Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

@moderatoru
Trziste nekretnina je u Beogradu veoma plitko, jednu orekstriranu kampanju po medijima u zadnjih 12 meseci nisu mogli da organizuju i plate ti lokalni mafijascici nego neko sa velikim interesom i poznanstvima. Najavljivana je cena svojevremeno od 1300EUR/kvm (200.000 kvm po +600EUR=) i onda je neko odlucio da se malo poigra, ja nisam siguran da ce biti uspesan ovakav potez istih. Upravo sam se vratio iz Beca i tamo se za 2.000EUR moze izabrati veoma pristojan novi stan. Prosle nedelje sam se vratio iz Praga i tamo je stan u novom rezidencijalnom bloku 2.500, medjutim ono sto taj blok nudi i kvalitet gradnje su neka posebna prica. Ne zaboravimo da govorimo u EU i o visestruko vecim prosecnim primanjima, nizim kamatama koje ne zavise od kursa dinara.....
Kada govorimo o Delti, oni su privatni investitor koji ima apsolutno pravo da pretenduje na max zaradu, u ovom projektu ih je podrzao grad i vlada dajuci im povoljno u zakup GGZ->korupcija velikih razmera.
P.S. Iskreno i Beobuild stidljivo nam daje do znanja da je na platnom spisku dosadasnjim komentarima. Sve ovo naravno ne moze ozbiljnije uticati na odluku nekoga ko je u mogucnosti da uzme kredit od preko 100.000EUR, to postojanje mogucnosti podrazumeva i odredjeni nivo zdravog razuma :)
 
dragan .. #294 - 5.mart":3u4zxkss je napisao(la):
Ovako je bilo pre više od god. dana - pre nego što je Delta ušla sa 50% u posao :
Još je rano za konkretizaciju uslova, ali krediti će biti dugoročni i sigurno sa nižom kamatnom
stopom od one koja će tada biti na tržištu -najavio je Vladimir Čupić iz "Hipo Alpe Adrija banke".
Mislim i da će cena kvadrata biti pristojna, jer će se na tržšitu odjednom naći više od 2.000 stanova.
Nezvanično, pominjala se cena od oko 1.300€/kvm - što znači da su sa njom imali očekivanu zaradu.
Sada je došlo do skoka cena, a došla je i Delta, pa nagađati cenu je u oblasti trača, rekla-kazala.
http://www.beobuild.net/discussion/viewtopic.php?pid=21017#p21017

O ceni se pisalo na ovom sajtu još od početka gradnje, ali nije o 'povoljnom zakupu GGZ i velikoj korupciji'.

Da li ti imaš neke konkretne podatke ili samo pretpostavljaš ? ... taj doc. može da se nađe na netu.
 
Nema potrebe da mi se obracas kao moderatoru jel to je samo jedna korektivna funkcija na forumu a i post sam pisao kao obican posetilac jel moderatorske komentare objavljujem crvenom bojom teksta.

Govorim iskljucivo iz svog iskustva i na osnovu informacija koje posedujem. Ako govorimo o Beobuildu siguran sam da ne postoji nijedan intervju koji je sajt objavio gde se pominje cifra od 1300eur niti mi je poznato da je neko od strane drugih medija napisao tako nesto, mozda gresim ali bi voleo da vidim taj citat ako postoji. Meni je od pocetka jasan njihov stav da stanove prodaju po trazisnim cenama slicnim u okruzenju (lokacijski na NBGD-u).

Sto se korupcije tice tu ti treba neki dokaz sve ostalo spada u domen poluinformacije, klevete i sl. ali mi je svakako drago da je neko preuzo da radi Univerzitetsko selo koje nam je neophodno zbog univerzijade. Uostalom setite se kakva je situacija bila sa raseljavanjem romskog naselja i problemom oko investitora pre nesto vise od godinu dana tako da je u ovom slucaju i grad na dobitku kroz organizaciju univerzijade sa kompletiranim stambenim objektima.

Ovo oko platnog spiska je krajnje nepostena konstatacija pre svega sto bi u tom slucaju moje ucestvovanje u diskusijama bilo svedeno samo na moderatorski posao ukoliko ne bih imao mogucnost da iskazem svoje misljenje. I da zakljucim ne Beobuild nije niti ce biti na bilo cijem platnom spisku a pogotovo ne za forumske komentare. Komercijalna saradnja sa investitorima ce se i dalje bazirati na strogo definisanom marketinskom pristupu koji mozes naci u sekciji marketing.

