Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Dobro da nije ušao u ulaz. st***!

Sestro mislim da si mogla da ga pogodiš jajetom sa tog mesta odakle si fotografisala. :laugh:
 
+1 za iskusnog vozaca, nisam siguran da bih ja izveo takav manevar :laugh:
 
Ima majstorija koliko hoces u nasem elitnom naselju....vidi ovoga.


Uploaded with ImageShack.us

I jedan i drugi su prosli tamo gde ni Hitna ne bi... tako je vazno to sto nose, da mora direktno do vrata.
 
BEOVRT nastavlja da unapredjuje nasu zivotnu sredinu u svakom pogledu.

Kad god prodjem pored rastuceg vrtica, i vidim bivse cvece i bivse travnjake, imam intenzivan osecaj da mi neko neprekidno zakida na vagi. Jesu li ili nisu ubrojili te travnjake i bivsu cvetnu bastu u kvadraturu koju oni odrzavaju, ili nisu? Ako nisu, zasto je prosle godine to bilo okopavano i zalivano i sve kao sto treba?



Uploaded with ImageShack.us
 
Коме нешто треба у насељу белвил, а не станује ту, ево да се боље снађете. Јуче пролазио туда, мало бициклиро, па ајде да усликам.


photo hosting

За увећање слике кликни једанпут десним кликом, па онда левим кликом на "отвори слику у новој картици".
 
Гага":2hpgj6lp je napisao(la):
За увећање слике кликни једанпут десним кликом...


Хе-хе, ја овако бунован најпре прочитах "За увећање слика клинки... па помислих "Ал' ће Гага да заглави бајбок." На сву срећу, у питању је само моја мрачна подсвест.
 
Gaga :kk:
Eh kada bi i ostali NBG blokovi imali takve info table . . . .
 
Imam par pitanja, vezano za prijavu poreza.
Interesujeme da li je potrebno prijavljivati garažno mesto u poreskoj prijavi ili se treba napraviti šašav.
Takođe me interesuje kad ste vi prijavili porezu opštini, posle koliko vremena od preuzimanja stana?
Da li ima neko savet kako se ostvaruju poreske olakšice i druge savete vezano za poresku prijavu?
Unapred hvala na odgovorima!
 
sizif":3napv8bh je napisao(la):
Гага":3napv8bh je napisao(la):
За увећање слике кликни једанпут десним кликом...


Хе-хе, ја овако бунован најпре прочитах "За увећање слика клинки... па помислих "Ал' ће Гага да заглави бајбок." На сву срећу, у питању је само моја мрачна подсвест.

Добро је што ти је мрачна подсвест брзо постала светла подсвест :lol:
Увек прихватам здраву шалу :kk:
Иначе се јежим људи који то (оно) раде. :notok:
 
boca-ica":282x79qo je napisao(la):
Gaga :kk:
Eh kada bi i ostali NBG blokovi imali takve info table . . . .

Боцо, тачно тако, не би онда људи који траже неку зграду у неком блоку толико лутали и питали више пута где је тај и тај број.

Ипак, сећам се да је у блоку 38, у ком сам некада живео, била таква слична табла где су зграде биле означене бројевима, од 1 до 9, толико има зграда у том блоку, и на свакој нацртаној контури зграде су били написани бројеви улаза и којој улици припадају. Та табла је била постављена према улици Омладинских бригада код улаза у блок, и била је једина табла у блоку, али на жалост и тада је било "сакупљача секундарних сировина" и нестала је, а то је било давне 1970. године.

Ето, сад ми се упали Теслина сијалица у глави :D , да општини Нови Београд и сарпанђи Шапићу, пошаљем предлог да у свим блоковима у Новом Београду се поставе овакве табле. Наравно да се у зависности од величине блока, поставе по две, четири или већ по потреби одређени број табли. Следеће недеље шаљем предлог.
 
Kad smo kod bivsih blokova, prolazim pre neki dan pored 24. i vidim lepe, uredne, podzemne kontejnere za smece.

