Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

fantastično.

oduvek sam voleo prozore preko celog zida.

prosto mi je žao što nisam uzeo stan sa takvom terasom da uradim isto.
 
MilisaV":1pr6u5mc je napisao(la):
fantastično.

oduvek sam voleo prozore preko celog zida.

prosto mi je žao što nisam uzeo stan sa takvom terasom da uradim isto.

Da, stvarno izgleda fenomenalno. Mislim da je stan, uz par intervencija, podignut na novi nivo u odnosu na prvobitno stanje...
 
Krece pregradjivanje neprodatih 3-sobnih stanova i u preostalim zgradama gde to nisu uradili.
 
U kojim zgradama su zavrsili pregradjivanje? Da li su radili od prvog sprata ili su krenuli od cetvrtog ili petog kako se pisalo po forumu? Ulazna vrata od stana su zadrzali? Da li je neko mozda video pregradjene stanove iznutra?
 
Vidim i ove su prodali pa ce jos da pregradjuju...koja svinjarija, da izvinete!
 
Belvilenjak":2czllheq je napisao(la):
Da li je jos neko primetio interesantan stan u Jorgovanu? U vecernjim satima narocito privlaci paznju jer se razlikuje od susednih. Neko se posteno "izuo" za ove klizne alu prozore. Mislim da je primenjen slican sistem zastakljivanja kao u Maxima centru (Blok 11a). Jedino mi nije jasno, kako su uklonili vertikale od radijatora u dnevnoj sobi? Zato sto sam gotovo siguran da su prolazile izmedju prozora i vrata ka (bivsoj) terasi a ne u uglu sobe, sto bi bilo lakse za sakrivanje... Kliknite za full size:

Koliko vidim to su obične zavjese. Ništa nije pregrađivano, dograđivano...
 
micoboj":1w6q8mfx je napisao(la):
Koliko vidim to su obične zavjese. Ništa nije pregrađivano, dograđivano...

Ocigledno ne mislimo na isti stan. Taj koji ti pominjes je dobio neki folija+zavesa treatment postojeceg zastakljenja terase. Ovaj, na koji ja mislim je sprat nize. Nije nista dogradjivano, vec je stan prosiren tako sto je srusen fasadni zid ka terasi, cime je enterijer dobio dodatnih trinaestak kvadrata i fenomenalan pogled.
 
noseci zidovi se ne mogu izbijati tek tako, jer se vrlo lako moze desiti da moraju ponovo dozidati to sto su srusili. Statika je uradjena za celu zgradu.
 
Sad mi niej jasno na koji stan mislite, jel na ovaj sa zastakljenom terasom ?
 
Sad mi niej jasno na koji stan mislite, jel na ovaj sa zastakljenom terasom ?
 
Jojica":js07myh5 je napisao(la):
noseci zidovi se ne mogu izbijati tek tako, jer se vrlo lako moze desiti da moraju ponovo dozidati to sto su srusili. Statika je uradjena za celu zgradu.

to nije noseci zid.
 
Pegasus":32ry75sw je napisao(la):
Sad mi nije jasno na koji stan mislite, jel na ovaj sa zastakljenom terasom ?

Klikni na tu sliku, i dobro pogledaj stanove na desetom spratu. Ovaj sa desne strane, sto malo odskace, je taj. Nisam hteo da postujem u detalje, jer bi mozda bilo malo nepristojno prema komsijama koji tu zive.

Jojica":32ry75sw je napisao(la):
noseci zidovi se ne mogu izbijati tek tako, jer se vrlo lako moze desiti da moraju ponovo dozidati to sto su srusili. Statika je uradjena za celu zgradu.

Kao sto rece E. Cheiri, taj zid nije konstruktivan/noseci. U ovom slucaju su samo poprecni zidovi - noseci.
 
Pa taj na 10om skroz levi ima samo reflektujuću foliju tj. samo to se vidi sa slike. Ovaj sprat ispod - desno od njega - mi se čini da ima drugačije profile i da su verovatno tu rušeni zidovi tj. spojeno je sa dnevnom sobom.
 
Ako je i produzio dnevnu sobu, kada je vec menjao profile mogao je i da promeni ogradu i stavi staklenu - da mu ova ograda ne zaklanja pogled.
 
ftj":26o068eh je napisao(la):
Pa taj na 10om skroz levi ima samo reflektujuću foliju tj. samo to se vidi sa slike. Ovaj sprat ispod - desno od njega - mi se čini da ima drugačije profile i da su verovatno tu rušeni zidovi tj. spojeno je sa dnevnom sobom.

Mala ispravka, da ne bi bilo daljih zabuna:
Na 11-om spratu, stan sa leve strane ima foliju, i on nije uopste predmet razmatranja. Vec ovaj drugi, na 10-om spratu sa desne strane koji opisujes u preostalom delu svog posta.
 
taj se zid NE SME dirati, uzmite plan stana u Belvilu i posaljite zahtev, pa ce vam reci da je nemoguce. Prema tome, ako je rusio zidove, treba da ih vrati, a ima razloga zasto je to tako.
 
Na planu (makar za moju zgradu) se vidi da je zid od siporeksa i na njemu se nalaze visoka vrata i veliki prozor uz mali radijator pri dnu. Po pitanju statike taj "zid" nema nikakvu funkciju. Jedino je u celoj prici problematicna pozicija radijatora... Postoji po sredini stub izmedju dnevne sobe i trpezarije koji je noseci i taj se, naravno, ne dira. Sve izmedju je siporeks (YTONG) sa prozorima i vratima.

http://www.belville.rs/stanovi/stan/19
 
Erysimum Cheiri":1vt043ub je napisao(la):
Ako je i produzio dnevnu sobu, kada je vec menjao profile mogao je i da promeni ogradu i stavi staklenu - da mu ova ograda ne zaklanja pogled.

Idealno bi bilo da umesto 8 prozora ima 4 veća koja se klizno otvaraju. Samo takva opcija bi bila bar 2x skuplja i narušavala bi spoljni izgled zgrade.
 
za prepravke morate dobiti odobrenje od arhitekti i firme koja je zidala Belvil, a to odobrenje necete dobiti ako rusite spomenuti zid. Sto znaci da bilo ko pozove inspekciju, zna se ishod, morace rekonstruisati sve sto je poruseno.
 
jojice prošetaj amlo po naselju....


ova prepravka je stvarno neprimetna. za razliku od nekih drugih zastakljivanja.
 
Gledajući ovu sliku, čini mi se da je fasada na nekim mestima izgleda kao da je stara deset godina a ne svega nekoliko.
 
Lako patinirana....Neven mi se ucinio da je po tom pitanju stradao najvise.
 
Демит фасаде у градовима су чист промашај, а нажалост, кода нас су понајвише заступљене. За фасадне облоге у урбаним срединама треба да се користе постојани материјали, камен, керамика, опека,стакло,разни композитни панели....

Како ствари стоје по том питању? Да ле ће и када крећити зграде? Питам због практично једниственог приватног система одржавања блока?
 
imamo definisano u ugovoru, nisam sačuvao ugovor već mi je ostao negde u mejlu i sad sam gledao mejl i nisam mogao da ga nađem.

u svakom slučaju mislim da krečenje ide na 10 ili 15 godina.
 
Vrh