Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

problem je sto nasi ljudi nemaju iskustva sa inostranstvom pa misle da je to samo kod nas tako. A vi sto ocete da se iseljavate iz zemlje ne morate zvati druge i pisati zalopojke, stvarno im na ovom sajtu nije mesto.

A i ja sam kao student u nemackoj imao slicnu situaciju, zapravo sam se prijavio na listu cekanja u studentskoj sluzbi, a onda su mi rekli da moram da sacekam dok me na pozovu jer trenutno nije bilo praznih stanova. I tako sam ja cekao tri meseca, dok mi kolege nisu rekle da ako ocu do stana da stignem moram tamo svako jutro prvi ispred kancelarije da im se nacrtam i da pricam tuznu pricu. Posle nedelju dana eto meni stana! Morao sam da uzmem prvi koji se nudio, jer da su videli da mi se bira cekao bih ja verovatno jos do danas.
 
Pa ljudi sta ste zapenili. Prodaja ne ide kako se ocekivalo.Neko rece da Beorgadu nedostaje 200000 stanova .Pa ovih 2000 je trebalo da se proda za 2 sata.Nista ne gubite sto niste kupili stan kod delte.
 
Da li je neko vec bio na razgovoru za kupovinu stana a da se prijavio preko telefona ili mail-a ( bez protekcija i privilegija )?
 
U poslednjem kontaktu su mi rekli da ce krajem jula zakazivati razgovore za avgust.
Ima li jos neko svezih informacija?
 
Voleo bih da znam koliki je obim prodaje nekretnina u Bg.Taj podatak je nemoguce pronaci.
 
i meni su rekli da ce one koji su se prijavili telefonom, mail-om ... ( drugim recima one koji nisu imali "veze" ) zvati na razgovor u avgustu.
Dosao sam do informacije da se dnevno obavi od 30 do 50 razgovora i da je vec potpisano nekoliko stotina predugovora, kao i da su neki ljudi rezervisali po nekoliko stanova.
Nije tesko zakljuciti koliko ce slobodnih stanova ostati do avgusta.
Pojedini ljudi koji su rezervisali stanove vec su dali te iste stanove po agencijama da ih prodaju ( za 200 evra po m2 skuplje ).
 
josh":13r6fu0u je napisao(la):
Pojedini ljudi koji su rezervisali stanove vec su dali te iste stanove po agencijama da ih prodaju ( za 200 evra po m2 skuplje ).
mislim da je to tehnicki neizvodljivo zbog procesa prodaje koji delta ima sa tim stanovima, u prevodu na srpski jedina varijanta u kojoj si siguran da ces moci legalno da se uselis u stan jeste ta da ga kupis direkt od delte tj. tog odeljka delte (valjda nesto blok 67 associate??? idk)
 
ok, delta + hypo ili koja god kombinacija.....poenta je i dalje ista, samo od njih mozes da kupis stan
 
Imao sam nameru da kupim veliki stan ili bar dva manja u ovom naselju i zbog toga vec par godina pokusavam da kontaktiram ljude iz Delte/Hypo/Mace u vezi cena i uslova placanja. Cena na koju sam bio spreman je bila max. 1500 Evra. Sada vidim da je sve u stvari bila velika prevara, od kampanje u novinama do vestacki naduvane cene i uporedjivanja sa cenama u okruzenju. I sto je jos gore, jedan od razloga za kupovinu stana, bila je najava da ce ovde stanovati mladi bracni parovi, manje-vise fakultetski obrazovani ljudi sto vise ne verujem da ce biti slucaj. Dakle ne verujem da ce skolovan covek sa prosecnim primanjima i malo razuma nasesti na ove price i zaleteti se u kupovinu stana u Bloku 67. Ukratko, ne pada mi na pamet da dam 2,000 Evra za kvadrat u ovom naselju i podrzavam ideju ucesnika ove diskusije 'niki' 03-07-2008 (citiran dole). Ovim ga obavestavam ga da sam spreman da ulozim 150,000 Evra za projekat projektnog finansiranja. Svidja mi se njegova izjava da ce mi makar komsije biti normalne. :)

''Mislim da je najbolje da uzmemo negde plac u okolini BG i projektnim finansiranjem sebi napravimo stanove koji ce biti u lux kvaltetu za po 800-900eur/kvm, ako nista makar cemo znati da ce komsije biti normalne...Ima li zainteresovanih?
Ja vec imam neke ideje,nazalost ne dovoljno vremena da se angazujem.''
Last edited by niki (2008-07-03 21:06:05)
 
inače, koga interesuje- najmanji stanovi koji su i dalje tu i tamo slobodni su dvosobni sa terasom duž celog stana. Tip 2C.
sve ostalo - otišlo.

toliko o naduvanoj ceni.
 
alfa":24id7pnv je napisao(la):
.... i podrzavam ideju ucesnika ove diskusije 'niki' 03-07-2008 (citiran dole).
Ovim ga obavestavam da sam spreman da ulozim 150,000€ za projekat projektnog finansiranja.
Svidja mi se njegova izjava da ce mi makar komsije biti normalne. :)
Na osnovu tog posta otvorio sam temu : Gated community - Urbani život u ruralnom okruženju

Možemo na njoj dalje da postujemo i 'produbimo' takvu ideju o 'zajedničkom naselju'.
 
