Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ipak sam sve dalje od kupovine u Belvilu, najvise zbog nemogucnosti dobrog zvucnog izolovanja stanova (u zgradi na Nbg gde sam sada nikada nisam cuo komsije, osim kada ispuste nesto bas tesko). A i blizina buduce glavne autobuske stanice me brine, kraj lako moze da se pretvori u novu Stajgu. Gde ce svi ti ljudi koji se tipicno smucaju oko stanice ici, ako ne bas u Belvil koji ce biti preko puta...
 
Nat23 samo mala ispravka,sa severne strane pruge i stanice nbg ce biti autobuska stanica,sa juzne strane gde su sada romi ce biti komercijalni sadrzaji,cak je i to jedina lokacija gde je dozvoljena gradnja kule od 150m u celom Beogradu.

Evo generalnog urbanistickog plana pa vidite sami-plava boja je autobuska stanica i zeleznicka,crveno komercijalne delatnosti a zuto stanovanje.

http://www.urbel.com/cms_images/gup1.jpg

Takodje ce i buvljak biti iseljen pa ce tu biti isto poslovne zgrade.

A garaza gsp-a ce postati garaza za metro vozove ili makar samo za tramvaje i eventualno trolejbuse,u svakom slucaju ce iseliti autobuse otuda.Sto znaci mnogo manje buke.

U severoistocnom cosku belvila je planirana ledena dvorana,nesto kao dvorana kod pionira.

Na vasem mestu bih se samo brinuo oko te buke.
 
vucko wrote:
,,A garaza gsp-a ce postati garaza za metro vozove ili makar samo za tramvaje i eventualno trolejbuse,u svakom slucaju ce iseliti autobuse otuda.Sto znaci mnogo manje buke.,,

Možda..., daleka buducnost :rolleyes: ima li nesto konkretno, uz takvu izjavu ?
 
Pitam , jer jednostavno treba neke strvari prihvatiti kakve jesu eventualno malo poboljšati i sve je uredu
Ako su očekivanja veca nego što je realno, ljudi postaju ne zadovoljni sa onim što imaju i ne treba ih hrabriti u lošem pravcu
Za sada je vecina zadovoljna i to je sasvim uredu
samo nek nastave sa dobrim održavanjem i druženjem te zadovoljstvu nema kraja. :)
 
Vucko, hvala na objasnjenju, nadam se da ce i biti tako sto se tice stanice.

Nego, nesto razmisljam, ako su zgrade radili razliciti izvodjaci, mozda je i izolacija negde bolja a negde losija? Ili su sve zgrade iste, na tom grubom nivou?

Konkretno, razmisljam o Ciklami, da li ovde ima nekoga odatle (ili bar nekog poznanika), da potvrdi koliko se tamo cuju komsije?
 
boca-ica":1mxeloif je napisao(la):
Pitam , jer jednostavno treba neke strvari prihvatiti kakve jesu eventualno malo poboljšati i sve je uredu
Ako su očekivanja veca nego što je realno, ljudi postaju ne zadovoljni sa onim što imaju i ne treba ih hrabriti u lošem pravcu
Za sada je vecina zadovoljna i to je sasvim uredu
samo nek nastave sa dobrim održavanjem i druženjem te zadovoljstvu nema kraja. :)
Boco,do 2021 da se ostvari 70% stvari iz toga sto rekoh uopste nece biti nazadovanje vec napredak.

Jedino je sigurno da ce napredovati NBG i taj kraj jer da se ne lazemo grad najvise ulaze u NBG i zapostavlja druge krajeve,pogotovu istocne ali to nije tema o tome.

I onako,neko ko kupi stan u Belvillu planira tu da zivi celog zivota pa mu nekoliko godina nece biti problem.A moras priznati da je lepo kada zivis u stanu i vidis kako ti pred ocima napreduje kraj koliko god to bilo sporo :)

@nat23 nema na cemu.
 
Secam se 2007. godine. Kruzni tokovi kod Arene su vec bili sagradjeni. Uvece sam obicno trcao tuda, preko kruznog toka - na koju god stranu da se okrenes sa kruznog toka bili su kranovi. Bukvalno. NBG je u to vreme eksplodirao po pitanju izgradnje. Mnogo se sve izmenilo poslednjih desetak godina na Novom Beogradu.

Sada je vecina toga stala, ali sasvim sigurno vratice se na staro i izgradice se jos vise.
 
posto se potencijalni stanovnik Belvila interesovao za buku, evo ja cu reci iskreno iz svog ugla, rec je o zgradi Ciklama, o visokim spratovima, stanovi pri vrhu zgrade su najvise izlozeni buci, tj. sa strane stana prama trznom centru Delta City, iz razloga sto su SVI klima uredjaji postavljeni na vrhu trznog centra, tako da na nizim spratovima je buka manja, jer je stan zaklonjen samim trznim centrom, a buka usmerena ka gore, ali su zato visi spratovi, tj. sobe prema Delta City veoma izlozene buci, koja ne prestaje, cak i kad su svi prozori i balkonska vrata zatvorena, jer su na svega 50ak metara svi ti uredjaji na krovu Delta City. E sad razmisljao sam da dodam azmofon izolaciju na ceo taj deo stana koji je okrenut prema Delta City, ili ce se mozda buka umanjiti unosenjem namestaja, jer ovako mozda vise odjekuje dok je prazan stan. Mada su problem verovatno velike staklene povrsine kroz koje zvuk lakse prolazi.
 
