Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ovo je po svemu, dakle i po unutrašnjosti, ne samo spoljašnjem izgledu, daleko iznad i izvan standarda života u većini starobeogradskih i novobeogradskih naselja. Prema tome, džabe pričate nešto što nema veze sa realnošću.
 
Ako je nešto bolje od drugih naselja samo zato što je novije, onda ok.
Ali zašto ne prihvatiti kritiku kada je na mestu?
Za moj ukus - mnogo ljudi na malo mesta, gužva na parkingu, malo zelenila, nekako sterilan izgled.

I pored svega bio sam zainteresovan za kupovinu, ali su ostali loši stanovi a cena i dalje previsoka.
 
One slike govore samo o tome da je Belvil nov i ništa drugo? Ništa drugo? Koja kritika je ovde argumentovana, i čime' Koliko je gluposti ovde bilo na forumu i to od strane ljudi koji jednostavno sebi ne mogu da priušte život u ovakvom naselju, da je to strašno.
 
Govore da je novo i da je dobro održavanje. Niko pri pameti ne spori to.

Ja sam ti naveo šta su moje zamerke i to ne komentarišeš.

Argumentovana je kritika da urbanistički nije dobro urađen blok. Da je problem sa parkiranjem (ako i kupiš mesto, moraju ti nekad doći gosti?), da pogled na GSP nije baš sjajan.

A ti si strašno zlomamerna sa komentarima da svako ko kritikuje to radi jer nije mogao da priušti sebi život u tom elitnom naselju.
Kako da ne.
 
mekbejn":38whev1q je napisao(la):
Ako je nešto bolje od drugih naselja samo zato što je novije, onda ok.
Ali zašto ne prihvatiti kritiku kada je na mestu?
Za moj ukus - mnogo ljudi na malo mesta, gužva na parkingu, malo zelenila, nekako sterilan izgled.

I pored svega bio sam zainteresovan za kupovinu, ali su ostali loši stanovi a cena i dalje previsoka.


Pa evo da komentarišem.
Uoči useljenja mi smo imali razna razmišljanja tipa, koliko je to ljudi po jednom ulazu, da li će dva lifta uopšte biti dovoljna, hoćemo li mi živeti u stalnoj gužvi kao na železničkoj stanici.....Ali, ništa od toga. Sada je već gotovo isprodavano sve, uključujući dobar deo "prepravljanih", dakle, svi su tu, može se reći, i nema ni govora o gužvi, niti o buci koja bi potekla od velikog broja ljudi koji tu žive. Ma jedva da viđam po nekoga u hodnicima. Buka potiče od radnika koji uređuju neki lokal, ili neki nov stanar uređuje svoje plafone ili postavlja sve što treba u svoj stan.....To je naravno uvek privremeno. Niti čujem svoje komšije kako idu u wc, puštaju vodu, nit čujem kada se tuširaju, niti čujem da kome radi veš mašina....pa kako je onda naša izolacija loša, kako se to ovde tvrdi? Ili sam ja možda malo ogluvela i do mene je? Jer, ja jednostavno uživam u svom miru, kakvog ga nisam imala tamo gde sam stanovala prethodno.
Gužva na javnom parkingu? Pa, gde imaš više javnih parkinga, a da nije zgrada iz socijalističkog perioda, kada je to bilo malo drugačije regulisano? Nije da su naši javni parkinzi baš tako nedovoljni, nego je pitanje ko sve tu parkira....posetioci kafića, raznih lokala, manja dostavna vozila.
Malo zelenila i sterilan izgled? Imamo mi zaista velikih travnjaka, imamo i još uvek malog drveća, i zelenih ograda, i negovanog cveća. To je stvar ukusa. Meni se ovako baš jako dopada. Po mom je ukusu, tako baš volim. Kultivisano, negovano, uredno. Nemamo smeća okolo, čisto je. Leti je jako lepo.
Zimi nije tako lepo, meni lično se čini i da je malo zagađeno, možda umišljam zbog toplane, ali eto, čini mi se da se ponekad oseti u vazduhu. GSP niti čujem, niti vidim. On je ipak i u odnosu na zgrade u Đorđa Stanojevića preko široke dvosmerne ulice.
Meni ne smeta naravno da neko ima negativno mišljenje. Samo mi smeta što se oda samog početka na Belvil primenjuju neki nazovi kriterijumi koji nikom ne padaju na pamet ni da proveravaju kada su druga naselja u pitanju. Svaku dlaku pretresaju. Kao da je sve oduvek ovde ne znam na kom nivou....bože moj, koliko je to smešno. A ceo grad živi na gomili đubreta, svakojakog.
 
