Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Lavina nije kriva ali gosti Lavine jesu. S obzirom da se i dalje parkiraju duz Jorgovana a niko ih ne pomera odatle onda dolazimo do zakljucka da je kriva ustvari saobracajna policija. Isto vazi i za goste Propagande koji parkiraju po celoj sirini trotoara kod Djurdjevka pa pesak mora da sidje na ulicu ili da hoda po travi. Kvalitet zivota u Belvillu sve vise pada kako se otvori novi kafic/restoran.

Inace vidim da svaki dan parking servis sa paukom intervenise kod ilegalnog parkinga duz Zumbula i Seboja. To je dobra vest.
 
Koliko sam shvatio trebalo bi da se ograde svi trotoari zardinjerama, posebno u delu oko DC-a...
 
Dace bog

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Vec duze vreme " mesecima " citam kako se pise o parkiranju na trotoarima.... Pa u cemu je problem da se stave te zardinjere po celom naselju i kraj price?!
 
Komsa":3tksklgm je napisao(la):
Vec duze vreme " mesecima " citam kako se pise o parkiranju na trotoarima.... Pa u cemu je problem da se stave te zardinjere po celom naselju i kraj price?!


Ako misliš na sadašnje betonske žardinjere koje postoje, njih verovatno ima ipak premalo da se zaštiti sve. A ako misliš na neke betonske stubiće koji bi se tek postavili, FF je voljan to da uradi ali ima sumnju da mi stanari hoćemo da platimo. Pa se tako vrtimo u krugu.

Ima tu i neki Savet naselja i ko zna kakva je tu procedura i koliko o tome odlučuje FF, ili je on samo izvršioc. Opet, u integritet tog Saveta mnogi sumnjaju. Treba mi stanari da se odlučimo šta želimo.
 
Sister":1qfk4ytl je napisao(la):
Komsa":1qfk4ytl je napisao(la):
Vec duze vreme " mesecima " citam kako se pise o parkiranju na trotoarima.... Pa u cemu je problem da se stave te zardinjere po celom naselju i kraj price?!


Ako misliš na sadašnje betonske žardinjere koje postoje, njih verovatno ima ipak premalo da se zaštiti sve. A ako misliš na neke betonske stubiće koji bi se tek postavili, FF je voljan to da uradi ali ima sumnju da mi stanari hoćemo da platimo. Pa se tako vrtimo u krugu.

Ima tu i neki Savet naselja i ko zna kakva je tu procedura i koliko o tome odlučuje FF, ili je on samo izvršioc. Opet, u integritet tog Saveta mnogi sumnjaju. Treba mi stanari da se odlučimo šta želimo.
Kakav smo mi to narod samo nesto pametujemo... Taj FF treba da zavrsi posao za to su i placeni...Da stave jos tih betonskih zardinjera ili te betonske stubice itd Vrtimo se u krug jer smo los kolektiv, prosto taj FF koji treba da odradi posao do kraja da bi nasa deca mogla bezbedno da se krecu po naselju i kraj " placeni su da odrade taj posao " !!! Ako treba da doplatimo neka nas obaveste koliko verujem da ce dosta ljudi platiti uz dobro motivaciono pismo, treba ovome stati na put jednom zauvek. Sta vise treba da cekamo da se neko povredi ili pogine pa onda da se otvore nove diskusije...
 
Ja sam isto sigurna u to da bi većina pristala. Lakše bi bilo i njima da ne moraju stalno da zivkaju parking servis.
 
Sister":3d5m7aky je napisao(la):
Ja sam isto sigurna u to da bi većina pristala. Lakše bi bilo i njima da ne moraju stalno da zivkaju parking servis.

Imali su više ideja koje su nam predočili na jednom od sastanaka. Jedna je ta sa stubićima, naravno javljale su se komšije sa mišljenjima tipa da su stubići ružni itd što samo dodatno prolongira rešenje problema. Svakako je ružnije da su automobili na trotoarima. U svakom slučaju nešto su počeli da rade po tom pitanju, ali vidim i da kod Irisa bahati vlasnici automobila pomeraju žardinjere da bi se uparkirali ispred lokala na promenadi prema Jurija Gagarina... Što se mene tiče mogu i one metalne stubiće da stave i eventualno neak ih ofarbaju u belo i to je to. Ima neka regulativa što se tiče PP puteva - mogu žardinjere do određene kilaže (neko je pisao i ovde o tome).