Hvala BBK, to i jesam primetio kada sam obilazio stanove u Ciklami na visim spratovima, da se cuju klime iz DC. One se cuju 24h?

Kakva je situacija u Ciklami u vezi izolacije izmedju stanova, da li se cuju komsije (sa strane, iznad, ispod)?

Takodje, vidim da se spominje toplana u negativnom kontekstu, sta je tacno tu problem? Proizvodi neki dim tokom grejne sezone?
 
nat23":isau1fpt je napisao(la):
Takodje, vidim da se spominje toplana u negativnom kontekstu, sta je tacno tu problem? Proizvodi neki dim tokom grejne sezone?

Ofarbana je u crveno belo, valjda su se na to ljudi žalili. Pogotovo na čukarici, mada bilo je i ovde zamerki.
Kad je grejna sezona vije se dim, slično kao kad se bira novi papa u vatikanu.
 
Kada radi na gas, onda uglavnom nema problema. Kada radi na mazut, onda jao, jao, kuku lele... Poslednjih godina je uglavnom radila na mazut, ili kombinovano, zbog niže cene tog energenta. Toplana ima 5 dimnjaka - dva velika, crvenobela, i tri manja siva. E ta tri su opaka, oni bljuju sva ta zagađenja, dok su oni veliki poprilično benigni jer iz njih izlazi samo vodena para, a i lepo izgledaju. :)
 
nat23

mislim da je najbolje da kupis plac na periferiji beograda i da tamo lepo sazidas sebi kucu i to je to. Ako trazis idealno tesko da ces ga naci. Koje god naselje u Bg da izaberes ili neku ulicu, sve ima manu.
Sto se mene tice Belville je odlican i ponovo bih kupio stan da me neko pita. Jedina zamerka jesu ljudi koji zive u Belvillu, ocekivalo se da malo bude drugacija struktura. Na svu srecu jedan od takvih jos uvek zivi u bloku 45 u maminom i tatinom stanu jer nema pare da kupi stan u Belvillu. :laugh: :laugh: :laugh:
 
FreeMason":2yh7f83n je napisao(la):
Sto se mene tice Belville je odlican i ponovo bih kupio stan da me neko pita. Jedina zamerka jesu ljudi koji zive u Belvillu, ocekivalo se da malo bude drugacija struktura.

Kakva to struktura ljudi zivi u Belvillu?
Mozes li nam to malo pojasniti.
 
Dragi naš Staniša, teško oni tu mogu više bilo šta objasniti. Sada izgleda da im je naselje ok, ali ljudi ne valjaju.
Ako su ljudi gori od samog naselja, a kakvo je naselje to znamo sada i mi koji tamo ne živimo, onda ovo za ljude, mislim šta reći a ne zaplakati...
 
kao sto rekoh...jer nema pare da kupi stan u Belvillu. :D :D :D :D :D :D :D ali zato svaki dan kuvano kod mame :D :D :D
 
FreeMason":1a0j1ju9 je napisao(la):
kao sto rekoh...jer nema pare da kupi stan u Belvillu. :D :D :D :D :D :D :D ali zato svaki dan kuvano kod mame :D :D :D

Ako kojim slucajem "ima pare", pa sad lepo gleda kako ste vi prosli i "uci" na vasim greskama?
Naravno da ne misli kupiti stan u Belvillu, previse se tu loseg nakupilo. Draze mu je "svaki dan kuvano kod mame", cuva pare, kamata mu raste, a cene samo padaju...
Ko je tu pametniji moj Masone? ;)
 
Pa naravno mi ;) Idemo ispred vremena ili citaj to kao "zivot nema reprizu". Samo vi cekajte... :laugh:
 
FreeMason":10mqff6s je napisao(la):
kao sto rekoh...jer nema pare da kupi stan u Belvillu.
Ma za njega ima nade, ali šta ćemo sa Nederlanđaninom kome sve pare uzeše u kofi šopu. :D

Edit: baš mi je drago što sam prvi na 203. strani. :cool:
 
Nevenkovic":1mfeil7o je napisao(la):
grado":1mfeil7o je napisao(la):
Baš kao i onomad na 100-toj, samo sam hteo da moj post bude prvi i na 200-toj strani.
Živeli!
Ako su ti ovo najveći uspesi u životu, pa aj' nek' ti bude, drago mi je da si bar zbog ovoga srećan.
stanisa":1mfeil7o je napisao(la):
Nevenkovic":1mfeil7o je napisao(la):
baš mi je drago što sam prvi na 203. strani. :cool:

Ako ti je sva sreca u tome, neka ti je sa srecom! :D


Malo inventivnosti nije na odmet, a mogao bi i dobro da naplatim copyright. ( nego mi nesto zao da umanjim stabilan prihod kofi sopovima, pa ipak necu. )
 
Vrh