Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Pranje fasade je na dve godine, koliko se secam. Za krecenje nemam pojma, ne secam se da je to uopste i pisalo u ugovoru o odzavanju.
 
ako mozes i samo da zamislis da bi ti ovi prali fasadu..... a o krecenju, ne u narednih onih 99 godina tako da ces to sacekati malce :grand:

:laugh: :laugh: :laugh:
 
Koliko ukupno ljudi zivi u belvilu? Jel se zna,ili makar koliko je planirano?
 
u Belvilu zivi mnogo ljudi, kad pogledas sa prozora, sve vrvi kao mravinjak..........
Salim se naravno, ja u zgradi retko vidim bilo koga od komsija, iako je ostalo svega 5% neprodatih stanova u mom ulazu,
retko kad se vozis liftovima sa nekim iz zgrade.
Ono sto je dobro, zavrsava se vrtic, a u narednih 5 godina, nadam se bice i skola, znaci i deca iz bloka 65 ce ici u Belvil skolu.
 
imam svoje parking mesto izmedju suncokreta i djurdjevka,u subotu sam dolazila na posao kad ono kamion koji istovaruje namestaj nekome u zgradi suncokret parkiran tacno ispred rampi.Uljudno i kulturno rekoh vozacu da pomeri da bih mogla ja,kao i ostali stanari da udjem na svoj parking.Samo se nasmeja i rece da nema kljuc.Dvojica momaka koji su tu setali su pritekli u pomoc kada su videli sta se desava i zahvaljujuci njima jedva sam uspela nekako da udjem.Posle 10 min bahati vozac se pojavljuje na mom radnom mestu,u apoteci,krenuo je tako verbalno da napada,vredja cak i fizicki da se obracuna sa mnom.Odmah sam uzela telefon da pozovem obezbedjenje na sta je on poceo jos vise da psuje i galami."obezbedjenje" stize posle 10 min,saslusavsi moju pricu rece:nas je samo dvojica za celo naselje,ne mogu ja stalno da setam i da kontrolisem,uostalom zovite menadzera naselja i zalite te.eto na sta ide mojih 5000 dinara koje placam kao vlasnik lokala
 
To je po svoj prilici kamion koji je istovarivao bele gipsane ploce za prepravke u neprodatim stanovima. Tu je bas stajao. I sada, belvil uposli radnike da mu pregradjuju stanove, nema veze sto je nama starim stanarima toga preko glave, oni zakrce normalno funkcionisanje saobracaja, i nakon toga dobijes jos pretnje, uvrede i fizicke napade. Da ne poverujes....Fizicko obezbedjenje koje zajednicki placamo, nema obavezu da stiti ni nasu imovinu ni nas licno....

Bio sastanak kucnog saveta u mom ulazu. Ljudi postavili pitanje za sta sve placamo to odrzavanje. Jer, sledeceg meseca stize ekstra racun za neku pumpu za vodu koja se pokvarila i to moraju stanari sami. Kazu, sta se bunite, iz susednog ulaza platili po 50 evra za popravku lifta. To je kazu investiciono odrzavanje.

Te liftove koriste i njihovi radnici, belvilovi i nose teske materijale, i ko zna ko je kriv za taj lift i tu pumpu koja se eto pokvarila pa visi spratovi nemaju vodu.

A onaj parkic pored vrtica koji je do ove godine bio odrzavan, iznenadno je presao u vlasnistvo ili brigu GRADA. Prve dve godine bio nas, vise nije.

Ma grozno. Od tolikih lazi i pokusaja uspesnih moram da kazem da od nas naprave budale, muka mi je....pljuc na sve to.
 
A onaj kran je istovarivao kako su nam rekli izolacioni materijal za 10 sprat. Prica o prokisnjvanju krovova jos traje...
 
Mislim, ne razumem, ispostavili svim stanarima dodatni racun svi odmah poleteli da plate za tu jacu pumpu da bi se voda razvela do tih novih pregradjenih stanova?

A niko nije pitao oko garancije, osnova po kome salju taj racun - nego odmah za novcanik?
 
Pokvarila se pumpa za vodu jer stanari visih spratova nemaju skoro uopste vodu. Garancija za sve je istekla i stanari moraju sami da plate sve sto se eventualno pokvari. Ah, da, nije samo pumpa u pitanju, takodje se polomila rampa na ulazu odn. izlazu iz podzemne garaze. Neko pitao, pa imate kameru pa vidite ko ju je polomio, dobio odgovor videli smo, rampa je sama jednostavno pala....i za to to ce nam dostaviti racun. Zaista, nikom nije palo na pamet da je pumpa za vodu u vezi sa dodatnim stanovima....a trebalo je. Logicno je. Jer, stvarno, nisam jos nikada cula za ako nesto, da crkne nekakva pumpa za vodu, pogotovo tri godine po useljenju.
Sastanak ks je sazvan samo da bi nas pitali da li taj ekstra racun da salju odvojeno ili u sklopu postojecih racuna za odrzavanje.
A poslednja tacka dnevnog reda bila je podela podrumskih prostorija. Da zamazu da bolje prodje. I proslo je.

