Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Da li neko moze da mi kaze koja je trenutno cena dvosobnog stana u bellvil-u i koja je cena mesecnog odrzavanja koju stanari placaju? Bio bih vam zahvalan ako neko zna ove informacije.
 
Feanor":106zf9ah je napisao(la):
Koji ste vi belvilovci snobovi :D
Нису сви,
али добар део жестоко пати од комплекса више вредности што је само по себи некултура. Није "сиромашни" менталитет него "буржујски" али је сељаклук једнаке снаге.

А велики део не може да прихвати чињеницу да су преплатили станове, али то је оправдано, јер је у питању животна инвестиција. Ја лично браним и чоколадицу када узмем у Максију, а могу мислити колико бих бранио стан од 90 000 евра, па макар да јесам појео оно што се не је!
 
O stanovima u belvilu većina nas koji smo ovde više i ne razmišlja.
 
Odrzavanje ti je oko 30 evra mesecno, za cenu ako ima stanova pitaj u prodajnom paviljonu.
 
metrocop":10kjg4pk je napisao(la):
Jel moze neko da mi odgovori na pitanje :)

Odrzavanje je 0,35e po m2 stana, 5e za garazno mesto i 1e za parking mesto.

Za stan od 50m2 odrzavanje izadje 20-tak eura.
 
Jedan deo garaže GSP-a koji je bio u šiblju je ovih dana fino poravnan, tu će se očito nešto promeniti: da li neko zna šta je predviđeno da se tu izgradi?
Ili se prosto širi parking prostor?
 
Od pre par sedmica dodati su kontejneri za PET i staklo, ali izgleda ne po celom naselju.
 
Hvala puno na odgovoru!

Da li neko zna koja je trenutna cena za stanove oko 50 m2?
 
privremeni":4z62hcvl je napisao(la):
Jedan deo garaže GSP-a koji je bio u šiblju je ovih dana fino poravnan, tu će se očito nešto promeniti: da li neko zna šta je predviđeno da se tu izgradi?
Ili se prosto širi parking prostor?

Uklonili su i one automobile izmedju garaže i ulice Agostina Neta. I na tom delu je mehanizacija i vrše ravnanje terena.
 
privremeni":3w2bwmch je napisao(la):
Jedan deo garaže GSP-a koji je bio u šiblju je ovih dana fino poravnan, tu će se očito nešto promeniti: da li neko zna šta je predviđeno da se tu izgradi?
Ili se prosto širi parking prostor?
Вероватно ће ту бити смештени нови ГСП-ови Соларис аутобуси !
 
Bio sam sa lepsom polovinom i skinuli su me...da ne kazem sa cega :) Kao nazovite da zakazete sada nemamo vremena. Nisam bas zadovoljan takvim odnosom sa klijentima!
 
To je samo uvod. sledeće je ima još smo jedan-dva slobodna stana na 13. i 12. spratu s pogledom na .....nemam pojma.....shvatili da nema prave konkurencije u ovom trenutku.
 
Meni je uvek delovalo da oni zaparavo pokusavaju da sto sporije prodaju te preostale stanove, da bi prodajni paviljon (i oni u njemu) sto duze radili.
 
mislim da nije ostalo jos mnogo stanova, uglavnom su na poslednjim spratovima, sve ostalo je rasprodato, prema tome, cevčiće se to što je ostalo godinama...
Inače naselje funkcioniše, kao jedan svet za sebe, tu je sve blizu, od vrtića do raznih radnji, pekarica itd. po meni je sve bolje iz godine u godinu, narednih godina će verovatno zidati i školu, a vrtić je završen i izgleda mnogo dobro, čak ima i solarne panele na krovu.
 
Za školu mislim da će se malo pričekati, ništa o tome nema ni u naznakama. Jedan čovek koji stanuje na višem spratu Irisa slatko se smejao, kaže da gleda svaki dan kako grade taj sada već gotov vrtić i ne može da veruje....nemaju ni dizalicu, snalaze se kako znaju i umeju. Završili vrtić bez dizalice!
 
@Сестро, како то мислиш да је вртић у насељу Белвилу завршен без дизалице ?!!?
Наравно да је било дизалице, али не кранска, него је била покретна (мобилна) на камиону и по потреби је премештана са једног дела на други део грађевине, а углавном је била постављена у средини грађевине, ево ти једне од слика изградње вртића у твом крају:


Каква ће дизалица дођи у обзир зависи од грађевине и самог избора грађевинског предузећа које гради неки објекат, а такође и од тога, ако граде више објеката истовремено, какве све дизалице имају на располагању.