Što se tiče uređenosti, svakako da jeste korak napred u odnosu na većinu krajeva grada. Verujem da će ubuduće svaki sličan kompleks imati privatno održavanje.

Količina i tip zelenila, kao što kažeš, stvar ukusa. Za mene malo, ali biće bolje kad poraste to što ima od drveća.
Parking - i mislio sam na naselja / blokove iz socijalističkog perioda, jer smatram da je sramota da u tom pogledu nazadujemo.


Sve u svemu, ima i prednosti i mana.
Hejtera je bilo, slažem se, ali delom i uzrokovano nekom famom o luskuzu Belliva.
 
Svojevremeno se ovde javljala jedna žena sa nikom Pufna, po zanimanju arhitektica čini mi se, koja je imala kao eto stručno lice kritike na poziciju bloka, poziciju stanova, i još ponešto. I rekla je da je bilarezervisala za sebe stan i garažu, pa je ipak odustala jer je posumnjala da cevi idu baš krot njenu garažu, pa je zatražila da se uveri, pa je videla da zaista postoje te cevi u njenoj garaži, i onda je definitivno odustala od kupovine i jedva izvuka pare i kupila potom u bloku 23. stan, sve prepravila i napravila svoje mesto iz snova. Nešto kasnije se ponovo javila, i verovatno zaboravivši šta je sve pričala, složila je neku drugačiju priču, ne sećam se tačno šta konkretno, ali znam da sam bila u zabuni, šta je sad to..Da bih pre nekog vremena uočila na spisku mreža za bežični internet uočila naziv "Pufna". Očigledno da nam se Pufna pridružila kao komšinica i to ovde u blizini đurđevka, a zašto je sve to pisala što je pisala, ostaje prilično nejasno. Ili ima dve Pufne. Ljudi zaista svašta rade u svom životu. :p
 
Kako cete reagovati na izgradnju autobuske stanice i sve ostalo sto ide uz nju kao recimo prodavacice ljubavi ili ti radnice najstarijeg zanata? :)
 
vucko":3hwysq7m je napisao(la):
Kako cete reagovati na izgradnju autobuske stanice i sve ostalo sto ide uz nju kao recimo prodavacice ljubavi ili ti radnice najstarijeg zanata? :)

Isto kao i na priču da će država Miškoviću da oduzme Belville, da uknjiženje neće biti moguće ili na priče da će se zgrade srušiti prilikom još jednog jačeg potresa u Kraljevu i okolini...Sitne srbijanske pakosti i zavisti. Besmisleno je komentarisati ozbiljno.
 
"Lijepe žene prolaze kroz grad, ja na uglu stojim sasvim sam, prolaze one i gledaju u mene, ja dugo ne vidjeh tako lijepe žene, nema sumnje lijepe su ko san....." Džoni bi gud Azra.

8) 8) 8)
 
Erysimum Cheiri":3v6jtts9 je napisao(la):
vucko":3v6jtts9 je napisao(la):
Kako cete reagovati na izgradnju autobuske stanice i sve ostalo sto ide uz nju kao recimo prodavacice ljubavi ili ti radnice najstarijeg zanata? :)

Isto kao i na priču da će država Miškoviću da oduzme Belville, da uknjiženje neće biti moguće ili na priče da će se zgrade srušiti prilikom još jednog jačeg potresa u Kraljevu i okolini...Sitne srbijanske pakosti i zavisti. Besmisleno je komentarisati ozbiljno.

Izgradnja autobuske stanice je neminovna jer stoji u svim planovima i generalnom urbanistickom planu. A sto se tice ove druge pojave,znamo i sami koliko se ova drzava bori protiv toga pa znamo za plavi most,onaj park kod ekonomskog vulgarnog naziva i.t.d. :p
 
mekbejn":11m3ypxx je napisao(la):
Govore da je novo i da je dobro održavanje. Niko pri pameti ne spori to.

Ja sam ti naveo šta su moje zamerke i to ne komentarišeš.