Drugi predlog koji je jako dobar je da se pozove Parking servis i da napravi zonu u naselju, tako da bi stanari imali pravo na pretplatnu markicu, a ostali da plaćaju po satu ili kako već. Verujem da bi Parking servis imao interesa da uzme pare, a u tom slučaju i da mnogo revnosnije nose nepropisno parkirana vozila po prijavama svojih kontrolora. To bi rešilo navalu DC kupaca koji okupiraju naselje svakog vikenda, posebno zimi.

Znači, idealno bi bilo i jedno i drugo - stubići na pešačkim zonama i ostrvima i parking zona u unutrašnjem "slobodnom" parkingu unutar naselja.
 
Mislim da je zoniranje sasvim pogrešna ideja i da ne bi dovela do smanjenja bahatog parkiranja.

Kada bi se zoniralo istina je da bi PS dobijao novac od onih koji plaćaju parkiranje i upravo bi ih to što dobijaju novac demotivisalo da revnosnije nose, što im je sada jedini izvor kad je Belvil u pitanju.

Broj ovih koji bahato parkiraju se neće smanjiti zoniranjem, nema osnova za to.
Veliki broj tih koji bahato parkiraju su u stanju da vozilo brzo pomere (NBA taksisti, klovnovi iz radnjica za mobilne, šeboj crnim golf, gospoda iz fifti-fifti, klijentela propagande, itd.)

Problem bahatog parkiranja se ne može rešiti zoniranjem nego isključivo fizičkim preprekama.

U onoj rupi na potezu Iris - Vrtić se polako formira parking (koji nikome trenutno ne smeta). Možda to malo da poravnaju i urede dok ne krene da se gradi šta već treba tu da bude (osnovna škola?)
 
Najbolje bi bilo da im od naših para prave još i divlji parking. neka lepo kidaju gume/felne ili neka kupe parking/garažna mesta… Tu će biti škola.

Što se tiče rešenja, rekao sam fizičke prepreke i zona. Dakle i jedno i drugo, ali su prepreke svakako prioritet. Nisi u pravu za nošenje - gde su zone tu obično nose mnogo više.
 
Da ne bude zabune, pod (oni) "poravnaju" mislio sam na Parking servis a ne da se finansira od stanara.
 
Mislim da ugovor o odrzavanju traje 2+1 godinu. Ako se dobro secam, ta dodatna godina ide po automatici ako skupstine stanara ne otkazu sada ugovor. To znaci da odrzavanje traje do aprila 2015. Mada, sudeci po tom PDF-u izgleda kao da FF-u "gori pod petama"...
 
Jojica":i604wrcb je napisao(la):
a pranje fasada?

To valjda nije po novom ugovoru o odrzavanju sa FF, vec je bilo u prethodnom, a ovi prethodni (EC Harris itd...) nisu oprali fasade tako da su nam rekli da se zalimo njima
 
jajarenje, da nismo uzeli ove "nove" možda bi imali čiste fasade, mada bi u savršenom svetu bili pritisnuti advokatima i sudom
 
Erysimum Cheiri":4t2mn145 je napisao(la):

Pogledaj slajd 2 " Mrka i zabrinuta lica FF musko i zensko :( :cry: :? " samo se onaj treci batica se smesi :lool: ... Ako je suditi po facama naj...li smo i Belvil i svi mi stanari sa njim :bash:

Daj ljudi da se stvari resavaju brze a ne da se razvlace poslovi koje treba pod hitno zavrsiti. Znaci prioriteti 1,2,3... :grand:
 
Pa, prioriteti 1, 2, 3, a na sastanak kucnog saveta dodje nas 1, 2, 3 :)

Koliko sam video poslednji put su iz FF-a zapisivali u svesku i dosta toga sto smo usput spomenuli (ne znam sada, npr. bajat spisak stanara, diplomat na nekim vratima, primedbe na ucestalost ciscenja hodnika itd) to su vec popravili.

Sa druge strane, ako ove stubice rese sto se mene tice odrzavanje ima smisla. Moguce da sada pred istek ugovora to i odrade. Realno, naselje ovolike velicine bi se odavno raspalo da nemamo to kakvo-takvo odrzavanje, ali ima dosta protora za poboljsanje u tom delu. Neka poboljsanja se ne odnose samo na kvalitet radova vec npr. komunikacija, transparentnost.

Novi ugovor bi po meni pod obavezno morao da podrazumeva i ciscenje fasade - makar jednom u toku vaznosti ugovora.
 
Kada se održavaju ti sastanci sa FF? Da li su ti sastanci na nivou zgrade ili na nivou celog naselja?
 
Vrh