Zao mi je samo sto sam dosao u situaciju da moram da kometarisem i taj segment delovanja ali posle jako nepristojne kostatacije koju si izneo mora se jasno staviti do znanja kako stvari stoje. Sa druge strane mozda ce nekome moje za sada pozitivno misljenje o kompleksu Belville i kvalitetu stanova za predvidjenu cenu pomoci pri odluci kao i tvoj suprotstavljeni komentar i komentari drugih posetilaca, sto i jeste tema ove diskusije.
 
Evo, kako stoje stvari oko UB2009. i izgradnji Belville :

Четвртак, 20. април 2006.
"Универзитетско насеље на Новом Београду градиће
предузеће „BLOK 67 ASSOCIATES” из Београда"
Закупац ће бити обавезан да најкасније до 1. јануара 2009. године предузећу „УБ 2009” омогући
несметан приступ локацији и објектима ради опремања, а да најкасније до 10. маја 2009.
заврши све радове на објектима и локацији и преда их на употребу овом предузећу.

– Према уговору са Организационим комитетом Универзијаде, наша је обавеза да изградимо
универзитетско село и сместимо око 8.500 до 9.000 спортиста и осталих учесника овог великог
такмичења младих.
Одлучили смо да то буде комерцијални посао и да не кошта ништа државу.
Закупац тог земљишта изградиће и опремити универзитетско село и потом га продати, тако да
држава неће потрошити на то ни динар – рекао је Ненад Богдановић .
ceo text : http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=1231566
................................... .........................................

Univerzijada kao ekonomska šansa
22. jun 2008. Izvor: Beta
Privreda Srbije od Univerzijade koja će se održati u Beogradu može da zaradi između 200 i 500 miliona evra,
kaže direktor preduzeća "Univerzijada 2009" Siniša Jasnić.
ceo text : http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=06&dd=22&nav_id=304990
 
Ne mislim da postoji pristrasnost kada je u pitanju beobuild već je to posledica činjenice da su većina aktivnih forumaša poklonici građevinarstva i arhitekture dok je mnogo veći broj posetilaca sajta u potrazi za stanom (razlog zbog koga sam se i ja registrovao), dobro je što je ovaj thread oživeo sada kada događaji oko belvilla dobijaju na dinamici a kritički stav može samo pomoći da se neki ljudi uključeni u ovaj projekt spuste na zemlju jer sam siguran da ovaj sajt kao najposećeniji (i jedini) slične tematike ima neku težinu.
 
Speedy99":194yyt9h je napisao(la):
Ne mislim da postoji pristrasnost kada je u pitanju beobuild već je to posledica činjenice da su većina aktivnih forumaša poklonici građevinarstva i arhitekture dok je mnogo veći broj posetilaca sajta u potrazi za stanom (razlog zbog koga sam se i ja registrovao), dobro je što je ovaj thread oživeo sada kada događaji oko belvilla dobijaju na dinamici a kritički stav može samo pomoći da se neki ljudi uključeni u ovaj projekt spuste na zemlju jer sam siguran da ovaj sajt kao najposećeniji (i jedini) slične tematike ima neku težinu.
Upravu si tu...

Inače da dodam za cene, meni nisu poznate zvanične cene i kakve cene planira delta, ali imam utisak da će biti cena koja je i predviđena ovde - zato je i ovo dobro mesto za takve stvari :) Saznaš sve pre roka :vops:
 
Ja sam veoma zadovoljan Beobuild-om i redovo ga pratim, tako da moj komentar ne bi trebalo shvatiti kao zlonameran.

Kada poklonik arhitekture i gradjevinarstva Blok 67 smatra "dobrim" rezidencijalnim objektom to u meni izaziva odredjeni bunt ili ga mogu shvatiti nekompetentnim ili sa losim namerama. Oko kvaliteta same gradnje smo vec imali odredjene diskusije, oko cene takodje, oko uslova pod kojima je 13,6 hektara ustupljeno BLOK 67 ASSOCIATES isto tako.
Samo pokusavam da razbuktam diskusiju :)
 
Speedy99":13o5fk6s je napisao(la):
... a kritički stav može samo pomoći da se neki ljudi uključeni u ovaj projekt spuste na zemlju ...
Ako možeš da malo pojasniš ko treba da se 'spusti na zemlju'.