Argumentovana je kritika da urbanistički nije dobro urađen blok. Da je problem sa parkiranjem (ako i kupiš mesto, moraju ti nekad doći gosti?), da pogled na GSP nije baš sjajan.

A ti si strašno zlomamerna sa komentarima da svako ko kritikuje to radi jer nije mogao da priušti sebi život u tom elitnom naselju.
Kako da ne.

To odrzavanje ce da traje dok se stanari budu slagali da ga placaju (a u Srbiji je tesko sloziti vise od 10 ljudi oko bilo cega) i dok se ne rasprodaju ovih jos 200 ili koliko vec stanova. Onda ces imati jos jedan beogradski zapusteni geto za 5 godina.

Prevelika gustina naseljenosti Belvil svrstava pre u Projects nego u luksuzna naselja. West 65 ima svoje mane (orijentacija stanova pre svega), ali je u tom smislu svetlosnu godinu ispred Belvila.

Da bi naselje bilo luksuzno, ono mora imati vrlo ogranicen broj stanova/spratova, biti dobro izolovano od okoline (obavezno rampe sa obezbedjenjem), takvo da se akcenat da na kvalitet zivljenja, a ne na strpavanje sto veceg broja ljudi na sto manji prostor. Recimo, naselje Lipov Gaj u Novom Sadu je korak u pravom pravcu, mada su neke stvari (bazen) ostale neuradjene.

Belvil je blok kao i svaki dugi, previsoke zgrade, previse ljudi na malo mesta i, kada prodje 5-10 godina - bice cenjen nesto vise od vec postojecih starijih blokova koji su zapusteni. Dakle, marketing je uradio svoje, stanari su svoje stano zestoko preplatili, a za te pare su na Dedinju mogli da razmisljaju o Smart Home-ovima u Baje Pivljanina...

Ali Sister, militarista bloka, ce ostati ubedjena u hvaljenje svoga konja dok isti ne lipse..
 
Sve što si napisao ili napisala je potpuno subjektivno, onako kako ti to gledaš sa strane. Sve vreme pokušavam samo to da objasnim ljudima koji daju svoje komentare na ovo naselje, a ne žive u njemu. IZGLED VARA. Ako vredi u ime istine, onoga što jeste stvarno, da ponovim. Nije preveliki broj ljudi, živela sam u bloku 24., nedaleko odavde, zgrade od 5 spratova......nedaj Bože! Ne samo da sam se osećala kao sardina, nego su i posadili drveće koje je zahvaljujući peskovitom tlu naraslo i začepilo strujanje vazduha. U svakom ulazu samo 18 stanova, na svakom spratu po tri. Izolacija takva da bukvalno čuješ svaku raspravu i svaku aktivnost komšijsku, moraš da se trudiš da ne čuješ.
Belvil je na mene, a od decembra 2009. sam ovde (vljda), ostavio potpuno drugačiji utisak. Sve suprotno. Belvil je veoma, veoma prostran. Još jednom da ponovim, veoma prostran. Odiše prostorom. Opet da ponovim o izolaciji: pre nekoliko dana komšiji se rodilo dete. Ne bih ni znala da mi sam nije rekao, a i to što sam ga uopšte srela u ulazu je tad i ko zna kad.
Pa objasni mi kakav je moj kvalitet života?
Volim kada ljudi iznesu i primer koji smatraju pozitivnim. West???? Da li si ti video uživo to naselje? Da li si pažljivo pogledao planove stanova? Ukinuti hodnik, pa iz jedne sobe ulaz u drugu? Davno sam to pogledala i videla tako nešto. I potpuno isti doživljaj kao kod bloka 24. Stisnuto što se više moglo, svaki centimetar bitan. O poziciji samog bloka....zaboga, železnička pruga. I to je za tebe elitno naselje. Da sada kupujem, ne bih tu kupila.
Belvil je na lep način udaljen, ne dodiruje se ni ja jedni naseljem. Omeđen je ulicama. Mislim da je to dovoljno izloacije. Ne može nam nići iznenada neka nova zgrada ili naselje. Ja jednostavno ne razumem vašu argumenatciju.
Iako svi ljudi ovde nisu najsrećniji što plaćaju održavanje bloka, iz raznih razloga, ipak imaju dovoljno kulture u sebi da ga plaćaju. Tako da održavanje funkcioniše ok.
Čini mi se da ti jednostavno ne možeš da prihvatiš da su visoke zgrade, koje smo mi nekada pogrdno nazivali i bežali od toga u neke lepe, male zgradice, poželjne za stanovanje, da su i poželjnije od manjih, ako su ispunjeni još neki uslovi a kojise tiču održavanja i kulture stanovanja. Mislim da naši ljudi to još nisu shvatili.
Ovde je zaista ok.
 
