Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

satanci kućnog saveta na kojima je skoro uvek i predstavnik ff
 
vucko":6p1ch3qi je napisao(la):
micoboj":6p1ch3qi je napisao(la):
Понукан писањем Блица о рачунима за инфостан направио сам анализу износа за заједничку електричну енергију и потрошњу воде за период септембар 2013-фебруар 2014. Заиста су изражене нелогичности. Може ли неко да ми објасни у чему је проблем.
Како то да је потрошња и воде и струје за три задња мјесеца 2013. године у пару иста?
Како то да је потрошња заједничке електричне енергије за паркинг повећана 140 пута за фебруар у односу на јануар?
Како то да је потрошња воде у децембру и јануара драстично пала, а у фебруару ДРАСТИЧНО порасла?


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/448931/Ponovo-haos-sa-racunima-ovaj-put-za-komunalijei

Kvartalno ocitavanje je u pitanju, to jest neko ne radi svoj posao. Dok je ovako ekstreman racun verovatno jer nije racunata struja kada je trebalo pa je prebaceno u drugi mesec pa nakucase u zutu i crvenu zonu ili tarifu.

A na godišnjem nivou koliko ukupno iznose računi za zajedničku struju i vodu? Konkretno za 2012. i 2013.?
 
Жао ми је, али немам рачуне да бих дао те податке.
 
Nažalost ni ja.
Nemam naviku da toliko dugo čuvam račune.
 
Dali neko zna koliko se izdaju garazna mesta i garaze na mesecnom nivou??
 
btw skinut je znak za zabranjeno parkiranje u Đorđa Stanojevića preko puta Šeboja... Toliko o uvođenju reda (osim, ako ga neko od stanara nije samoinicijativno skinuo). Parkiranje je po starom - sve do pešačkog prelaza, ukoso, tako da traka za skretanje u naselje više ne funkcioniše...
 
Gde su vrata (unutrašnja) u ulazu u Djurdjevku?
 
Kako gde su? Pa nije ih valjda neko ukrao?
Šta kaže obezbedjenje, ff?
Neko je to morao da vidi.
 
Nije me mrzelo, zvao sam FF. Nešto rade s njima dakle nisu ukradena.
 
Erysimum Cheiri":3i2ckraf je napisao(la):
btw skinut je znak za zabranjeno parkiranje u Đorđa Stanojevića preko puta Šeboja... Toliko o uvođenju reda (osim, ako ga neko od stanara nije samoinicijativno skinuo). Parkiranje je po starom - sve do pešačkog prelaza, ukoso, tako da traka za skretanje u naselje više ne funkcioniše...

skinuli drugari koji bi ovde da zive ali nemju para za parking mesta.

podnesen zahtev isti dan da se postavio novi.
 
Navodno FF planira da vodi predstavnike kućnih saveta na kraći obilazak objekata koje održavaju u Beču?

Ako je to istina, ja ne razumem logiku gde ćeš radije dati novac na troškove takvog putovanja a s druge strane konstatovati da nema novca za poboljšanje stanja dečjih rekvizita. S obzirom na broj dece u naselju, zaista je u tom pogledu stanje pomalo očajno. (površine i rekviziti).

Takođe, zar nije logično pokazati primer koji ti je zaista od interesa (Belvil) a ne udaljenu lokaciju od koje nemaš ništa ako tamo ne živiš.

Opet kažem ovo je možda trač, mada me ne bi čudilo ako se agituje za produžetak saradnje i imajući u vidu lokalnu sklonost ka podmitljivosti.
 
privremeni":2b7pgm0h je napisao(la):
ako se agituje za produžetak saradnje i imajući u vidu lokalnu sklonost ka podmitljivosti.
Čekajte... vode ih u spa centar da ispijaju koktele ili ...? Čime da ih podmite? Pa ja da sam predsednik prvi ne bih gubio vreme da me neko na taj način "podmićuje", da me vodi u obilazak zgradurina koje neko održava.
Da su npr. predložili vikend na Tari, e to je već druga priča. :D
 
