Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Sister":6s35720o je napisao(la):
Vau, zaista??? Niko od nas ne shvata da u Kini, još uvek socijalističkoj zenlji gde je mnogo šta plansko, postoje socijalni stanovi? Treba još koji put to da nam ponoviš. I ti socijalni stanovi se nalaze na centralnim lokacijama u velikim gradskim centrima? I to je najzad nađeni i konačni dokaz da je belvil po svim performansama upravo to i ništa više. Ako se pitamo po čemu sve, opet, bezoblični i kockasti. Eto. Sve si eto obuhvatio i matirao me najzad.

Ako nista drugo, Xuhui district je u centru Sangaja, a Belvil nije ni u centru NBGD, kako ti tvrdis, niti je pored reke. Hotel Jugoslavija je, po tim kriterijuma bolja lokacija 2 puta.

EDIT od strane admina.
 
A po cemu belvil nije uredan i cist sem sto naravno nije centar novog beograda. Stavno moram da pitam posto sporadicno zeli kupcima stanova osporiti njihov izbor pri kupovini stana i zelja da zive u uredjenom bloku.
 
Kako centar nehigijenskog naselja može da bude uredan i čist. Zbunjen mladi čovek, loš i besan.


I nije pored reke??? Treba mi tačno 10 minuta lagane šetnje do reke. I belvil nije pored reke?
 
Igor":2xhem43u je napisao(la):
A po cemu belvil nije uredan i cist sem sto naravno nije centar novog beograda. Stavno moram da pitam posto sporadicno zeli kupcima stanova osporiti njihov izbor pri kupovini stana i zelja da zive u uredjenom bloku.

A ko je rekao da Belvil nije uredan i cist (dok se placa odrzavanje, naravno, za koju godinu ce da krenu spricevi po stepenistu kao i u svim blokovima)?

Ja samo tvrdim da se ne razlikuje mnogo od low income mega-gradnji po raznim delovima zemaljske kugle, da je preplacen, da je izolacija losa do zla boga i da nema razloga da vredi 100 evra vise od Ivana Ribara jer je to to.
 
Bravo AiNick. Svi tvoji argumenti su na stolu. Špricevi na stepeništima? U zgradama sa fizičkim obezbeđenjem? Interfonima? KAMERAMA?
Kako samo odlučno tvrdi da je "izolacija loša do zla boga", kao da je živeo tu najmanje godinu dana. I Ivana Ribara nije udajeniji blok od centra Beograda od Belvila, sve je to ista lokacija, ista infrastruktura, iste zgrade....I opet naravno kokain.

STvarno je sada dosta. Nisi izneo ništa vredno, dala sam ti vremena i strpljenja, nisi dao ništa.

Osim što si kao krajnje dokaze potezao Jedro i kokain. To kada se našmrčem da se uputim tamo ako preteram.
 
Sister":lfsp2hmz je napisao(la):
Kako centar nehigijenskog naselja može da bude uredan i čist. Zbunjen mladi čovek, loš i besan.


I nije pored reke??? Treba mi tačno 10 minuta lagane šetnje do reke. I belvil nije pored reke?

Niti je centar NBG niti je pored reke.. A ako stignes za 10 minuta lagane setnje do reke, svaka ti cast. Ja ti procenjujem 17-20 minuta, kao i google maps..

1.3 km, 17 mins
Др Агостина Нета
Dr Tijana Djeric PR, Stomatoloska Ordinacija, Novi Beograd, Djordja Stanojevica 11DJ
11đ ĐORĐA STANOJEVIĆA, 11070, Beograd (Novi Beograd), Grad Beograd
Serbia
1. Head southwest on Đorđa Stanojevića
58 m
2. Turn right to stay on Đorđa Stanojevića
110 m
3. Turn left at EVEREST d.o.o.
onto Dr Agostina Neta
Continue to follow Др Агостина Нета
800 m
4. Turn right
42 m
5. Turn left
350 m

Терен за фудбал
Block 70a
Belgrade, Serbia
 
Sister":47mabm4m je napisao(la):
Bravo AiNick. Svi tvoji argumenti su na stolu. Špricevi na stepeništima? U zgradama sa fizičkim obezbeđenjem? Interfonima? KAMERAMA?
Kako samo odlučno tvrdi da je "izolacija loša do zla boga", kao da je živeo tu najmanje godinu dana. I Ivana Ribara nije udajeniji blok od centra Beograda od Belvila, sve je to ista lokacija, ista infrastruktura, iste zgrade....I opet naravno kokain.

1) Kada prestane placanje odrzavanja, a prestace cim se rasproda jednog dana i srpski mentalitet uradi svoje - eto spriceva
2) Izolaciju je opisao tvoj komsija najbolje - cuje covek rolanje, hodanje, bebe, sex, i to cak i preko radijatora. A ja licno cuo WC vertikalnu zvucnu zabavu
 
Izgubio si kontakt sa stvarnošću. Davno si izgubio verovatno. I to je sve što imam da ti kažem na tvoje trolanje ove teme.
 
@AlNik

Какви шприцеви? О чему ти то, човече? Живим 36 година на Новом Београду и никад шприц на степеништу нисам видео. Иначе, моја зграда на Бежанијској коси (у којој су махом станови солидарности - ето, кад се толико гнушаш социјале) је једнако уредна као и Белвил. Имамо и цвеће испред улаза, и видео надзор, и улаз се чисти, пере и кречи редовно.

Зашто би се Белвил претворио у афроамеричко предграђе северноамеричког града, кад у њему живе људи више средње или више класе?

