Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

:) ja imam odlicnu lokaciju na umu, samo je potrebno da dobijem zenino odobrenje!
U vecini ovih slucajeva problem je infrastruktura, pri tome ne mislim samo na prevoz neko i sadrzaje koje nudi jedno mesto i ciji kvalitet drasticno opada sa svakim km od BG.
@Dragane jesi li kupio stan u Belvillu, cini mi se da si bio veoma zainteresovan svojevremeno?
 
Nisam bio zainteresovan ja lično, već deo moje najuže porodice.

Stan su 'nabavili' na drugoj lokaciji, jer nisu mogli/hteli da čekaju '09g.
-----------------------------------

PS. .. 'niki', da li bi kupili stan po ovom cenama - to moram da pitam njih.
Ali, ja sam cenu već predvideo i preporučio im stanove u ona tri solitera
koji gledaju na sada prazan plac, prema raskrsnici kod bl.70.
 
Bez zelje da budem pretenciozan, da je useljenje moglo da bude ranije da li bi kupili stan u Belvillu po ponudjenoj ceni?
 
Bio sam tamo do tog paviljona pre dva dana. Bila neka guzva, a ljudi su cekali samo da zakazu neki razgovor oko prodaje koji je tad bio za 10-ak dana. Nisam imao vremena tada pa nisam cekao ali kako sam tamo cuo od nekog lika u cetrdesetim koji je ocigledno neki sef tamo, moze da se plati 50% odmah i onda jos 2 rate od po 20% i na useljenje jos 10%. Bilo je nekih ljudi koji su pizdeli, kao bag**, svi stanovi prodani, zamazujete oci, sta nas masirate ako nema stanova svi struktura itd. a ovaj je uveravao i ponavljao neku lepo naucenu marketinsku pricu o najbrojnijoj strukturi i da ima cak i garsonjera, a svakako ovih vecih struktura.

Ima li jos neko neki info? Jel neko zakazao taj razgovor ili vec bio na njemu.
 
Evo par proverenih informacija.
Ja sam rezervisala stan u bloku 67. Za varijantu 50% sad, a posle na rate... nisam cula.
Uslovi su sledeci:potpises predugovor, u roku od 2 dana 5400 eur kao akontacija. Posle toga imas 45 dana fore da uplatis ostatak novca.
Ne uslovljavaju te kod koje banke ces da dignes kredit. Za sada jedino Hypo i Intesa daju kredite, pod slicnim uslovima (Intesa je za nijansu povoljnija), sa hipotekom na doticni stan. Ostale banke ne stavljaju hipoteku na taj stan, jer bi to bila hipoteka drugog reda. Hypo banka ima hipoteku prvog reda nad svim stanovima.
Jednosobnih stanova vise nema u ponudi. Takodje nema vise stanova ispod 5. sprata. (ne govorim o stanovima preko 90 kv, za njih nisam pitala)
Na razgovor ce prvo biti zvani radnici Hypo banke, Delte i Intese koji su formirali nedavno spiskove, pa tek posle njih ljudi koji su se prijavili telefonom i slicno.
 
Ispravi me ako nisam shvatio.

Ti si stan rezervisala, pa sad cekas svoj red na razgovor za potpisivanje predugovora (ako toga sto ti hoces uopste bude do tada)? A ovi stanovi sto ih vise nema su ustvari rezervisani a ne vec prodani? Ili si vec sada potpisala taj predugovor?

Koji si stan rezervisala ako nije tajna i da li ima jos ovih manjih 1.5 sobnih?
 
Ja sam bila na razgovoru. Napravljen je nacrt predugovora. Predugovori se overavaju utorkom i cetvrtkom. Dakle, treba da potpisem predugovor i da se on overi.
Od tog momenta imam 2 dana fore da uplatim 5400 eur.
Ne moze da ne bude stana do predugovora.
U predugovoru stoji tacno koja je zgrada, koji ulaz, sprat, broj stana. Stan je 61, 2 kv, onaj klasicni dvosobnim, sto je na sajtu obelezen sa 2.
I sada je taj stan rezervisan, odn zauzet dok ga ne platim.
Ima od 50 kv. Onih od 40 kv nema. (ovo je informacija od kolege koji je hteo taj od 40 kv, mene to nije interesovalo, posto sam htela od 60 kv)
 
A, da li je stan u objektu koji si želela ili si morala da prihvatiš onaj koji je slobodan za prodaju?
 
Da li je moguce uzeti subvencionisani kredit za kupovinu stana u unverzitetskom selu ili tu postoje neka ogranicenja ?
I nije mi bas najjasnija ova fora sa parkingom, kao prodaju otvorena parking mesta; jel to znaci ako ne kupis parking mesto nemas gde da parkiras ili sta kad ti dodje neko ?
 