AlNik":38orml5z je napisao(la):
......kada prodje 5-10 godina - bice cenjen nesto vise od vec postojecih starijih blokova koji su zapusteni. [/quote:38orml5z je napisao(la):
A šta će biti za 50 do sto godina, ne smem ni da pomislim...

Vučko?

Pa ti stvarno ozbiljan sa tim prijateljicama noći na novoj autobuskoj stanici :laugh: :laugh: :laugh:
pa ti najavi kada dolaziš na ovu stranu, da te sačekamo, da nam te devojčure ne sablazne detence.....
 
Sister":2yg7yq8v je napisao(la):
Vučko?

Pa ti stvarno ozbiljan sa tim prijateljicama noći na novoj autobuskoj stanici :laugh: :laugh: :laugh:
pa ti najavi kada dolaziš na ovu stranu, da te sačekamo, da nam te devojčure ne sablazne detence.....

Koliko puta je Vučko pricao o njima rekao bih da je u njegovom slučaju to pre - babi se snilo, što joj bilo milo :p
 
Sister":372v6i8s je napisao(la):
Sve što si napisao ili napisala je potpuno subjektivno, onako kako ti to gledaš sa strane. Sve vreme pokušavam samo to da objasnim ljudima koji daju svoje komentare na ovo naselje, a ne žive u njemu. IZGLED VARA. Ako vredi u ime istine, onoga što jeste stvarno, da ponovim. Nije preveliki broj ljudi, živela sam u bloku 24., nedaleko odavde, zgrade od 5 spratova......nedaj Bože!

Sve sto ti pises, kao neko ko je spucao skoro 2k EUR po kvadratu u taj projekat gde se zgrade zovu po biljkama, je objektivno? Srbija je zemlja gde je 25% ljudi nezaposleno, gde makroekonomski tonemo svaki dan sve vise, pa cenim da 2000 evra po kvadratu, koliko su neki placali, ne treba davati osim za pravi luksuz.

E, vidis, ti si platila lepe pare za nesto sto bi se na zapadu zvalo Public Housing (socijalno stanovanje, the Projects), npr:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Vesou ... tmarin.jpg

Za malo vece pare sada moze da se kupi ovako nesto:
http://www.bgnekretnine.net/moree.php?ID=98537/dedinje-baje-pivljanina - 120 kvm + terasa za 289000 EUR (sa PDVom). Evo opisa:
Po strukturi četvorosoban sa tri kupatila, saunom...
sa najvećim stepenom energetske efikasnosti Krovni prekrivač sa garancijom od 40 godina.
Fasada je u pikovanom kamenu, prirodnom kamenu-granitu i kulirplastu.
aluminijumske roletne sa pogonom na elektro motor kojima se upravlja SMART HOME sistemom (putem univerzalnog daljinskog upravljača ili putem SMS-a sa bilo koje tačke na planeti).
SMART HOME sistem ujedno kontroliše LG centralni sistem hlađenja sa mogućnošću podešavanja različite temperature u svakoj prostoriji stana posebno, kao i grejanje koje je etažno na gas, sa gasnim kotlovima "JUNKERS" sa pripremom tople vode za domaćinstvo. Svaki stan poseduje centralni usisivač.
Ulaz u objekat i garažu sa automatskim senzorima za otapanje leda i snega, sa specijalnim podom u garažama sa garancijom od 25 godina (ne upija fleke od ulja i goriva).
U zgradu ugrađen bešumni lift "SCHINDLER", digitalni video-interfon u boji, video nadzor ulaza u zgradu i kompletne garaže.
Osvetljenje stepeništa u zgradama kao i u garažama se aktivira senzorom pokreta. Objekat je izgrađen na placu oplemenjenim zelenilom i sa preko 200 različitih vrsta biljaka, sa specijalnim sistemom navodnjavanja i LED rasvete koji se upravljaju I programiraju elektronski.Uknjižen.