Prodato 500 stanova u Belvilu
Beograd -- Za prodaju stanova u univerzitetskom naselju "Belvil" u Beogradu do sada je potpisano više od 500 predugovora i ugovora.

Predstavnici preduzeća "Blok 67 ašociates" kontaktirali su i više hiljada klijenata koji su zainteresovani za kupovinu stana, izjavio je direktor tog preduzeća Slobodan Mihajlović.

On je kazao da dnevno bude obrađeno do pedeset zahteva klijenata koji imaju zakazane posete i ocenio da bi bilo realno da se prodaja svih stanova u tom naselju završi do jeseni sledeće godine.

Mihajlović je rekao da klijenti imaju najveći izbor kada su u pitanju veliki stanovi, pošto takvih stanova u "Belvilu" ima najviše, i dodao da se skoro istim ritmom prodaju stanovi svih veličina i da neće biti problema sa prodajom bilo koje vrste stambenih jedinica.

On je objasnio da se ne rezervišu stanovi za sve klijente čiji se zahtevi obrađuju, pošto, kako je naveo, "neki od njih traže proizvode koje nemamo u prodaji ili ne pronađu stan koji im odgovara".

Mihajlović je pojasnio da su na listi čekanja za posetu prodajnom paviljonu, radi rezervacije stana, popunjeni termini za deo avgusta i naglasio da se za svakog klijenta koji bude primljen odvaja oko sat vremena.

"Ne moze se izaći u susret svima koji su se javili za kupovinu stana, jer je ukupno 1.858 stanova u univerzitetskom naselju", kaže Mihajlović.

Komentarišući primedbe građana da dugo čekaju i da ne znaju da li će uopšte biti pozvani na razgovor, Mihajlović je naglasio da su neki od klijenata sa nevericom prihvatali poziv za posetu prodajnom paviljonu, komentarisući da je sve već rasprodato ili da neće uspeti da nađu stan koji žele, ali da su na kraju ipak uspeli da naprave rezervaciju i kupe stan na obostrano zadovoljstvo.

On je podsetio da se klijenti javljaju posredstvom tri glavna kanala komunikacije - telefonskih poziva, direktnih dolazaka u prodajni paviljon i putem elekronske pošte.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2008&mm=07&dd=28&nav_id=310543
 
Za sve zainteresovane, evo nekih informacija iz prve ruke u vezi Belvila:

na današnji dan (kada sam ja bio na razgovoru) najmanji stan koji je ostao u ponudi je tzv. tip 2C od oko 69kvm. Takodje, ovi stanovi su ostali samo na 9. i 10. spratu (dva zadnja sprata) i to uglavnom sa lošije (sunčane) strane. Manjih stanova više nema u ponudi. Takođe, ne postoji slobodan ni jedan 4-soban stan.

Ovo znači da su realno u ponudi još samo 3-sobni stanovi. Njih još ima i na 5-6 spratu. Najmanji je 90 i nešto kvm.

Za ljude koji su se prijavljivali na brojeve telefona iz medija, bez bilo kakve protekcije, realno ostaće samo ono od čega neko odustane, pa će onda po neko možda i biti kontaktiran.
 
Vec nakoliko puta kako prolazim kroz Jurija Gagarina pored sela, sa ulice ne moze da se vidi ni jedan radnik...prolazio sam obicno izmedju 14 i 16h...da li rade unutrasnje radove ili im je tada pauza ili rade neku zgradu koja se ne vidi sa J. G ili nesto cetvrto...?....u svakom slucaju ni jednog jedinog radnika nisam video u to vreme...
 
alfa":1bglnvr4 je napisao(la):
Imao sam nameru da kupim veliki stan ili bar dva manja u ovom naselju i zbog toga vec par godina pokusavam da kontaktiram ljude iz Delte/Hypo/Mace u vezi cena i uslova placanja. Cena na koju sam bio spreman je bila max. 1500 Evra. Sada vidim da je sve u stvari bila velika prevara, od kampanje u novinama do vestacki naduvane cene i uporedjivanja sa cenama u okruzenju. I sto je jos gore, jedan od razloga za kupovinu stana, bila je najava da ce ovde stanovati mladi bracni parovi, manje-vise fakultetski obrazovani ljudi sto vise ne verujem da ce biti slucaj. Dakle ne verujem da ce skolovan covek sa prosecnim primanjima i malo razuma nasesti na ove price i zaleteti se u kupovinu stana u Bloku 67. Ukratko, ne pada mi na pamet da dam 2,000 Evra za kvadrat u ovom naselju i podrzavam ideju ucesnika ove diskusije 'niki' 03-07-2008 (citiran dole). Ovim ga obavestavam ga da sam spreman da ulozim 150,000 Evra za projekat projektnog finansiranja. Svidja mi se njegova izjava da ce mi makar komsije biti normalne. :)