Slobodan":2golgin6 je napisao(la):
I nije mi bas najjasnija ova fora sa parkingom, kao prodaju otvorena parking mesta; jel to znaci ako ne kupis parking mesto nemas gde da parkiras ili sta kad ti dodje neko ?
Da, to znači upravo to. Otvorena parking mesta su unutar kompleksa i do njih se stiže ubacivanjem kartice u sistem sa rampom. Da li će onda svako imati obeleženo svoje parking mesto ili će stajati ko gde stigne (po principu - koliko parking mesta, toliko kartica) nemam pojma.
 
Kad samo pomislim da za stan od nekih pedesetak kvadrata za ciju izgradnju realno uz koriscenje najkvalitetnijih materijala nije potrebno vise od max. 40 hiljada eura, treba platiti nekih 92 hiljada; pa onda banci na ime kamate za kredit na 25 god. dati jos nekih 80 hiljada; znaci za nesto sto realno vredi 40 hiljada, platicu nekih 170 hiljada; automatski mi na oci izlazi ona fora iz crtanih; pretvaram se u magarca, rastu mi usi doticnog i pocinjem da njacem !!! Ima li jos neko slican osecaj ?
 
Slobodan":2r6v4hhd je napisao(la):
Kad samo pomislim da za stan od nekih pedesetak kvadrata za ciju izgradnju realno uz koriscenje najkvalitetnijih materijala nije potrebno vise od max. 40 hiljada eura, treba platiti nekih 92 hiljada; pa onda banci na ime kamate za kredit na 25 god. dati jos nekih 80 hiljada; znaci za nesto sto realno vredi 40 hiljada, platicu nekih 170 hiljada; automatski mi na oci izlazi ona fora iz crtanih; pretvaram se u magarca, rastu mi usi doticnog i pocinjem da njacem !!! Ima li jos neko slican osecaj ?
dobra zamisao ali prilično relativna, ako ti je skup stan u belvilu, onda se preseli u sličnu novu zgradu koja je jeftinija ali na sličnoj lokaciji. Da li znaš da li ima sličnog stambenog kompleksa gde se stanovi prodaju po "fer" ceni?
 
stanisa":3kexnp5z je napisao(la):
Slobodane, svako ko plati 170.000 nesto sto realno vredi 40.000, ima (ili ce imati) takav osecaj. :(
a neće biti.
takav stan ipak vredi 2000e/kvadrat.
 
Stan nije u zgradi u kojoj sam ja htela. Slobodni su bili stanovi sa severne strane, tj oni koji gledaju na gsp, nesto malo onih koji gledaju na zadnju stranu delta citija, i neki veliki na suncanim stranama, npr oni sa terasama od 12 kv.
Ali na kraju sam nasla nesto prihvatljivo, mada je osecaj kada treba da izaberes stan u roku od par minuta dok osoba preko puta tebe ceka da se izjasnis stvarno katastrofa... a pro tome imas utisak da ako sad ne uzmes to sto ima posle nece biti ni toga....
Meni nisu rekli za rampe i za kartice. Mislim da ce rampe biti samo za podzemne garaze. (Nismo uzeli, i stan nam je luksuz....).
A veliki parking koji je namenjen za poslovne zgrade trebalo bi da je dostupan svima. U krajnjem slucaju, parking moze i naknadno da se kupi.
Subvencije mogu na te stanove, ali ne i hipoteka na iste u tom slucaju. Tako da moras da zalozis pod hipoteku nesto sto vredi 1:1, bar su mi to rekli u Intesi. (i to me je iznenadilo, posto inace traze 1:3)


I totalno mi je suludo sto smo kao oslobodjeni pdv-a, ali moras da ga platis, tj da dignes kredit koliko je stan plus pdv, pa ti to drzava posle vrati, ako ti je prvi stan, vraca ti pdv na 40 kv plus na clana porodice 15kv ali samo pod uslovom da ste u momentu kupovine stana prijavljeni na istoj adresi. ALI!!! To je samo ako ja kupujem stan na svoje ime i sama uzimam kredit, sto verovatno nece biti izvodljivo. Ukoliko udruzujemo plate za kredit, u tom slucaju imamo pravo samo na povracaj pdv-a od 40 kv, bez onih 15kv, jer se u tom slucaju tretiramo kao jedan kupac?!
Molim vas, neka me neko razuveri i kaze mi da ovo sa pdv-om nisam dobro razumela!!!

Inace, skroz se slazem sa svima koji kazu da je cena nenormalno visoka i da sve to nema smisla.
Ne bih ga kupovala da nisam predhodne dve godine trazila stan, i prolazila sledece faze:
1. iskljucivo stan na NBG
2. stan bilo gde posto necu/nemam da dam tolike pare za stan na NBG
3. kuca na Ledinama ili u Ostruznici u momentima krajnjeg ocaja
4. iskljucivo stan na NBG
i sve ispocetka....
I posle stanova kod starog Merkatora od 200o eur po kv koji treba da se renoviraju od poda do plafona, bez parketa i sl.... posle stanova na Bezaniji kod groblja po ceni od 1800 eur po kv (energoprojektova zgrada) koje bih i platila toliko ali NEMA SLOBODNIH.... posle stanova koji nisu uknjizeni i ne moze na njih hipoteka pod normalnim uslovima.... posle stanova u prizemlju od 1600 eur po kv u starim zgradama...... sad sam u fazi da je ovo extra varijanta i presrecna sam sto sam uspela da dodjem do stana u Belvillu jer znam bar deset ljudi koji bi ga istog momenta kupili. I sta god mi ovde pricali o losoj gradnji i slicno ti stanovi mogu samo vise da vrede, nikad manje.