E to vredi 2000 i kusur evra. To u cemu ti zivis je housing project koji vredi koliko i svaki drugi blok za socijalu, samo prodat naivcima za velike pare. Osim ako nema i ti u stanu i zgradi sve ono gore pobrojano?

Sister":372v6i8s je napisao(la):
Ne samo da sam se osećala kao sardina, nego su i posadili drveće koje je zahvaljujući peskovitom tlu naraslo i začepilo strujanje vazduha. U svakom ulazu samo 18 stanova, na svakom spratu po tri. Izolacija takva da bukvalno čuješ svaku raspravu i svaku aktivnost komšijsku, moraš da se trudiš da ne čuješ.

A ja bio u Belvilu sto kod prijatelja koji su kupili stan, sto kod prijatelja koji su iznajmili jedan - u oba slucaja sam cuo horor price o vertikalnoj izolaciji, narocito o intimnoj komunikaciji izmedju WCa. Ako komsija ima dijareju, u Belvilu ces to znati.

Sister":372v6i8s je napisao(la):
Belvil je na mene, a od decembra 2009. sam ovde (vljda), ostavio potpuno drugačiji utisak. Sve suprotno. Belvil je veoma, veoma prostran. Još jednom da ponovim, veoma prostran. Odiše prostorom. Opet da ponovim o izolaciji: pre nekoliko dana komšiji se rodilo dete. Ne bih ni znala da mi sam nije rekao, a i to što sam ga uopšte srela u ulazu je tad i ko zna kad.
Pa objasni mi kakav je moj kvalitet života?

Za pare koje si dala - ocajan. Za te pare u Srbiji danas treba da dobijes naselje tipa Lipov gaj u Novom Sadu - kuce u nizu, rampa, dvoriste, odrzavanje, intima, bazen.. Samo u Beogradu.

To sto ti nisi cula komsijino dete je zanimljivo - imas Jedro tu odmah, proveri sluh, jer druge tvoje komsije pricaju o WC komunikacijama.

Sister":372v6i8s je napisao(la):
Volim kada ljudi iznesu i primer koji smatraju pozitivnim. West???? Da li si ti video uživo to naselje? Da li si pažljivo pogledao planove stanova? Ukinuti hodnik, pa iz jedne sobe ulaz u drugu? Davno sam to pogledala i videla tako nešto. I potpuno isti doživljaj kao kod bloka 24. Stisnuto što se više moglo, svaki centimetar bitan. O poziciji samog bloka....zaboga, železnička pruga. I to je za tebe elitno naselje. Da sada kupujem, ne bih tu kupila.

Apsolutno, West je precenjen, ali je daleko ispred Belvila po kvalitetu. Imas li ti geotermalni sistem u zgradi, imas li centralnu ventilaciju? Ne, ti zivis u housing project-u. Mogla si pametnije da investiras u Ivana Ribara kad si vec htela Projects..

West 65 ima ogromne mane - svi stanovi su jednostrani jer je tako projektovano, strukture stanova su ocajne, stanovi su precenjeni do zla boga, pa opet - neko ko ima para nece razmisljati ni sekund izmedju Westa i Belvila. Belvil kupuju ljudi koji kupuju i Ivana Ribara, West 65 je ipak namenjen malo visim drustvenim slojevima. Tako je kako je. U ovom trenutku je West 65 pojam kvaliteta iako uopste nije kvalitetan po zapadnim standardima. Onaj stan u Baje Pivljanina jeste - to vredi 2000+ eur.. West 65 ne vredi, a Belvil vredi koliko i Ivana Ribara.

Sister":372v6i8s je napisao(la):
Belvil je na lep način udaljen, ne dodiruje se ni ja jedni naseljem. Omeđen je ulicama. Mislim da je to dovoljno izloacije. Ne može nam nići iznenada neka nova zgrada ili naselje. Ja jednostavno ne razumem vašu argumenatciju.

Aha, nema ogroman trzni centar odmah pored u koji se svaki vikend sjati Cacak, Kragujevac i pola grada? Ne moze svaki ludak da udje u naselje jer postoji rampa? Prepun je zelenih povrsina i prilagodjen coveku koji je platio 2000 evra po kvm? Betonjara najobicnija, i to klizava.. Znam da sam se pre 2 godine zamalo polomio iduci sa zurke u istom.

