u ovoj drzavi je samo jedan od razloga zasto je veliki deo ljudi napusta. Svi oni imaju moju podrsku - bez'te ljudi ako mozete, ziveti u ovakvoj sredini je nehumano i ponizavajuce.
Zemlja u kojoj se smatra sposobnim onaj ko nadje "semu" preko prijatelja, rodjaka itd., ili onaj ko uspeva da izradi drzavu za porez i sl.
Jadno....a sto je najgore, nista mi ne govori da ce se stvari promeniti na bolje.

Pozdrav
Ako ja nešto ne volim u celoj priči je ispuštanje frustracije na celu zemlju zbog jednog specifčnog slučaja. Misliš da je to samo posebno za Srbiju? Ja kada sam aplicirao za prvi stan za studije u Nemačkoj sam morao da čekam pošto su prednost imale osobe koji su bili osigurani kod te osiguravajuće kuće koja je i izgradila te stanove - iako se radi o stanovima predviđenim za studente. Znači evo ja da bežim glavom bez obzira iz Nemačke? Pogotovu ne razumem frustraciju što svi očekuju da će da dobiju stan u Belvilu iako znaju da će biti jako mnogo ljudi koji neće dobiti stan zato što su prodati, ta osoba koja možda neće dobiti stan će biti možda i ti? Ako u prodavnici nema dovoljno TV-a marke Soni pošto su svi rasprodati da li bi hteo da tužiš istu firmu zbog toga što nema više TV-a? Zanimljiv je taj obrt od "bevzeze" naselja pa do bukvalnog krljanja da bi došli do istog. Neko će naći stan preko veze, neko će direktno dobiti, neko preko firme, ali cilj je isti - prodati sve stanove na bilokoji način.
Već sam gore jednom napisao da u Belvilu nisu jedini stanovi u gradu, tako da ljudi opustite se, pogledajte malo gde ima sličnih ponuda u centru ili na periferiji koja nije nikakav djavo inače.

@niki, čekiraj privatnu poruku ;)
 
Ama ne radi se samo o kupovini ovih stanova. Frustraciju tog tipa moze da izazove bilo sta. Obrati se bilo kojoj drzavnoj sluzbi sa ili bez veze....mislis da ce rezultat biti isti? Naravno, nismo mi jedina zemlja u kojoj se stvari resavaju na takav nacin, ali to nije neki izgovor...
I ne bih da se udaljavamo od teme....
Da li je jos neko dobio priliku da kupi stan u Belvillu?
Dajte sveze informacije...:)
 
koliko je debela veza, toliko ces se ovajditi. Moj kolega imao "vezu" pa stigao do razgovora na kom su mu rekli da moze da se upise u spisak i da ce ga pozvati. Ja imala vezu, pa mi rekli "ove dve zgrade su rasprodate, ali ima mesta u ovoj i ovoj", a onda dosla zena, sela pored mene kod susednog sluzbenika i izabrala stan bas u toj zgradi koja je "rasprodata".
Njena veza bila najdeblja...
 
Vrh