U kakvom Svetu zivimo, prosto ponekad ne mogu da verujem...
Imam jedan savet za sve sadašnje i buduće komšije: Izbegavajte u širokom luku smrdljive firmice za opremanje enterijera u Belvilu (ugr. ormari, kuhinje i slicno)! Imao sam totalni uzas sa Vil Dizajnom oko nekog posla u mom stanu, i uspeli su da isfušerišu svuda gde su mogli. Jurio sam ih za svaku moguću sitnicu, ali bez uspeha i tako već tri meseca... Da cela priča bude još gora, njihovo je bilo samo da fizički odrade posao tj. ugradnju zato što su od mene dobili kompletan izvođački projekat... Dakle, zarad vaše dobrobiti izbegavajte Vil Dizajn, a rekao bih i Expo Home. Problem sa ovim firmama, je sto su nestrucni i neorganizovani, plus bezobrazni i drski. Oni ustvari samo angažuju majstore u nekoj nedođiji od kojih naručuju da im sklepaju nazovi nameštaj po meri, a oni onda samo uzmu razliku u ceni... Sada ću morati da dovedem potpuno novu ekipu majstora, koja ce prvo sve da sruši i krene u posao od nule... Razmišljam i o pokretanju tužbe za nadoknadu štete... Ključni problem je, što kakvu god firmu ili majstora da angažujete i koliko god vremena i truda da uložite u razgovore o svim detaljima, u jednom trenutku posao mora da krene. I u tom momentu im vi praktično prepuštate sve, sa nekim elementarnim poverenjem da će sve biti OK i po dogovoru... I na kraju vam sve upropaste i zbrišu.
 
Preko puta Delta sitija je Depos, tu je bilo lepih materijala, a oni vam mogu izračunati dimenzije svih delova na osnovu toga koliki je prostor u koji treba da stane plakar, iseći sve delove, staviti i mesta za šarke, kompletno sve, i samo sve to treba da sastavite. Za šta vam treba ona alatka kojom se uvrću zavrtnji. Za nekog ko je imalo vičan....pa meni iz Kike stigao kupatilski nameštaj tako u delovima, ja se zgranula, nisam ni pretpostavila da to tako stiže. Radnici to sastavili za manje od sata i postavili.
Ja baš pomišljala da mi novi plakar uradi Vil dizajn, mislila sam pa svi u stvari isto rade, šta ima veze....ali ipak neću. I to baš do kraja ovog meseca. Al bi se iznenadila! Belvilenjak, ako možeš da pohvališ nekoga koga nađeš, objavi.
 
@Sister: Dipo je OK, za usluzno secenje i kantovanje univera i sl. ali meni je trebala kompletna usluga. U principu sam hteo da radim sve u Zomontu, ali oni su poprilicno daleko. Mislio sam da sve mogu da završim ako ne u komšiluku, onda barem negde na Novom Beogradu, da ne bih gubio vreme na putovanje tamo/nazad... Mislim da Zomont ima solidne reference. Radili su po nesto i u Belvilu sto mi se dopalo... Meni su radili neka vrata od bojenog medijapana i ispalo je korektno, mada ne vrhinski ali OK.
 
Za plakare odličan je Sogal. Ja sam naručio kod njih i jako su dobri.
 
Sister":2a8097zr je napisao(la):
Preko puta Delta sitija je Depos, tu je bilo lepih materijala, a oni vam mogu izračunati dimenzije svih delova na osnovu toga koliki je prostor u koji treba da stane plakar, iseći sve delove, staviti i mesta za šarke, kompletno sve, i samo sve to treba da sastavite. Za šta vam treba ona alatka kojom se uvrću zavrtnji. Za nekog ko je imalo vičan....pa meni iz Kike stigao kupatilski nameštaj tako u delovima, ja se zgranula, nisam ni pretpostavila da to tako stiže. Radnici to sastavili za manje od sata i postavili.
Ja baš pomišljala da mi novi plakar uradi Vil dizajn, mislila sam pa svi u stvari isto rade, šta ima veze....ali ipak neću. I to baš do kraja ovog meseca. Al bi se iznenadila! Belvilenjak, ako možeš da pohvališ nekoga koga nađeš, objavi.


