Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

hedonist":1vhv69ud je napisao(la):
Sta mislite, a odakle tolike kante na jednom mestu?

Mozda su kupili nove ili su ionako imali od ranije. Nisu ih postavili samo oko Lavine, na jos nekim mestima su blokirali ulaze unutar naselja na isti nacin (npr. iz pravca Jedra unutar lepeze).

Koliko sam primetio iz kola, poceli su da ih postavljaju i sa druge strane i na trotoaru prema Djordja Stanojevica. Neka okruze lepo celo naselje i to je to. Ionako ima vise nego dovoljno parkinga unutar naselja - nista vise ili manje, nego na drugim smestima slicnog tipa.
 
Dobar dan svima,

znate sta, ja sam za svaku akciju koja donosi rezulate, dajte da se manemo prepucavanja kojih su ove strane prepune i svi uradimo nesto za naselje. O tome je i clan Sister vec pisao nekoliko puta.
 
Nisam bio nekoliko dana u BGD, sad vidim da su i preko puta Lavine, a i prema Ciklami pojačane barijere. Odlično i konačno!
 
Da li neko može da me posavetuje vezano za TV kablovskog operatera u naselju. Znam da postoji Radijus vektor koji je loš. Da li postoji mogućnost uvođenja nekog drugog kablovskog operatera, npr SBB?
 
Imas i telekom IPTV. Koliko se secam za te dve opcije nije potrebna nikakva dodatna "infrastruktura" - signal vec ide do svakog stana, samo je potreban odgovarajuci risiver. Kod Telekoma je ranije postojao lag kod menjanja kanala (standardna boljka IPTV-a) i zbog toga sam odustao od toga i uveo digitalnu preko Vektora. Glupost kod Vektora je sto ako hoces digitalni signal na vise TV uredjaja u stanu placas taksu za uvodjenje za svaki TV (lol) - biser svoje vrste.

TV je signal je OK, jedino je slab izbor HD kanala. Imas od skoro i TV preko interneta kod Vektora, a net radi skroz OK (retko kada pada ispod propisanih specifikacija i nema prekida).



Jos jedan od razloga sto sam uzeo kablovsku je sto ADSL nema toliki protok i ne moze da izvuce tolike brzine interneta (kod telekoma je paket ADSL + IPTV)
 
Malo proširio razmak između dva betonske kante i lepo ufurao na staro mesto.

Sramotno je sto su pristojni ljudi postali strašne kukavice i plaše se i kad treba i kad ne treba.

ps. kod stuba sa svetiljkom.

pps. u Seboju nova kafana! E sada cemo da testiramo dobru volju Erasimuma.

Dakle, ja u svom vidokrugu imam tacno cetiri restorana! I svi koriste jednu trecinu unutra, dve trecine napolju. Ovo poslednje su dobili na dar od belvila. Platis jedan, dobijes tri.
 
Prisustvo roma u naselju je sve vece. Sa terase gledam svaki dan, i broj kucica je veci iz dana u dan. Gledam pre neki dan cigu kako pere bmw sa KV tablicama na onoj cesmi pored hotela. Ponovo pale, opet se oseti smrad topljenja plastike. Da li neko ima info zasto nije i kada ce biti raseljen ovaj ostatak tih porodica?
 
Grad je rekao da nema mogucnosti i da ce ostatak naselja koji je kod hotela i garaze GSP-a iseliti na prolece sledece godine.
 
Taj preostali neiseljeni deo ionako nije problem, jer se nalazi na trasi nove saobracajnice. Dakle, nema varijante da ih ne isele odatle.
 
retko bahato parkiranje sa hepi endom...
img20120820172858.jpg


obratite pažnju na to da je svoje vozilo parirako tik uz živu ogradu i pored drugog vozila tako praveći zid koji pešaci ne mogu da obiđu.

ja razumem da nema parking mesta (a ima) pa da neko ima potrebu da se nepropisno parkira, ali daj budi makar malo uviđajan prema drugima
 
MilisaV":lkri842n je napisao(la):
retko bahato parkiranje sa hepi endom...


obratite pažnju na to da je svoje vozilo parirako tik uz živu ogradu i pored drugog vozila tako praveći zid koji pešaci ne mogu da obiđu.

ja razumem da nema parking mesta (a ima) pa da neko ima potrebu da se nepropisno parkira, ali daj budi makar malo uviđajan prema drugima

Pohvala za fotku; da li je pauk zaista i odneo vozilo?

Ja sam jednom prisustvovao predstavi gde su 10ak minuta stajali, fotkali, i onda je u pauka dotrčao lik iza koga je stigao i vlasnik vozila parkiranog na trotoaru i mirno su se svi uputili svako na svoju stranu, bez suvišne priče.


Inače, dosta je poboljšano stanje u vezi sa bahatim parkiranjem: najpre betonske kante, a video sam i obezbeđenje koje upozorava dostavno vozilo da ne ide više po trotoaru.
 
