Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Nemam pojma sta vozi, iskreno. Ulaz je blizi J. Gagarina, da. Ulaz koji pocinje da lici na nedovrsenu kucu gasterbajtera - jedna vrata ima cela, druga samo jednu stranu itd. Show.

Ima prica po zgradi raznih, npr culi smo kako komsija ide da mu da karticu garaze da se parkira. Ne znam ja sta taj covek radi.

Evo prizora od danas kada je sve lepo, mirno i uredno. Bez ogranicenih gostiju kafica parkiranih bilo kuda (kola svuda) i opsteg haosa, sviranja za izlazak sa parkinga, itd. Zapamtite jer ko zna kada opet:

parking.jpg
 
Ludi Milojko":2mq343xn je napisao(la):
Unutrasnja vrata u Djurdjevku je skinuo tj trazio da se skinu nas, ne bas mudar (da se lepo izrazim), predsednik kucnog saveta. To je uradio bez ikakvog obavestenja i odobrenja stanara koji sa svim promenama u ulazu moraju da se sloze tj da budu vecina koja zeli nesto da promeni. Tako zakon kaze, a on se igra i igra... Samo nekima ce do dosadi njegovo izivljavanje po ulazu pa cemo malo da se teramo preko inspekcije uskoro. Povecao je na kvarno racun za odrzavanje za 500 dinara tako da ljudi nisu ni znali da su to potpisali (dodao je to uz saglasnost za popravku lifta koji nije radio pola godine). Kao, da imamo rezervni fond jer "ne placaju svi stanari racune za odrzavanje". WTF?!? Od toga je do sada postavio aparate za gasenje pozara koji su zakljucani u ormaricima od kojih nemamo kljuceve, a da ne govorimo da ne moze da se proveri da li su ok tj datum testa i da li je pritisak u zelenom polju... Blistavi um, nema sta.


E komso vi barem imate predsednika.
 
Kakva vam je situacija ove godine sa resenjima za porez na imovinu, koliko sam racunao procenjena vrednost m2 je 145.000din pa se mnozi sa ukupno m2 stana i umanji za amortizaciju (0.8% godisnje) i tako dobije poreska osnovica koja se mnozi sa 0.004.

Moze li neko da potvrdi ili da primer svog obracuna.

Hvala unapred
 
Nije onako kako su pisali, u stvari je malo povećanje.
 
Šta umanjuje porez, tj šta je "poreski kredit"?
Koliko iznosi porez za stan od cca 60kvm, ako vlasnik živi (prijavljen je) u njemu a koliko ako nije prijavljen?
 
Poreski kredit je 50% max 20.000din . bio toliko i prosle i ove godine ostalo isto.
 
Ludi Milojko":308xncns je napisao(la):
Nemam pojma sta vozi, iskreno. Ulaz je blizi J. Gagarina, da. Ulaz koji pocinje da lici na nedovrsenu kucu gasterbajtera - jedna vrata ima cela, druga samo jednu stranu itd. Show.

Ima prica po zgradi raznih, npr culi smo kako komsija ide da mu da karticu garaze da se parkira. Ne znam ja sta taj covek radi.

Evo prizora od danas kada je sve lepo, mirno i uredno. Bez ogranicenih gostiju kafica parkiranih bilo kuda (kola svuda) i opsteg haosa, sviranja za izlazak sa parkinga, itd. Zapamtite jer ko zna kada opet:

parking.jpg
To je normalno kada svi beogradjani odu u svoje rodne krajeve :D

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
pinokio":3tzpt2yp je napisao(la):
Erysimum Cheiri":3tzpt2yp je napisao(la):
btw skinut je znak za zabranjeno parkiranje u Đorđa Stanojevića preko puta Šeboja... Toliko o uvođenju reda (osim, ako ga neko od stanara nije samoinicijativno skinuo). Parkiranje je po starom - sve do pešačkog prelaza, ukoso, tako da traka za skretanje u naselje više ne funkcioniše...

skinuli drugari koji bi ovde da zive ali nemju para za parking mesta.

podnesen zahtev isti dan da se postavio novi.

Šta bi sa tim zahtevom, izgleda da ne postoji namera da se ponovo postavi znak.
 
Зна ли неко да ли се може смањити јачина звона интерфона у стану? Беспотребно јако и дуго звони.
 
Da li se u medjuvremenu pojavio neki novi provajder za net i TV? Osim telekoma i radijusa? Da li SBB moze u Belvilu?
Pozdrav
 
micoboj":3j65ruw4 je napisao(la):
Зна ли неко да ли се може смањити јачина звона интерфона у стану? Беспотребно јако и дуго звони.

Otvoris, nadjes zvucnik, i puknes mu neki sundjer okolo...
 
Koji vam je model interfona, ja nisam u belvilu, ali skoro su nam zamenili interfone i zvonjava je neverovatno glasna.

Poslato sa telefona preko tapatalk-a.
 
U bloku 45 je porez uvećan 50% u odnosu na prošlu godinu. Ne znam da li je za sve stanove. Za 60 kvm izadje sada 18.000 dinara.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
E sada plaćamo svi isto...jer ista cifra za isti broj kvadrata je i u belvilu.
 
Hahaha, katastrofa. Blok 45 se vodi kao druga zona sa prosečnom cenom od 1000€ po kvadratu, i stopom amortizacije od 35,2%. Koliko je onda Belville, kada je iznos poreza isti.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
60 kvadrata prosle godine 25.000din, ove godine 31.000din, bez umanjenja.
 
Ja plaćam oko 50k za 100 kvadrata i jos skoro toliko zbog jos jednog stana, garaže i garažnih mesta. Nisam prijavljen u Srbiji, pa nemam umanjenje.
 
To mi vec zvuči logičnije. Znači da Sister oka neku šemu kad placa manje ;)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Gamad ostaje gamad, sta god mi uradili. Preko trave, preko pesacke staze, raspali gosti/gazde "Propagande" moraju kolima do vrata. Nista bolji nije ni onaj trovac sto drzi pekaru pored tog kafica.

gamad.jpg
 
Ja bih tu bio dosadan i zvao bih komunalnu svaki čas. Pa sve dok ne postave svoju ispostavu u Belvillu da ne moraju svaki put da dolaze. Do tada bi se valjda ovi što imaju familije u vukoje*******inama (kako kaže Rambo Amadeus aludirajući na one koji voze džipove po gradu :) ) naučili da na asfaltiranu podlogu ne treba ići autom.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Vrh