A Slobodane, sto se tice magarecih usiju, imam utisak da mi ih nabijaju vec dve godine, svaki put kad otvorim oglase ili pozovem agenciju a i kad placam kiriju....

A ako neko ima da mi proda stan koji ne moram da renoviram, koji je uknjizen, na NBG je, od 2. do 5. sprata, ima centralno grejanje, 55-70 kv i kosta manje od 1800 eur po kv, a pri tome ne uzima agencijsku proviziju od 3000 evra neka mi javi, imam puno zainteresovanih..... a ja cu se onda kajati sto vas nisam ranije pitala... :)

Ja se sada samo molim Bogu da sve ispadne kako treba, da stvorim pare za kaparu i ucesce i da me na tom trnovitom putu niko ne predje.....
 
Pardon, napravila sam gresku za hipoteku i subvencije, nije 1:3 vec 1:1,3
 
Ja se izvinjavam na offtopicu ali šta mu deođe ona prostorija nazvana "Degažman"?
Inače na sajtu po skicama i 3d stanovi su super, možda i odem da pogledam.
Moj ortak će možda kupiti garsonjeru.
Meni Blok 67 deluje kao lepo mesto sigurno će biti jedan od lepših blokova,
 
jelka":22p497ih je napisao(la):
...Meni nisu rekli za rampe i za kartice. Mislim da ce rampe biti samo za podzemne garaze. (Nismo uzeli, i stan nam je luksuz....).
A veliki parking koji je namenjen za poslovne zgrade trebalo bi da je dostupan svima. U krajnjem slucaju, parking moze i naknadno da se kupi.
...
Piše na sajtu:

Parking

Parking prostor predstavlja sklop parking mesta na otvorenom i zatvorenom. Bezbedan i siguran prilaz će biti omogućen preko propusnih rampi, a stanarima je pristup garažama i garažnim mestima omogućen i liftom.
http://www.belville.rs/parking.jsp

Koja je svrha da neko kupi parking mesto na otvorenom a da nema nikakav vid zaštite svojine?
 
Kad kazem da stan od 50 kvadrata vredi 40 hiljada eura pri tome mislim na cenu materijala, rada, projektovanja, nadoknade za koriscenje gradjevinskog zemljista... Ne pricam o trzisnoj ceni koju izmedju ostalog definise i zakon ponude i potraznje. Cak sam prilicno ubedjen da investitora u ovom slucaju nije kostalo ni toliko. O toj realnoj ceni pricam
 
Biće interesantno pratiti kako će se kretati cene nekretnina u Beogradu.

S jedne strane, činjenica je da je potražnja ogromna i da to vrši veliki pritisak na cenu i gura je gore.

S druge strane, nisam siguran da će većina ljudi koji su digli kredite biti u stanju da te kredite i vraća. Neću da mračim, i sam sam prošle godine kupio stan na kredit, ali sam ubeđen da će balon sa kreditima i pući i da će banke morati da prodaju te stanove po nižim cenama.

Što se tiče realnosti cena nekretnina, moj ujak je nedavno u jednom gradiću u Nemačkoj (50-ak K ljudi, NRW) kupio stan od 80 m2 za 60K eura. Ok, verujem da je u velikom delu Nemačke cena m2 veća, ali konkretno u ovom primeru, u ovom gradu, svaki stanovnik može od svoje mesečne plate da kupi 2 m2. Koja je razmera u Beogradu - 1 m2: 5 mesečnih plata.
 
Sta mislite da li ce posle Belvilla neko u beogradu krenuti u ponovnu izgradnju blokovskih naselja. Izgleda da tu lezi dobra zarada.

Pogledajte samo kako se prodaju stanovi u ovom novom bloku.
 
I jos nesto je jako interesantno kod ovog naselja, evo buducih smernica za kretanje kroz naselje:
Kada udjes u naselje sa zadnje strane prvo sto ćeš ugledati su Ruža, Lala Krin i Zumbul. Ti skreni desno kod zumbula, i odmah sa desne strane su ti Šoboj i Ciklama, a sa leve možeš videti Jorgovan. Skreni levo kod ciklame i sa desne strane trebaš da prođeš pored Djurdjevka, Suncokreta i Mimoze, nakon toga ide glavno šetalište a nakon toga nailaziš na Ljubičicu Maslačak I neven.

Nastavi pravo i udji na parking. Inace ja zivim u Irisu. :p

Nema šta svi koji budete živeli u ovom naselju osećaćete se kao u nekom cvetnom polju. :lol:
 
Vrh