A takodje, nikad, apsolutno nikada, nisam cula da su stanari placali za popravku lifta. U novoj zgradi takoreci. U susednom ulazu, kazu, po 50 evra svaki. Zivim decenijama vec u stambenim zgradama sa liftovima. I nikada se to nije dogodilo.

I prvi puta, mi je priznajem pala na pamet ideja o vracanju na odrzavanje putem infostana, kao i svi drugi u ovom gradu. Jedna komsinica je rekla pa da kupimo jednu sisalicu, kosta oko 200 evra, kaze, ja cu da sisam travu ispred nase zgrade. S druge strane, da je nas blok cist, bez kesa, papirica, smeca okolo, jeste. Eto, to je jedino sto me jos drzi na ideji tog jedinstvenog odrzavanja. Ali, deru nas preko svake mere. Na nas teret ide SVE. Kako to, ne znam. Ni u cemu nismo ispostovani. Nista nisu ispunili od poboljsanja. Ali, ni jednu, jedinu stvar.
 
ako se predje na smoupravno odrzavanje zgrade, onda ce belvil poceti liciti na sve druge raspale blokove u gradu. Ne kapiram da je nekome mnogo placati odrzavanje a kupio je stan, valjda ste to znali pre kupovine?
Mislim da tu nema izgovora kako i zasto, kad bi se sve baziralo na dobrovoljnosti, svi bi zavrsili u smecu kao Romi.
 
a sto se tice izolacije, ona je za krov, jer su poslednji spratovi imali vlagu na pojedinim zidovima, naravno verovatno ne svi stanovi, ali jedan odredjeni broj, koji. ko to zna?
 
a opet najzesci su mi likovi koji poruse zidove po stanu, i kazu to tako moze...Da li ste konsultovali arhitekte, firmu koja je gradila naselje? Niste, pa kako moze? Moze vam se? Ako pri zemljotresu napukne bilo sta u stanu, lepo cu prijaviti sve koji su rusili deo zida, ili ceo zid, pa cemo videti ko je odgovoran.
 
a opet najzesci su mi likovi koji poruse zidove po stanu, i kazu to tako moze...Da li ste konsultovali arhitekte, firmu koja je gradila naselje? Niste, pa kako moze? Moze vam se? Ako pri zemljotresu napukne bilo sta u stanu, lepo cu prijaviti sve koji su rusili deo zida, ili ceo zid, pa cemo videti ko je odgovoran.
 
Sta je to sto mi kao stanari i vlasnici stanova i lokala treba da uradimo? Da makar sledeceg puta, ako vec nismo pre 10-tak meseci kada smo odlucivali o tome ko ce nam odrzavati blok, insistiramo na konkretnim stavkama u pogledu obaveza prema nama, usluge koju dobijamo za svoj novac, ma koji bio. Zovi sam pauka, zali se ovom ili onom ako ti neko preti ili napada te ili zeli da ti ukrade ili obije automobil u garazi ili parkingu, plati izgorelu sijalicu, ili polomljenu bravu ili...Jer, kako rekoh, jedino sto funkcionise jeste ciscenje samog bloka. Nema smeca, kesa, konzervi, papira....toga nema po bloku. I ulazi relativno cisti. Sve ostalo....ne postoji. Plocice izpred mog ulaza jos uvek se klatare, odlepljene....jesu rekli da ce cena biti manja nego za vreme EC Harica, ja to ne vidim. Nasuprot, vidim da je veca. Mislim da smo prevareni, i da je FF samo na papiru obecao uslugu, u stvarnosti od svega toga nema nista.
 
Sve su to besmislice i detalji. Generalno naselje izgleda, za nase uslove, odlicno. Pogledajte cene rentiranja bolje opremljenih stanova u Belvilu: 2.0/1.5 idu od 500-600 eura, a 3.0/3.5/4.0 idu i do 1000 eura. Pri tome i pored uzasne ekonomske situacije stanovi se i po tim cenama izdaju relativno brzo. Tome svakako pored reprezentativnog izgleda bloka ide u prilog i odlicna lokacija i od skora blizina centrala nekoliko velikih svetskih kompanija.

Onda te cene uporedite sa ostalim delovima NBG, gde imate 3.0 i za 250-300 eura (45, 70, 62, 63). Prazni 3.0 u Belvilu idu za 600-700 eura sto je opet misaona imenica za skoro sve ostale delove grada.

Mozda ponekad ima zamerki na odrzavanje, ali generalno postojanje odrzavanja podize vrednost nekretnina u koje smo uslozili novac. As simple as that. Samo zbog toga nikada se ne bih odrekao usluge odrzavanja. Naravno uvek moze bolje.

Uostalom, zahvaljujuci gore navedenom mogao bih da izdam oba stana u Belvilu i od rente zivim na Dedinju ili Senjaku, da mi kancelarija nije na 500m od Belvila :)
 
Erysimum Cheiri":1o79xzle je napisao(la):
Sve su to besmislice i detalji. Generalno naselje izgleda, za nase uslove, odlicno. Pogledajte cene rentiranja bolje opremljenih stanova u Belvilu: 2.0/1.5 idu od 500-600 eura, a 3.0/3.5/4.0 idu i do 1000 eura. Pri tome i pored uzasne ekonomske situacije stanovi se i po tim cenama izdaju relativno brzo.