''Mislim da je najbolje da uzmemo negde plac u okolini BG i projektnim finansiranjem sebi napravimo stanove koji ce biti u lux kvaltetu za po 800-900eur/kvm, ako nista makar cemo znati da ce komsije biti normalne...Ima li zainteresovanih?
Ja vec imam neke ideje,nazalost ne dovoljno vremena da se angazujem.''
Last edited by niki (2008-07-03 21:06:05)
@alfa
To je nacin da se resi stambeni problem na visestruko kvalitetan nacin. Nazalost ja nemam mnogo vremena da se angazujem organizaciono na ovom projektu. Projektno finansiranje ne zahteva ulaganje Vasih 150k vec kreditnu sposobnost, banka podrzava projekat finansijski po fazama kako napreduje. Gated Community koji je dragan predlozio je pomalo utopisticki projekat za mene, ja pokusavam da mnogo prizemnije resim svoje stambeno pitanje. U ovom trenutku pokusavam da se organizujem sa jos 3-4 osobe i da napravimo idejno resenje projekta zgrade sa 4 sprata, pa cemo videti.
Od Belvilla sam odustao definitivno.
 
@niki
Moram da priznam da ponovo delim Vase misljenje u vezi sa ''Gated Community'' posto sam u slicnoj poziciji kao i Vi i ne mogu da se licno angazujem na projektu posto nisam u zemlji. Planiram da se vratim za stalno tek za nekih desetak godina sto znaci da nisam u stisci sa vremenom i ne zavisim od trenutnih hirova na trzistu nekretnina. Mnogi pokazatelji govore da ce cene nekretnina pasti kada na trziste dodju veliki 'igraci' sa masovnom izgradnjom stanova (na primer Izrael, Turska, investicioni fondovi i sl.), sto se na zalost moze desiti tek u narednih nekoliko godina ukoliko domaci monopolisti to dozvole.
Voleo bih da se upoznamo i da razmenimo ideje pa makar i ne ostvarili zajednicku izgradnju. Bicu u Srbiji polovinom Avgusta pa ukoliko ste dostupni i raspolozeni mozemo da se vidimo.
 
zna li neko kada se ocekuje zavrsetak radova u Belvillu, jer ima neko sveze fotke sa istog
 
cuo sam da su ostali jos samo trosobni stanovi u ponudi....
 
11. septembar 2008. | 18:26 | Izvor: B92
Beograd -- Radnik građevinske firme "Kongrap" Milan Aleksić, poginuo je na gradilištu univerziteskog sela na Novom Beogradu.

Aleksić je poginuo tako što je pao sa skele. Pre nesreće nastradali Milan Aleksić, radio je na skeli, sa koje je nanosio beton na jednu od čeličnih konstrukcija koje se nalaze u tom bloku univerzitetskog naselja. Kako nezvanično saznaje B92 Aleksić se najverovatnije sapleo i pao sa drugog sprata na beton.

Član gradskog veća Goran Kreclović, kaže da se pre završenog uviđaja ne može govoriti o uzrocima pada radnika Kongrapa.

“Ne bih išao pre onih koji to rade, dajte samo malo strpljenja da sačekamo taj izveštaj, samo je to naša želja. Ništa ne zataškavamo kada budemo dobili papire bilo kog službenog organ saopštićemo ih“, kaže Kreclović.

Na mesto nesreće izašli su policija i hitna pomoć, koja mogla samo da konstatuje da je 59- godišnji Aleksić na mestu ostao mrtav od posledica pada i povrede glave.

Građevniski inspektori koji su bili na uviđaju, rekli su da je radnik nosio propisanu građevnisku opremu i zaštitnu kacigu
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=09&dd=11&nav_category=16&nav_id=318250
 
Evo novih fotografija na dan 18.9.2008.





























p.s. ne znam kako vama prikazuje slike, ali kada kliknete na njih imacete nekoliko linkova ispod slike, ako zelite da vidite sliku u punoj velicini (1024x768) prekopirajte link iz poslednjeg reda tj. red koji nosi naziv URL
 
Ohoho. Jos malkice pa gotovo. Po mom misljenju trebali bi tu izmedu te dvije centralne zgrade staviti neki drvored, skulpture ili neke visoke fontane tako da pogled od tog luka bude prijatniji i da ne bude na autobuse i industriju. Inace je odlicno :kk:
 
Vrh