Sogal plakari su po meni precenjeni, ne kažem da kvalitet nije dobar, prijateljica je radila kod njih jedan plakar i generalno je zadovoljna, ali zato su im cene više u proseku od drugih.

@ Sister

Pre dve godine sam radio američki plakar i to kod Garmann-a imaju lokal u Yu biznis centru tj. popularnim crvenkapama, i ljudi su stvarno majstorski odradili. Najbolji odnos cena-kvalitet.

Kada su završili sa montažom sve su počistili za sobom, maksimalno profesionalno odrađeno.

http://www.garmann.rs/proizvodi/klizni-plakari/

Baci pogled na link, pa vidi kako ti se čine.
 
Mene je Sogal izašao 500e dužni metar u proseku, Garmann mi je ponudio istu cenu a npr prijatelji su vrlo nezadovoljni kako im je garmann uradio plakare.
Cena zavisi i od tipa okova i ostalih detalja, moglo je još jeftinije ali i skuplje.
 
Sogal plakari mnogo lepi, vidi se razlika u odnosu na druge.
 
Redovno viđam dva auta vrednosti preko 80k evra uglavnom nepropisno parkirana i tako ih ostavljaju preko veceri. Ne volim da komentarišem nečije postupke ili odluke, ali stvarno mi nije jasno kako neko može da kupi auto tolike vrednksti, a ne kupi garažno mesto, ili makar parking mesto na otvorenom

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Unutrasnja vrata u Djurdjevku je skinuo tj trazio da se skinu nas, ne bas mudar (da se lepo izrazim), predsednik kucnog saveta. To je uradio bez ikakvog obavestenja i odobrenja stanara koji sa svim promenama u ulazu moraju da se sloze tj da budu vecina koja zeli nesto da promeni. Tako zakon kaze, a on se igra i igra... Samo nekima ce do dosadi njegovo izivljavanje po ulazu pa cemo malo da se teramo preko inspekcije uskoro. Povecao je na kvarno racun za odrzavanje za 500 dinara tako da ljudi nisu ni znali da su to potpisali (dodao je to uz saglasnost za popravku lifta koji nije radio pola godine). Kao, da imamo rezervni fond jer "ne placaju svi stanari racune za odrzavanje". WTF?!? Od toga je do sada postavio aparate za gasenje pozara koji su zakljucani u ormaricima od kojih nemamo kljuceve, a da ne govorimo da ne moze da se proveri da li su ok tj datum testa i da li je pritisak u zelenom polju... Blistavi um, nema sta.
 
Ludi Milojko":ewzkangb je napisao(la):
Unutrasnja vrata u Djurdjevku je skinuo tj trazio da se skinu nas, ne bas mudar (da se lepo izrazim), predsednik kucnog saveta. To je uradio bez ikakvog obavestenja i odobrenja stanara koji sa svim promenama u ulazu moraju da se sloze tj da budu vecina koja zeli nesto da promeni. Tako zakon kaze, a on se igra i igra... Samo nekima ce do dosadi njegovo izivljavanje po ulazu pa cemo malo da se teramo preko inspekcije uskoro. Povecao je na kvarno racun za odrzavanje za 500 dinara tako da ljudi nisu ni znali da su to potpisali (dodao je to uz saglasnost za popravku lifta koji nije radio pola godine). Kao, da imamo rezervni fond jer "ne placaju svi stanari racune za odrzavanje". WTF?!? Od toga je do sada postavio aparate za gasenje pozara koji su zakljucani u ormaricima od kojih nemamo kljuceve, a da ne govorimo da ne moze da se proveri da li su ok tj datum testa i da li je pritisak u zelenom polju... Blistavi um, nema sta.

da to nije neki tip koji vozi crnu hondu jazz? na koji ulaz u djurdjevku mislis? ovaj blizi j.gagarina?
 
Vrh