Vidi se da ga ne izdajes, probaj da ga izdas, pa ces videti da li ces dobiti toliko. Pogledaj ovu vest, bilo nekad, ali vise nije.
Bas su dali konkretnu cenu za Belville koji je doziveo neocekivani pad:

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... arine.html
 
Ma stanovi su novi, sve je novo, cisto, kupatila nova, kuhinje, i lokacija je ok, to su razlozi sto se belvil dobro kotira, a manje je to zbog urednosti samog naselja....to je moje misljenje. A i to u slucaju da je stan lepo opremljen, novim stvarima, i kompletan. Ako su nize cene, to je onda u pitanju prazan stan, neopremljen. Znate koliko praznih lokala ima u belvilu? Evo pre mozda dve nedelje je bio natpis na jednom lokalu preko puta da je za izdavanje, i juce sam vec videla ljude kako ga pripremaju, znaci nasao se zakupac....a koliko u gradu ima sada lokala za izdavanje koji ne mogu mesecima i vise da nadju zakupce. Lokacija je dobra, sve novo, i da, uredno....uglavnom, sto se toga tice, sve je jos uvek ok.
 
cena izdavanja ne mora biti "realna" tj. u skladu sa trzistem, elem, kako neko napisa na forumu, izdao je stan pre nekoliko godina, i nije spustao cenu zakupcu, vec je drzi nepromenjenu. To je moguce kad zakupcu ne znaci mnogo 100 ili 200 evra gore dole, ali kad izadje, onda ce biti verovatno teze izdati po staroj ceni.
 
Stan od 53 kvadrata se izdaje za 500 € kao od šale. Naravno, solidno namješten. Javio sam jednoj agenciji da je slobodan, a isti dan se javlja agent druge i traži stan. Za tri dana sedam kandidata. Sve stranci i samci. Imao sam dva stanara koji nisu trošili ni 250 kWh struje mjesečno (znači, nisu ništa kuvali ili su boravili vrlo malo u stanu), a plaćali su po 500 €. U ulazu srećem Ruse, crnce, na parkingu ima mnogo stranih registracija.
 
zaista ima dosta rusa......

i generalno ima više stranaca nego bilo koje drugo naselje.

što se tiče urednosti naselja mislim da sister preteruje kao i uvek. naravno održavanje ima svoje manjkavosti, ali bolje da ga ima nego da ga nema.

pre neki dan sam bio u bloku 30. ono izgleda kao u onim emisijama život posle ljudi... e tako bi izgledao naš blok posle nekoliko godina....

ali možda je bolje poređenje da napravimo sa nekim novijim nbgd blokom. yu biznis centar se raspada. nekad je bio na glasu danas je u sličnom stanju kao blok 30.


elem danas lep dan baš bilo prijatno boraviti u našem bloku. evo jedna slika novog kafića otvorenog u bloku.

img20121004173213.jpg


i moram da primetim neinventivnost ljudi koji otvaraju lokale kod nas u bloku. ima dve kladionice, gomila kafića, 3 pekare, više str-ova, 2 apoteke, nekoliko menjačnica, nekoliko fast fudova (loših), nekoliko turističkih agencija, gomila stomatologa i frizera, hemijska čistionica.... ima par radnji koje odstupaju od svakodnevnice i to su radnja sve baterije, aromatika.....


moram da se požalim da nemamo dobar fast fud ili pekaru. i ove pekare što rade ne rade nedeljom i uglavnom samo ujutru imaju neko pecivo. po meni najbolja je MA-JO, ali ni ona nije u rangu kvalitetnih pekara kakvih ima u gradu.


o fast fudovima ne treba trošiti reči. možda sam par puta jeo, i uglavnom su preskupi i nisu ništa naročito.
 
Jojica":2ka4qxme je napisao(la):
cena izdavanja ne mora biti "realna" tj. u skladu sa trzistem, elem, kako neko napisa na forumu, izdao je stan pre nekoliko godina, i nije spustao cenu zakupcu, vec je drzi nepromenjenu. To je moguce kad zakupcu ne znaci mnogo 100 ili 200 evra gore dole, ali kad izadje, onda ce biti verovatno teze izdati po staroj ceni.

Nije pre nekoliko godina, vec sam letos promenio stanare bas iz suprotnog razloga: nisu hteli da pristanu na vecu cenu. Iskustvo mi je jako pozitivino - za manje od nedelju dana sam nasao nove stanare za veliki stan od 100-tinjak kvadrata. Naravno, stan je kako kazu lux sredjen, menjana su kupatila, ima garazu. Ozbiljna inostrana agencija (bolje reci: zvucno ime) je radila kategorizaciju, procenu, oglasavanje i realizaciju.

Sama cinjenica da izlistavaju Belvil u ponudi govori o statusu naselja (od rezidencijalnih objekata imaju jos samo Senjak, Dedinje i neke delove Vracara).
 
Vrh