Друго, вртић је изграђен и више није потребна дизалица (покретна), него се уређује унутрашњост (кречење, бојење дрвенарије и постављање разне опреме, намештаја, а за то, признаћеш, не треба дизалица !

Не знам зашто толики цинизам !

Ето, иако си члан овог форума, очигледно да не пратиш и друге теме, него само ову. Да пратиш, знала би да постоји посебна тема о изградњи овог вртића, а ту тему је поставио твој комшија МилисаВ, и видела би по сликама да је било дизалице. viewtopic.php?f=20&t=2542

Што се тиче изградње основне школе, чекаће се још неко време, а кад, то све зависи од броја деце. Очигледно да у насељу нема још довољно деце стасале за школу, али пошто ће вртић, колико сам чуо, уписати ове године 500 малишана, стасаће они, како који, за школу.

Зато Белвилци, правите што више деце.

У здравље :vops: и поздрави комшију циника.
 
Sister":1yqbqo0l je napisao(la):
Jedan čovek koji stanuje na višem spratu Irisa slatko se smejao, kaže da gleda svaki dan kako grade taj sada već gotov vrtić i ne može da veruje....nemaju ni dizalicu, snalaze se kako znaju i umeju. Završili vrtić bez dizalice!

Taj je neki mnogo pametan - gde si videla da montiraju kran za objekat niske spratnosti (dva sprata)?
 
Rekao je dizalica, nije spominjao kran. :?

ma šta to ima veze, obdanište ispalo lepo. :)
 
И кран је дизалица, односно кранска дизалица, али од миља сви кажемо дизалица.
Поздрави комшију циника !
 
Još samo da zalivamo bebce po bloku da brže rastu pa da nam sagrade i naku lepu novu osnovnu školu.

Off topic, zanima me, a niko nigde ne pominje, niko da vikne car je go. Jel more nikada hladnije, takoreći ledeno?
 
Evo slike Vrtica :) Prelep je!

21b3qdu.jpg
 
Super je rešenje po kome su prozore koji idu celom dužinom sa suprotne lučne strane zaštitili mesh mrežom. Vizuelno izgleda jako lepo i štiti od jutarnje svetlosti i toplote.

Dosta ljudi koji su me pitali "Šta se ono gradi u Belvilu?" nije verovalo da je u pitanju vrtić.
 
stf":c3xhjpd2 je napisao(la):
Feanor":c3xhjpd2 je napisao(la):
Koji ste vi belvilovci snobovi :D
Нису сви,
али добар део жестоко пати од комплекса више вредности што је само по себи некултура. Није "сиромашни" менталитет него "буржујски" али је сељаклук једнаке снаге.

А велики део не може да прихвати чињеницу да су преплатили станове, али то је оправдано, јер је у питању животна инвестиција. Ја лично браним и чоколадицу када узмем у Максију, а могу мислити колико бих бранио стан од 90 000 евра, па макар да јесам појео оно што се не је!

To je upravo ono o čemu se ovde priča... Ja otkako sam kupio stan, pa posle i drugi u Belvilu više se i ne sećam koliko para sam uložio u adaptaciju i nameštaj. U jednom smo vadili skoro sve elektro instalacije (sa sve kutijom sa osiguračima) i radili nove, izmeštali skoro sve cevi u kupatilu, preuredili raspored... Verovatno su troškovi adaptacije izašli kao 30-40% vrednosti stana (ukupna kvadratura skoro 170 m2)... Zaista me baš briga da li sam platio par hiljada eura više ili manje, ako je to životni prostor koji mi odgovara, a i više mi nego odgovara.

Mislim, kupiš kola za 50 000, a posle 5 godina vrede jedva 20 000. Tako stvari funkcionišu - sve košta. Možeš ti da se tešiš da si ispao pametan što si kupio Jugo za 600 eura koji posle 10 godina vredi 500 eura (i imaš jeftiniju registraciju, servis na buvljaku itd), a da je onaj bu**** što je "izgubio" 30000 eura za 5 godina vozeći "malo bolji auto". Jednostavno, ne razmišljaš isto kada nemaš prebijene pare u džepu i kada si nešto stekao u životu. To je ta priča o "mentalitetu siromaštva".

I onda ti pričaš o nekakvoj čokoladici u Maxiju. To je upravo primer razlike u razmišljanju :blah:
 
Vrh