Sister":372v6i8s je napisao(la):
Iako svi ljudi ovde nisu najsrećniji što plaćaju održavanje bloka, iz raznih razloga, ipak imaju dovoljno kulture u sebi da ga plaćaju. Tako da održavanje funkcioniše ok.

Aha, sve to radi prvih par godina, i radilo bi i duze da imas 10 komsija, ali posto imas 120 - mnogi ce prestati da bacaju pare u bure bez dna koje ce samo gubiti na vrednosti. I dobicemo jos jedan blok sa spricevima po stepenicama.

Sister":372v6i8s je napisao(la):
Čini mi se da ti jednostavno ne možeš da prihvatiš da su visoke zgrade, koje smo mi nekada pogrdno nazivali i bežali od toga u neke lepe, male zgradice, poželjne za stanovanje, da su i poželjnije od manjih, ako su ispunjeni još neki uslovi a kojise tiču održavanja i kulture stanovanja. Mislim da naši ljudi to još nisu shvatili.
Ovde je zaista ok.

Visoke zgrade jesu pozeljne ako su ultra moderne i ako ih okruzuju sadrzaji i prostor vredan uzivanja, a ne trzni centar i beton.
Ti zivis u ovome:
http://en.wikipedia.org/wiki/Public_housing
 
Moram da ti priznam da nisam imala volje da pročitam sve. Stala sam kod onoga kada si bio "što u poseti prijatelju koji je tu kupio, što u poseti iznajmljenom stanu" ....Da te podsetim, ja živim tu, ne oslanjam se na priču bilo koga. I to skoro pune 4 godine.

Hvala ti na podsećanju na blizinu Jedra i na to što me upućuješ da proverim sluh. Tebe nije bilo vredno čak ni pročitati. Ne znam kako tačno radi tvoja glava, ali mi se ne sviđa šta vidim u njoj. Novac pa novac.

Ne znam hoće li ti se točkići početi najzad na okreću, ali da te prosvetlim: plaćam održavanje zato da živim u čistom i urednom prostoru, da uživam u takvom okruženju, kakvo ne postoji više nigde u ovom jadnom gradu. Kapito???? Ne da ulažem u neko "bure bez dna" nego da mi bude lepo tu gde živim.

Ne razumem skoro ništa iz tvog posta i ne shvatam kako si došao na ideju da raspravljaš sa mnom na temu belvila, a da ne živiš ovde. Možeš jedino da govoriš o tome da li ti se izvana dopada ili ne, i ni o čemu drugom.

Jedino sam shvatila da je belvil takav da ga ne vredi održavati na ovaj način, i da bismo svi mi trebali da se opametimo u tom smislu. Muka mi je da raspravljam s tobom jer si jednostavno drugorazredan po svemu. Ajd ćao! :|
 
Nije mi jasno zašto se dopusta ovakvim likovima poput alnik uopšte da lupetaraju gluposti na ovoj i sličnim temama.

Njemu ako se živi u ns slovodno nek živi ja radim i živim u bg i nikakav ns, bor, sopot i slično ne dolazi u obzir. A skoro sam bio u jednoj novogradnji koja je pre oko 3 meseca plaćena 1600 po kvadratu i jednostavno je očaj. Prozori ko puškarnice, nema hodnik nego čim otvoriš vrata odmah si u dnevnoj sobi, koja pri tome nije samo dnevna nego je 3 u jedan(rrpezarija, kuhinjs

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Nije mi jasno zašto se dopusta ovakvim likovima poput alnik uopšte da lupetaraju gluposti na ovoj i sličnim temama.

Njemu ako se živi u ns slovodno nek živi ja radim i živim u bg i nikakav ns, bor, sopot i slično ne dolazi u obzir. A skoro sam bio u jednoj novogradnji koja je pre oko 3 meseca plaćena 1600 po kvadratu i jednostavno je očaj. Prozori ko puškarnice, nema hodnik nego čim otvoriš vrata odmah si u dnevnoj sobi, koja pri tome nije samo dnevna nego je 3 u jedan(trpezarija, kuhinja i dnevna). Dve spavaće sobe jedna ok veličine druga dovoljna samo za krever. I sve to u 50 kvm. Što je najgore vlasnik stana misli da je dobro prošao

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Ова расправа је тако типична за наше стање свести, да то боли.