I to pridruzujem zahtevima kompaniji za odrzavanje, jer i to nam je obecano. Sta je s tim? Mozda bi mogao g. Stanojevic, mislim da se tako zove predsednik Saveta naselja, najzad da polozi racun sta je do sada od onog sto je on licno obecao, i izvrsio. Gde su nadzorne kamere na otvorenim parkinzima, gde su podzemni kontejneri, gde su rampe na protivpozarnim prolazima koji se otvaraju jedino u slucaju potrebe koje im im kaze, gde su trajni branici koji onemogucavaju nepropisno parkiranje po bloku, gde su rolo vrata na podzemnim garazama???? Zasto su nam cene iste, a svega toga nema?
Zasto su nam cene iste a u potpunosti zapostavljen jedan deo bloka, kao da nije uracunat u cenu odrzavanja?
A FF poceo da utuzuje ljude koji ocigledno ne placaju ono sto ne dobijaju, racunajuci da su uhvaceni u klopku i da to mora da cine. Nadam se da ce se medju takvima naci neko da sa dobrim advokatom, da ih u ime svih nas potpuno nezadovoljnih pruzenom uslugom, dobro nauci pameti.
A Belvilovci su smislili da nam jos malo buse i prepravljaju. Doradjuju neke sitnice u onim vec prepravljenim nazovi stanovima. Spremaju ih da ih konacno daju na prodaju. Interesantno ce biti videti koliko su alavi, i da li ce biti ista cena kao za one "normalne" stanove, jer su OVO PREGRADJENI nazovi stanovi. A koliko cujem od radnika, smislili su da nam ne diraju nas hodnik, koji ostaje ove duzine kako smo kupili. :p
 
Parkirao taksista vozilo na trotoaru ispred Ciklame, lepo se natovario celom sirinom i duzinom, otvorio vrata od vozila i isturio nogu da visi, sedi u udobnom polozaju i resava ukrstene reci.....pitam ga kako da prodjem, on mi pokaze glavom prema ulici i kaze: Pa evo tuda! Ulicom kuda prolaze automobili.

Kazem da ne sme da bude tu i da smesta skloni vozilo, on se samo prekrsti bez reci kao da je video cudo nevidjeno i nastavi da resava ukrstenicu.

I nas neko utuzuje zbog neplacanja tzv. odrzavanja. Aaaa, mozete samo do kraja tog vaseg "mandata". A onda cu znati sta sve treba da stoji kao stavke u ugovoru za odrzavanje.
 
Da li neko ima ideju gde mogu da nabavim kvalitetan satelitski snimak Belvilla? Na sajtu http://www.geosrbija.rs ima odlican snimak Beograda ali iz 2007 godine. Iz 2011 ima samo deo oko novog mosta koji obuhvata i polovinu Belvilla. Privodim tezu kraju i imam odlicne snimke svih ostalih blokova osih ovog (print screen sa ovog sajta je izuzetan).
Molio bih da ko god ima bilo kakvu informaciju o ovome mi posalje link ili sl.....
Hvala puno i izvinjavam se sto 'uzurpiram' temu.
 
Bird's eye je perspektivni snimak, i takodje sam ga iskoristio. Sada mi treba snimak odozgo, a google i bing su losijeg kvaliteta. Verujem da ga imaju u GeoSrbija, pa bi bilo idealno kada bi stupio u kontakt sa nekim ko radi tamo!
 
zhaba":2t8znb0y je napisao(la):
Bird's eye je perspektivni snimak, i takodje sam ga iskoristio. Sada mi treba snimak odozgo, a google i bing su losijeg kvaliteta. Verujem da ga imaju u GeoSrbija, pa bi bilo idealno kada bi stupio u kontakt sa nekim ko radi tamo!
Probaj yandex sputnik,ili ti sovjetski gugl.Evo linka za Belvil.Snimak je od prosle godine(vidi se po stanju mosta na Adi).

http://maps.yandex.ru/?ll=20.409065%2C4 ... z=18&l=sat
 
Hvala svima za ideje. Ne treba mi 3D, to sam skinuo sa bird's view (bing) a yandex ima istu rezoluciju kao google i bing. Moracu da pisem ovima na geosrbija. Doduse kad god da sam se nekome obracao preko maila zavrsilo se bez epiloga...
 
Wishful thinking ....ne, popodne su neku izolaciju za ove pregradjene stanove transportovali na krov zgrade. Bilo im to lakse nego da je unose liftom. Dosli na red za prodaju.
 
Da li je jos neko primetio interesantan stan u Jorgovanu? U vecernjim satima narocito privlaci paznju jer se razlikuje od susednih. Neko se posteno "izuo" za ove klizne alu prozore. Mislim da je primenjen slican sistem zastakljivanja kao u Maxima centru (Blok 11a). Jedino mi nije jasno, kako su uklonili vertikale od radijatora u dnevnoj sobi? Zato sto sam gotovo siguran da su prolazile izmedju prozora i vrata ka (bivsoj) terasi a ne u uglu sobe, sto bi bilo lakse za sakrivanje... Kliknite za full size:

 
Vrh