Ovaj sajt se bavi praćenjem izgradnje značajnijih objekata u Beogradu, a ne cenama nekretnina.
Svaki investitor teži da proda po najvećoj ceni, a samo tržište određuje kolika je ta cena.
Tako je u ovom slučaju, kao i u mnogim drugim u gradu, a i sa starim stanovima.

Ovde je potpuno bespredmetno kritikovati cene, jer valda je i u Srbiji tržišna privreda.
 
niki":3apv0to1 je napisao(la):
Ja sam veoma zadovoljan Beobuild-om i redovo ga pratim, tako da moj komentar ne bi trebalo shvatiti kao zlonameran.

Kada poklonik arhitekture i gradjevinarstva Blok 67 smatra "dobrim" rezidencijalnim objektom to u meni izaziva odredjeni bunt ili ga mogu shvatiti nekompetentnim ili sa losim namerama. Oko kvaliteta same gradnje smo vec imali odredjene diskusije, oko cene takodje, oko uslova pod kojima je 13,6 hektara ustupljeno BLOK 67 ASSOCIATES isto tako.
Samo pokusavam da razbuktam diskusiju :)
Dobro si razbuktao :)

Što se kvaliteta stanova tiče, ja mislim da on nije ekstraklasa, ali za beograd, s obzirom kakvi se objekti grade u okolini Belvila a i u centru Beograda - su sasvim ok! Kolko znam, prodaljni paviljon Belvila će biti otvoren vrlo vrlo skoro pa ćemo moći i na licu mesta da se uverimo kakvi su stanovi.

Ovde predviđene cene stanova za Belvil idu oko 2k, a kada se vidi da objekti oko arene koji nisu baš na zavidnom nivou koštaju 3k, opet dolazimo do pitanja da li je cena opravdana i nije, možda će biti visoka za mnoge ljude ali će sa druge strane biti relativno jeftini (! na relativno ;) ) Mislim da je će cena stanova u Belvilu biti zaista biti u razmeri sa cenama stanova u okruženju, ako neka kompanija hoće da zaradi novac to je i cilj iste valjda.. onda će da spremi jednu takvu cenu koja joj odgovara.

Ono što meni u celoj priči smeta nisu ni delta, ni manji investitori nego nedostatak velikih investitora koji bi bili spremni da grade stotine hiljada kvadratnih metara stambenog prostora - a cene će same po sebi da se koriguju kako treba.
 
Osnovni kvalitet Belvilla bi bio ne u kvalitetu gradnje (sumnjam i u arhitektonske) već što živiš u urbanom kompleksu a ne okružen straćarama i ruinama. Žalosno je što se sve pretvorilo u ovakvu lakrdiju i što u Beogrdu ne postoji više alternativa.
Inače zadnja utvrđena cena jeste 1800+PDV(nije spekulacija) i ovo je cena po kojoj se oni trenutno prodaju onima koji nisu zaposleni u ove dve institucije a dali će biti ista i za sve ostale znaćemo ubrzo (ja očekujem da hoće ali kako je počelo nikad se ne zna).Mnogo je interesantnije pitanje šta će da rade svi oni izvođači kada se završi ovaj projekt ja mislim da ćemo onda u beogradu imati gomilu novih gradilišta pa se može očekivati i pad cena a da će se razni špekulanti nakupci i prekupci koji sada u belvillu kupuju drugi ili treći (a možda i trideseti) stan jer im je neko rekao da je to dobra investicija naći u problemu.
 
Speedy99":323slr7n je napisao(la):
Osnovni kvalitet Belvilla bi bio ne u kvalitetu gradnje (sumnjam i u arhitektonske) već što živiš u urbanom kompleksu a ne okružen straćarama i ruinama. Žalosno je što se sve pretvorilo u ovakvu lakrdiju i što u Beogrdu ne postoji više alternativa.
O arhitekturi može da se diskutuje, o samom izgledu kompleksa itd..
Ali što se samog kvaliteta tiče, mislim da je on standardan - ovakve način gradnje sam viđao i u ostalim evropskim zemljama.

