Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Bahati su blokirani na jednom cosku (kod Nevena). Nadam se istom na ostalim pesackim prelazima, a sanjam stubice ili one lopte betonske duz svih trotoara... :D

blokada-1.jpg
 
Ja sam prijavljena u svom stanu pa zaista placam porez za 60 kvadrata toliki porez, imam taj popust.
A ova peticija je potpuno suluda. Ti ljudi treba da se vrate s da se vrate u svoja mesta da I'm drzava pomogne da poprave ili naprave nove kuce a ne da racunaju da se useljavaju u necije tudje stanove. @otpuno ludo.
 
Boze moj pa nije ovo. Valjda 46. Da se ne postuje privatna svojina!!?? Strasno sta ljudi imaju u glavama!
 
peticija pokazuje 2 stvari, koliko ljudi nisu navikli da postuju tudju imovinu, to je verovatno jos iz komunizma ostatak u glavama, zatim pokazuje i koliko ljudi koji zive u nasem gradu nemaju pojma o tome sta se desava preko puta njihove ulice, i onda kako da ocekujes od takvih da donose odluke o drzavi i vodjenju drzave.
Demokratija se svodi na svoju suprotnost, ispada da oni koji najmanje znaju najvise odlucuju.
 
Ludi Milojko":2vvsgnyv je napisao(la):
Bahati su blokirani na jednom cosku (kod Nevena). Nadam se istom na ostalim pesackim prelazima, a sanjam stubice ili one lopte betonske duz svih trotoara... :D

blokada-1.jpg

Inače ne postoji nikakva zakonska prepreka da se isti postave duž celog naselja i na svim prolazima i pešačkim pasarelama u Naselju. To treba tražiti na sastanku Kućnog saveta kojima prisustvuje i FF. Razne priče oko blokiranja PP prolaza i sl. su samo priče za malu decu i FF takođe to isto kaže - dakle ne postoje prepreke (osim $$$) da se žardinjere postave.

Pozdravljam ovo sa kantama, ali bolje bi bilo da se naruče i postave prave žardinjere pošto bahati bolidi razmiču i ove kante i ubacuju se na trotoare ili pešačke staze. Mada, verovatno će i žardinjere - takav bolid je spreman na sve...
 
Erysimum Cheiri":jcybpu2y je napisao(la):
Inače ne postoji nikakva zakonska prepreka da se isti postave duž celog naselja i na svim prolazima i pešačkim pasarelama u Naselju. To treba tražiti na sastanku Kućnog saveta kojima prisustvuje i FF. Razne priče oko blokiranja PP prolaza i sl. su samo priče za malu decu i FF takođe to isto kaže - dakle ne postoje prepreke (osim $$$) da se žardinjere postave.

Pozdravljam ovo sa kantama, ali bolje bi bilo da se naruče i postave prave žardinjere pošto bahati bolidi razmiču i ove kante i ubacuju se na trotoare ili pešačke staze. Mada, verovatno će i žardinjere - takav bolid je spreman na sve...

APSOLUTNO se slazem. Doduse, nas preCednik je bio aktivan samo kada nam je povecao racun za 500 dinara i kada je sam odlucio da skine unutrasnja vrata. Niti cujemo, niti vidimo nesto. Nema obavestenja, nema sastanaka. Verovatno je on jedan od onih sto "lepo" parkiraju.
 
Ja prosto MORAM ovo da podelim sa vama. Naime, predsednik kucnog saveta u Djurdjevku se oglasio mejlom koji je poslao svima posle vise od godinu dana bez ikakve vesti ili sastanka kucnog saveta (vec sam pisao sta je radio - skidanje vrata, gomila kvarova, itd). Svima je poslao da cestita Beo Vrtu na sadjenju cveca oko zgrade. :shock:

On je DIVAN! Postajem njegov fan! :pob:
 
Kako su dodeljivani podrumi u Belvillu?

Da li stoje u ugovorima?

Ili su prodavani posebno kao recimo garaže?
 
U Ruzi su deljeni po principu jedan podrum na dva stana. Komsija sa kojim delim podrum stavio neke stvari i okacio katanac, mene nista nije pitao. Cisto o ravnopravnoj raspodeli.
 
podrumi su zapravo skloništa.

nisu prodavani zasebno nego smo mi kao skupština stanara doneli odluku o korišćenju skloništa kao podruma.
 
Evo jedno predsoblje u 2sobnom stanu u belvilu, plakar i cipelarnik kao nova klasika, i komplimenti majstorima...





 
odrzavanje nam nista ne valja, u mom ulazu se pokvario lift, ne radi vec mesec dana, a postoji i gomila drugih problema (nabavka dizela za agregat), itd itd i spisak od jedno 10 kvarova, koje nase odrzavanje ne pokriva.

Po meni postoje 2 resenja, da po isteku ugovora firma prihvati odrzavanje, liftova i svih drugih stvari koje sada sami placamo, jer koja je svrha placanja ako First Facility ne otklanja kvarove, vec mi samo moramo da se organizujemo.
Pristao bih i na nesto vecu mesecnu uplatu (10%) ali da se obuhvate i liftovi i sve druge stvari, jer iovako moj ulaz sam placa oko 30.000 evra godisnje, a dobijamo veoma malo zauzvrat.

Ili je druga varijanta da se nadje druga firma koja ce odrzavati naselje a ne da stanovnici placaju i infostan i first facility i jos sami popravljamo bilo sta da otkaze.
 