Ne, nije na pravi nacin. Da bi bilo na pravi nacin, trebalo bi Beovrt ponovo da pocne da odrzava parkic pored vrtica, da se na mestu nekadasnjeg Mace-a napravi teren za basket kao sto je obecano, da se na otvorenim parkinzima stave kamere kako je obecano, da se postave rolo vrata na podzemnim garazama kao sto je takodje obecano, da se trajno resi problem parkiranja po trotoarima i unutar bloka cega ima jos koliko hoces npr. kod Senza paura pizerije....ne verujem da ove betonske kante mogu tu da stoje za stalno. Polupane plocice po ulazima i ispred ulaza se ne popravljaju...
Samo su eto malo popravili stvar, ali to nije ni na proslogodisnjem nivou, a kamoli kako bi trebalo da bude i najzad kako nam je i obecano na sastancima ks na kojima smo davali potpise za odrzavanje.
 
Sister":38sjz1y2 je napisao(la):
Ne, nije na pravi nacin. Da bi bilo na pravi nacin, trebalo bi Beovrt ponovo da pocne da odrzava parkic pored vrtica, da se na mestu nekadasnjeg Mace-a napravi teren za basket kao sto je obecano, da se na otvorenim parkinzima stave kamere kako je obecano, da se postave rolo vrata na podzemnim garazama kao sto je takodje obecano, da se trajno resi problem parkiranja po trotoarima i unutar bloka cega ima jos koliko hoces npr. kod Senza paura pizerije....ne verujem da ove betonske kante mogu tu da stoje za stalno. Polupane plocice po ulazima i ispred ulaza se ne popravljaju...
Samo su eto malo popravili stvar, ali to nije ni na proslogodisnjem nivou, a kamoli kako bi trebalo da bude i najzad kako nam je i obecano na sastancima ks na kojima smo davali potpise za odrzavanje.
Pa u skladu sa tim ti i dalje neces placati, a ocekivaces najbolju mogucu uslugu, zar ne?
Kod mene u zgradi su plocice zalepljene i zamenjene ...
I trava je zelena i sve je cisto i mirise...
Mozda neke stvari treba popraviti ali se to ne postize neplacanjem...
 
Arwen Undómiel":1d53jygv je napisao(la):
Sister":1d53jygv je napisao(la):
Ne, nije na pravi nacin. Da bi bilo na pravi nacin, trebalo bi Beovrt ponovo da pocne da odrzava parkic pored vrtica, da se na mestu nekadasnjeg Mace-a napravi teren za basket kao sto je obecano, da se na otvorenim parkinzima stave kamere kako je obecano, da se postave rolo vrata na podzemnim garazama kao sto je takodje obecano, da se trajno resi problem parkiranja po trotoarima i unutar bloka cega ima jos koliko hoces npr. kod Senza paura pizerije....ne verujem da ove betonske kante mogu tu da stoje za stalno. Polupane plocice po ulazima i ispred ulaza se ne popravljaju...
Samo su eto malo popravili stvar, ali to nije ni na proslogodisnjem nivou, a kamoli kako bi trebalo da bude i najzad kako nam je i obecano na sastancima ks na kojima smo davali potpise za odrzavanje.
Pa u skladu sa tim ti i dalje neces placati, a ocekivaces najbolju mogucu uslugu, zar ne?
Kod mene u zgradi su plocice zalepljene i zamenjene ...
I trava je zelena i sve je cisto i mirise...
Mozda neke stvari treba popraviti ali se to ne postize neplacanjem...



Apsolutno se slazem sa kolegom. Nime, meni se cini da dosta toga u naselju u ranijem periodu, pogotovo do prosle godine nije odrzavano kako treba. cini mi se da je to bilo sve drzi vodu dok majstori odu,a da se sada ipak koliko toliko polako uspostavlja neki red. ipak ljudi koji su preuzeli posao su dosta toga nasli neodradjenog, i u stilu "lako cemo, sredice se..." ipak po meni neki pomak je vidljiv. dosta toga i sam blok 67 nije do kraja ispununio, a obeceno je. mislim da je odrzavanje korektnije nego ranije, da se ipak BEO VRT uvodi u neki red, a da je sa obezbedjenjem bolja koordinacija. Treba shvatiti da u nase naselje dolazi i gomila nekih ljudi koji su navikli da se ponasaju u svojim zivotnim prostorima kako god hoce, da kod njih ne postoji ni kucni savet, ni autoritet, a kamoli neka kultura placanja sitnih troskova i tome slicno.
 
doveli ciganski orkestar ispred Senza paura i zavijaju neke bliskoistocne melodije.....povraca mi se...Nama dovode zivu svirku po kafanama takozvanim pizerijama, ladno. Koja elitna lokacija!
 
Jel' ovaj gazda Senza paura lud ili blesav ili konjina jedna!
 
Sestro, pozovi komunalnu ili regularnu policijiu valjda će ti neko od njih izaći u susret. Pre nekoliko godina ortak mi je imao žurku u njegovom stanu, da skratim priču zbog glasne muzike policija mu je zakucala na vrata.
 
Srecom ciganski orkestar nije dugo zavijao. A i da je potrajalo, iskreno, nisam od onih koji zovu komunalce, saobracajce, sintere i slicno...Izadjem na forum i izbesnim se malo i to je sve s moje strane. Smatram, ima ko to treba da radi.
 
зато што сви ћутимо и трпимо, због тога ћемо заувек морати да трпимо.
 
Vrh