Mnogo je interesantnije pitanje šta će da rade svi oni izvođači kada se završi ovaj projekt ja mislim da ćemo onda u beogradu imati gomilu novih gradilišta pa se može očekivati i pad cena a da će se razni špekulanti nakupci i prekupci koji sada u belvillu kupuju drugi ili treći (a možda i trideseti) stan jer im je neko rekao da je to dobra investicija naći u problemu.
Imam utisak da će oni, zbog dobre saradnje sa Deltom, započeti gradnju u bloku 20 i autokomandi.

dragan":323slr7n je napisao(la):
Pa, dobro jel Vi čitate šta ja pišem. :) ... još sam polovinom aprila 'odredio' cenu :

dragan 14.april":323slr7n je napisao(la):
Ajd da i ja malo tračarim oko moguće cene : 'čuo' sam iz 'proverenog' izvora
da je regresirana cena ( koja se nudi izvođačima radova) za garsonjeru 1.750€/kvm.

To je otprilike koliko sam i predviđao : 1.800 - 2.000€/kvm.
Nismo ćoravi, nema potrebe da ponavljaš to 100x videli smo i od drugih forumaša iste priče :) Verovatno su neke cene i proverene, ali zvanično još ništa nije objavljeno.
 
dragan":4xedp16n je napisao(la):
Ako možeš da malo pojasniš ko treba da se 'spusti na zemlju'.

Ovaj sajt se bavi praćenjem izgradnje značajnijih objekata u Beogradu, a ne cenama nekretnina.
Svaki investitor teži da proda po najvećoj ceni, a samo tržište određuje kolika je ta cena.
Tako je u ovom slučaju, kao i u mnogim drugim u gradu, a i sa starim stanovima.
Mislio sam naravno na investitore i na to da njihovo ponašanje treba staviti pod lupu javnosti jer u odsustvu svake kritike ljudi lako izgube kompas, dozvoljeno je sve što nije zabranjeno ali im ne treba zbog takvog ponašanja odavati priznanje.
Ne vidim zašto se na ovom sajtu ne bi raspravljalo i o cenama (pa što da ne i o bankarskim kreditima) jar kao što sam rekao većina ljudi ipak posećuje ovaj sajt da bi se informisala o mogućnostima koje se pružaju za kupovinu nekretnina pa i njih treba uključiti, nadam se da postoji dovoljno mesta za sve.
 
dragan":2uzw483z je napisao(la):
Steva":2uzw483z je napisao(la):
Verovatno su neke cene i proverene, ali zvanično još ništa nije objavljeno.
Pa, kad ja napišem, uopšte ti i ne treba zvanična objava cena. :D

PS. .. evo i dokaza početkom marta : http://www.beobuild.net/discussion/viewtopic.php?pid=21034#p21034
a titula ide nikiju pošto je dao gol u trećoj minuti naknadnog vremena i to neko vreme pre tebe ;)

ajde nastavak standardne diskusije a ne ko je prvi predvideo temu, nije ovo patkometrijski thread.
 
Speedy99":2iof35u5 je napisao(la):
Ne vidim zašto se na ovom sajtu ne bi raspravljalo i o cenama ....
Kad se već insistira : građevinska cena ( bez opremanja - siva faza) je 700€/kvm. na Belville.

PS. ... 'niki' je samo pisao o svojim planovima - titula je moja, jel tako 'niki'. :)
...................................................... .................................

Novi info. : 1950€ ... sa porezom.
 
dragan":x2ymam1w je napisao(la):
Ovaj sajt se bavi praćenjem izgradnje značajnijih objekata u Beogradu, a ne cenama nekretnina.
Svaki investitor teži da proda po najvećoj ceni, a samo tržište određuje kolika je ta cena.
Tako je u ovom slučaju, kao i u mnogim drugim u gradu, a i sa starim stanovima.

Ovde je potpuno bespredmetno kritikovati cene, jer valda je i u Srbiji tržišna privreda.
Možda u nekom drugom gradu i nekoj drugoj zemlji, ali u Deltalandu malo teže.

Pogledaj samo kakva se ludila dešavaju na Belexu, sa jako malom količinom casha. Misliš da je na tržištu nekretnina drugačija situacija?
 
guimaraes":3e2w5uwj je napisao(la):
Pogledaj samo kakva se ludila dešavaju na Belexu, sa jako malom količinom casha.
Misliš da je na tržištu nekretnina drugačija situacija?
Gledam svaki dan na QS3, a ista je situacija - tržište određuje cene :

Belex : velika ponuda - mala tražnja = cena pada, tj male cene akcija
Stanovi : mala ponuda - velika tražnja = cena raste, tj. velike cene stanova

Ipak je i u Srbiji tržišna privreda. :)
 
dragan":3b16gkrc je napisao(la):
Speedy99":3b16gkrc je napisao(la):
Ne vidim zašto se na ovom sajtu ne bi raspravljalo i o cenama ....
Kad se već insistira : građevinska cena ( bez opremanja - siva faza) je 700€/kvm. na Belville.