Pa predjate zgradu gradskom stambenom kad viam istekne ugovor sa ff
 
direktor":12923o64 je napisao(la):
Pa predjate zgradu gradskom stambenom kad viam istekne ugovor sa ff

to je put u propast i na to niko nece pristati. Zgrade koje se "odrzavaju" po tom principu su u raspadu, nase su ciste i uredne. Nemoguce je porediti te dve stvari, posto kod gradskog stambenog zapravo i nema odrzavanja. Isto vazi i za gradsko zelenilo - dovoljno je pogledati Blokove... Jasno je sve.
 
ovo odrzavanje se placa, izracunajte, od 2000 stanova, neka je stan prosek 30evra po stanu, to je mesecno 60.000 evra, ili godisnje 720.000 evra, i opet sve sto vredi u zgradi se ne odrzava.
Situacija je apsurdna, ili menjati firmu koja odrzava ili se sa ovom firmom dogovoriti posle isteka ugovora.
 
marcomarin34":b3o6hng7 je napisao(la):
ovo odrzavanje se placa, izracunajte, od 2000 stanova, neka je stan prosek 30evra po stanu, to je mesecno 60.000 evra, ili godisnje 720.000 evra, i opet sve sto vredi u zgradi se ne odrzava.
Situacija je apsurdna, ili menjati firmu koja odrzava ili se sa ovom firmom dogovoriti posle isteka ugovora.

Mozda je manje, ali svakako je puno + se hvale da je stepen naplate preko 95%. Dakle, para ima samo je ugovor los po nas, pa dobar deo tih para zavrsi kao njihov profit. Ja sam pre da se stvsri redefinisu nadje novi ponudjac, nego da se odrzavanje ukida, jer je to glupo.
 
mislim da su im troskovi maksimalno 30% od novca koliko placamo, znaci ostaje im najmanje 400.000-500.000 godisnje
 
bio sam u stepi nedavno. e to je raspad već sada, štroka svuda, ne čisti se, išarani zidovi.

koncept održavanja funkcioniše u belvilu i to je svakome ko ovde dođe ili živi jasno. mislim na čistoću pre svega.

očito ugovor nije dobar ako ljudima ne može biti popravljen lift. čemu služi savet naselja ili ko već sklapa taj ugovor sa ff ako takve stvari nisu pokrivene?

ocena o profitu data iznad mi deluje poprilično paušalno.
 
videcete kako funkcionise odrzavanje kad se pojave problemi, sa zgradom se necete moci dogovoriti, pola ce smatrati da to treba da uradi First Facility, ovde je skupljeno tek 30% potpisa, sto znaci da cemo ostati u problemu, uskoro ce se i drugi lift pokvariti i onda cemo biti gori od blokova gde su u stanju da servisiraju liftove.
Drugo, moramo se baviti i nabavkom dizela za agregate, a to posto je u nasoj nadleznosti, ko garantuje da ce u agregat biti usuto toliko nafte koliko platimo a ne u neciji traktor.
Znaci citav niz problema se pojavio ne samo u vezi lifta, jednostavno ovakvo odrzavanje vise ne funkcionise, nikada i nije funkcionisalo, s polja gladac a unutra jadac.
 
To oko dizela za agregate oni vode kao "investiciono", a ne "tekuce" odrzavanje sto naravno nije tacno. Isto vazi i za nekakve Co2 senzore ili sta vec po garazama koji su izraubovani i ne rade, ali FF nece da ih zameni posto i to nije "tekuce". Dobro je da sijalice nisu stavili pod "investiciono" odrzavanje... Nama su rekli da ukupno za celo naselje imaju oko 500 eura mesecno za te stvari koje spadaju pod "tekuce" odrzavanje i da to ni izbliza nije dovoljno. Hm, gde su pare?

Uglavnom, FF se stiti ugovorom i ne bih njih krivio previse, a ko je u ime stanara sklapao ugovor je svesno ili nesvesno napravio veliki problem. Ne bih odmah okarakterisao to kao nekakvu zlu nameru posto danas u Srbiji zaista ima mnogo nekompetentnosti u poslu, pa mozda i ovo potpada pod to. Mozda je ovakav ugovor funkcionisao prvih par godina kada se nista znacajno nije ni kvarilo, ali vremenom ce takva situacija biti neodrziva.

Kapiram da te zgrade u kojima ne rade liftovi nema sanse da daju saglasnost da se FF-u produzi ugovor i valjda ce to da pokrene stvari da se promene. To nekakvo osiguranje koje bi bilo ukljuceno u sadasnju cenu moglo bi biti resenje, ali sam skeptican da ce to da se resi u korist stanara. Takodje, nikako ne bi trebalo dati im ugovor na vise od godinu dana, idealno bi bilo 6 meseci sa mogucnoscu produzenja.
 
problem je nastao jer je vecina ljudi mislila da se i liftovi odrzavaju i sve drugo da je u ugovoru, sad kad ukapiraju da nije, ljudi nece da placaju popravke za First Facility ponovo to sto su vec platili kroz pretplatu, i eto problema.
Resenje je da First Facitliy prihvati sve obaveze oko odrzavanja (minimum je liftove da prihvate) u sledecem ugovoru, ako ne, treba traziti drugu firmu, ako nema druge firme, onda nek svaki ulaz resava za sebe, to je naravno prilicno lose resenje, ali je bolje od ovog sadasnjeg gde se placa veliki novac, a glavni problemi se ne resavaju, vec spoljasnji.
 
drugim recima, sta mi znaci sto je cvetic narastao ispred zgrade, kad ne rade liftovi, kad moramo skupljati pare za agregate, dizel i ostale zezancije, a mi nemamo mehanizam provere, da li je kupljeni dizel i usut i itd...
 
Onda nije problem u FF-u nego u onima koji su ispred stanara Ugovor potpisali.
A ako se ne varam nedavno je isticao Ugovor i mogu jedino da zamislim da je produžen.
 
Vrh