Чак и некада озлоглашени Павиљони су данас кул крај.

Неки Харлем теби не да мира, или Пекам, или већ шта, али то стварно никога овде не занима.
 
Две локације на којима сам набасао на шприцеве на тротоару су Таковска улица и Устаничка (Коњарник)....
 
Istina je da bih mogla da živim gde god hoćeš u ovom gradu, uključujući Borču, Rakovicu, Surčin.....jednostavno, gravitiram ka Novom Beogradu, i možda sam već navikla na ravnicu i visoke zgrade. Skoro ceo svoj život sam živela u takvom okruženju. Glupo bi bilo na primer, ako vam roditelji žive na Konjarniku, da sebi uzimate stan u Belvilu ili Bežanijskoj Kosi....treba vam sat vremena da do njih stignete. Ne smeta mi ako se nekome ne sviđa ni Belvil, ni Novi Beograd uopšte. Svi moji prijatelji žive u starom delu grada i za njih je NBG špansko selo, dakle nikad ne bi ovde. Ono što mi smeta jeste da se konkretno o Belvilu raspravlja kao o kuli u vazduhu.....svi znamo sve o izolaciji stambenih zgrada. U bloku 24 su govorili "Tek da vidiš kako je u 19A, ujutro budilinik probudi celu vertikalu.." Ali eto, u Belvilu je to EKSTRA loše. A nije. Bolje je nego u bloku 24. Sto posto bolje.U bloku 24 lično nama je propuštala spoljašnja fasada i kvasila nam zid (srećom iza zavese) pa se nije videlo, do pola zida!! I to ne uvek, samo kada vetar nanosi kišu prema time zidu. Niko na to i ne obraća previše pažnju. Belvilu su zamerali i ulazna vrata, kažu bez štokova!!! Eto, to je ono što stoji za mene kao zaključak. A cena kvadrata u bloku 24 je VIŠA nego u Belvilu.
I sada, kada bi trebalo ponovo da kupujem, uzimajući u obzir to kojoj klasi pripadam, ne znam šta bih drugo izabrala. Šta ću ja u Baja Pivljanina????Za stanove na Vračaru sa bazenima i svim tim stvarima, to je izvan moje lige. Nemam problem sa nekulturnim komšijama što smatram da sam imala sreću, ovde mi je mirno, uredno, opušteno....Raspored u stanu mi je savršen za moje potrebe. Pošto sam već ovde navela da imam i garsonjeru ovde, dopada mi se što je u tom stančiću kuhinja potpuno odvojena od dnevne sobe, i što je kupatilo iste veličine kao u velikim stanovima. Klasično, veliko kupatilo, veće nego u mom 4sobnom stanu u bloku 24. Ne znam kako da budem nezadovoljna. Do sada je bilo ok.
 
ala me nasmejaše neki komentari... ne postoji "srpski mentalitet" postoji mentalitet siromaštva, a pošto u Belvilu uglavnom ne živi sirotinja to znači da "ta" grupa ljudi nikada neće preuzeti naselje.
Moguće je, ali ako bi svi prodali stanove sirotinji, a ne vidim razloga da se to desi.
Pored toga u mom ulazu su svi stanovi prodati, i useljeni, pa i da se pokvari lift, onaj ko je dao 20-50.000 na automobil ne bi imao problem čak i sam da "pokloni novac" da se popravi.
Prema tome problemi koje snivaju oni koji ne žive u Belvilu će ipak ostati po principu "šta je babi milo to joj se i snilo" nego
bavite se svojim problemima, verujem da ih imate.
 
Jojica":2radr26y je napisao(la):
... ne postoji "srpski mentalitet" postoji mentalitet siromaštva,
Каква космичка глупост ....

...не постоји "сиромашни" менталитет, већ менталитет културе и некултуре. А колико познајем људе, тај менталитет некултуре је повезан са сиромаштвом колико и баба са младошћу. Чак, штавише, некултура је жестоко заступљена управо код добростојећих јер се добар део њих истриповао да су ухватили Бога за ....
 
mislim da ipak postoji mentalitet siromašnih ljudi, tj. odnos prema materijalnim dobrima, sirotinja je sirotinja jer ne ceni materijalno, ne samo u Srbiji, to je tako od Pariza do NYC, oni koji su putovali znaju razliku izmedju siromasnih kvartova i bolje stojećih. Ne samo da su siromašni kvartovi siromašni, već su i išarani sprejevima, sa ljudima koji otpatke bacaju gde stignu, sa govnima po trotoarima, zapaljenim automobilima itd.
Kod nas je "kapitalizam" uzeo maha, i sve će se više ljudi odvajati, efikasni od neefikasnih...
Siromaštvo najčešće dolazi iz siromaštva duhom, mada to ne mora biti slučaj, ali tako je u najvećem broju slučajeva.
 
ukratko kod sirotinje je mnogo veci procenat ljudi kojima nije problem da zive u haosu i da prave haos oko sebe, i kao sto sam rekao, ne cene nikakva dostignuca, takvi su.
 
Nije mi jasno zašto neki ljudi, očigledno ljakse, upadaju ovde na forum i nazivaju me nevaspitanom i slično zato što upotrebljavam izraze ili reči koje su po njima "proste". Trebalo bi da shvatite odakle god se javljate, a izgleda da je internet stigao i u udaljene vukoj....ne, da ste smešni. Seljana pristigla da nas sve uči o upotrebi rečnika u sredstvima masovnih komunikacija. Kako da ne.
 
Vrh