Као прво, иако сваки цига свога коња хвали, нико није позванији да коментарише неко насеље од његових станара. Мене, рецимо, ужасно нервира кад људи са Дорћола који не разликују Фонтану од Блока 70 почну да причају како Нови Београд не ваља. Откуд они то знају? Колико видим, становници Белвила су прилично задовољни њиме и то треба поштовати.

Мени се, додуше, на први поглед то насеље не свиђа; штавише, по тој некој монолитности зграда најближе ми је соцреализму од све београдске стамбене архитектуре (иако, наравно, не припада том стилу). Осим тога, зеленила је премало, мада је добро одржавано. Основна школа је поприлично далеко. На крају - могао бих ту да живим, ако бих цену стана сматрао примереном; дакле, у мом случају, прихватљивост зависи од понуде.

Оно што никако не могу да схватим, то је глорификација блока "Вест 65". Управо су станови у том насељу организацијом простора сличнији онима у Др Ивана Рибара, пошто у Белвилу станови бар имају издвојену трпезарију. Нашминкано социјално становање - ето, мени је прва асоцијација на то Грујићев "Врест 65", уз то, са безобзирно скупим квадратним метром, који не бих платио никад. Џаба кич и имитација Медитерана на бежанијском Дојном пољу, у Средњој Европи...
 
vucko":3i6pju6u je napisao(la):
Kako cete reagovati na izgradnju autobuske stanice i sve ostalo sto ide uz nju kao recimo prodavacice ljubavi ili ti radnice najstarijeg zanata? :)

To je bilo mozda ranije pre 40 godina kada su prodavacice ljubavi nalazile musterije na autobuskoj stanici jer je stanica bila u centru grada. Ne mogu da zamislim nekog sadasnjeg prosecno siromasnog putnika autobusa da trazi te usluge oko autobuske stanice na Novom Beogradu :| .
 
MilisaV":3o0bsaex je napisao(la):
Nije mi jasno zašto se dopusta ovakvim likovima poput alnik uopšte da lupetaraju gluposti na ovoj i sličnim temama.

Njemu ako se živi u ns slovodno nek živi ja radim i živim u bg i nikakav ns, bor, sopot i slično ne dolazi u obzir. A skoro sam bio u jednoj novogradnji koja je pre oko 3 meseca plaćena 1600 po kvadratu i jednostavno je očaj. Prozori ko puškarnice, nema hodnik nego čim otvoriš vrata odmah si u dnevnoj sobi, koja pri tome nije samo dnevna nego je 3 u jedan(rrpezarija, kuhinjs

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

CA30X1203H_2011%E8%B3%87%E6%96%99%E7%85%A7%E7%89%87_N50F_N71_copy1.JPG


Evo ti ga jos jedan Belvil, kineski low-cost housing.. Ima takvih Belvila koliko hoces po svetu, samo se u Srbiji prodaju, a u drugim zemljama daju siromasnima :)

A evo i Vijetnamske varijante:
noxh.jpg

Samo mi ovo lepse od Belvila.

A ovaj u San Diegu je lepota za Belvil:
san_diego_affordable_housing_project.jpg


Belvil se na stranim jezicima izgovara "low-income housing project"
 
Na sajtu Westa piše da su završili "prvu etapu" od tri lamele. Ukupno oko 150 stanova. U stvari su sagradili prema iskazanom interesovanju za blok, jer prodavao se od samog početka. Istovremeno, Belvil je očigledno isprodavao stanove baš u tom istom periodu. Zaista ne mislim da je West uopšte ozbiljna konkurencija belvilu, i da kupujem sada, opet bih uradila isto.
 
@AlNik

Ако је ово у Сан Дијегу нова зграда, онда је то језиви кич у постмодерном стилу Боги&Мара Карић, а калкански зид на скроз левој згради не бих ни коментарисао. Наша најгора транзициона архитектура често је боља од овога. Грујићев "Вест 65" је естетски искорак у овом правцу (а ја не могу а да се не сетим изгледа поменутог инвеститора из клуба "Привредник", посебно његове фризуре и одела).

Уосталом, Америка је естетска периферија бар у последњих 30-ак година. Погледаш им аутомобиле од краја седамдесетих до данас и све ти је јасно. Провинција.
 
Vrh