Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

ovo je najobičnija geto varijanta novobeogradskih blokova samo ovog puta sa okrečenim zgradama..čemu pomama za stanovima nije mi sasvim jasno, ogromne arhitektonski jednostavne zgradurine, urađene od siporeks blokova, čiji će hodnici veoma brzo biti išarani grafitima , a podrumi urinirani. Okruženje takvo kakvo je , s jedne strane buvljak , s druge autobuska okretnica i garaža, s treće bulevar Jurija Gagarina i ostalo su poljane sa magacinima. Ako je zbog Delta City-ja vala neka je. Taj kraj nema ništa primamljivo, prosto je oguljen, prazan i neprivlačan, osim Delte. Na nagoveštaje da će to biti elitni kraj, sačekajmo da se to zapravo desi u narednih 20 godina. Za sada meni će biti sjajno na Bežanijskoj kosi, sa uređenim zgradicama, i finim zelenilom. Ako već hoću da popijem kafu u Delti , samo se spustim kolima i za 10 minuta sam tu.

Stvarna lepota stanovanja je Delta stambena kula kod stadiona Crvene zvezde, koja će se nadam i izgraditi, e to je već standard, a tako nešto viđamo i po zapdnim metropolama. Kraj je prelep, objekat je odlično pozicioniran, svaki stan ima veliku terasu, arhitektonski veoma interesantan i brate mili negleda na komšijino kupatilo preko puta. E sad ukusi su različiti, a i u Beogradu je manjak stambenog prostora.
 
^^Slazem se u potpunosti i isto sam i ja ovde vec pitao - u cemu je fora sa Belville-om. Ne znam sto su se ljudi pomamili na te stanove kad ima toliko lepsih lokacija u gradu. Ali dobro valjda svako zna sta radi.
 
Meni se sviđa kao i veći deo NBG.Mislim da je prednost odlična infrastruktura a to je jedna od bitnijih stvari za kvalitet života.Autobus,voz,tramvaj,sava...samo još metro fali :p
 
Sto se tice infrastrukture, mislim da bi dobar potez bio prosirenje ulice koja ide iza DC-a, jer ipak je to ogroman broj zgrada.
 
Ulica Djordja Stanojevica, koja prolazi i pored Holiday Inn-a treba da se prosiri u delu ispod pruge i poveze sa Spanskih Boraca. To ce dosta olaksati komunikaciju u kompleksu Belville.
Tender je vec objavljen.
 
Nenad":56kvlb5g je napisao(la):
Ulica Djordja Stanojevica, koja prolazi i pored Holiday Inn-a treba da se prosiri u delu ispod pruge i poveze sa Spanskih Boraca. To ce dosta olaksati komunikaciju u kompleksu Belville.
Tender je vec objavljen.
Da, ali stvarno je steta da zbog Airport City-ja ostane slepa i ne poveze se i sa Zemunskom ulicom.
 
Dobro napreduje, koliko sam nacuo od radnika koji rade tamo imaju rok do 24. decembra da zavrse kupatila do 10-tog sprata u zgradama koje su oko DC-a, valjda samo one 2,3 sto su ka Buvljaku imaju neke vrlo cudne rokove.
 
Nazalost, to je jedino sto napreduje kada je u pitanju Univerzijada! Inace, bas jutros prodjoh tuda, iza DC-a, i mislim da ce biti gotovo do decembra to sto treba. Sve mi je nekako mocno delovalo jer sam po prvi put u Beogradu video da na jednom tako malom prostoru u isto vreme nice toliko zgrada koje su sve u skoro istoj fazi izgradnje.
 
^^ Pa sad.. nadam se da ce Delta uskoro preuzeti i izgardnju terena, jer ce u suprotnom sportisti morati da se sportaju u dnevnim sobama svojih Belville stanova.
:)
 
Kupujem stan u Belvillu, cena 1000€/kvm...ili da sacekam kad bude bilo useljenje i kupim ga po 500€/kvm :kafa:
Bez namere da budem pogresno shvacen.
Uskoro sledi znacajna korekcija i na trzistu nekretnina, ocekujem tokom sledece godine mesecnu korekciju od 5-10% za nekretnine koje su precenjene, tu je naravno i "velelepni" kompleks Belville ;)

edit: velelepni-->"velelepni"
 
Nego, kada oni (ljudi iz grada) planiraju da naprave ulicu koja ce obilaziti ovaj blok sa strane ka OTC-u?

Na ovoj slici modela se vidi na sta mislim, nego jel' milutina milankovic produzena do treceg bulevara ili se to nece ni desiti.
 
Odgovor na prvo pitanje verovatno ne zna ni Grad, ali pretpostavljam kada se krene sa realizacijom u ostatku bloka (autobuska stanica, obdaniste itd.).

Tender za produzenje ulice je raspisan, ali jos se nije krenulo u izgradnju.
 
Mislim da Hypo real estate banka i Hypo alpe adria banka nemaju ama bas nikakve veze jedna sa drugom. Belville je ortacki posao (50-50) Delta M grupe i Hypo alpe adria banke.
 
niki":3561phu8 je napisao(la):
Evo nam prijatelja i dalje pumpa:
http://www.biznisnovine.com/cms/item/stories/sr.html?view=story&id=21582&sectionId=1
Zna li se koliko je zakljuceno kupoprodajnih ugovora bez poturanja informacija o velikom interesovanju í broju rezervacija?
stan nisu kupili oni koji :
- nisu zaposleni u Delti ili HAA.
- nisu imali veze u istim tim kućama.
sredinom meseca jula su ostali samo 3sobni stanovi, sada ni takvih verovatno nema u ponudi.

i da, da su ih sada (opšta recesija) stavili sve u prodaju, opet bi ih prodali po istoj ceni, u istom roku.
 
Vidim da moja ponuda od 1000EUR/kvm nije dovoljno ozbiljno shvacena, nadam se da spekulanti(tzv.ljudi sa dobrim konekcijama) znaju sta rade i da zaista veruju da ce moci da ih sledece godine prodaju sa manjim gubitkom od moje ponude...
 
Vrh