PS. ... 'niki' je samo pisao o svojim planovima - titula je moja, jel tako 'niki'. :)
...................................................... .................................

Novi info. : 1950€ ... sa porezom.
1950 eura m2 je previse.:grand: U Rotterdamu je novogradnja 1800 eura (sa svim troskovima i porezom) i ta cena je u svim delovima grada, jedino luksuzni stanovi imaju cenu prema onome sto nude. Ako iznesem podatak da je u Holandiji socijalna pomoc veca od plate predsednika Srbije, onda nije tesko zakljuciti da tu nesto ne stima.
Tacno je da ponuda i potraznja odredjuju cenu, ali smatram da je cena i za evropske prilike visoka. Kome to nije visak novca i uzima stan na kredit (sa tako visokim kamatama), mora racunati i na moguce posledice. Ja licno ne bih nikad platio cenu koja odudara od ostalih evropskih gradova.:dil:
 
BG se ne poredi sa Roterdamom, već sa Sofijom, Zagrebom, Varšavom, Budimpeštom.....

Tamo su cene stanova znatno veće
 
dragan":z56onxi8 je napisao(la):
guimaraes":z56onxi8 je napisao(la):
Pogledaj samo kakva se ludila dešavaju na Belexu, sa jako malom količinom casha.
Misliš da je na tržištu nekretnina drugačija situacija?
Gledam svaki dan na QS3, a ista je situacija - tržište određuje cene :

Belex : velika ponuda - mala tražnja = cena pada, tj male cene akcija
Stanovi : mala ponuda - velika tražnja = cena raste, tj. velike cene stanova

Ipak je i u Srbiji tržišna privreda. :)
Nemam nikakav dokaz za to što tvrdim, ali sam ubeđen da je na tržištu nekretnina u toku velika mutljavina.

Niko me neće ubediti da je realno da u gradu gde je prosečna plata 400 eura, kvadrat stana bude 2000 eura.

Ti veruj da je sve u redu, da tržište određuje cene - ja prosto u to ne mogu da poverujem, naročito poznajući kako mnoge stvari u Srbiji funkcionišu.
 
Cene dizu i "karteli" agencija za nekretnine, koji se udruzuju i onda bombarduju trziste informacijama da cene rastu li rastu.. to naravno niko ne moze da kontrolise.
Ali, nezavisno od toga, Beograd je atraktivno trziste. Crnogorci i Kosovometohijci su se oparili poslednjih godina, kao i mnogi koji su prodali njivu za benzinsku pumpu, pa sa svojom kupovnom moci takodje uticu na cene u glavnom gradu...
 
Nenad":8leku97k je napisao(la):
Cene dizu i "karteli" agencija za nekretnine, ....
Ovo uopšte nije tačno i nema logike. ... agencije rade za % i njih interesuje ona cena

na kojoj će se zaključiti što više ugovora - a, to je niža cena, jer se lakše nađe kupac.
 
A cene nekretnina u Beogradu su mal te ne duplirane u poslednjih nekoliko godina, a potraznja se smanjila nije. Dok god bude bilo potraznje, pa makar i sa astronomskim cenama, nikome nece pasti na pamet da te cene i koriguje!
 
Izbrisao sam zadnjih par podcenjivačkih komentara, molim vas nastavite sa normalnom diskusijom
 
Svaka agencija vrši pritisak na prodavca da spusti cenu - da lakše nađe kupca.

Ali, agencije ne mogu da utiču na opšti trend i nedostakak stanova - kao i pojavu novca iz CG i kredita.
 
Upravo sam procitao u blicu da ce cena kvadrata u Bellvile-u biti 1800e,kazu kao da ce to predstavljati iznenadjenje za sve koji su mislili da ce cene biti znatno vise,i da je cudno da u okolnim zgradama starim po 30god. cene kvadrata dostizu 1900e,a prodaja stanova pocinje 02.07.2008 i kupci ce moci da se usele tek na jesen 2009.god.Lepa vest za sve one koji su planirali da tu kupe stan.
 
Vrh